User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
71 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: e36 kasa bir bmw alsam nelere dikkat etmeliyim?

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

e36 kasa bir bmw alsam nelere dikkat etmeliyim?

Merhaba,

Daha evvelden tofaş ford honda gruplarına sahip oldum hepsinide gündelik yaşantıma ayağımı yerden kessin sağa sola rahat gidebileyim diye bindim şu sıralarda başlıkta belirttiğim gibi e36 kasa bmwlere bakarken buluyorum ve alıp işten eve evden işe çocuğu okula bırak hafta sonu eşimi çocuğumu alıp gezip binmek mantığıyla bakınıp duruyorum arabaya yabancıyım sizce almak istesem... boya takıntım yok sağı solu düzgün gözüksün tabiki ağır kazası olmasın.

Fiyat aralığı ne olmalı?
    Hangi motor seçeneklerine bakmalıyım?
    Lpgli mi yoksa lpgsizlere mi bakmalıyım?
    Kronik sorun dediğimiz şeyler nelerdir?
    Klimalı olanları var mı?
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPGli, klimalı, değişensiz denilen ama boyalı yeri çok olan bir tanesine geçen sene sahip oldum.
    Alırken ustaya falan da göstermedim.
    320 ama 28 yapılmış.
    Çevremde masrafın sonunu bi türlü getiremeyen insanlar varken. Ben arıza yüzü görmedim.
    Herşey kısmet tabi ama biraz fazla verip temizine bakmakta fayda var.
    Düz adam___

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski model Bmw ler önceden bakımlı olup olmadığına göre ilerde sorun çıkartabiliyor.
    95 modelden yüksek ele ayağa düşmemiş bir araç bakmanızı öneririm, benim için 318is den başlamalı motor aşağısını performans olarak ben tercih etmem, lpg'li olmasından ziyade montajının güzel yapılması önemli ben kendim taktırmıştım benzinden hiç farkı yoktu lpg de..
    Aklıma ilk gelen kronik sorunları; kalorifer musluğu, kapı fitilleri, akışmetre.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osmanaydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPGli, klimalı, değişensiz denilen ama boyalı yeri çok olan bir tanesine geçen sene sahip oldum.
    Alırken ustaya falan da göstermedim.
    320 ama 28 yapılmış.
    Çevremde masrafın sonunu bi türlü getiremeyen insanlar varken. Ben arıza yüzü görmedim.
    Herşey kısmet tabi ama biraz fazla verip temizine bakmakta fayda var.
    Teşekkür ederim cevabın için abi bende motor konusunda 3.18 ve üzerine bakınıyorum sanırım tamamı enjeksiyonlu motorlar? masraf derken bakınıyorum 2** 3** km araçlar var gerçekten bunlardan uzak durulmalı mı? birde motor kodları yazıyorlar bu belirttiğim 3.18 3.20ler hangi motor kodlarına sahip?
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ulasoztas1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski model Bmw ler önceden bakımlı olup olmadığına göre ilerde sorun çıkartabiliyor.
    95 modelden yüksek ele ayağa düşmemiş bir araç bakmanızı öneririm, benim için 318is den başlamalı motor aşağısını performans olarak ben tercih etmem, lpg'li olmasından ziyade montajının güzel yapılması önemli ben kendim taktırmıştım benzinden hiç farkı yoktu lpg de..
    Aklıma ilk gelen kronik sorunları; kalorifer musluğu, kapı fitilleri, akışmetre.
    Teşekkür ederim cevabın için fiyat aralığı olarak ne kadarı makbuldür?
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    320 ler m50b20 dir. vanoslu veya vanossuz.

e36 kasanın kronik sorunları ön takım
    coupe cabrio ise fitiller ve cabrio nun tentesinden su alması
    mümkün mertebe büyük şehirlerden almayın derim.
    200-300 bin km normal o araçlar için. 200 binde bulmak da zordur. geri çekme olayı çok yaşanıyor dikkat edin.
    otomatik şanzımanı ağırdır. en az 318is alın. 4 silindirlidir. güzel bi motordur. 320 6 silindir ama neredeyse 318is onunla başabaş gider. yakıtları da hemen hemen aynıdır fark yok diyebilirim.
    vanossuz olanlar 95 yılı öncesi üretim (320 için konuşuyorum) döküm bloktur. 95-98 arası olanlar vanoslu alüminyum blokludur.
    alüminyum olanlarda hararete dikkat etmek lazım.
    alüminyumlarda nikasil erimesi diye adlandırılan bi sıkıntı genelde baş gösterir (pistonlarda)

kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hondafatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevabın için abi bende motor konusunda 3.18 ve üzerine bakınıyorum sanırım tamamı enjeksiyonlu motorlar? masraf derken bakınıyorum 2** 3** km araçlar var gerçekten bunlardan uzak durulmalı mı? birde motor kodları yazıyorlar bu belirttiğim 3.18 3.20ler hangi motor kodlarına sahip?
    Benim araba 400 bine koşuyo.
    Motor kodu M52
    318is dahil 18 tavsiye etmem.
    Temiz bakımlı 20 23 25 28 mutlu eder diye düşünüyorum.
    Ama çok büyük risk. Ortalık, kimde patlayacağı belli olmayan arabalarla dolu.
    Çoğu binici, hevesini alıp satmanın peşinde.
    Kolay gelsin.
    Düz adam___

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    95 sonrası m52b20 diye geçiyor eklemeyi unutmuşum osman abi yazmış zaten... abim saygılar

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen yazdan beri 20 belki daha fazla e36 dolaştım. Kriterim sadece coupe ve 6 silindir olmasıydı. 18tuş sunroof dijital klima vs opsiyonların hiç biri gözümde yoktu sadece eli yüzü düzgün baş ağrıtmayacak bi 36 almak istiyodum.
    Fakat piyasadaki arabaların gerçekten büyük çoğunluğu artık okeyi dönen arabalar. Masrafsız denen arabaların yanına gittiğinde tuttuğun kapı kolu sinyal far elinde kalıyor. Çalışmayan aksamlar cabası. 7 aylık arayış ve farklı arabalardan sonra istediğim gibi bir araç bulup alabildim.
    Hangi aracı alırsanız alın illaki üzerine yapacağınız masraflar olacak alayım tek kuruş harcamadan bineyim gibi bir durum maalesef yok.
    Benim tavsiyem is ya da başka bir motora yönelmeyin direk 6 silindiri tercih edin önü açık olsun hem ses hem gidiş olarak keyif versin.
    Hazır alınan strokerlı araçlara ben sıcak bakamıyorum piyasada bu kadar çakal bilmiş insan varken koyulan parçanın ne olduğunu ne kadar uzun ömürlü kullanacağını bilemez yapılan işe güvenerek basamazsın gaza. İllaki düzgün yapılan araçlar var satılıkta fakat bu tür arabalarda daha dikkatli olmak lazım.
    Km.ye aldırmayın bu yaşlarda artık aldığınız arabanın kmsinden ziyade motor ve iç dış kondüsyonunu kıstas alın. Allah yardımcınız olsun.
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Year One Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    320 ler m50b20 dir. vanoslu veya vanossuz.

e36 kasanın kronik sorunları ön takım
    coupe cabrio ise fitiller ve cabrio nun tentesinden su alması
    mümkün mertebe büyük şehirlerden almayın derim.
    200-300 bin km normal o araçlar için. 200 binde bulmak da zordur. geri çekme olayı çok yaşanıyor dikkat edin.
    otomatik şanzımanı ağırdır. en az 318is alın. 4 silindirlidir. güzel bi motordur. 320 6 silindir ama neredeyse 318is onunla başabaş gider. yakıtları da hemen hemen aynıdır fark yok diyebilirim.
    vanossuz olanlar 95 yılı öncesi üretim (320 için konuşuyorum) döküm bloktur. 95-98 arası olanlar vanoslu alüminyum blokludur.
    alüminyum olanlarda hararete dikkat etmek lazım.
    alüminyumlarda nikasil erimesi diye adlandırılan bi sıkıntı genelde baş gösterir (pistonlarda)

kolay gelsin
    Teşekkür ederim, bu yazdığına istinaden vanoslu bakmak daha mantıklı o halde cabrio yada coupe bakamam çocuğum olduğu için 4 kapı tabiri ile aile arabası olacak
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araba 400 bine koşuyo.
    Motor kodu M52
    318is dahil 18 tavsiye etmem.
    Temiz bakımlı 20 23 25 28 mutlu eder diye düşünüyorum.
    Ama çok büyük risk. Ortalık, kimde patlayacağı belli olmayan arabalarla dolu.
    Çoğu binici, hevesini alıp satmanın peşinde.
    Kolay gelsin.
    Maşallah abi nice 400 binler olsun 6 silindir gündelik kullanım açısından yakıt konusunda üzermi? sonuçta günlük 30 40 km yarı trafik geçiyorum istanbulda maliyet konusunda 30 40 kruş arası ise idael gibi düşünüyorum.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim, bu yazdığına istinaden vanoslu bakmak daha mantıklı o halde cabrio yada coupe bakamam çocuğum olduğu için 4 kapı tabiri ile aile arabası olacak
    Bildiğim kadarıyla vanos sadece m50b20'nin 92 yılında üretilen modellerinde yok. Geri kalan m50b20-25 ve m52b20-23-28lerin hepsi vanoslu.
    Supercharged e36coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BurakYozgat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla vanos sadece m50b20'nin 92 yılında üretilen modellerinde yok. Geri kalan m50b20-25 ve m52b20-23-28lerin hepsi vanoslu.
    Edit : Eğer aklında büyük projeler (turbo vs) varsa vanossuz 92modelleri tercih etmeni öneririm. Daha uzun ömürlü oluyor diğerlerine göre vanos arızası da yaşamazsın.
    Supercharged e36coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen yazdan beri 20 belki daha fazla e36 dolaştım. Kriterim sadece coupe ve 6 silindir olmasıydı. 18tuş sunroof dijital klima vs opsiyonların hiç biri gözümde yoktu sadece eli yüzü düzgün baş ağrıtmayacak bi 36 almak istiyodum.
    Fakat piyasadaki arabaların gerçekten büyük çoğunluğu artık okeyi dönen arabalar. Masrafsız denen arabaların yanına gittiğinde tuttuğun kapı kolu sinyal far elinde kalıyor. Çalışmayan aksamlar cabası. 7 aylık arayış ve farklı arabalardan sonra istediğim gibi bir araç bulup alabildim.
    Hangi aracı alırsanız alın illaki üzerine yapacağınız masraflar olacak alayım tek kuruş harcamadan bineyim gibi bir durum maalesef yok.
    Benim tavsiyem is ya da başka bir motora yönelmeyin direk 6 silindiri tercih edin önü açık olsun hem ses hem gidiş olarak keyif versin.
    Hazır alınan strokerlı araçlara ben sıcak bakamıyorum piyasada bu kadar çakal bilmiş insan varken koyulan parçanın ne olduğunu ne kadar uzun ömürlü kullanacağını bilemez yapılan işe güvenerek basamazsın gaza. İllaki düzgün yapılan araçlar var satılıkta fakat bu tür arabalarda daha dikkatli olmak lazım.
    Km.ye aldırmayın bu yaşlarda artık aldığınız arabanın kmsinden ziyade motor ve iç dış kondüsyonunu kıstas alın. Allah yardımcınız olsun.
    Allah inşallah banada nasip eder ben gazlamaktan yada iki viraj yan verim mantığında değilim kesinlikle ve elbette alacağım arabanın önceki araçlarım gibi yapılacak masrafı yoksa dahi en ufağı yağ su değişimini yapmışımdır yaparımda tek korkum bilmediğim bir araba ve motoru geri kalan bir şekilde hallolur dolayısla 4 mü 6 silindir mi daha az sorunlu olacağı?
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit : Eğer aklında büyük projeler (turbo vs) varsa vanossuz 92modelleri tercih etmeni öneririm. Daha uzun ömürlü oluyor diğerlerine göre vanos arızası da yaşamazsın.
    yo yo proje olarak ancak bir filitre ve janttır kozmetik olarak yapabilirim. çok üzmesin kafi sonuçta belli bir km ve yaşı almış araçlara bakıyorum.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyat motoruna göreceli olsa da ilandaki araçların fiyatlarının çoğunun şişirilmiş olduğu bi gerçek. 318is ler 95 model öncesi M42, 95 sonrası M44 olarak geçer 320ler M50. Detaylı bilgiyi BMW 3 Serisi - Vikipedi bulabilirsin
    Donanım araçtan araca çok farklılık gösteriyor aynı model aynı motor araçlarda bile aynı donanımı bulmak zor. 7/11/18 tuş obc(yol bilgisayarı), recaro koltuk, koluk ısıtma, sunroof, dijital klima, Asc vs.. Benim 318is im 270bin km deydi ama perfomansı iyiydi (geçenlerde ilanında 240k yazıyordu), dynoya çıkıp hararet yapanı da gördüm bu yüzden motor performansı için motor kompresyon testi yaptırabilir ya da aracı dyno ya çıkartabilirsin en kesin sonuç öyle elde edilir.
    4 kapı da yorulmamış bulma ihtimaliniz daha fazla ama dedikleri gibi aldığınızda illaki biraz masraf isteyecektir araba ama güzel ve temizini bulursanuz keyifle binersiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah inşallah banada nasip eder ben gazlamaktan yada iki viraj yan verim mantığında değilim kesinlikle ve elbette alacağım arabanın önceki araçlarım gibi yapılacak masrafı yoksa dahi en ufağı yağ su değişimini yapmışımdır yaparımda tek korkum bilmediğim bir araba ve motoru geri kalan bir şekilde hallolur dolayısla 4 mü 6 silindir mi daha az sorunlu olacağı?
    E36 artık parçası heryerde bulunabilen bir araba. Sorunsuzluk garantisi 2motorda da vermek çok zor 6silindirli motorlarda 4silindirli motorları da deyim yerindeyse taş gibidir. Aklında ilerki vadelerde bile uçup kaçma düşüncesi yoksa bence motor seçeneğinden ziyade geçmişte aracın nasıl bakıldığına göre hareket et. 97-98 model otomatik vitesli bi sedan is bence senin ilacın olur o zaman. Doluluk olarak ta gidiş olarak ta fazlasıyla doyurur
    Supercharged e36coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah abi nice 400 binler olsun 6 silindir gündelik kullanım açısından yakıt konusunda üzermi? sonuçta günlük 30 40 km yarı trafik geçiyorum istanbulda maliyet konusunda 30 40 kruş arası ise idael gibi düşünüyorum.
    Ben geçen yaz 20 kuruşun altına düşürmeye zorluyordum. Düşüremedim
    Son zamlardan sonra 30 kuruşun altı imkansız.
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben geçen yaz 20 kuruşun altına düşürmeye zorluyordum. Düşüremedim
    Son zamlardan sonra 30 kuruşun altı imkansız.
    Büyük şehirlerde bu rakamların altında gezen lpglide olsa yoktur diye düşünüyorum yakıt konusunda ideal oranlar yakıt sınıftan geçti
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler