User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
86 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Seyyar Kokoreç İş Fikri(Tavsiyelerinize İhtiyacım Var)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen tum konuyu okudun mu ? Belki bir daha oku eger hala anlamiyorsan sende sikinti var .Kimse uretmek istemiyor demisin ? Ben onu mezeci ol diye yonlendirdim ! kokoreci birak sen kendin uret diye ! baskasinin etine bagli olma diye ve buna bir cok ornek verdim sen hala buna ragmen bu lafi soyliyorsan ya benim yazdiklarimi gormedin yada tam okudgunu anlamiyorsun .
    üstat yazılarını zevkle okudum. Etleri ve kokoreçi saklamak için -18 / -23 dolabına ihtiyaç olacak. meze için +4 dolabına ihtiyacı olacak. Soğuk havada beklettiği donmuş kokoreçi sıcak hazırlık dolabında +3 / +4 arasında tutacağı bir dolaba ihtiyacı olacak. İki dolapla hem meze hem kokoreç işini çözebilir bu sayede. Konyada ki seyyar köfte sucuk ekmek satan araçlar vardı j9 tipi araçlarda ' da bahsettiğim mini dolaplar yoktu mesala ama çok lezzetliydi ve güzeldi.
    @AhmetKaratay kardeşim ticaret için risk alman gerekir fakat bugüne kadar vermiş olduğun emek ile biriktir parayı yanlış hamleler ile kaybetmek muhtemel. Önce diğer arkadaşlarında belirttiği gibi çıraklığını yapman gerekecek, öğrenmek için süre kişiden kişiye değişir ama kendi tezgahını kurmadan tecrübe edinmeni öneririm. Gıda sektörü bitmeyen bir sektör olmakla birlikte, sağlık ve hijyene dikkat etmen gerekli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaçıncı sınıfa gidiyorsun??

İnan Özalp
    Rıdvan Karalar
    Rıdvan Karluk
    Ergül Han
    Necat Berberoğlu
    Enver Özkalp

isimli hocalardan 1 tanesi bile hala hocansa, otur dersini çalış.. Yoksa ha bire uzatır durursun okulunu.. Hiç farkına bile varamazsın, ameliyatı o kadar hassas yaparlar ki.. Gözünün yaşına bakmazlar adamı öttürürler!

Eğer para ihtiyacın yoksa, girişimcilik güdülerin depreştiyse sadece, boşver kokoreç işini..

İstatistikçi Mahmut Atlas vardı.. Bir de vergi dersine gelen Fethi Heper. Hala oradalar mı bilmiyorum.. Eğer hala hocalarsa iibf de, onların özellikle kıymetini çok bilin, pamuklarda saklayın..

AhmetKaratay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak bur isin daha cok yani yar .. suan yazsam okumaktan bayarsin son bir ornek verim . 5 kisilik siparis gelicek . Biri bol domates , oburude bol ama cok acili biri diyecek az domates az aci biri az domate ama cok aci biri ekmegi yaga bol tut az domates ama cok aci diyecek .... Cumartesi aksami saat 12 de belki bundan once 100 tane siparis yaptin artik yoruldun . Bunlar zor gelicek hadi sen cok iyi yaptin siparisi alan dallama sirf musteri diye sadece konusmak icin sikayet edicek yada baya nadet domenindedir sevgilisi ile kavga etmistir senden sinir alicak hele gece sonunda gelicek sarhoslari soylemiyorum bile .... Hele birde sen unuttun hata yaptigini dusun ? Ee insansin sonucta olmiyacakmi hata ?

derine inersen daha cok zor ugrastiracak durumlar cikacak . Musteri daima hakli oldugu icin alttan alman lazim eger alamicaksan sakin baslama yoksa kavga cikar adin kotu esnafa cikar ...

emin ol daha boyle cok yazarim kisaca oyle disarsan gozuktugu gibi kolay degil
    son ornek cumartesi ozel bir siparis almisin dogmu gunu icin sana gelicekler yada bir parti . Sen sabah kasabina gidiyorsun ama yok ? Acil isi cikmis senin etleri yapamamis .... Baska yerden almaya korkuyorsun iyimi kotu mu ? cunku senin surekli musterinler ... Kisaca tekrardan gozuktugu kadar kolay degil sinir stressi yonetmeye hazir ol .
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alakasız bi öneri olacak ama izmir kumru iyi satılıyordu benim eskişehire geldiğim tarihlerde. Ufak bi tezgah ile kokoreçten daha az zahmetli olur sizin için. Bol kazançlar dilerim şimdiden
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkes al-sat demiş. Kimse üretmek istemiyor hep komisyon alalım. Ayranımız dökülmesin g*tümüz ....

Benim tavsiyem öğrencilere hitap etmek için kömürde sandviç aşağıda görselini eklediğimden. Var mı Eskişehir'de bilimyorum ama İzmir'de efsane satışı var. Ustalık istemez kokoreç gibi. Malzemelerin hepsi hazır sadece kömürde pişireceksin. Hoş kömür şartta değil.

Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaçıncı sınıfa gidiyorsun??

İnan Özalp
    Rıdvan Karalar
    Rıdvan Karluk
    Ergül Han
    Necat Berberoğlu
    Enver Özkalp

isimli hocalardan 1 tanesi bile hala hocansa, otur dersini çalış.. Yoksa ha bire uzatır durursun okulunu.. Hiç farkına bile varamazsın, ameliyatı o kadar hassas yaparlar ki.. Gözünün yaşına bakmazlar adamı öttürürler!

Eğer para ihtiyacın yoksa, girişimcilik güdülerin depreştiyse sadece, boşver kokoreç işini..

İstatistikçi Mahmut Atlas vardı.. Bir de vergi dersine gelen Fethi Heper. Hala oradalar mı bilmiyorum.. Eğer hala hocalarsa iibf de, onların özellikle kıymetini çok bilin, pamuklarda saklayın..
    1. Sınıftayım abi , bu hocaların hiç biri hocam değil. Paraya ihtiyacım yok ancak para kazanmayı sevdiğim için böyle bi işe kalkışmayı düşünüyorum , dışarda çıkıp gezmektense bişeyler kovalamak daha çok zevk veriyor diyeyim kısaca , okulumu uzatmadan bişeyler yapmak asıl amacım , okul bittikten sonra farklı işlere yönelicem maksat okurken bişeyler yapmak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine alıntı yaparken fail olmuşum tüm yazılanları okudum , bu gün de bi kaç kişiyle konuştum en son karar verdiğim şey , bu tarz işleri askıya almak. Belli bir süre bi kokoreççide veya aşçı yanında işe girmeyi planlıyorum ordan gelen parayı da arabaya yatırarak sermayemi arttırıcam hem de iş tecrübesi edinicem. Yapmak istediğim iş hakkında bilgi birikimi edindikten sonra gözümü karartıp girmeyi düşünüyorum ve bi yandan da araba alıp satmaya devam edicem. Bu işleri okul bitene kadar yapmayı planlıyorum okul bittikten sonra zaten farklı sektörde farklı işlere yönelicem herkese teşekkür ederim zaman ayırıp yorum yazdığı için , hem de benim gibi iş fikri arayanlar için yararlı bi konu olmuş olduğunu düşünüyorum

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKaratay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açık söylemek gerekirse ben de para kaybetçeğimi düşünmüyorum abi. Çünkü 3-5 ay karla çalıştırsam , daha sonra 2. el aldığım seyyar minibüsü satsam zarar etmem diye düşünüyorum. Senin deyiminle bir miktar karlı bile çıkabilirim hemde tecrübe edinmiş olurum. Bu seyyar minibüs işinde belge evrak gerekiyor mu peki bilgin var mı?
    Tabikide var. Vergiye tabi olucaksın, portör kontrolu ve belki birkaç şey daha gerekebilir legal olucaksa

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de dahil olmak üzere 7 kuşaktır neredeyse gıda sektörünün içerisindeyiz. Evet bitmeyecek bir sektör olabilir,yerine göre getirisi güzel olabilir ama inan kasabı ayrı dert manavı hal'i ayrı dert ve en önemlisi MÜŞTERİSİ AYRI DERT. En zor şey insanları mutlu etmek,hele ki bu insan bir de açsa vay haline. Alkollüleri hiç söylemiyorum bile. Şevkini kırmak için yazmıyorum ama öyle dışarıdan göründüğü gibi alırım etimi ekmeğimi kömürümü misler gibi yapar yapar veririm olmuyor malesef bu işler.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak bur isin daha cok yani yar .. suan yazsam okumaktan bayarsin son bir ornek verim . 5 kisilik siparis gelicek . Biri bol domates , oburude bol ama cok acili biri diyecek az domates az aci biri az domate ama cok aci biri ekmegi yaga bol tut az domates ama cok aci diyecek .... Cumartesi aksami saat 12 de belki bundan once 100 tane siparis yaptin artik yoruldun . Bunlar zor gelicek hadi sen cok iyi yaptin siparisi alan dallama sirf musteri diye sadece konusmak icin sikayet edicek yada baya nadet domenindedir sevgilisi ile kavga etmistir senden sinir alicak hele gece sonunda gelicek sarhoslari soylemiyorum bile .... Hele birde sen unuttun hata yaptigini dusun ? Ee insansin sonucta olmiyacakmi hata ?

derine inersen daha cok zor ugrastiracak durumlar cikacak . Musteri daima hakli oldugu icin alttan alman lazim eger alamicaksan sakin baslama yoksa kavga cikar adin kotu esnafa cikar ...

emin ol daha boyle cok yazarim kisaca oyle disarsan gozuktugu gibi kolay degil
    Mesleki tecrübeler iyi hoş da; biraz alakasız olmuş sizin örnekler.
    Kokoreç için, seyyar döner için öyle olmuyor o işler. İşinin ehli bir ustaya gittiğinizde her birini hazırlarken soruyor acıyı bilmem neyi. Her gelenden hurra sipariş de almıyorlar. Önce gelen önce alıyor siparişini. Yapılırken de ayrıntısını söylüyor, oldu bitti. İşin bu kısmı atla deve değil yani.

Agent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbulda arkadaşım yenisahrada her akşam açıyor kokoyu, 2 tane takıyor, 2 ye katlıyor.

Kokoreçi, kömürü, dometisi biberi vs.. hepsini hesaplıyorsun. 1 silindir kokodan 15 yarım çıkıyor ve tanesi 8 TL den satıyor. Ki herkes ucuz satıyorsun diyor çok beğeniyor her an 10 yapabilir

Ama bu iş öyle bir iş ki, her akşam 9-12 bağlıcan kendini oraya. 2 akşam açmazsan 3. akşam kimse gelipde almaz. Sabit müşteri kazanmadan da gelene geçene satarak bitirmen zor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Agent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Istanbulda arkadaşım yenisahrada her akşam açıyor kokoyu, 2 tane takıyor, 2 ye katlıyor.

Kokoreçi, kömürü, dometisi biberi vs.. hepsini hesaplıyorsun. 1 silindir kokodan 15 yarım çıkıyor ve tanesi 8 TL den satıyor. Ki herkes ucuz satıyorsun diyor çok beğeniyor her an 10 yapabilir

Ama bu iş öyle bir iş ki, her akşam 9-12 bağlıcan kendini oraya. 2 akşam açmazsan 3. akşam kimse gelipde almaz. Sabit müşteri kazanmadan da gelene geçene satarak bitirmen zor.

Bende yarım+ayran 7 lira diye düşünmüştüm fiyat olarak. Maliyeti ne oluyor peki 1 yarımın? 1 şişi kaç paraya alıyor?

Agent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKaratay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yarım+ayran 7 lira diye düşünmüştüm fiyat olarak. Maliyeti ne oluyor peki 1 yarımın? 1 şişi kaç paraya alıyor?
    1 işi 50 tl ye alıyor yanlış bilmiyorsam. dediğim gibi net olarak harcaman kadar kar bırakıyor. Burda mevzu o tezgahta butun akşamı öldürmek. yani gerçekten ihtiyacı olan kişi yapıp para kazanabilir ama diğer türlü zor gelir diye düşünüyorum

braga26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu an zamanı değil belki ama bu önerilerimi göz önünde bulundur.Spot eşya işi yapabilirsin Eskişehirde iyi kazandıran bir iş bazen bedavayı aldığın eşyayı 50 100 liraya satabilirsin.Eşyalı apart kiralayıp günlük illegal kiralama yapabilirsin.Sadece ben ayda 3-4 sefer günlük kiralıyorum hafta içi 50 liradan hafta sonu normalde 100 de ben 60dan tutuyorum arkadaş gibi olduk artık.Ekstradan saat 10 dan sonra lkol satışı yasak olduğu için evlere servis alkol ve meze satışı yapabilirsin

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı braga26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an zamanı değil belki ama bu önerilerimi göz önünde bulundur.Spot eşya işi yapabilirsin Eskişehirde iyi kazandıran bir iş bazen bedavayı aldığın eşyayı 50 100 liraya satabilirsin.Eşyalı apart kiralayıp günlük illegal kiralama yapabilirsin.Sadece ben ayda 3-4 sefer günlük kiralıyorum hafta içi 50 liradan hafta sonu normalde 100 de ben 60dan tutuyorum arkadaş gibi olduk artık.Ekstradan saat 10 dan sonra lkol satışı yasak olduğu için evlere servis alkol ve meze satışı yapabilirsin
    sen evde alem zevk edecen o adamda gecenin köründe sana meze alkol getirecek kısaca dümbüglük yap diyorsun sen günlük ev kiralama işini bende düşünmüştüm ama kendime yakıştıramadım.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahmet boşver sen o boş işleri , okulunu bitirene kadar taksiye takıl. Günde 70-80 yolunu bulursun. Zaten durumun iyi anladığım kadarıyla. Keyfine göre çalışır , keyfine göre tatil yaparsın. Ama koltuğa bi alıştı mı bırakamıyor insan haberin olsun.
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet boşver sen o boş işleri , okulunu bitirene kadar taksiye takıl. Günde 70-80 yolunu bulursun. Zaten durumun iyi anladığım kadarıyla. Keyfine göre çalışır , keyfine göre tatil yaparsın. Ama koltuğa bi alıştı mı bırakamıyor insan haberin olsun.
    kokoreçi öğlen mi satmayı planlıyordu da benim haberim olmadı.Burada bir çok market gece evlere servis yapıyor dümbüglük mü yapıyor hepsi sizce?Ticaret arz talep işidir ben fikrimi söyledim yapar veya yapmaz o kendi bileceği iş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı braga26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kokoreçi öğlen mi satmayı planlıyordu da benim haberim olmadı.Burada bir çok market gece evlere servis yapıyor dümbüglük mü yapıyor hepsi sizce?Ticaret arz talep işidir ben fikrimi söyledim yapar veya yapmaz o kendi bileceği iş
    market servisi ayrı. Sen evi günlük kiraya ver , evde s.kişenlere gece 10 dan sonra alkol servisi yaparsın demek ayrı. Kapiş ?
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    market servisi ayrı. Sen evi günlük kiraya ver , evde s.kişenlere gece 10 dan sonra alkol servisi yaparsın demek ayrı. Kapiş ?
    o söylediğim işlerin ikiside farklıydı hem ev kirala hemde o adama içki sat demedim okey?

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kokorecci sana bir corbasi parasi maalesef kazandigin parayi zaten iki gecede bitirirsin arabanin benzinine yetmez bir o kadarda sarhosu delisi belalisiyla ugras dur. Ne gerek be kardesim?
    Bizim burda seyyar kokoreççi var aylık kazancı 13bin TL filan buluyormuş o kadar çorba parası değil yani
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TigeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim burda seyyar kokoreççi var aylık kazancı 13bin TL filan buluyormuş o kadar çorba parası değil yani
    sıfırdan başlayan için o paralar hayal değil mi ? ilk başladığında cebinden yemez mi ?

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıfırdan başlayan için o paralar hayal değil mi ? ilk başladığında cebinden yemez mi ?
    illa ki. Sonuçta tanınması filan var ama dediğim adam da sadece tabla da satıyor. Sadece çorba parası filan deyince yazmak istedim.
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler