User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Anadol STC-16 aski

UĞUR YUMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anadol STC-16 aski

İzmirli eski ralli pilotu ve değerli büyüğümüz Kadri baba ile bugüne kadar ki STC maceralarının haberini yazdık.
    yıllarca Türk otomobili diye yutturulan , Reyland firmasının prototipi ve ford motor - yürüyeni olan araba Anadol
    Ama STC yi , Ferrari de çalışan Türk Eralp Noyan sıfırdan çizmiştir ( sadece kaportasını, yürüyen - motor yine aynı Anadol )
    Hemen hemen hepimiz bebek arabasındayken manta lar, Anadollarla yarışan babalardan biri olan Kadri babaya saygılarımızla...
    Son 27 Anadol STC'nin biri 8 yıl garajda gizlendikten sonra ortaya cıktı
    Boxer in side

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En sevdiğim Anadol modeli , babamda 2.sahibi 84senesinde aldigimiz 68 Mk1 dedem de değil ilk sahibi 73 A1 mk2 var. Yazıya hemen bakıyorum ellerinize sağlık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit yok ama şunu da belirteyim;

Kamyonet olarak geçen veya zamanında kamyonet olup hurdaya çıkartılan bu stc16da olmalı sanırım,emin değilim.
    Onun haricinde kamyonet olarak Anadol böcek mevcut
    Bu arada yazi ciddi güzel olmuş ellerinize emeklerinize sağlık. Gürcan Beyde aldı yaz başında sanırım bi fabrikadan vasat halde STC. Gerçi baya topladı Gürcan bey ama bu son aldığı diğerlerinden daha çok emek istiyor sanki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En sevdiğim Anadol modeli , babamda 2.sahibi 84senesinde aldigimiz 68 Mk1 dedem de değil ilk sahibi 73 A1 mk2 var. Yazıya hemen bakıyorum ellerinize sağlık
    Üstad, hatalarım var ise affedin beni şimdiden.
    Kadri babayı yıllardır tanırım, STC haberi hep aklımdaydı. Bu haberi yazmayı becerebilmek için önce ,İzmir Anadol severler toplantısına gittim, Kadri baba ile zaten yıllardır konustugumuz seylerin üstünden tekrar tekrar geçtim. Ama yazmak 1 haftamı aldı.
    Öyle buyuk bir tarih ve o kadar çok onemli insan var ki, kırk defa başa döndüm, hatta ve hatta Anadolun kitabını okudum.
    Haber dünden bu yana yayında, ama hala facebook ta yazışma şansı bulduğum Sn Ekber Onuk'a göndermeye cesaretim yok.
    bu kadar emeğin üzerine yanlış yazmış olma korkusu o kadar fena ki .....
    Boxer in side

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit yok ama şunu da belirteyim;

Kamyonet olarak geçen veya zamanında kamyonet olup hurdaya çıkartılan bu stc16da olmalı sanırım,emin değilim.
    Onun haricinde kamyonet olarak Anadol böcek mevcut
    Bu arada yazi ciddi güzel olmuş ellerinize emeklerinize sağlık. Gürcan Beyde aldı yaz başında sanırım bi fabrikadan vasat halde STC. Gerçi baya topladı Gürcan bey ama bu son aldığı diğerlerinden daha çok emek istiyor sanki
    Gürcan bey, kırmızı EDA plakalıdan başka bir STC daha mı almış ?

STC yi inşallah kamyonete cevırmemıslerdir, cok uzulurum.
    bocek 202 tane uretilmiş, asıl olay üretime geçemeyen anadollarda, FW11 - ÇAĞDAŞ gibi modeller çok başarılıymış o yıllara göre.
    Boxer in side

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eda 68 plakalı stc, hiç satmayacagi ömürlük stc diye biliyorum. Başka başka toplayıp satmış olması lazım. Bu dediğim stc yi de bir fabrikanın içinde mı dışında mı neymis. Bende fotolari var bulursam mesajdan atarım sizlere. FB Anadol gruplarında kayıtlı kamyonet stc var demişti biri diye hatırlıyorum ama emin değilim onun haricinde kamyonet böcek kesinlikle var . Fw11 daha sonrasında citroene satilip tasarımı azıcık değişip üretilmiş olması lazım tekrar bakarım. Station modeli de çok iyi,neden torosun tutupta bunun tutmadığını anlamadım bi türlü . Halbuki cidden iyi bir aracmis,abartılı rakama sahip olmayan bir tane bulsak hemen alacagizda çöp haline 15-20diyorlar ya demedigimiz kalmıyor o fiyatlara güzel toplanmış a1ler mevcut halbuki. Bu arada yazi kesinlikle güzel olmuş bence yollamaya değer hele de 50. Yılını devirdi artık Anadol

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mahallemde ilk sahibinden tamamen orjınal bir A1 var, çiziksiz duruyor
    belki bir gün ...
    yazıyı beğendiğine çok sevindim.
    beni en çok Ekber beyin seri üretime girmemiş olan custom STC si ve hikayesi çok etkilemişti.
    Boxer in side

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğrafları var mı acaba? Bende izmitteyim. Geçen gün a2 Mk1 keşfettim geçen gün. Hatasız ve bi o kadarda orjinal. Toplamak ciddi masraf gerektiriyor Anadollari,onun için hala bizim A1 yatıyor.Yazlari da dedem kendisinkini kullanıyor aktif olarak. Hala daha hiçbir aracın vermediği kadar keyif veriyorlar. Ciddi anlamda geniş,rahat araçlar dönemine göre ve araca göre . Keşke stc sahibi olabilsekte ama şuan babam satın almaz 60bin veripte bende kendim alabilecegim zamanlarda da kimse satışa koymaz....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yedek parça işi nasıl oluyor bu arabada ? üretimi falan yoktur farı sinyalı tamponu içi falan nasıl toplanıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğrafları var mı acaba? Bende izmitteyim. Geçen gün a2 Mk1 keşfettim geçen gün. Hatasız ve bi o kadarda orjinal. Toplamak ciddi masraf gerektiriyor Anadollari,onun için hala bizim A1 yatıyor.Yazlari da dedem kendisinkini kullanıyor aktif olarak. Hala daha hiçbir aracın vermediği kadar keyif veriyorlar. Ciddi anlamda geniş,rahat araçlar dönemine göre ve araca göre . Keşke stc sahibi olabilsekte ama şuan babam satın almaz 60bin veripte bende kendim alabilecegim zamanlarda da kimse satışa koymaz....
    yarın foto çekip yolluyorum
    Boxer in side

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yedek parça işi nasıl oluyor bu arabada ? üretimi falan yoktur farı sinyalı tamponu içi falan nasıl toplanıyor
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Motor mekanık ford oldugu için sorun yok, geri kalanıda tamamen fiber oldugu için işlemler kısmen kolay
    Boxer in side

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Far ve sinyal markası Lucas. Bir beyefendi ingiltereden getirtti arka stop takımı ön sinyalleri sıfır ve orj. Olarak. Far camı da lucas olarak başlayacak dedi, anladığım oda yurt dışında üretimi olacak sanırım lucas olarak yurt dışından getirtilecek. Lucas olmasa bile yerlileri mevcut. A1lerde tampon olarak ise murat124 arka tamponu öne ve arkaya oturuyor o sorun öyle hallediliyor. A1 mk2 ve 1 adet 4kapı modellerinin stop camı transitin bi kasası ile aynı. Ya oda üretiliyor var yada orjinal ford olarak depodan kıyıdan köşeden çıkıyor.
    Mesela mk2 kasada kullanıcılar toplaştı şeffaf sinyal camı döktürdüler bi fabrikada. Cam lastiği,logolar vb gibi parçalar bulunuyorda bulummayanlarda var. Mesela bizimkinin karbüratör fomoco ve kapış pompası bozuk(doğru hatırladıysam) kime sorsam yok. Mecburen weber 32/36 karb. Alacağız.Bide kime sorsam aracın o kadar orj. Olmasına gerek yok diyorlar. Üstündeki karb. Fabrikasyon karb. Müş. Zamanında karb. Olarak neler uydurmışlar neler. Niyet oldu mu araç toplamaya parçası bulunur elbet ama iyi fiber ustası zor. İstanbulda anadoldan hertürlü anlayan Mithat usta var böyle birkaç usta daha var.hatta bi adam 4kapılı aracı için fiber sıfır kapı döktürdü.Neler gördüm ama a2 olup önü kaza yapıp a1 çeviren mi böceği kamyonrt yapan mı,stationu kamyonet yapan mı. Mesela stationun orjinal 3parçalı arka stop camları yoktu piyasada herkes ya toros ya kartal kullanmışlar orj. Gibi olmasada tek parça üretimi yapıldı ama işte anadolu köyündeki bi insan nerden bilsin istanbulda parçası varmış,alıyor takıyor fiberini uydurup torosu. Belli başlı yerlerde var parçası. Motor olarak ise Ford motoru zaten sorun olmuyor.

Sierra 2.0 swap yapıp klima takan mı ararsınız ne motorlar var kimi insanlarda.

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UĞUR YUMAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmirli eski ralli pilotu ve değerli büyüğümüz Kadri baba ile bugüne kadar ki STC maceralarının haberini yazdık.
    yıllarca Türk otomobili diye yutturulan , Reyland firmasının prototipi ve ford motor - yürüyeni olan araba Anadol
    Ama STC yi , Ferrari de çalışan Türk Eralp Noyan sıfırdan çizmiştir ( sadece kaportasını, yürüyen - motor yine aynı Anadol )
    Hemen hemen hepimiz bebek arabasındayken manta lar, Anadollarla yarışan babalardan biri olan Kadri babaya saygılarımızla...
    Son 27 Anadol STC'nin biri 8 yıl garajda gizlendikten sonra ortaya cıktı
    Yazı çok güzel olmuş, emeğinize sağlık. Anadol hakkında sanıyorum şu anda en büyük kaynak Aydın Demirer ve Özgür Aydoğan tarafından yazılan "Anadol'un Hikayesi" isimli kitap.
    Hatta kitaba göre Eralp Noyan Ferrari'de çalışıyor, ama yerleri silen bir temizlikçi olarak çalışıyor. Hatta bu sayede kimsenin giremediği tasarım ve prototip odalarına girerek oradaki çizimleri bir taslağa çizip aralıklarla ülkemize gönderiyor.

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne hikayeler var; Eralp Noyan'ın hikayesini hiç bilmiyordum, ağzım açık okudum. Kesinlikle belgeseli olması gereken konular bunlar ama ülkemizde *****.. Paylaşım için çok teşekkürler
    Real Cars, Real Roads.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Karakuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne hikayeler var; Eralp Noyan'ın hikayesini hiç bilmiyordum, ağzım açık okudum. Kesinlikle belgeseli olması gereken konular bunlar ama ülkemizde *****.. Paylaşım için çok teşekkürler
    Benim anlattığım Ferrari kısmı kitaptan sadece küçük bir kesit. Bu ve bunlar gibi onlarca hikaye var. Devletin bu işe nasıl engel olduğundan, İngiltere'nin bizi nasıl küçümsediğine, içinde üretim yerli otomobil aşkı olan insanların hikayelerine kadar bir çok şey kitapta bulunabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün akşam Sn Ekber Onuk ile yazışma imkanım oldu, STC'nin Eralp Noyan tarafından " airbrush " ile yaptığı resimleri yolladı. Tek kelime ile muhteşem
    Boxer in side

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anlattığım Ferrari kısmı kitaptan sadece küçük bir kesit. Bu ve bunlar gibi onlarca hikaye var. Devletin bu işe nasıl engel olduğundan, İngiltere'nin bizi nasıl küçümsediğine, içinde üretim yerli otomobil aşkı olan insanların hikayelerine kadar bir çok şey kitapta bulunabilir.
    Kitabı temin edip, okuyacağım kesinlikle. Teşekkür ederim
    Real Cars, Real Roads.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UĞUR YUMAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün akşam Sn Ekber Onuk ile yazışma imkanım oldu, STC'nin Eralp Noyan tarafından " airbrush " ile yaptığı resimleri yolladı. Tek kelime ile muhteşem
    Çoğu kişi beğenmese de Ekber Onuk'un oğlu ile tasarladığı ve ürettiği Sazan ve S56 tasarım yönünden bence çok başarılılar. Gövde materyalinin halen fiber olması ise çok manidar.

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu 35 plakalilarin birinin plakasi 34stc miydi yada baska stc plakali arac mi var?

Ayrica stc anlami gercekten super turk canavarimi?
    AmcaPolo

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler