User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
120 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Babaya alınacak ve 20 yıl kullanılacak SUV

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subaru sorunsuzluk listesinin en başlarında gelen araçlardan teki. Fabrika çıkışı kullanacağınız araçla oynanmış araçları karıştırmayın. Artı burada konuştuğumuz araç forester dizel, motoruyla oynama 20 sene bin.

Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bı subaru 20 sene sorunsuz ocaga ıncır agacı dıkmeden gıdermı? cıddı soruyorum

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlışlıkla entera basınca yorum yazmış. Konu sahibine transiti ne yaptıklarını, satmayı düşünüp düşünmediklerini soracaktım.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 sene kullanılacaksa bir kere kia ve hyundaiyi direk elemek gerek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla 2017 sini bilmem sorunsuz olur mu da, güncel crv önerenler ne kadar kullanmış bu arabayı bilmiyorum.

Ben yaklaşık 14 ay 2015 crv kullandım şu son güncel kasa. Bayiden sıfır aldım.
    3 kere yolda kaldım turbo hortumu çıkması sebepli
    Farlar buhar yaptı her ikisi de değişti
    Yazın anlamıyorsun. Klimanın etkisi sanıyorsun da kışın arabanın içi diz hizasından aşağı kısımlarında resmen hava sirkülasyonu var deli gibi rüzgar(!) alıyor kapı altlarından
    Yol sesi rüzgar sesi olayına hiç girmiyorum püfür püfür.
    Depoda mazot azaldığında hava yapıyor motor ve tekrar duruyor servise gitmesi zorunlu.
    Ön sis lambasına taş geldi camı kırıldı. Serviste komple değişti sis lambası. 1600 tl işçilik hariç. Sis lambası bu.
    Honda tr mühendisi bana aynen şunu söyledi. "Araba awd çekiş evet ama sakın sahile vs gitme, kumda kalırsan şanzımanı dağıtırsın en iyi ihtimal balatayı yakarsın".. kuru yolda kullanmak için awd si var bu aracın. Zaten araziye uygun değil. Karter koruması diye plastik bir koruma takmışlar, çoğu arabada kırıktır ki benimki de kırılmıştı. Yüksekliğine güvenip çukurlara girmekten çekinmiyorsunuz ama arabanın alt tarafı yere yakın.....
    Ve aklıma gelmeyen bir sürü şey. Teknolojik konulara girmedim bile daha.

Bu sorunların hemen hemen hepsi internetteki farklı forumlarda sayfalarca yazılmış çizilmiş durumda.
    Ben koşarak uzaklaştım arabadan, nasıl satacağımı şaşırdım.

Honda nın sorunsuzluğu konusunda ben de sizler gibi düşünüyordum, fd6 civic teki memnuniyetime güvenmek aldım crv yi ama artık yok öyle bir şey. Sorunsuzluk eskilerde kalmış sorunların dibini görüyorsunuz artık. Ki bu yazdıklarım bende olmadı Google da aratın crv turbo hortumu diye örneğin, neler neler yazılıyor görürsünüz. İnsanlar mahkemelerde süründü vsvs.

Diyeceğim odur ki crv mi. SAKIN!

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı markaları ben sıralayınca sitede topa tutuyorlar beni
    Hersey amaca yonelik aslinda. Bazisi sorunsuzluk istiyor bazisi guc bazisi gosteris.. Ben buyuk konusmiyim ama bu saydigim markalarin hicbir aracini ben hobby / fun yada surekli kullanmalik tek arac olarak almam . 335imi sattim gerci 335 im varkende gundelik aracim 06 corollaydi hala ayni . Su an icin ihtiyacim olan sorunsuz bir arac ki bu mazda/honda/toyota harici hicbir marka olmazdi. Yaza dogru baska bir hobby araci alacagim icin su an icin corollamdan asiri memnunum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ne öneririm?
    Honda crv alacak bütçe varsa, aynı bütçeyi Audi Q3 quattro için kullanırdım ben

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütçe nedir bilmiyorum ama bende subaru forester incelemeni öneririm.

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nissan qashqai alabilirsiniz

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla 2017 sini bilmem sorunsuz olur mu da, güncel crv önerenler ne kadar kullanmış bu arabayı bilmiyorum.

Ben yaklaşık 14 ay 2015 crv kullandım şu son güncel kasa. Bayiden sıfır aldım.
    3 kere yolda kaldım turbo hortumu çıkması sebepli
    Farlar buhar yaptı her ikisi de değişti
    Yazın anlamıyorsun. Klimanın etkisi sanıyorsun da kışın arabanın içi diz hizasından aşağı kısımlarında resmen hava sirkülasyonu var deli gibi rüzgar(!) alıyor kapı altlarından
    Yol sesi rüzgar sesi olayına hiç girmiyorum püfür püfür.
    Depoda mazot azaldığında hava yapıyor motor ve tekrar duruyor servise gitmesi zorunlu.
    Ön sis lambasına taş geldi camı kırıldı. Serviste komple değişti sis lambası. 1600 tl işçilik hariç. Sis lambası bu.
    Honda tr mühendisi bana aynen şunu söyledi. "Araba awd çekiş evet ama sakın sahile vs gitme, kumda kalırsan şanzımanı dağıtırsın en iyi ihtimal balatayı yakarsın".. kuru yolda kullanmak için awd si var bu aracın. Zaten araziye uygun değil. Karter koruması diye plastik bir koruma takmışlar, çoğu arabada kırıktır ki benimki de kırılmıştı. Yüksekliğine güvenip çukurlara girmekten çekinmiyorsunuz ama arabanın alt tarafı yere yakın.....
    Ve aklıma gelmeyen bir sürü şey. Teknolojik konulara girmedim bile daha.

Bu sorunların hemen hemen hepsi internetteki farklı forumlarda sayfalarca yazılmış çizilmiş durumda.
    Ben koşarak uzaklaştım arabadan, nasıl satacağımı şaşırdım.

Honda nın sorunsuzluğu konusunda ben de sizler gibi düşünüyordum, fd6 civic teki memnuniyetime güvenmek aldım crv yi ama artık yok öyle bir şey. Sorunsuzluk eskilerde kalmış sorunların dibini görüyorsunuz artık. Ki bu yazdıklarım bende olmadı Google da aratın crv turbo hortumu diye örneğin, neler neler yazılıyor görürsünüz. İnsanlar mahkemelerde süründü vsvs.

Diyeceğim odur ki crv mi. SAKIN!
    sizin şanssızlığınız olmuş olabilir

sıfır typer ve sıfır crv aldım
    typer da lastik sorunu yaşadım 15-20 gün gibi bir sürede çözdük.kısaca lastikler sorunluymuş diyelim detay isterseniz uzun uzun yazarım sıkılırsınız
    crv ye gelirsek geçen sene kurban bayramı öncesi aldım sanırım 15K km oldu tepesinden inmedim desem yeridir ama en ufak bir sorun yaşamadım belki 14 ay olmadı kullanalı ama ortalama aynı km leri yapmışızdır diye düşünüyorum
    hiç sorun yaşamayan typer kullanan arkadaşlarım da var
    biraz sizin şanssızlığınız olmuş bu durum sanırım.Hatta yeni tayyarlarda ısınma sorunu olmayacakmış ilk araçlardaki hatalar giderilecekmiş diye yorumlarda var.Belki sizin aldığınız seride böyle sorunlar vardı sonrasında düzeltilmiş olabilir

geçmiş olsun umarım sonraki araçlarda bir sorun yaşamazsınız
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

yyfidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok elektronik ve teknolojik olmayacak diyosanız kesinlikle Toyota RAV4. Japon markaları içinde ülkemize en sade donanımlarla araç getiren marka Toyotadır. En güzeli de güvenlik donanımları tüm modellerin tüm versiyonlarında standarttır. Life paket corollada da premium corollada da 8 hava yastığı mevcuttur mesela. Alternatif olarak bence Hilux da alınabilir. Yıllarca Transit kullanmış birisi için daha yumuşak bir geçiş olmuş olur
    Altın Çocuk

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin şanssızlığınız olmuş olabilir

sıfır typer ve sıfır crv aldım
    typer da lastik sorunu yaşadım 15-20 gün gibi bir sürede çözdük.kısaca lastikler sorunluymuş diyelim detay isterseniz uzun uzun yazarım sıkılırsınız
    crv ye gelirsek geçen sene kurban bayramı öncesi aldım sanırım 15K km oldu tepesinden inmedim desem yeridir ama en ufak bir sorun yaşamadım belki 14 ay olmadı kullanalı ama ortalama aynı km leri yapmışızdır diye düşünüyorum
    hiç sorun yaşamayan typer kullanan arkadaşlarım da var
    biraz sizin şanssızlığınız olmuş bu durum sanırım.Hatta yeni tayyarlarda ısınma sorunu olmayacakmış ilk araçlardaki hatalar giderilecekmiş diye yorumlarda var.Belki sizin aldığınız seride böyle sorunlar vardı sonrasında düzeltilmiş olabilir

geçmiş olsun umarım sonraki araçlarda bir sorun yaşamazsınız

typerda sorun yaşadığınız lastik markası neydi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    typerda sorun yaşadığınız lastik markası neydi?
    üzerinde gelen continental conti6
    gaza yarım bastığımda araba sola yapışıyordu.
    önceleri alışma evresi araba güçlü vs diyerek 1 hafta idare ettim ama baktım olacak gibi değil.servise götürdüm rot balans yaptılar yine aynı sorun
    neyse başka servise götürdüm aynı dili konuşacağımız insanların olduğu bir servise.orda lastikleri sağ sol olarak değiştirdik bu sefere araba sola çekmeye başladı gaza basınca.sorunun lastiklerden olduğu anlaşılınca sıfır lastikler geldi takıldı ve sorun çözüldü

16 sar plakalı kırmızı bir tayyar vardı.ilk alınıp kaza yapan tretuarlara giren.araba sola çekmiş biranda belki sebebi buydu bilinmez

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazda CX-3 ya da CX-5. Bütçenize göre değişir. Ama kesinlikle tavsiye ederim. Hem donanım hem sorunsuzluk olarak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CX-3 e niyetlenmiştim ama içi dar yani suv gibi değil

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıl ve yakıta dair bir kısıtlama yapmamışsınız, zaten peder bey çok kilometre de yapmıyormuş.
    Bana kalırsa, daha karakterli bir suv tercih edebilirsiniz.Yani benim tavsiye edeceğim araçlar da arazide çok iş görmezler belki ama, en azından suv gibi araçlar, Kadjar, Tiguan gibi araçlar bana daha çok crossover tarzında gibi geliyor, suv olduklarını kabul edemiyorum.
    Çoğu kez söylenmiş Forester çok mantıklı bir tercih, Legacy 3.0r kullanmıştık birkaç sene önce çekiş sistemi çok iyi rayda gibi ilerliyorlar.
    X5 de düşünülebilir, dizel veya benzinli hangisi uyarsa, birçoğundan da daha oturaklı olduğunu düşünüyorum.(kadjar, qq, tiguan vs)
    Yine Infiniti fx35 güzel bir tercih bence, 3,5 litre v6 motorunun sesi orkestra gibi, üstelik yine suv karakterini yansıtan bir araç, gemi gibi.
    3.0 dizel Grand Cherokee de düşünebilirsiniz, heybetli araç, sorun çıkartacağını da sanmıyorum düzenli bakımdan sonra.
    Onun dışında ML400 Cdi düşünebilirsiniz, hacimli dizel, bir yıldız olarak onun da sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum.

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yenı crv der konuyu kaparım
    deme abi çok çeker benim gibi ben sattım kurtuldum
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllar önce İngiltere'de yapılan bir araştırmada en sorunsuz araba markaları listesinde ilk üç Mitsubishi Mercedes ve Mazda idi. İşin içine SUV giriyorsa kesinlikle Volvo'ya da bakılmalı. Onun haricinde bütçe ile alakalı olarak Mitsubishi Pajero veya Pajero Pinin falan gibi alternatiflere bakılabilir. Eğer sorunsuz araç isteniyorsa güncel VAG'lardan uzak durulmalı bence. 20 yıl başım ağrımadan kullanayım, sonra da rahat satayım deniyorsa ya İskandinav ya da Japon alınmalı bence.
    öyle işte.

CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben suzuki düşünürdüm, ailemizde 1 adet swift var hemen hemen aynı sayılırlar, tabiri caizse üstüne binmeyen kalmadı, benim binbir türlü hayvanlığımı çekti, rent a car gibi binenin inenin haddi hesabı olmadı ama hala canavar gibi

4x4 versiyonun otomatik boş olanın 91.000 gibi liste fiyatı var ki dahada düşerler bence çok güzel olur

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #42 ayrıca bi de oksijen sensörü sıkıntısı var. ben bu sorun yüzünden bayıye 2 defa gittim 1 defasadece hatayı tespit ettiler 2 hafta sonra taktılar.sordum yine yaparmı sizce diye ustalara valla 4 defa aynı sorundan gelen oluyor tr deki mazot kalıtesizliğinden ötürü oluyor bu dedi. yakıtı zaten 10 lt den aşağıya düşüremedim.oksijen sensoru hata verdiğinde km de 1 lira yaktı parça takılana kadar öyle gezdim ende sattim kurtuldum 0 passat aldım
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler