User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
79 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kedi evi koydular diye salırıya uğrayan gençler...

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İşte vizyoner 2023 Türkiye'nin insanı..

Bunlardan çok gördüm özellikle saldırmak yerine gece kedi evini kundaklamaya çalışanlar ve hayvanlara işkence yapanlar gördüm Fatih Haliç mevkiinde.İyi insanlar artık istisna böyle pislik ş.refsiz sayısı daha fazla.

Bir yaptırımı olmadıktan sonra devam edicek..
    Bakınız: Buyukada’da terk edilen atlar apartmanlara sığındı | Gundem Haberleri

Sorsanız bu atlar ile faytondan para kazananlar müslüman,dindar,ekmek kazanmaya çalışır. Kaç at açlıktan,susuzluktan ve ya bakımsızlıktan zorla çalışmaktan öldürüldü. Cezası yok. Olsa bile bir can sadece para cezası...

FB10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş sen bu merhameti insanlığı gösteremiyorsun , fakat insanlık yapıp kedi evi koyan o canları soğuktan korumaya çalışan insanlara atar gider yapıyorsun.
    Nasıl bir memleket olduk anlayamıyorum hangi ara insanlığımızı vicdanlarımızı bir kenara bıraktık..

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gecen ay kedı evı aldım, su hazır satılan suntalardan eve gelınce kurdum ama oylece koymak ıcıme sınmedı. her tarafını posetle sardım ızole malzemeyle sardım ettım ıcı sıcak olsun dıye kartona havlu sardım ıcıne dosedım vs vs baya baya yaklasık 3 saat kadar ugrastım,gırısını tunel gıbı yaptımkı ruzgar dırek ıcerı gırmesın dıye.ustunede uyarı yazısı yazdım.gelıp bı okuz atmasın dıye.o kutuya bırısı gozum onunde bırsey yapacak olsa sanırım sonu kırıklı kanlı olur otesı yok

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim anlamadığım bir insan sokaktaki kedi evinden neden rahatsız olur ? Yani düşünüyorum niye karşı çıkabilir bir sonuç bulamıyorum. Nedir amaçları ?

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim kapının önündede 3 4 tane var 6 yaşındaki kizim bile hayvan sevmeyi biliyor ve onlar düzenli olarak besliyor ama bazı 2 ayaklı hayvanlar bilmiyor bence hayvan sevigisi aileden geliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    egzantrik çıkış yapmak istemiyorum fakat herkes kendi açısından bakıyor olaya , validenin sağ elindeki ve yüzündeki izlerin resmini koyayım mı buraya ? istiyor musunuz ?
    gecmıs olsun annemıze de noldukı ? ben kedının saldırdıgı ınsan pek duymadım

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzantrik çıkış yapmak istemiyorum fakat herkes kendi açısından bakıyor olaya , validenin sağ elindeki ve yüzündeki izlerin resmini koyayım mı buraya ? istiyor musunuz ?
    Bana da insan saldırdı hacı istersen fotolarını koyayım yüzümde izler oldu , bütün insan evlerini kaldırmak istiyorum insanları da yok etmek.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz onu diyorsunuz, evimde kedi var diye ve Apartman çevresindeki kedilere ( bazen ) mama veriyorum diye, Apartman ve Site Yönetiminden laf yedim. Efendim neymiş, kediler apartman içerisine giriyor, kapı açıldığında da kedi içeriye girmiş Sorumlusu biz olduk

Neyse, evimdeki kediye de laf ediyorlar. Evde kedi beslemek yasakmış. Site ve Apartman kuralları gereği.

Bana öyle bir konudan kira sözleşmesi yaparken bahsetmediler. Kanuni yaptırımları var mıdır ?
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ah o vitaminsiz o.c. bana saldırıcak öyle kedi evi bilmem ne diye bak o kedi evini onun bitarafına nasıl sokuyodum a.k. haysiyetsizleri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Trance-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz onu diyorsunuz, evimde kedi var diye ve Apartman çevresindeki kedilere ( bazen ) mama veriyorum diye, Apartman ve Site Yönetiminden laf yedim. Efendim neymiş, kediler apartman içerisine giriyor, kapı açıldığında da kedi içeriye girmiş Sorumlusu biz olduk

Neyse, evimdeki kediye de laf ediyorlar. Evde kedi beslemek yasakmış. Site ve Apartman kuralları gereği.

Bana öyle bir konudan kira sözleşmesi yaparken bahsetmediler. Kanuni yaptırımları var mıdır ?

hıc bır sey olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Trance-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bizim sitede de döktüğüm kedi mamalarını alıp arabamın üstüne serpmiş onun bunun çocuğunun biri. Hayvan kelimesi hakaret olarak kullanıyoruz ya. Gerçekten ben insan diye kullanmak istiyorum o hakaret kelimesini. Nefret ediyorum insanoğlu denen ilkel yaratıktan artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim sitede de döktüğüm kedi mamalarını alıp arabamın üstüne serpmiş onun bunun çocuğunun biri. Hayvan kelimesi hakaret olarak kullanıyoruz ya. Gerçekten ben insan diye kullanmak istiyorum o hakaret kelimesini. Nefret ediyorum insanoğlu denen ilkel yaratıktan artık.
    keske kamera olsaymıs...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keske kamera olsaymıs...
    kamera var ama çalışmıyor. Kamera olsaydı zaten arabadan yalayarak temizlettirecektim o arkadaşa o mamaları Araba umrumda değilde ufacık hayvanın 2gram rıskından ne istersin be şerefsiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kamera var ama çalışmıyor. Kamera olsaydı zaten arabadan yalayarak temizlettirecektim o arkadaşa o mamaları Araba umrumda değilde ufacık hayvanın 2gram rıskından ne istersin be şerefsiz.
    arabanın umrunda olmadıgını bılıyorum bro amac oc nu bulmak

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onu yapan kişi,hayatı boyunca bi dona lastik olamamış,insan içine girememiş,ilkellikten ölen,onun bunun sileceğini kaldıran,gıybet yapan,küçücük hayvanı sevemeyecek kadar insafsız olan şerefsiz itin tekidir açık ve net.bulursanız bir tane de bizim için yerleştirin suratına.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kedilerin yoğun olduğu ufak boş bir arsada köpeğimi tuvalete çıkarır dönüşte de kediye köpeğe mama bırakır dönerim. Arazinin yan apartmanından birisi köpeği bir daha buraya getirme kedilere de mama koyma dedi. Sebebi evini pireler basmış sebebi sokakta ki hayvanmış. Bunlar öyle büyük karaktersizler ki kendi pisliklerine bile hayvanları bahane edebiliyorlar. Her geçen gün memleketimden daha bir soyutluyorum kendimi.

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde boynumda şişe kesiği var kafamda şişe kırıldı,şimdi her gordugum insanı tekmelememmi gerekiyor yada evlerinimi yakıp talan edeyim ne yapım sen soyle.

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Durayım diyorum duramıyorum

Sokak hayvanlarını koruyup kollalayalım hele bu kötü hava şartlarında yani soğuk kış ve sıcak yaz aylarında
    Artısı şu bu hayvanlara direk temastan kaçının ya da temas sonrası üstü baş el ayak temizliğinize dikkat edin
    Evde beslediğiniz hayvanlara tedavisi zor hastalıkları bulaştırabilirsiniz.
    Çocuklar hayvan sevsin doğru ama hayvanlardan insanlar geçen hastalıklar var düşük bir yüzde olsa da bu ihtimal var
    Aşıları ve parazit tedavileri yapılmamış bilmediğiniz hayvanlara çocuklarınız mümkün olduğunca temas etmesin
    Aslında en güzeli kedi evleri vs yerlerde baktığınız hayvanları barınma ve besleme dışında tedavi ihtiyaçlarını da karşılayabilsek süper olur.
    Bunu yapan çok örenk insan var.
    Ve en önemli konu kısırlaştırma bu hayvanların yeri sokak değil elbette kısırlaştırma yaygınlaşmalı ve sokakta üreme kontrol altına alınmalı yoksa bi süre sonra bu iş boyumuzu ve bireysel çabamızı aşacak
    O nedenle sokakta dahi baktığımız hayvanların barınma ve beslenme dışı ihtiyaçlarını ve kısırlaştırılmalarını ihmal etmeyelim
    Bulunduğunuz şehirde Veteriner Fakültesi varsa hocalar öğrencilere pratik olsun diye malzeme karşılığı yapıyorlar.
    Yoksa bi klinikle anlaşıp yaptırabilirsiniz.
    genelde meslektaşlarım bu konuya duyarlıdır
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayvana saldıran eziyet işkence eden kim varsa ne müslümandır nede Allahının ümmetinin yolundan gidiyordur..

Anlarım korkarsın olabilir bende korkarım yeri geldimi bazı ırklardan.. ama korkuyorum diye gidip hayvana saldırmam kötü davranmam..

Peygamber efendimiz kıyamete kadar gelecek bütün ümmetini eğitirken, sıcak bir yaz gününde susuzluktan kıvranan bir köpeğe acıyarak bir kuyuya inip zahmet çekmesine rağmen ona su içiren bir adamın bu yüzden Cennete girdiğini anlatır.

Gene Eşi Hz. Aişe (r.a.)'nin devesine biraz sert davrandığını görünce uyarır. “Merhametten mahrum olan, her türlü hayırdan mahrumdur.”

Peygamber Efendimiz On bin kişilik bir ordunun başında baba ocağı, ana vatanı Mekke'nin kapısına dayanmak üzeredir.
    Ordunun en önünde ilerlerken yolları üzerinde yeni doğum yapmış dişi bir köpekle yavrularını görür. Arkadaşlarından Suraka oğlu Cuayl'i çağırarak emir verir.

- Anneyle yavrularının önünde duracak ve ordunun tamamı geçinceye kadar onlara nöbetçilik edip, ezilmekten koruyacaksın.
    Dişiyle yavruları rahatsız edilmemiş fakat on bin kişilik Fetih ordusu istikametini değiştirmiştir.

Böyle bir peygamberin ümmetiyim müslümanım deyipde hayvana işkence eziyet çektiriceksin hayvana zulüm ediyorsan kimse kusura bakmasın 5 vakit namaz kılsa onun namazına inanmam Allahın yarattığı dilsiz konuşamayan derdini sana anlatamayan ve senin korumana emanet edilmiş hayvanlara zulmetmeye işkence etmeye kalkan insan başka insanıda sevmez.. onun içinde sevgi kalmamışdır..

Allah ne diyor onlar benim sessiz kullarımdır kıyamet günü mahşeri kübrada onların hepsi dile gelicek kim ne eziyet yaptıysa kötü davrandıysa anlatıcaklar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler