User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
131 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Karlı Havalarda Yollarda Çektiğimiz İşkencenin Sebebi Sorumsuz Arkadaşlar

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Karlı Havalarda Yollarda Çektiğimiz İşkencenin Sebebi Sorumsuz Arkadaşlar

Arkadaşlar az çok beni tanıyanlarınız var, belediyemiş hükümetmiş eleştrilecek dendiği zaman gerekirse bayrağı en önde taşırım.

Ancak bugün haber izlerken yolda kalanlara mikrofon uzattılar, önüne gelen belediyeye sövüyor devlete sövüyor. Yok kürenmemiş yok tuz arabaları nerdeymiş v.s v.s

23 sene istanbulda yaşadım, sonra bi süre antalya, bu zaman zarfında dünyayıda gezdim, rusyasından ispanyası almanyası italyası veya ortadoğusu iranı v.s bu yılda balkanları geziyorum makedonya sırbistan v.s v.s

şirketimin geçici görevlendirmesiyle 2-3 sene kadar belgradda yaşayacağım sonra gene istanbula dönme ihtimalim yüksek. yani o çileleri bende çekeceğim döndüğümde.

şuan burada -15 hava var, 1 kere kar yağdı o kar zaten buz tuttu kalkmadı bir türlü, ancak 1 tane araba yolda kalmıyor. yollar hiç kapanmıyor. öyle belediyenin devletin hizmeti filanlada değil. zaten tüm arabalarda kar lastiği ve kış lastiği var. Dolayısı ilede arabalar zaten karı parçalıyor otomatik olarak.

Burada ve gezdiğim çoğu ülkede ekim kasım aylarında (o ülkede kar yağmasa bile) kış lastiği takmak mecburidir. Hatta yakalanırsanız 2 takım lastik devlete hediye edersiniz, 1 takım kendinize alır aracı öyle çıkarabilirsiniz ki toplamda 12 adet lastik parası cebinizden çıkar.

Türkiye de ise sadece ticari araçlara lastik takmaz ise 600 tl bir cezası var. Binek araç sahipleri yine sorumsuzca kış lastiği olmadan yollara çıkıyorlar ve ondan sonra devlet nerde belediye nerde diye yükleniyorlar ver yansın ediyorlar.

Ülkemde yolculuk ederken benim arabam yolda kalmaz çünkü kış lastiksiz yola çıkmam, ama önümdeki totoş kalınca bir küfür etmeye başlıyorum, çünkü benim hakkım o yolda gitmek kış lastiğim olduğu için, kış lastiği takmayıp yolda kalanlar benim yolumu kapatırsa sövmekte hakkım.

bence devletin bu konuda en büyük hatası kar küremek yada tuzlama v.s değil, kış lastiğini tüm araçlara mecburi yapmaması ve gereken ağır cezaları vermemesidir.

Bu sorumsuz kış lastiksiz yollara çıkıp trafiği felç edip ondan sonra auuu diye uluyanlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coguna katiliyorum. Kis lastigi mecburi olmali ama trafik herhangi bir kontrol yapmiyor ki bunu yapsin. İnsanlar zaten sorumsuz. Kar yagsa arabani birak desen yeri yerinden oynatir ben her yere giderim egosunda.

Devletin bu yagista cok yetersiz kaldigini dusunuyorum. Haftalardir sagda solda bekleyen yol acma araclari ortaliktan neden kayboldu merak ediyorum

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiorinolu bi dayıya sordular kış lastiğiniz var mı diye, adam " araba eyi eyi, çıkar yohuşu " diyor. Kış lastiğinden önce beyin nakli olması gerekiyor bence.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu 2-3 gunde yolda kalıcak kar yoktu kesinlikle , kar yağmaya başladığından beridir işe arabayla gidip geliyorum on tamponun surttuğu kadar derin kar dahil

hazırlıklı çıkan birinin istanbul şartlarında ana yollarda vs kalma ihtimali yok , bazı ara yollar yokuşlar vs olabilir ama ona gore hareket etmek gerek zaten

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim insanımız sever 150.000 TL lik passata binip 1500 TL ye lastik almamayı.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önden çeker araçlara ön iki teker şehir içinde zorunlu olmalı arkadan itişlere ise 4 tekere zorunlu olmalı bence

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencil ve eğitimsiz bir toplum var. Adam kendi lastik almaz yolda kalır, lastiği olup yoluna gidecek olana da mani olur. Kışlık lastiğini sadece kar yağınca takılan bir şey sanan, sadece gaza ve frene basıp araba kullanan bir topluluk her kış aynı çileyi çektiriyor insanlara. Belediye işini yapsa da yapmasa da mutlaka bu durum yaşanıyor. Yaptırımlar sert olmadığı sürece de hiç bir şey değişmez.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aga istanbulda iş yok

Cuma günü ankaradan geldim istanbula
    Dün istanbul - bilecik gittim
    Bugün geri geldim

Bolu düzce sakarya izmit tarafı gayet güzel tuzlanıyor karlar temizleniyor

istanbulda sadece viaportun orda 1 kez kar küremeye denk geldim istanbula girince perişanlık başlıyor

ha birde metrobüs yolunu gördüm

göööya batı kıskanıyor bizi

insanlarımızda çok bilinçsiz, üstüne birde böyle olunca bırakın yolda kalmayı ayakta kalmak hayatta durmak bile şans
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izmirlicem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önden çeker araçlara ön iki teker şehir içinde zorunlu olmalı arkadan itişlere ise 4 tekere zorunlu olmalı bence
    Neden sadece on iki teker olsun ki, araba gidecekti durmayacak mi? Fren mesafesinide hesaba katin.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ana yollar açık, ara sokaklar kapalı olunca, kış lastiği kullanmayanlarda zincir takıp zincir parçalanıncaya kadar geziniyor. Sırf bu tembel sürücüler yüzünden bir sefer lastiği yarmıştım. Üstelik lastik ile toplasan 500km bile yapmamıştım; kimse tek yeni lastik vermediği gibi aldığım modelden de piyasada kalmamıştı. Haliyle, hiç istemeyerek sıcak yama yaptırmıştım. O yama 3 sene sorun çıkarmamıştı. Sonrada zaten lastiklerle beraber otomobili satmıştım.

Karlar eridikten sonra yollardaki mevcut göktaşı kraterlerine yepyeni kraterler de eklenecek. Kimbilir yeni kraterleri ne zaman düzeltirler. Hoş, yağışsız günde iş yapmayıp tamda yağışlar başladığında ve sıcaklık düştüğünde gidip alt geçit boyamayı biliyorlar ama iş asfalta gelince ortada kimse yok.

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün Kayseri den Ankara ya geldim.Kayseri den 30 km çıktıktan sonra tırın bitanesi rampa da kalmış yazlık lastiği olduğu için 1 saat yolun açılmasını bekledik diğer tır şoförleri dövecekti şoförü kesinlikle katılıyorum insanlar bilinçsiz
    .

Kendi babam da yıllardır şoför sol şeride geçiyor bazen 80-90 la gidiyor hemen kızıyorum ne işin var senin sol şeritte bu hızla diyorum adam eski kafa anlamıyor laftan o yüzden belli yaşın üzerindeki sürücüler beni deli ediyor

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bize bir şey olmaz, ben çok iyi şöförüm, ben yolda kalmam..

Zihniyet bu.. Üniversite bitireninde de bu, ilkokul bitirmeyeninde de.. Ailemden bile bu zihniyette olan kişiler var. Basmıyor kafaları, idrak edemiyorlar konuyu.. Almıyor musun kış lastiği, kabul alma. Ama almıyorsan da ( bütün kış takılı olmalı, kar haricinde de güvenlik için olmazsa olmaz olmalı o ayrı konu ) bari karlı günlerde ( ki İstanbul için max 1 hafta ) otur kıçının üzerine, çıkma evinden..

Yok laf anlamıyorlar.. Ondan sonra vay belediye tuzlama yapmadı..
    Belediyenin, devletin kabahati varsa o da şu kış lastiği adlı mereti bisikletten tıra zorunlu kılmamak olur. Ötesi hikaye..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kışlık lastiği sıfır araçlarla beraber zorunlu satılması gerek

o zaman takarlar
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

zx6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklımdan geçenleri yazmıssınız söylenecek söz yok , tamamen katılıyorum
    Kawasaki zx6r
    Nissan 350Z
    The Beetle

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun önlemini almayan halkımızda. Benzer örnekleri pek çok yerde yaşandı yaşanıyor.

Bu iş araba değil, lastik hiç değil genel kültürde. Temelimizde bir hata var ki bu kadar yanlış silsilesi başka türlü gelişemez, geliştikçe de büyüyemez. Nereden baksan toplumun yaşayış biçimi ofsayt.

Alıntı izmirlicem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi daha düşün...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    - kaç gün kar yağıyo ki KAR lastiği boşa masraf,
    - benim jip çift çeker gardaş gar lastiğine gerek yok,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4X4 araç yaz lastığı ile heryere cıkarız nihayietinde 4X4 demi lastik tutunmasada cıkarız cunku arabada cevsen kapının ustunde besmele yazıyor

Ülkemizde zeka göstergesi veya beyin kullanım oranı oldukça düşük üzülüyorum kahroluyorum ama dogrusunu soyledıgımde aldıgım tepkıler beter ol dahada ugras pıslik herif deyip 4 kış lastıgı olan arabamla yanından tapa gaz devam edıyorum belki anlar diye
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastiğe gelene kadar daha neler var neler...

Önce, normal ve güneşli bir havada yollarda gezen araçların kaçının temiz olduğuna bi bakın anlarsınız.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün evimin önünde bi Hyundai Tucson havuzlu kavşaga çıktı Böyle bi olaya gülüyorum çünkü içinden inen dayı 'milletin dedigi gaddar varmış beş guruş etmez avradını sevdigimin arabası diyerek indi.. Dedim dayı 19 lastik var arabada kış lastiginde yok, yerler cam gibi kayman normal. '4 çeker dediler yeenim ona güvendikte aldık; ben bilmem 19*20 dedi
    Tango-1 never dies.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler