User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
49 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 5664 Tramer Bilgi Mağduriyeti

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

5664 Tramer Bilgi Mağduriyeti

Arkadaşlar selam,
    Tramerle ilgili başımda bir mesele var içinden çıkamıyorum bu nedenle sizlerle paylaşmak istedim.
    Geçtiğimiz sene ilk sahibinden 2006 model bir araç aldım. Aracın tüm geçmişi vergi makbuzlarına kadar herşey elimde mevcut ve aldığım arkadaşla hala görüşürüm.
    Aracı alırken bana 2 kazası olduğunu söylemişti. Bunlardan 1. si mahalle arasında arka tampona hafifçe çarpılması bu kaza sonucu tutanak tutulmuş fakat daha sonra ufak bir hasar olduğu için tamponu komple boyatmak yerine rötüş yapılmasına karar verilmiş. Bu nedenle işlem devreye sokulmamıştı. Hasar fotoğrafını aşağıya ekliyorum. (tampon hala rötüşlü olarak durmaktadır)

2. kaza ise 2013 yılında yine mahalle arasında oluyor. Dikkatsiz bir taksici araca sol ön çamurluktan vuruyor ve bu kaza sonucu %100 haksız olan taksi sigortasından aracın hasarı sanayide bir tanıdıkta yaptırılıyor. Bu kaza sonucu aracın sol ön çamurluk boyanıyor sol ön kapı hasar olmamasına rağmen boya tutsun diye ayna hizasına denk gelecek şekilde 10 cm kadar boyanıyor radyatör değiştiriliyor ön plastik panel değiştiriliyor ve sol ön far yenileniyor.
    Tüm bu kazaların fotoğrafları ve kaza tutanakları SBM de mevcut. Plaka ile sorgulama yapıldığında hepsi açık şekilde görünüyor.
    Aracı satın alırken satıcı bana bunları anlatmıştı ama ben yinede içim rahat olsun diye fiat yetkili servisinde expertiz yaptırdım ve aracımı öyle satın aldım. Expertiz raporu elimde mevcut ve satıcının dedikleriyle birebir örtüşüyor. Buraya kadar sıkıntı yok. Kaza resimleri aşağıdadır;

Aracı satın almadan önce aklıma gelmemişti ama aldıktan 1 gün sonra 5664 den hasar sorgulaması yaptım. Satıcının dediği ve tramerde görünen bu hasarlarla ilgili cevap geldi fakat hasar tutarı yazmıyordu. Bunun da resmi aşağıdadır.

Askere gideceğimden ve aracın sigortası önümüzdeki ay biteceğinden dolayı extra masraf olmasın diye aracımı ay başı ilana koydum. Bildiğim ve emin olduğum herşeyi ilana yazdım. İlan süresi dün dolduğu için aktif değil. Sanyorum TechTurkey de satılık ilanını süresi dolduğu için silmiş.
    ilan numarası 285697783

Bir alıcı geçtiğimiz hafta araca niyetlendi aksam baktı ve sabah notere gidelim dedi. Ben expertiz yaptırması konusunda ısrar ettim yaptır sende için rahat olsun benimde helalleşelim arabayı vereyim dedim. Kabul etti bostancı otorapor diye bir merkeze gittik. Sıkıntı burada başlıyor.

Aracın orada expertizi yapıldı herşey denildiği gibi ama bir sıkıntı var. 5664 den gelen mesajda aracın 2013 yılındaki kazasına karşın 10355tl hasar kaydı çıkıyor. Orada itiraz ettik alıcı kendi sigortacısından ben tanıdığım bir sigortacıdan şase ve motor noyla aracı sorgulattık. Ne sigorta sisteminde ne de tramerde böyle bir hasar görünmüyor. Sadece mesajda çıktı ve sürpriz oldu. Bu tabi alıcıyı korkuttu ve almaktan vazgeçti.

Daha sonra ben SBM üzerinden şiyatte bulundum. Yazdıklarım ve gelen cevaplar aşağıdaki gibidir;

1. görüşme;

"Merhaba, 04.05.2015 tarihinde ilk sahibinden tüm geçmiş dosyası ile birlikte 34EA9029 plakalı aracı satın aldım. Aracı alırken fiat yetkili servisinde expertiz yaptırdım ve geçmişini sorgulattım. Raporu hala duruyor. Hasar tutarı belli olmayan 2 adet kazaya karıştığı görünüyordu ve açıklamalarını ilk sahibinden öğrendim. Yaptığımız kontrollerle de bu açıklama tutuyordu. Aracı satın aldıktan 1 gün sonra 5664 üzerinden sorgulama yaptım ve orada da aynı bilgiler görünüyordu. Hatta mesaj hala telefonumda saklı duruyor. Gelen mesajda 07.09.2013 ve 22.05.2008 yılında tutarı belli olmayan 2 adet kaza görünüyor. Bugün aracımı satmak için expertiz merkezine gittim alıcıyla. Orada yapılan 5664 mesaj kontrolde aracın 2013 yılındaki kazası için 10355 lira tutarında kazası olduğu çıktı. Tabiki itiraz ettim benim sorgulama mesajımı gösterdim, hatta şase ve motor numarasıyla tramerden ve sigortacı vasıtasıyla sigorta kayıtlarından sorgulattım. Böyle bir hasar tutarı hiçbir yerde görünmüyor ancak mesajdan dolayı alıcı almaktan vazgeçti. Aracımın 10bin liralık hasarı yok. O tarihteki kazada sadece çamurluğu boyandı sol ön farı ve radyatörü değişti. Toplamda 1000 lira tutmaz. Zaten 25 liralık araca 10bin hasar çıksa aracım pert olurdu. 3 sene sonra süpriz bir şekilde bir anda çıkan bu hasarın düzeltilmesini talep ediyorum. İstenmesi halinde expertiz raporunu 05.05.2015 tarihindeki sorgulama mesajını gösterebilirim. Konu hakkında tarafıma bilgi verilmesini rica ederim."

Gelen cevap;

SBM aracılığı ile ulaşan başvurunuz incelenmiş olup, şirketimizden açılan hasar dosyası tespit edilememiştir. Sms servislerinde güncelleme sonucu KTT kayıtlarında yer alan bilgilerin sms yanıtlarına iletildiği anlaşılmakta olup, başvuru içeriğinde gönderilen 5177228 numarasının anlaşmalı tutanak nedeniyle Tramer ihbar numarası olduğu hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

2. Görüşme;

Merhaba, Yukarıda bilgilerini girmiş olduğumu aracımın tramerinde görünen hatalı hasar oranı ile ilgili geçtiğimiz hafta form doldurmuştum ve "SBM aracılığı ile ulaşan başvurunuz incelenmiş olup, şirketimizden açılan hasar dosyası tespit edilememiştir." şeklinde cevap gelmişti. Aracımın kazasında hasar olarak sol ön çamurluk ve kapı ucu boyanmış ve sol ön farı değişmişti. Yani küçücük olan bir hasar. Max 1000tl civarından tutacak bu hasar için 10355tl hasar kaydı girilmiş. Sondaki 5in hatalı girildiğini düşünüyorum. Ayrıca bu hasar kaydı sadece 5664 mesajında geliyor. Tramer sorgularında ve sigorta kayıt sisteminde böyle bir hasar yok. Tespit edilemeyen dosyaya istinaden nasıl bu kadar hatalı rakam giriliyor anlamıyorum. Bu hatadan dolayı mağdurum. Aracımın tespit tutanağı kaza resimleri elimde mevcut. İstenirse ibraz edebilirim. Eğer o hasara istinaden 10355 lira kayıt açıldıysa zaten ortada büyük bir dolandırıcılık işlemi var. Dosyama ulaşılmasını ve doğru tutarın görülerek mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Tarafıma dönülmesini rica ederim.

Bugün gelen cevap;

SBM aracılığı ile ulaşan başvurunuz incelenmiş olup, Sms servislerinde güncelleme sonucu KTT kayıtlarında yer alan bilgilerin sms yanıtlarına iletildiği anlaşılmaktadır. Başvuru ile birlikte iletilen 5177228 numarasının Tramer ihbar numarası olduğu ve ilgili kayda bağlı dosya bulunmadığı hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

Şimdi bu hasara 10355tl masraf çıkması normal mi?
    Hiçbir yerde görünmeyen ama mesajda çıkan ve aracımın ağır hasarı hissiyatı bırakan bu rakam nereden geliyor?
    Ben bunu nasıl düzeltirim?

Bu sıkıntı yüzünden şuan aracımı satmaktan vazgeçtim. 6 ay yatırıcam döndüğümde 1-2 ekleme yapıp yay filtre vs 1 sene daha binerim. Sorun çözülürse ama ağustosa kadar satmak için vaktim var ve satmak istiyorum.

Çok uzun oldu biliyorum. Okuyan ve cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten sistemde çok güzel bir açık var.

Araba alırken

1-Plaka sorgula
    2-Şase sorgula
    3-Servis kaydı sorgula

Ve bunları yaptığın halde hala sistemde bir yerde açık'dan yararlanıp hasar kaydı çıkmıyor.

Çok basit bir sistem yapıcaklar.

Aracın şase numarası yazıcaksın direk sana her kayıt çıkacak servis kaydı bile.

Biz hala kulağımızı tersden tutuyoruz.İnsanlar mağdur oluyor.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende aldığımda hasar kaydı yoktu aldıktan sonra 3 tane park halinde çarpma çıktı komik bir durum ama ne yaparsın itiraz edemiyorsun karşında devlet var ve şükür park halinde çarpmalar çıktı ya böyle bir durum çıksaydı ölürdüm hazımsızlıktan geçmiş olsun. bu arada individual üstadımında dediği gibi 3 yerden sorgulamada yarar var. plakada çıkmayan şasede çıkıyor , şasede çıkmayan serviste çıkıyor ama mutlaka çıkıyor.
    YamahA Xmax 250 ABS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3 yerden sorguladım.
    Motor no, Şase No, Plaka.
    Bunların 3ünden de kontrol edildiğinde ne servis kayıtlarında, ne sigorta sisteminde ne de tramerde bu hasar kaydı yok. Sade ve sadece 5664den gelen mesajda görünüyor.
    Aracın expertizi fiat yetkili servisinde yapıldı. Expertiz raporu duruyor. Oto raporda da expertizi yapıldı oda duruyor.
    2 rapor arasındaki farklılık şu.
    Fiat servis raporunda arka çamurluk ağzındaki 5-6 cm çapındaki lokal boya görünmüyor.
    Oto rapor sonucunda ek olarak 10.355tl kayıt var ve arka çamurluk üzerinde ufak bir lokal boya o kadar.

timmaah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı durum benm de başıma geldi. geçen hafta aracımı satmak için ilan açtım. Alırken sadece kaput ve tampon boyalı değişen parça yok diye yetkili servisinden ve kendi kaportacımdan expertiz raporum var. 5664 e mesaj attım herhangi bir hasar kaydı çıkmadı. Gel gelelim aracımı 2 sene sonra satmaya niyetlendim ve 5600 liralık hasar kaydı çıkıyor ve kaput ve tampon orjinalleriyle değişim yapıldı diyor. Tabi benim bu konudan haberim olmadığı için 2 parça boyalı değişen hasar kaydı yok diye ilan açtım ve 1 saat sonra birisiyle anlaştık. Adamın konuşmamızdan yarım saat sonra beni aramasıyla ben de olayı öğrenmiş oldum ve satıştan vazgeçti arkadaş haklı olarak. Daha sonra ilan fiyatını 2bin tl düşürüp tekrar ilan açtım. Bu şekilde başka bir arkadaşla anlaştık ve bakmak için geldi. Kendi ustaları da aynı şeyi söylediler. Kaput ve tampon boyalı değişen parça yok hepsi orjinal. Sonuç olarak tramerin bi boka yaramayan cacık bir sistem olduğunu düşünüyorum. Para vererek sorgulama yaptırıyoruz 3 ay sonra başka sonuçlar çıkıyor. Yapamıcaksan insanları yanıltma bari.
    no car no fakin fuel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sizinki gibi benzer durum da bende var işte. Çok sinir bozucu bir durumu. 25 liralık arayana 10355 lira hasar az değil. Yeni bir araç olsa mercekli far 2-3k onu anlarım. Bu araç punto parçaları oldukça ucuz. Aracı alınca alt takımdan salıncak amortisör takozu sağ sol z rot rot ayarı vs hepsi için işçilik dahil 350lira civarı para verdim. Farı desen orjinali 300 lira civarında.
    Bu tutara ait fatura yok işte elimde ona nasıl ulaşırım bilmiyorum. Aracın dosyası olsa oradan çıkar ama dosyası da yok hiçbiryerde. Gel sat satabilirsen şimdi.
    Ben şahsen 10k hasar kaydı olan 25k lık aracı almak istemem. Ne kadar açıklamalı ilanı olsa da bakar kapatırım. İnsanlara da hak veriyorum. Birisi kontrol ettirip alsa yarın birgün satarken oda zorlanacak. Zaten benzinli 3 kapı araç piyasası yavaş şimdi belki emsalleri arasında en temizi olmasına rağmen evlat kaldı bu sistem yüzünden.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu ara bizdede benzer sıkıntı var. Arkadaşımın aralık 2012 yılında aldığı golf7 için kasım 2011 tarihli ağır hasar kaydı çıkıyor. Plaka sıradan alındı yani daha önce başka araçta takılı değildi. Kaydı gören almak istemiyor.

Kagan_KOÇAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı durum benim vtec II imde oldu aracı alırken hasar kaydı yoktu şase-motor-plaka hepsinden sorgulattım 1 sene bindim ilana koydum.Sizin gibi alıcıya karşı zor duruma düştüm,tramer kaydında 2005 te ağır hasar çıkıyor yani bu tramer muhabbeti çok kişinin başını yaktı,bende hala biniyorum arabama yok parasına satacağıma biner keyfini sürerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi ağır hasar kaydı çıkan araçların daha önceki sahiplerinde kaza yapmış ağır hasar olarak kayda geçmemiş sonradan mı geçmiş.

Yoksa suçsuz yere ağır hasar kaydımı yazıyor ?
    Seat IBIZA FR

hanz10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigortacı arkadaşımla konuştum yeni araç alıcağımı belirterek tramerine bakmak istedim, Artık biz ağır hasarli olup olmadığını görüyoruz dedi. Onun haricinde 5664 den detayli bilgiyi alıyorsunuz dedi ne derece doğru bizi mi kekledi ? 2 El araç alıcam tufaya gelmiyelim. Bilgisi olan var mı.

Kagan_KOÇAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi ağır hasar kaydı çıkan araçların daha önceki sahiplerinde kaza yapmış ağır hasar olarak kayda geçmemiş sonradan mı geçmiş.

Benimkinde ilk dediğiniz durum olmuş araç 2005 model 2006 trafiğe çıkışlı gözüküyor bende şaşırdım nası 2005 te ağır hasar alabilir diye sonra öğrendik ki aracı trafikten düşürmüşler sol arka çamurluktan hasar almış sol arka kapı sacı-sol arka çamurluk ve bagaj kapağı değişmiş ben alırken salak gibi sadece tramer-şase-plaka sorgusuna güvenip aldım expertiz yaptırmadım.2005 te olan hasar dosyasını yeni kapattıkları için yeni düşmüş sisteme aradan 10 sene sonra geçtikten sonra dosya mı kapanır ?orasıda ayrı bir şey onun mağduriyetini yaşıyorum kime neyi şikayet edicez elimiz kolumuz bağlı yani,en kötü 1.4 is parasına satıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben kendi aracim icin cevap vereyim. Mesajda agir hasar kaydi diye bir ibare yok. Sadece kaza ardinda tutar yaziyor. Gecmisinde de boyle buyuk bir kaza yok. Olan tek kazasi var onunda aciklamasini ve fotolarini yukarida ekledim.
    Ama olan su. 2013 yilinda yapilmis bu ufak kaza icin 2015 yilinda hasar kaydi gorunmuyordu. 2016 yilinda 1.5 parca boya far ve radyator degisimi icin 10355tl hasar kaydi gorunuyor. Ya hasar 1035 lira tuttu islenirken iki defa 5e basildi yada sistemde buyuk bir hata var.
    Ayrica bu rakam ve hasar hala sigorta ve tramer sisteminde gorunmuyor.
    Plaka aracin ilk plakasi fakat ne plaka ne motor nede sasede sorgulandiginda durum degismiyor. Bu kayit 5664 mesaji disinda hicbiryerde yok. Aracin dosyasina da ulasilamiyor. Hatta sbm den gelen yanita gore bu hasar icin dosya bile yok. Dosya olmadan bu hasar nereden cikti orasi muamma.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kagan_KOÇAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimkinde ilk dediğiniz durum olmuş araç 2005 model 2006 trafiğe çıkışlı gözüküyor bende şaşırdım nası 2005 te ağır hasar alabilir diye sonra öğrendik ki aracı trafikten düşürmüşler sol arka çamurluktan hasar almış sol arka kapı sacı-sol arka çamurluk ve bagaj kapağı değişmiş ben alırken salak gibi sadece tramer-şase-plaka sorgusuna güvenip aldım expertiz yaptırmadım.2005 te olan hasar dosyasını yeni kapattıkları için yeni düşmüş sisteme aradan 10 sene sonra geçtikten sonra dosya mı kapanır ?orasıda ayrı bir şey onun mağduriyetini yaşıyorum kime neyi şikayet edicez elimiz kolumuz bağlı yani,en kötü 1.4 is parasına satıcam
    Dedim acaba arabanın hiç kazası yok bunlar geçiş yaparken yanlışmı yazdılar.

Benim bir arkadaşım'da doğuş'dan cupra aldı.Aracın plakası önceden kullanılmış sisteme boş olarak düşmüş yeni seri değil buda tamam öyle olsun demiş.

Aradan biraz zaman geçti trafik'da buna arkadan hafif vurdular sigortacı bir baktı bizim arkadaşın plakada ağır hasar kaydı var.

Kavga dövüş o plakadaki hasarın eski aracın olduğunu anlatana kadar sistem'den düşürene kadar canı çıktı.

Valla işimiz zor ikinci el araba alınmaz artık.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ara bizdede benzer sıkıntı var. Arkadaşımın aralık 2012 yılında aldığı golf7 için kasım 2011 tarihli ağır hasar kaydı çıkıyor. Plaka sıradan alındı yani daha önce başka araçta takılı değildi. Kaydı gören almak istemiyor.

Bizdeki kaydın sorunu şu. Ağır hasar kaydının olduğu tarihte zaten golf7 bile yoktu. Ayrıca plakada ilk kez kullanılmış. Yani hasarın gözüktüğü tarihte ne araba üretilmişti nede plaka basılıydı. Sbm durumu ısrarla düzeltmiyor bizde satamıyoruz.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hasar dosyası açık kalıyor ondan dolayı çarpma yazıp bedel yazmıyor, arabayı aldıkdan belirli bir süre sonra bedel çıkıyor

Arenimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    44 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tramerin ta anasını avradını , başımızdan geçen bir olayı anlatmak istyorum ,

çok yakın bir arkadaşımdan çok yakın bşr arkadaşıma araba aldık , durum şu şekilde oldu arabada kaza boya tramer kesinlikle yok araç yetkili servis dışında hiç bir yere gitmiyor ve sadece yetkili serviste sürtmelerden dolayı arka tamponu boyanıyor ve bu da yetkili servis kayıtlarında görünüyor ,

daha sonra arkadaşım topspeed yaparken motor yatak sarıyor , servise çekiliyor , exper çağırılıyor exper kaza veya başka bir şey olmadığından sigortanın bunu karşılayamayacağını söylüyor ,ve gidiyor ,

Arkadaşımdan aracı yine çok yakın bir arkadaşıma kırık halde alıyoruz buraya kadar sorun yok daha sonra experin geldiği tarihe tramer çarpma diye not düşüyor , aracın eski sahibi ben sigorta şirketimle konuştum exper gelip dosya açtığı için çarpma gözüküyor sistemden kaldırıcaklar diyor , ve gerçekten de sözüne güvendiğim yakın bir arkadaşım hepimiz de birbirimizi çok iyi tanıyoruz , her neyse biz araca sandık motor aldık koyduk vs kafamız rahat biniyoruz daha sonra birisi arabayı bizden istedi arabayı tam vereceğiz , araçta 67000 TL çarpa diye kayıt çıktı beynimizden kaynar sular döküldü , arkadaşımı aradık sigorta şirketini aradık yok komik olan şey şu sigorta şirketi ne servise ne eski sahibine para ödememiş , bunu sigorta şirketi kendisi de kabul ediyor evet ödemedik diyor , peki dedik vermediğiniz bir hizmetin karşılığını nasıl yazıyorsunuz + 67000 TL yi nerenizden uyduruyorsunuz dedik verdikleri yanıt çok daha komik bu araba motorundan hasar almış siz cebinizden yaptırıyorsunuz satarken insanları hatasız diye dolandırıcak mısınız dediler şok üzerine şok , ne yapıcaz dedik dava edin ama bir şey değişmez dediler şimdi ne yapıcağımızı şaşırdık arabada nokta hata yok motoru sandık aldıp koyduk arabada en ufak tramerlik pozisyon yok ne yapıcaz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hasar dosyası açık kalıyor ondan dolayı çarpma yazıp bedel yazmıyor, arabayı aldıkdan belirli bir süre sonra bedel çıkıyor
    Ortada dosya olsa durumu kabul edecem. Ama sbm herhangi bir dosyaya da ulasilamadi diyor ve bu kayit hicbiryerde yok ne tramerde ne sigorta sisteminde gelen mesajlar yukarida. Dosyaya ulassak faturadan neye istinadan bu kadar tutar yazilmis onu tespit edecegiz. Ayrica dosyanin 3 sene acik kalmasi tuhaf degilmi?
    Aradan 3 sene gecmis araba el degistirmis kafalarina gore belki cok alakasiz seyler yazildi. Belki benim aracim icin kaput camurluk kapi tampon airbag vs bir cok sey yazildi nerden bilecegiz.
    Bu arada aracim kazada airbag da acmadi. Hatta son expertizde servisten kontrolleride yapildi airbaglar orj.
    Puntolarin kronik sorunu olan konsol catlamasi bile yok aracimda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sbm bizede dosyaya ulaşılamadı yanıtını verdi ama kol gibi hasar kaydı duruyor

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arenimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tramerin ta anasını avradını , başımızdan geçen bir olayı anlatmak istyorum ,

çok yakın bir arkadaşımdan çok yakın bşr arkadaşıma araba aldık , durum şu şekilde oldu arabada kaza boya tramer kesinlikle yok araç yetkili servis dışında hiç bir yere gitmiyor ve sadece yetkili serviste sürtmelerden dolayı arka tamponu boyanıyor ve bu da yetkili servis kayıtlarında görünüyor ,

daha sonra arkadaşım topspeed yaparken motor yatak sarıyor , servise çekiliyor , exper çağırılıyor exper kaza veya başka bir şey olmadığından sigortanın bunu karşılayamayacağını söylüyor ,ve gidiyor ,

Arkadaşımdan aracı yine çok yakın bir arkadaşıma kırık halde alıyoruz buraya kadar sorun yok daha sonra experin geldiği tarihe tramer çarpma diye not düşüyor , aracın eski sahibi ben sigorta şirketimle konuştum exper gelip dosya açtığı için çarpma gözüküyor sistemden kaldırıcaklar diyor , ve gerçekten de sözüne güvendiğim yakın bir arkadaşım hepimiz de birbirimizi çok iyi tanıyoruz , her neyse biz araca sandık motor aldık koyduk vs kafamız rahat biniyoruz daha sonra birisi arabayı bizden istedi arabayı tam vereceğiz , araçta 67000 TL çarpa diye kayıt çıktı beynimizden kaynar sular döküldü , arkadaşımı aradık sigorta şirketini aradık yok komik olan şey şu sigorta şirketi ne servise ne eski sahibine para ödememiş , bunu sigorta şirketi kendisi de kabul ediyor evet ödemedik diyor , peki dedik vermediğiniz bir hizmetin karşılığını nasıl yazıyorsunuz + 67000 TL yi nerenizden uyduruyorsunuz dedik verdikleri yanıt çok daha komik bu araba motorundan hasar almış siz cebinizden yaptırıyorsunuz satarken insanları hatasız diye dolandırıcak mısınız dediler şok üzerine şok , ne yapıcaz dedik dava edin ama bir şey değişmez dediler şimdi ne yapıcağımızı şaşırdık arabada nokta hata yok motoru sandık aldıp koyduk arabada en ufak tramerlik pozisyon yok ne yapıcaz ?
    bu gerçekmi hakkaten ya

yada bunu oraya yazabilmeleri için sigorta şirketi parayı bir şekilde kasalarından çıkıp ceplerine atmış olabilir.çünkü oraya yazılan ödemeler fatura karşılığı yapılıyor diye biliyorum.
    komançero garage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)