User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
131 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Karlı Havalarda Yollarda Çektiğimiz İşkencenin Sebebi Sorumsuz Arkadaşlar

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte tam da o yüzden gereksiz buralarda. Ortalama sıcaklık 7 üstünde her daim. Önümüzdeki hafta için bir tek Ptesi ve Salı 5 derece gösteriyor mesela. Sonraki günler 9, 11, 12 diye gidiyor.
    Şahsına yazmadım ama İstanbul'da 100 kişiye sorsan 95 tanesi karda işe yaradığını söyler 7 dereceden haberi bile yoktur

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim ülkenin hangi derdine derman bulucaz ki? sis farı yakmakla karda gidilmiyor... bilinçsizlik, eğitimsizlik diz boyu canım Türkiyem

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Milletin anlamadığı şey , o altındaki araba 5.000 liralık enkaz da olsa 500.000 eur'luk super sport da olsa dört tane avuç içi kadar kauçukla yere basıyorsun
    Gel de o kauçuğa önem verme hadi

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsına yazmadım ama İstanbul'da 100 kişiye sorsan 95 tanesi karda işe yaradığını söyler 7 dereceden haberi bile yoktur
    hava sıcaklığının değil asfalt sıcaklığının değeri önemli hava 7 derece olsa bile asfalt 2 derece olabiliyor. Lütfen dikkat

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu açılmışken bende aklımdaki soruyu sorıyım ,kış lastiği ile kar lastiği aynımıdır ?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değildir
    Kar lastikleri nispeten dar tabanlı ve çivili olmasa bile ciddi tırnaklıdır ve karlı buzlu yollar haricinde yol tutmaz
    Kış lastiği ise biraz daha yumuşak zeminlerde tutunabilmesi için farklı desenli ve en önemlisi düşük sıcaklıkta hamurunun sertleşip özelliğini yitirmediği lastiklerdir

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kış lastiği İstanbul gibi şehirlerde yeterli zaten kalın desenleri sayesinde karda bile tutunuyor. Rusyada filan çivili kullanıyorlar ancak kuru yolda mantıksız.

İstanbul ankara genel olarak kış lastiği yeterli, sadece kar olarak düşünmeyin, yağmurda ani fren yapınca hayatınızı yada çarpacağınızın hayatını kurtarır.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

TechTurkey Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde devlet ne için var önce bunu bir sorgulamalı ve doğru cevabı bulmalıyız. Zaten herkes kendisini bilinçli bir şekilde yönetebilseydi devlet diye birşey olmasına gerek olmazdı değil mi? Devlet bilinçsizler bilinçlilere yük olmasın diye var.

Saçma gelecek ama gerçekten böyle bir kısım bir kısmı zorlamasın diye var. Nedir bu kısım? Kural tanımazlara karşı normal insanlar.

Biri hakkını gaspetmesin diye devlet var.
    Biri yolda karını becermesin diye devlet var.
    Biri elindeki eve köye çökmesin diye devlet var.

Yani kötü insanları durdurabilmek için belirli nufusa sahip insan topluluklarının koydukları kurallara yasa ve bu yasaları hepimiz yönetemeyiz bari bir kaçımız yönetsin yoksa boku çıkar diye seçtikleri insanlara da devleti yönetenler demişler. Buradan anlaşıldığı üzere devlet içerisinde yaşayan düzgün insanların birleşerek korunmaları için oluşturulmuş bir olgu.

E herkes kış lastiği takacaksa yolları tuzlamanın bir anlamı kalmaz. Yol neden yuzlanıyor hiç düşündünüz mü? Kural bilmez öküzler kural bilenleri öldürmesinler diye tuzlanıyor.

Eğer o yol yuzlanmıyorsa o devletin ben ....

Nokta.

Adamın arabası vardır almıştır geçen sene sonra zor duruma düşmüştür çekmiştir kenara. Satmak istemiyordur düzeltcem durumu diyordur akşamına cocuğu ateşlenir bir hışımla atlar arabaya fırlar yola...

Kar geleceğini duyan genç adam "ohh çekeyim arabayı garaja 1 ay çıkarmayım" diye evde oturuyordur bir telefon gelir "aşkım neredesin 3 kişi tarafından taciz ediliyorum" ses gelir fırlar yola.

Akşama kar yağacaktır sabahtan kış lastiği takmak için çıkarsın yola bi telefon gelir annen hastanede dönersin hemen fırlarsın hastaneye...

Daha çook neden sayılır. Keyfe kederde yapan olur yapmayanda. Ama bu lastiğin zaten belirli yüzdelerde kişilerin takmayacağını bilirsin kim bilir? devlet bilir? çünkü her sene yaşar bu durumu. Buna önlem almıyorsa.... ???
    Konu Caesar tarafından (09-01-2017 Saat 00:53 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum yol tuzlanmalı o ayrı konu, ama kış lastiğide zorunlu olmalı, kış lastiği sadece kar için değil. Yağmurda ani fren yaptığında arkandaki adam kış lastiği kullanmıyorsa sana çarpar.
    Kaldı ki kış lastiği zorunluluğuda yine devletin işi, devlet zorunlu yapmalı denetlemelide.

Ancak yıl olmuş 2017, halâ kış lastiği için devletin yaptırımını bekleyenlere de kızıyorum ben. Bu kadarda cahil olmamalı ülkemiz. Baştakiler şerefsiz bile olsa, ben önümde kış lastiği olmadığı için adam kaldığında devlete gücüm yetmez, iner o adama küfür ederim
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

TechTurkey Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum yol tuzlanmalı o ayrı konu, ama kış lastiğide zorunlu olmalı, kış lastiği sadece kar için değil. Yağmurda ani fren yaptığında arkandaki adam kış lastiği kullanmıyorsa sana çarpar.
    Kaldı ki kış lastiği zorunluluğuda yine devletin işi, devlet zorunlu yapmalı denetlemelide.

Ancak yıl olmuş 2017, halâ kış lastiği için devletin yaptırımını bekleyenlere de kızıyorum ben. Bu kadarda cahil olmamalı ülkemiz. Baştakiler şerefsiz bile olsa, ben önümde kış lastiği olmadığı için adam kaldığında devlete gücüm yetmez, iner o adama küfür ederim
    Bunun bence cahillikle pek alakası yok. İnsanlar para harcamayacağı seçimler varsa emin olun yasalsa o seçimi tercih ederler dünyanın heryerinde bu böyledir. Kimse eş dost kazansın diye eşinin dostunun dükkanına gitmez. Her zaman bu lafı söyler ama o lafın arkasına gizlenip gerçek amacı ucuza iş yaptırmaktır. Bu insanların genel özelliği.

Devlet kış lastiğini zorunlu kılmıyorsa demek ki bu gibi durumlar için bir bildiği yada önlemi vardır dersin dışarıdan bakarken. O yüzden yolda başıma gelse bir hıyar bana çarpsa hıyarıda suçlarım ama asıl o hıyarı bu şekilde sokağa çıkartan devlete yöneltirim suçlamamı.

Çünkü devlet o adamın katil bir şekilde dışarı çıkmasına izin veriyordur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O konuda haklısın devletin ağır yaptırımı olmalı. Her zaman derim, ÖTV zammı yapacağına cezalara zam yapsın mantığındayım, kış lastiği takmayana 2 bin, emniyet şeridine 2 bin,çok koltuğu kullanmayana bin v.s gibi. Keşke bunları yapsada araba fiyatlarını düşürse. Ancak yapmıcak belliki. O yüzden fazladan kaç kişiyi aydınlatırsak o kadar kardır.

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce tabi verilmiştir ama, sonuçları 2:20deki gibi olabiliyor. Bizim halk umursamaz, vurdumduymaz. Birçoğunun umrunda değil karmış lastikmiş.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arkadaşda goodyear karlastiği var zampk gibi aracı yola yapıştırıyor .. arabada ds4.. önümüzde rangeler gc ler bmw ler yokuşu çıkamıyor tekerler boşa sarıyor hepsini sollayıp geçiyoruz kış lastiği olmadımı 4 çeker 2 çeker fark etmiyor arabada yaz lastiği yada aşınmış yolu tutmayan 4 mevsimler varsa çeker meker fark etmiyor araba sarıyor..

o değilde hani espri yaparlardı ben gerçeğini gördüm adam range roverla küreme kar temizleme aracına sellek atıyordu.. sadece Türkiyede görülücek bir manzaradır herhalde..

Adam bizim güvenliğimiz için yoldaki karı buzu temizliyor adam karı buzu temizliyen araca sellek atıyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde bu kafa olduktan sonra biz ne bir adım ileri gideriz nede geri,oldugumuz yerde böyle sayar söver dururuz
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    En b.ktan kar lastiği bile en baba normal yaz lastiğinden 1000 kat daha güvenli sürüş saglar karda buzda yagmurda 7'nin altındaki derecelerde.

Senelerdir yakın 1-2 arkadaşıma anlatmaya çalışıyorum lan alın yapmayın etmeyin diye. En son bitanesine bu sene sirket arabası verdiler şirket arabası(linea) tabi altındada kış lastiği ulan diyo negüzel gidiyomuş bu hiç kaymıyor etmiyor ,Bascavusun essegi gibi söylenirken anlamadı illa basına gelince ikna oldu kendileri birini kurtardım neyseki
    1881 - 193

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle dememek lazım, petlasla da incekte gezdim kumhoyla da. Hatta kumho izen serisi continentaldan daha iyi diyebilirim ikisini de kullanmış biri olarak.

Ama benim zamanında meganeımda vredestein snowtrac diye bi lastiği vardı, nerden gelmiş lastikçiye hiç bilemedim. Ben öyle kar lastiği görmemiştim. Quattro gibiydi subaru gibiydi kötü megane 2. Viraja falan giriyordum yani karın içinde. Olsa da bidaha yesek.
    Kumho petlası kastetmiyorum kötü lastik olarak, bunların ağır vasıta için olanları 750-800 liralarda. Aynı araçlar için 250-300ede lastik vardı dolar uçmadan önce, artık ne kadar kalitelidir siz düşünün

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dün K.Yalı'da, 2. sezonundaki kış lastiklerimle yokuş yukarı çıkarken araba patinaja kaldı, gaza aynı seviyede basıyor olmama rağmen yavaşladı, yavaşladı, durdu, sonra da geri geri kaymaya başladı.

Kış lastiği var buna rağmen geri kaymaya müdahale edemedim. Az daha solumdaki araçlara çarpıyordum, tam sağ yaparak aracın kıçını biraz açtım da 3-5 cm ile kurtardım. Ben kış lastiğim ile böyle sorun yaşadı isem normal lastikle sokağa çıkıp trafiğin içine edenlerin aklına şaşayım..

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün K.Yalı'da, 2. sezonundaki kış lastiklerimle yokuş yukarı çıkarken araba patinaja kaldı, gaza aynı seviyede basıyor olmama rağmen yavaşladı, yavaşladı, durdu, sonra da geri geri kaymaya başladı.

Kış lastiği var buna rağmen geri kaymaya müdahale edemedim. Az daha solumdaki araçlara çarpıyordum, tam sağ yaparak aracın kıçını biraz açtım da 3-5 cm ile kurtardım. Ben kış lastiğim ile böyle sorun yaşadı isem normal lastikle sokağa çıkıp trafiğin içine edenlerin aklına şaşayım..
    buz olduysa kış lastiği tutmaz.En iyisi olsa bile.Anca bu lazım.Buda 3 gün takıp çıkar yapmak için zahmetli.O yüzden araç çıkarmamak lazım 1-2 gün.

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buz olduysa kış lastiği tutmaz.En iyisi olsa bile.Anca bu lazım.Buda 3 gün takıp çıkar yapmak için zahmetli.O yüzden araç çıkarmamak lazım 1-2 gün.

Aynen, ondan lazım o da normal asfaltta mundar olur
    Yolu bol kar gördüm ondan cesaretlendim, altı buzmuş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler