User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
131 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Karlı Havalarda Yollarda Çektiğimiz İşkencenin Sebebi Sorumsuz Arkadaşlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul'da mundar olur o çivili lastik. Bolu gibi yerlerde iş yapar ama.

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kar lastiğim var ama yine de bulunsun diye bagaja zincirle, 2 paket kar kelepçesi attım. Uygun ebat bulabilsem kar çorabı denen zıkkımdan da alacaktım ama bulamadım. Eğer arabayla çıkıp gerçekten bir yere varmak istiyorsanız ya da zorundaysanız önlemini alırsınız ona göre.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kış lastiğini hala sadece kar yağdığında kullanılan bir meta olarak gören insanlar oldukça bu yaşananlar kaçınılmaz.

Ben malım demek ki kasım da taktırdım ne olur ne olmaz diye. Mart sonuna kadar da çıkarmam.

Adam normal lastiği çıkma alıyor kış lastiği almasını beklemek biraz ütopik sanki.

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Caesar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun bence cahillikle pek alakası yok. İnsanlar para harcamayacağı seçimler varsa emin olun yasalsa o seçimi tercih ederler dünyanın heryerinde bu böyledir. Kimse eş dost kazansın diye eşinin dostunun dükkanına gitmez. Her zaman bu lafı söyler ama o lafın arkasına gizlenip gerçek amacı ucuza iş yaptırmaktır. Bu insanların genel özelliği.

Devlet kış lastiğini zorunlu kılmıyorsa demek ki bu gibi durumlar için bir bildiği yada önlemi vardır dersin dışarıdan bakarken. O yüzden yolda başıma gelse bir hıyar bana çarpsa hıyarıda suçlarım ama asıl o hıyarı bu şekilde sokağa çıkartan devlete yöneltirim suçlamamı.

Çünkü devlet o adamın katil bir şekilde dışarı çıkmasına izin veriyordur.
    Olgar iyi hoş güzel söylüyorsun da , şu iki gün önce batı ataşehirde çekilen kazalı röpörtaj videosunu aç bir izle. Kaç liralık maddi hasar oluştu 5dkda Allah aşkına?

Çok saçma sapan birşey olmadığı sürece o araçların hepsinde kış lastiği olsaydı o kazalardan belki 1 tane olurdu. Şimdi 1000TL > 5000TL mi demek lazım yoksa müstehak mı demek lazım? Kısacası devlet üzerine düşeni yapar yapmaz, burasının %100 hukuk ülkesi olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu ülkede konu her ne olursa olsun kişinin kendi tedbirini almak durumunda olduğuna dair yüzlerce örneğimiz var değil mi..

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla yazılara katılıyorum. zaten bu olaydan çok kişi şikayetçi olmuş bu sene twitt lerde de var. umarım kış lastiği ya herkes için zorunlu olur yada kar yağdığı zaman lastiği olmayana ceza yazılır.yazık günah okadar insanın hakkına girdiler allah'ından bulsun akıl fakirleri.
    belediyelere de kimse suç atmasın gayet düzgün çalışmışlar. dün açık olan ana caddeler gece kar ile kapanmış işlek olan hepsini tekrar açmışlar az işlek olanlar karlı idi. ondada zaten kış lastiği ile sorun yaşamadan gidildi. orta sınıf aracım var kış lastiğimde var. herkesin durumuna göre ama lüks araca binipte kış lastiği olmayanlar bu karda da çıkıp yolda kalanlar akıl fakiridir malesef. KIŞ LASTİĞİ olmayıp yolda kalıp sonra evine yürüyerek gitmek zorunda kalan cahiller umarım ders almıştır. olan yine önlem alana oldu. anadolu yakasında sıkıntı olmadı ama cuma akşamı avrupa yakasında o trafiği görünce acıdım/ üzüldüm KIŞ lastiği olanlara.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftasonu bol bol turladım kar hastası bi insan olarak
    Nefret etsemde belediyelerin çok suçu olduğunu düşünmüyorum ana yolların çok büyük kısmı açık tuzlama durmadan yapılıyor ama insanlar gerçekten çok sorumsuz kış lastiğinden bi haberler.
    Lakin atlanılmaması gereken bi noktada buzlanmada kış lastiği de 4x4 te işe yaramaz çok sıkıntıdır buna rağmen özgüveni tavan yapmış bende kış lastiği var ne olacak diyenlerin önümde 4 dönüp kara saplanışını da gördüm
    Asıl suçlu arıyorsak devleti gösterebiliriz kış lastiğinin bazı iller için kesin kez zorunlu olması gerekli bunu bi kaç sene önce yaptılar tekrardan yapmaları gerekirdi
    Ama nerde işte ..
    Aslen başkanlık gelse !!! o problemde ortadan kalkacak ama hadi bakalım..

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında ara sokakların hemen açılmaması bence güzel fikir. neden derseniz kış lastiği olmayan çıkamıyor çünkü ana yola. lastiği olan zaten karlı yerden çıkıp gidiyor. güzel oluyor. trafikteki barzolar azalıyor.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kış lastikleri özellikle ilk 2 sezon çok iyi iş görüyor, bizdeki F30, F10 ve X5'de kumho var, canavar gibi iş görüyor ama 3. sezondan itibaren verim alaıyorum genelde, explorerda marshal ın çamur lastiği var, bazen kaysa da %90 olarak her türlü karlı ortamda iş görebiliyor... pirelli, michellin, goodyear ya da conti gibi lastikler gerçekten pahalı ve de sezonluk oldukları için çoğu kişi tercih etmiyor, ben şahsen kış için ucuz kışlıkların da iş yaptığını düşünüyorum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cidden sığır bir milletiz. Normal zamanda gezdiğimden daha çok gezdim şu 3-4 günlük kar yağışında...

Halkalı, Bayrampaşa, Kabataş, Beşiktaş, Sarıyer, Bahçeköy orman yolundan geçip Göktürk, Kemerburgaz, Karaburun girip çıkmadıgım yer kalmadı ve sadece 4 tane s..tirboktan Kormoran diye bir kış lastiği ile, araba da bildiğiniz 1.6 CDTI Insignia...

Millet alışmış kolaya yok belediye tuzlamadı, yok yol açmadı bıdı bıdı... Kış lastiği olan adam kalmıyor zaten bir yerde, geri kalan ana yolları da bayağı açıyor belediye.

En ucuz kış lastiği bile kimseyi yolda bırakmaz. Zaten kış lastiklerinin çoğu da aynı işi görür.

Yolların tıkanmasının, cuma akşamı efsane trafik olmasının tek sebebi kış lastiği takmadan yola çıkan sığırlar. Başka açıklaması yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün K.Yalı'da, 2. sezonundaki kış lastiklerimle yokuş yukarı çıkarken araba patinaja kaldı, gaza aynı seviyede basıyor olmama rağmen yavaşladı, yavaşladı, durdu, sonra da geri geri kaymaya başladı.

Kış lastiği var buna rağmen geri kaymaya müdahale edemedim. Az daha solumdaki araçlara çarpıyordum, tam sağ yaparak aracın kıçını biraz açtım da 3-5 cm ile kurtardım. Ben kış lastiğim ile böyle sorun yaşadı isem normal lastikle sokağa çıkıp trafiğin içine edenlerin aklına şaşayım..
    aynısı dün benim başıma bebekte bir yokuşta geldi arka lastiği kaldırıma yaslayıp durabildim lastikler toyo snowprox 3.sezonu
    2012 Seat Leon 1.6 TDI DSG Style/2013 Acura ILX 2.0 Premium Pack /2022 VW Golf 1.0 TSI Impression

2023 Nissan Qashqai e-power / 2022 Honda PCX / 2013 Seadoo RXP 260 X

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kış lastikleri özellikle ilk 2 sezon çok iyi iş görüyor, bizdeki F30, F10 ve X5'de kumho var, canavar gibi iş görüyor ama 3. sezondan itibaren verim alaıyorum genelde, explorerda marshal ın çamur lastiği var, bazen kaysa da %90 olarak her türlü karlı ortamda iş görebiliyor... pirelli, michellin, goodyear ya da conti gibi lastikler gerçekten pahalı ve de sezonluk oldukları için çoğu kişi tercih etmiyor, ben şahsen kış için ucuz kışlıkların da iş yaptığını düşünüyorum...
    Abi 2013 aralık 4 tanesini 620 liraya aldığım petlaslarımı 4. kere takışım illaki farkı var önceki sezonlara ama hala bir yerde bırakmadı beni canavar gibi görevini bu senede yerine getirip azad edip malül emekliye ayırıcam
    1881 - 193

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben belediye başkanı olsam 1 gram tuz harcarsam şerefsizim
    sadece yollardaki kar ı kürer bırakırım aga, millet takmış tuza ya
    hala inatla ısrarla normal lastiklerle yola çıkan var, sen kimsin yahu benim gitmemi engelliyorsun?
    bunun ambulansı var hastası var bilmem nesi var neden yolu tıkıyorsun?

bu iş devlette biter, kışın kış lastiği takacaksın takmayana sokacaksın o olacak başka yolu yok.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tuz ya da kullanılan bazı kimyasallar maalesef asfalta büyük zarar veriyor, kar belli bir oranda kürense ve de çoğunluk kış lastiklerini taksa yetecek ama kabak ya da yazlık lastikli araçlar yüzünden illa ki tertemiz yapılmaya çalışılınıyor ana yollar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabi birde tuzun verdiği zarar var
    niye her kış sonrası bütün asfalt yollar maymuna dönüyor?
    tuz yüzünden işte

JANJ@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en kötü kış lastiğinin yaz lastiginden daha iyi oldugu artık insanlara bi sekilde kabul ettirmek lazım, ama yasak veya ceza olmadan kolay değil, su an ticarilerde ceza sırf ceza yememek için takan oldugu gibi, normal araçlara da uygulanırsa milletimiz en azından iyi kötü cıkma kış lastiği bulur takar
    K.Atatürk

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baretta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cidden sığır bir milletiz. Normal zamanda gezdiğimden daha çok gezdim şu 3-4 günlük kar yağışında...

Halkalı, Bayrampaşa, Kabataş, Beşiktaş, Sarıyer, Bahçeköy orman yolundan geçip Göktürk, Kemerburgaz, Karaburun girip çıkmadıgım yer kalmadı ve sadece 4 tane s..tirboktan Kormoran diye bir kış lastiği ile, araba da bildiğiniz 1.6 CDTI Insignia...

Millet alışmış kolaya yok belediye tuzlamadı, yok yol açmadı bıdı bıdı... Kış lastiği olan adam kalmıyor zaten bir yerde, geri kalan ana yolları da bayağı açıyor belediye.

En ucuz kış lastiği bile kimseyi yolda bırakmaz. Zaten kış lastiklerinin çoğu da aynı işi görür.

Yolların tıkanmasının, cuma akşamı efsane trafik olmasının tek sebebi kış lastiği takmadan yola çıkan sığırlar. Başka açıklaması yok.
    Kamuran ciddi iyi ve yumuşak bir lastik

Önceki çalıştığım şirket bütün araçlarında kışın kullanırdı, oradan beğenip de kendi aracıma aldığım 2. takım.

182 ps ekopuştta kullanıyorum

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence suçun bir kısmı tuzlama küreme çalışmalarında eksik kalan belediyelerde geri kalan kısım tamamen sürücülerde. Devletin binek araçlarda zorunlu kılmasını isterim fakat o zamanda millet 10bin liralık arabaya biniyorum durumum yok nasıl kış lastiğine para vereyim diye, ya da ben kışın belki aracımı karlı havalarda kullanmayacam kim ne karışır diye ya da antalyadayım ben ne yapayım kış lastiğini nasıl zorunlu olur diye veryansın edenlerle dolacaktır. Bence eğitimli bilinçli toplumlarda böyle birşeye gerek yok herkes kendi ve trafiktekilerin can güvenliğini tehlikeye atmamak için gerektiği zaman gerektiği yerde kış lastiğini takar. Bizdeki kafalar aşağıdaki gibi tüm sıkıntı burada..

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Izmir belediyesi , istanbul buyuksehir belediyesinin onunde diz coker af diler 4 senedir izmirdeyim kadir topbas hayranligi basladi. Belediyeciligi parti isinden ayri tutmak lazim diye yeni bir tartisma konusu acmiyorum ama izmir gibi harika bir sehir ve bu derece igrenc bir belediyecilik..

Baska parti gelse daha mi iyi olur bilememde , istanbul izmirden 10 gomlek ustun belediye olarak.
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabi birde tuzun verdiği zarar var
    niye her kış sonrası bütün asfalt yollar maymuna dönüyor?
    tuz yüzünden işte
    Ben Tem otoyolunu bu yüzden tuzlamadıklarını düsünüyorum. Jilet gibi yeni asfalta kıyamadılar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler