User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
120 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Babaya alınacak ve 20 yıl kullanılacak SUV

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 sene binilecekse toyota rav4 yada land crusier prado akın km ye hiç takılmayın
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçeyi bilmiyorum ama Subaru Forester'in herhangi bir kasası asla yolda bırakmaz.

Daha ufak çaplı ekonomik , suv olmayan ama yüksek ebatta bir araç olarak da skoda yeti diyebilirim.

İçinde kafa karıştırıcı teknolojik zerzevat yok.Ama dayanıklı ve cüssesine göre gayet ekonomik yakıtı mevcut.Kullanması falan rahat.Anlaşılır şekilde teyp ekranında park sensörü mevcut.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    crv awd test veya failure yazarsanız çıkan videolardan nolduğu anlaşılacaktır
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin şanssızlığınız olmuş olabilir

sıfır typer ve sıfır crv aldım
    typer da lastik sorunu yaşadım 15-20 gün gibi bir sürede çözdük.kısaca lastikler sorunluymuş diyelim detay isterseniz uzun uzun yazarım sıkılırsınız
    crv ye gelirsek geçen sene kurban bayramı öncesi aldım sanırım 15K km oldu tepesinden inmedim desem yeridir ama en ufak bir sorun yaşamadım belki 14 ay olmadı kullanalı ama ortalama aynı km leri yapmışızdır diye düşünüyorum
    hiç sorun yaşamayan typer kullanan arkadaşlarım da var
    biraz sizin şanssızlığınız olmuş bu durum sanırım.Hatta yeni tayyarlarda ısınma sorunu olmayacakmış ilk araçlardaki hatalar giderilecekmiş diye yorumlarda var.Belki sizin aldığınız seride böyle sorunlar vardı sonrasında düzeltilmiş olabilir

geçmiş olsun umarım sonraki araçlarda bir sorun yaşamazsınız
    Valla Typer ı bilmem..
    CRV için konuşabilirim..
    Benim yaşadıklarım şanssızlık değil. Şansızlık olması için sadece benim başıma gelmesi gerekir bunların..
    Sorunlar o kadar çoktu ki artık Ataşehirdeki yetkili servis çalışanları ile kanka olduk müdürü ile arkadaş.. Telefonla hal hatır sorma durumuna geldik o kadar çok görüyorduk ki birbirimizi.. Gittiğimde çaycısı bile vay abim gelmiş benim diyordu.. Çaycı adam yahu.. Yüzlerce kişi gören bir adam bu..

İçeride şanzıman kilitlenmesinden tutun turbo sorunlarına, yatak sarmasından tutun, partikül tıkanmasına kadar bir sürü araç.. 1.6 cc diesel motorlu ZF9 otomatik şanzıman olan araçtan bahsediyorum. Executive modeli idi..

Turbo Hortumunda şansızlık diyelim.. Hadi farlardaki de mi şansızlık?.. Diğer yazdığım şeyler? Onlar da mı şanssızlık..
    Turbo hortumunun 3 kere yerinden çıkması şanssızlık mı olur? Turbo bu araçlarda sol ön tekerleğin arkasında.. Üzerinde iki hortum var giriş çıkış, her seferinde intercooler a giden hortum çıkıyor. Turbo tarafındaki hortum.. Hortum sorunu yaşayan herrrkesin aynı hortumun aynı yeri çıkıyor. Bu mu şansızlık

Turbo hortumunu hangi zihniyet bahçe sulama hortumu kelepçesi ile bağlar turboya? Hangi zihniyet hortumu 5 cm kısa yapar? Honda TR nin açıklaması bu bize.. 2 tane mühendisle birebir karşılıklı konuştuk ettik hatta.. Kartvizitlerini de yayınlarım burada isterseniz hala durur.. Abdullah Bey bir tanesi hatta.. Belki de tanırsınız..
    Turboyu tasarlayan hangi samuray hortum kelepçesi kanalı yapmaz turbo boğazının üzerine? Artık geyiğe vuruyorduk bu turboyu tasarlarken hangi marka saki içiyordu acaba diye..

Kelepçelerin, hortumların fotoğrafları bir paylaşsam aklınız durur.. Rezalet..

İngiltereye kadar götürdük bir grup arkadaşla birlikte bu konuyu, iplemediler topu Honda TR ye attılar.

10 ay sürdü yaklaşık hortum revizyonu.. Mayıs Haziran 2016 da gelen CRV lerde hortumlar yenilendi, uzatıldı yeni gelen araçlarda.. Ancak Kapı fitillerinin sorunu, farlar, yalıtım sorunları vs herşey devam..

Yalıtım sorununu, boya inceliği sorununu, kaportanın kalitesizliği sorununu bilerek aldım CRV yi. Honda çünkü bu.. Motor sağlamdır, başka da hiç bişey düşünmezler. FD6 öyleydi mesela.. yağını suyunu koy devam et diye bir klişe vardır ya.. FD6 aynen öyleydi.. Ona güvendim de aldım CRV yi, motor da sınıfta kaldı.. Motor öyle olunca yalıtım vs de gözüne batıyor insanın.. sıfır arabaya 150bin TL verince de (Ağustos 2015 te Executive modeli 149bin TL idi. Şu anda 168bin TL kampanyalı fiyatı) canı sıkılıyor insanın haliyle..

donanimhaber de sayfalarca yazılan onlarca konu var. 50 sayfanın üzerinde devam eden konular bunlar.. hondasquad da yine bir sürü konu orada da sayfalar süren tartışmalar. Onlarca kişi Honda ile mahkemelik sırf CRV turbo hortumu sebepli.. Herkesin ki mi şanssızlık?

Bence siz çok şanslıymışsınız CRV konusunda.. Çok hem de..

Ben Ağustos 2015 te aldım arabayı, yaklaşık 16bin km lerdeyken sattım. Kaçarak uzaklaşılması gereken bir araba bu.. Dediğim gibi 2017 deki yeni CRV yi bilmem.. Ama motor onda da aynı ise ondan da kaçın..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok pahalı olmasa direk land cruiser prado derdim ama onun yerine rav4 derim ben atmosferik benzinli otomatik omurluk olabilir diye düşünüyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babama 1 ay önce cx3 aldık. Her yönden baya baya güzel araba. Leondan sonra biraz ufak ama öyle çok ta ufak değil, 2 kişilik aile için gayet yeterki. Kullanımı çok keyifli, dizel otomatik ve 4x4 her donanım bakımından da gayet güzel. Tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senede 2000*20=40.000km yapar,40k da bir aracın sorun çıkaracağını sanmıyorum

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VW Amarok diyorum ben listede yok ama kasasını kapatın mis gibi.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belirttiğiniz süre boyunca sorunsuz kullanım için Toyota derim başka da birşey demem
    teknolojik makinelerden olmasın diyorsanız da şiddetle land cruiser vx80 serisi diyorum , benzinlisi de olur dizeli de olur , taş gibi makinedir , 20 sene sonra da siz devam edersiniz binmeye
    bütçeye göre uygunu bulunamıyorsa yine jand cruiser'ın bj60 serisi de çok iyi olur
    bunlar ömürlük makinelerdir

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    20 senelik araba zor.. niye zor kullan at çağındayız aldığınız araç ne olursa olsun 10 sene sonra kullanım ömrü biter..
    sonra masrafda masraf..

20 senelik makine alınıcaksa kaya gibi dayanıklı sağlam araç alın yeni nesillerden land cruiser olur discovery olur jeep den wrangler olur mercedes g olur gl olur eski ml olur ford explorer bile olur ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Banada 20 yıl kullanılmaz gibi geliyor ilerde değişim elbet olur, bence babanızı bayiilere götürün test etsin aklında bir model varsa onu seçsin.Benim tercihim Amarok'tan yana fakat şehirde park sorunu çeker mi babanız bilmiyorum gerçi transitle uzun yıllar geçirmiş.Diğer bir tercihte Nissan Qashqai.
    #eksikpazar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anda 1990-1995 model SUV marka ve modellerine bakın sahibinden de.. Hangisi hala taş gibi görünüyorsa gidin bu gün onun alabileceğiniz en güncel modelini alın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anda 1990-1995 model SUV marka ve modellerine bakın sahibinden de.. Hangisi hala taş gibi görünüyorsa gidin bu gün onun alabileceğiniz en güncel modelini alın..
    eskiden yapılan araçlar ile günümüz araçlarını karşılaştırmak yanlış olur.Her marka için olmasa da bir çoğunda eski kalite yok
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mitsubishi pajero

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden yapılan araçlar ile günümüz araçlarını karşılaştırmak yanlış olur.Her marka için olmasa da bir çoğunda eski kalite yok
    Aynen çoğu efsane eski modellerin yeni versiyonları plastik..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle yazdım ama zaten o şekilde filitrelendiğinde de alınacak arabaları arkadaşlar yazmışlar. Toyota land cruiser, Mercedes, jeep başka da YÖK. 20 yıl çok uzun bir zaman dilimi aslında

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla 2017 sini bilmem sorunsuz olur mu da, güncel crv önerenler ne kadar kullanmış bu arabayı bilmiyorum.

Ben yaklaşık 14 ay 2015 crv kullandım şu son güncel kasa. Bayiden sıfır aldım.
    3 kere yolda kaldım turbo hortumu çıkması sebepli
    Farlar buhar yaptı her ikisi de değişti
    Yazın anlamıyorsun. Klimanın etkisi sanıyorsun da kışın arabanın içi diz hizasından aşağı kısımlarında resmen hava sirkülasyonu var deli gibi rüzgar(!) alıyor kapı altlarından
    Yol sesi rüzgar sesi olayına hiç girmiyorum püfür püfür.
    Depoda mazot azaldığında hava yapıyor motor ve tekrar duruyor servise gitmesi zorunlu.
    Ön sis lambasına taş geldi camı kırıldı. Serviste komple değişti sis lambası. 1600 tl işçilik hariç. Sis lambası bu.
    Honda tr mühendisi bana aynen şunu söyledi. "Araba awd çekiş evet ama sakın sahile vs gitme, kumda kalırsan şanzımanı dağıtırsın en iyi ihtimal balatayı yakarsın".. kuru yolda kullanmak için awd si var bu aracın. Zaten araziye uygun değil. Karter koruması diye plastik bir koruma takmışlar, çoğu arabada kırıktır ki benimki de kırılmıştı. Yüksekliğine güvenip çukurlara girmekten çekinmiyorsunuz ama arabanın alt tarafı yere yakın.....
    Ve aklıma gelmeyen bir sürü şey. Teknolojik konulara girmedim bile daha.

Bu sorunların hemen hemen hepsi internetteki farklı forumlarda sayfalarca yazılmış çizilmiş durumda.
    Ben koşarak uzaklaştım arabadan, nasıl satacağımı şaşırdım.

Honda nın sorunsuzluğu konusunda ben de sizler gibi düşünüyordum, fd6 civic teki memnuniyetime güvenmek aldım crv yi ama artık yok öyle bir şey. Sorunsuzluk eskilerde kalmış sorunların dibini görüyorsunuz artık. Ki bu yazdıklarım bende olmadı Google da aratın crv turbo hortumu diye örneğin, neler neler yazılıyor görürsünüz. İnsanlar mahkemelerde süründü vsvs.

Diyeceğim odur ki crv mi. SAKIN!
    Lafımı geri aldım.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler