User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
71 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: e36 kasa bir bmw alsam nelere dikkat etmeliyim?

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BurakYozgat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hantallık göreceli. Benim aracım 5.20 triptonikti. Tam otomatik yerine kesinlikle en azından triptonik seçmenizi tavsiye ederim eğer 39da karar kıldıysanız.
    Triptonikte sport seçeneği olduğu için daha geç vites atıp daha fazla devir döner ve tatmin eder çokta eşşek sayılmaz o durumlarda.
    D konumunda erken vites attığı için geç hızlanır bu da hantallık olarak görülür. 5.20 yerine 5.28 bulabilirseniz yakıtta değişiklik yaşamaz ama gidişte gayet tatminkar olduğunu hissedersiniz.
    Bu edit geri gelsin ya Bu arada tam otomatikler 4 ileri triptonikler 5 ileridir.
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 yıl e36 coupe kullandım, 2 yıl e39 528 kullandım, hiç e36 yı aramadım desem yeridir e39 520 ile 528 hemen hemen aynı yakıyor. o yüzden minimum 528 almanı tavsiye ederim. o kasanın dengeli motoru en az 2,8 dir. yeni nesil 525 ler de olabilir. e39 daki konforun e60 da yok misal. f10 daha yeni ama oda ferahlık hissi vermiyor. e39 arabanın araba olduğu zamanlarda üretildiği için doku ve işçiliğin kalitesi (tabi bulacağın araba temizse) çok iyidir.

h.guroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hondafatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorumlar için teşekkür ederim kafam şuan çorba e36 e39 az biraz keyif az biraz huzur az birazda rahatlık istiyorum 5.20 için hantallık olayına geri dönmek istiyorum gerçekten hantal mı? 5.20 de diyince otomatik vitese binmek daha iyi koca cüsseli arabaya vites değiştirmek dur kalk trafikte akıl karı gibi gelmiyor bu seferde dön dolaş yakıta geliyor insan ister istemez.
    düz otomatik alırsan hantal kalıyor 99 öncesi 150 hp lik m52 lerden bahsediyorum bütçe ne civarda bilmiyorum ama i,lla otomatik olacaksa 528 tavsiye ederim akıt olarakta aralarında en fazla 1 lt oynar

ben manuel kullanıyorum hiçte zorluk çekmiyorum debriyajda viteste gayet yumuşak rahat bir yolculuk yapıyorum
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japonlar 2 tur atıp soğutmak için kenara çekilirken bmw ler tapagaz dönüyor

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BurakYozgat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu edit geri gelsin ya Bu arada tam otomatikler 4 ileri triptonikler 5 ileridir.
    gözden kaçırdım sanırım triptonik hangi yıllarda çıktı ben bir tane 97 model triptonik gördüm 96-99 yılları arasında çıkan modeller triptonik sanırım 5.28 fiyat aralığı yüksek geliyor bütçem az çok belli
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hondafatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gözden kaçırdım sanırım triptonik hangi yıllarda çıktı ben bir tane 97 model triptonik gördüm 96-99 yılları arasında çıkan modeller triptonik sanırım 5.28 fiyat aralığı yüksek geliyor bütçem az çok belli
    Sanırım sadece 96larda var. 98di benim aracım.
    İlanlarda 97lerde de triptonik olduğu görünüyor vitese bakınca anlaşılır zaten topuzlar ve çerçevelerde biraz farklılıklar var.
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski bir 36 kullanıcısı olarak, şase kuleler kesinlikle cok önemli. Alırken bagaj havuzuna iyi bakmalısın, ve altına, kıç geçirme, kafa geçirme olayları çok fazla bmwde.. direksiyon pompası kronik sıkıntıdır. çamurluklardaki muskalara yani yuvarlaklara dikkatli bakın, varsa bu seferde civatalarına iyi bakın çıkma takılmış olma ihtimali yüksek. şu an aklıma gelenler bunlar..

murat86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 sene 1998 model e39 520ia business triptronik tüpsüz kullandım aracı, 28500 tl ye satın aldım 1 kere motor yaptırdım harcadıklarımı saysam 4tane a4 kagıtı liste var motor yaptırmamdaki amaç ta e39 larda nadir gorulen ama kronik sınıfına giren sol polen filtresinin alrındaki fren merkezinin giderinin tıkanmış olması ve biriken suyun motorun içine girmesi sonucu oldu. arkadaşlarında dediği gibi hantallık göreceli ben 14500 lira para harcadım arabaya bi kerede ah be keşke su parayı vermeseydim demedim her bindigimde ilk gunki heyecanımla biniyodum evlilik sebebiyle satmak zorunda kaldım düğünden sonra kısmetse tekrar minimum 5.28 5.30 facelift almayı düşünüyorum. Bencede tercihin maddi gücün varsa 2002-2003 5.25 derim çünki bütün kronik sorunları giderilmiş son üretim araçlardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski bir 36 kullanıcısı olarak, şase kuleler kesinlikle cok önemli. Alırken bagaj havuzuna iyi bakmalısın, ve altına, kıç geçirme, kafa geçirme olayları çok fazla bmwde.. direksiyon pompası kronik sıkıntıdır. çamurluklardaki muskalara yani yuvarlaklara dikkatli bakın, varsa bu seferde civatalarına iyi bakın çıkma takılmış olma ihtimali yüksek. şu an aklıma gelenler bunlar..
    valla diyebilirim ki samanlıkta iğne arıyorum gibi birşey bu
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 sene 1998 model e39 520ia business triptronik tüpsüz kullandım aracı, 28500 tl ye satın aldım 1 kere motor yaptırdım harcadıklarımı saysam 4tane a4 kagıtı liste var motor yaptırmamdaki amaç ta e39 larda nadir gorulen ama kronik sınıfına giren sol polen filtresinin alrındaki fren merkezinin giderinin tıkanmış olması ve biriken suyun motorun içine girmesi sonucu oldu. arkadaşlarında dediği gibi hantallık göreceli ben 14500 lira para harcadım arabaya bi kerede ah be keşke su parayı vermeseydim demedim her bindigimde ilk gunki heyecanımla biniyodum evlilik sebebiyle satmak zorunda kaldım düğünden sonra kısmetse tekrar minimum 5.28 5.30 facelift almayı düşünüyorum. Bencede tercihin maddi gücün varsa 2002-2003 5.25 derim çünki bütün kronik sorunları giderilmiş son üretim araçlardır.
    bütçem kısıtlı malesef biraz şans biraz tecrübe sanırım önüme çıkacak arabaya göre değerlendireceğim 3.20 ararken şimdide 5 serilerine bakar oldum kısmetimdeki neyse artık sizdekide biraz şansızlık olmuş geçmiş olsun inşallah sizde dilediğiniz aracı bulursunuz.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 Yılına kadar E36 coupe ve en sonunda'da saloon baktım.Çok yakın arkadaşım'da hatta E36 Coupe var 320.

O 2007 yılında aldı ben'de o zamandan 2012 yılına kadar baktım.Temiz bulamadık hep bir yerinde büyük sorunlar çıktı baktığımız arabalarda .Bende BMW E36 devterini kapatıp sıfır araba aldım.

İnşallah gönlüne göre temiz bulabilirsin.Benim bildiğim bir tane var arkadaşımda onunda satmaya niyeti yok satsada ben alırım herhalde direk düşünmeden.

(Kronik sorunu debriyaj çok sert.Hidroliği değiştirsende belli bir zamandan sonra tekrar sertleşiyor taş gibi oluyor fren pedalı şişmesi gibi benim bildiğim ama zamanla alışıyorsun )
    Seat IBIZA FR

GuNeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar baktırsan baktır illaki ilerleyen zamanlarda kendinde sana baktıracak bişey bulur Gülü seven dikenine katlanır misali. Mekanik yürüyen olarak şuana masraf çıkarmadı bana arada şaka yaptığı oluyor enteresan arızalar.
    1.İlave su pompası patladı mesela durduk yere.
    2.Bir gün arabadan inicem ne şöför kapısı ne içerden ne dışardan açılıyordu 4 saat uğraştılar
    3.ön sağ camı indirerken kendi kendine küt dedi kapı içine düştü
    4.1,5-2 aydır binmediğim her hafta sonu pazar günleri yarım saat çalıştırdığım aracımı 1 hafta önce markete gitmek için otoparktan çıkardım ortalama 4-5km kullanmışımdır.Yeşil ışıkta rampa yukarı kalktığımda difransiyel titreme yaptı sonra takırdamaya başladı. Sonuç hafta sonu belli olucak. ki difransiyel bakımını 3ay önce yaptık.
    Aracını seviyorsan bunları görmezden geliyorsun.m50 olsun m52 olsun yaş olduğu sürece ne kadar temizini alırsan al.
    Birde '' sakınan göze çok batar'' doğru bir laf.
    Okuma alışkanlığı
    olmayan toplumların
    ömrü lâklâkla geçer!

bond777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gündelik hayatta kullanacaksaniz o yasta bir arac bmw'den bagimsiz olarak yuksek bakim maaliyet ve zamanınızı alacakt sanayi cevreniz oldugunu farzederek soyluyorum.

e36 eger imkanınız varsa 2. araba olarak haftasonu kullanımına daha uygun.

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    temiz bir e36 cabrio istesek.. oldukça yüksek ücretleri de gözden çıkardığımızı var sayarsak 96 model ve üstü bir cabrioyu kaça bulabiliriz? 45-50 civarına araç aldık diyelim 3.28 veya 3.30 stroke edip ağzına kadar donanım doldurup elden geçirmek 60-70'e mal etmek mantıklı olur mu? al sattan ziyade uzun yıllar lpg ile günlük kullanılacak belki de evladiyelik bırakılacak bir araçtan bahsediyorum..
    bu kadar ücreti m3 cabrio'ya yatırmak daha mı makul olur?
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilakis uzak durmakta fayda var. 2 tampon + jant, kozmetik vs. ile düzgün hale gelmiyor maalesef araçlar. Biniciden çok daha iyi kondisyonda araçlar bulunur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilakis uzak durmakta fayda var. 2 tampon + jant, kozmetik vs. ile düzgün hale gelmiyor maalesef araçlar. Biniciden çok daha iyi kondisyonda araçlar bulunur.
    yok ben bayadır takip ediyorum bu arkadaşları hani onlardan alıpta şikayetçi olan görmedim hiç zaman zaman stoc oynanmamış araçlarda geliyor ellerine ama genelde ufak makyaj yapıp satıyorlar ne diyorlarsa o çıkıyor hasarı varsa var şurasında burasında diye sölüyorlar herşeyden önce dürüst satıcı diğerleri gibi allem kallem etmiyorlar

Özgür Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İçi taba değil bej , ayrıca bu araba bitik duruyor kesinlikle uzak durun

Bu mesaj ile konu sahibine bi tavsiyede bulunayım, alacağın aracın kesinlikle kupası düzgün olsun motoru bitik olsa bile m52b28+şanzuman+tesisat çıkma olarak 6000 civarına koyarsın ama istersen 50 milyar harca şasesi kulesi bitik bi aracı toplayamazsın, hatta bir tavsiye daha vereyim her aracın yeri ayrı bunu unutmamak lazım. Bir e36 hiçbir zaman e39 keyfi veremez ama aynı şekilde hiçbir e39 da temiz bir e36 keyfi veremez, e36 yı tatmadan e39 a geçme
    Arkadan itmek harbiden bambaşkaymış....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım konu başlığını e39 olarak değiştireceğim ben mantık çerçevesinde zevkten ziyade bildiğiniz memur modu gibi pek yaşıma uygun olmayabilir ama biraz kalıplı biraz konforlu araç arıyorum 175 boy 100 kiloya yakın biriyim geniş rahat takılmayı seviyorum görüntü vs. haliyle e36 çok iyi ama bir noktodada duruş görüntü bana göre değil diyorum e36 sevdası e39 sevdası hiç tatmadım o yüzden fiyat vs açısından e39 mantıklı geliyor arayışımı e39 olarak değiştiyorum
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler