User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
71 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: e36 kasa bir bmw alsam nelere dikkat etmeliyim?

Özgür Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alacağın aracın en genci 19 yaşında olacağı için birçok parçası çalışma ömrünü dolduruyor, istediğin kadar temizini bul sanayiye bol bol gider parça yenilersin
    -direksiyon pompası
    -termostat
    -devir daim
    -marş motoru
    -klima musluğu
    -vanos ayarı
    -akışmetre
    -lpg varsa muhtemelen adam gibi takılmamıştır zırt pırt onun ayarı ıvırı zıvırı
    -sunroof
    -kapı döşemeleri
    Bu yazdıklarım kesin verir demesem de bir e36 da muhtemelen arıza verecek parçaları bunun yanında çok önemli bi detay olmasa da kapı fitilleri sıkıntılı denilebilir . Lakin şöyle bir durum bakkalda dahi e36 parçası bulabilirsin o yüzden parça fiyatları makul ve parçalar kolay bulunabilir. Uzun lafın kısası bu araçlar sorunlu araçlar değil, her araç gibi kronik bazı sounları var. Yaşları ve kullanan kesim dolayısıyla yorgun araçlar. Çok çok hastası değilsen, arabayla uğraşmayı, cumartesileri sanayiye gitmeyi sevmiyorsan tavsiye etmem. Ayrıca kesinlikle 4 silindir alma, 6 silindir olsun ki en azından uğraştığına değsin bastığında güzel bi ses duy hiç değilse.
    Arkadan itmek harbiden bambaşkaymış....

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alacağın aracın en genci 19 yaşında olacağı için birçok parçası çalışma ömrünü dolduruyor, istediğin kadar temizini bul sanayiye bol bol gider parça yenilersin
    -direksiyon pompası
    -termostat
    -devir daim
    -marş motoru
    -klima musluğu
    -vanos ayarı
    -akışmetre
    -lpg varsa muhtemelen adam gibi takılmamıştır zırt pırt onun ayarı ıvırı zıvırı
    -sunroof
    -kapı döşemeleri
    Bu yazdıklarım kesin verir demesem de bir e36 da muhtemelen arıza verecek parçaları bunun yanında çok önemli bi detay olmasa da kapı fitilleri sıkıntılı denilebilir . Lakin şöyle bir durum bakkalda dahi e36 parçası bulabilirsin o yüzden parça fiyatları makul ve parçalar kolay bulunabilir. Uzun lafın kısası bu araçlar sorunlu araçlar değil, her araç gibi kronik bazı sounları var. Yaşları ve kullanan kesim dolayısıyla yorgun araçlar. Çok çok hastası değilsen, arabayla uğraşmayı, cumartesileri sanayiye gitmeyi sevmiyorsan tavsiye etmem. Ayrıca kesinlikle 4 silindir alma, 6 silindir olsun ki en azından uğraştığına değsin bastığında güzel bi ses duy hiç değilse.
    Teşekkürler parça konusundada sınıfı geçti söylediklerinin çoğu bir kaç forumdada yazılmış çizilmiş gündelik kullanıcağım için mecbur bu masrafları yapmak gerekiyor haliyle o halde 6 silindir için araştırmalarıma devam ediyor olucam allahın izniyle yaza bu kasaya binmiş olurum.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

h.guroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e36 ya o kadar para bayılmak yerine e39 alın aynı paralara daha fazla konfor motorlar aynı zaten 30-35 bin aralığında gayet düzgün e39 lar mevcut madem ailecek kullanılacak e39 daha mantıklı bir karar bence düzgün bir e36 için zaten 30-35 binli rakamları gözden çıkartmak lazım artık 30 altı olanlar genelde hep problemli araçlar
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japonlar 2 tur atıp soğutmak için kenara çekilirken bmw ler tapagaz dönüyor

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı h.guroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e36 ya o kadar para bayılmak yerine e39 alın aynı paralara daha fazla konfor motorlar aynı zaten 30-35 bin aralığında gayet düzgün e39 lar mevcut madem ailecek kullanılacak e39 daha mantıklı bir karar bence düzgün bir e36 için zaten 30-35 binli rakamları gözden çıkartmak lazım artık 30 altı olanlar genelde hep problemli araçlar
    Hah, sohbetin aşk'mı mantık'mı kısmına geldik. @Hondafatih E39'un kralına da binsen aklında E36 nasıldı acaba sorusu olacak mı sen ona bak.
    Düz adam___

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylediğini yapıp şuanki aracım e36 coupeden önce e39 sahibi oldum ama maalesef aşk mantığın önüne geçiyor
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aşk sa yapacak birsey yok mantık sa e39 tercih eder aynı paraya üst sınıf va daha dolu daha fazla konfor arkadaşta benim gibi ailecek kullanıcı aile için e39 daha mantikli bir seçim olur daha önce E30 e36 sahibi oldum içlerinde en rahat ettiğim en sorunsuz olan e39 çıktı yalana gerek yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aşk sa yapacak birsey yok mantık sa e39 tercih eder aynı paraya üst sınıf va daha dolu daha fazla konfor arkadaşta benim gibi ailecek kullanıcı aile için e39 daha mantikli bir seçim olur daha önce E30 e36 sahibi oldum içlerinde en rahat ettiğim en sorunsuz olan e39 çıktı yalana gerek yok
    Elbette mantık çervesinde yürüyorum elbette kasa olarak donanım olarak fazlasını bulabilirim bununda farkındayım eve e36 da karar kılmamım sebeplerinden biride maliyet, maliyet derken motor aynı ama kasa ağır bu noktada yakıt konusu meydana çıkıyor ve daha iyisine binmek yerine kimi yerde 5.20ler için 50 60 kuruşlu rakamlar görüyorum kimi yerde 5.20 serisinin hantal kaldığını ve biraz hacimlilerini tercih edilebileceğini söylüyorlar buda bir noktada gündelik için yakıt+vergi konusunu düşündürüyor.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit: Vergi derken tabiki 5.20 ile 3.20 arasında vergi dilimi aynı sadece 5.20 sebepsizce elediğim noktası hantal kaldığından bu sebepten dolayı daha hacimli tercih edebilme durumunda verginin yüksekliği
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hondafatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elbette mantık çervesinde yürüyorum elbette kasa olarak donanım olarak fazlasını bulabilirim bununda farkındayım eve e36 da karar kılmamım sebeplerinden biride maliyet, maliyet derken motor aynı ama kasa ağır bu noktada yakıt konusu meydana çıkıyor ve daha iyisine binmek yerine kimi yerde 5.20ler için 50 60 kuruşlu rakamlar görüyorum kimi yerde 5.20 serisinin hantal kaldığını ve biraz hacimlilerini tercih edilebileceğini söylüyorlar buda bir noktada gündelik için yakıt+vergi konusunu düşündürüyor.
    kendi aracım 96 model manuel m52b20 e39 50 liralık gaz ile ortalama şehir içi 140 150 km yol yapıyorum hadi son zamlarıda katarak max 130 140 km olur ama manuel olmasının da farkı var elbette

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada benzinde yakıyor yalan yok ortalama 60 ile 75 krs arası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi kaç el değiştirmiş bulursan al 40 kucak gezmiş folloşlardan uzak dur
    Satıcı profili önemli 1 de yan 2 de isyacılardan baba mrb cılardan uzak dur
    Opsiyonu bol ve üzerinden sökülmemiş araba bak sonra kendini ebay fb gruplarında vs bulursun
    2 defa sahip oldum. Bi daha alırmıyım m43 ün 20-25 tl arası gittiği piyasada asla. Ha çok param olur 2. Araba olarak alırım

TurboM3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlarımızın güzel yazılarına ilavete ön kule konusu var.

E36 ön amortisör kuleleri zayıf ve hassastır. Ön kuleler yukarı doğru şişebilir. Kule üzerine takoz koyup, çekiçleyerek kulenin şişkinliğini düzeltirler.

Özet olarak ön iki kuleyi kontrol edin.
    Subhanallah, Elhamdulillah, Estağfurullah, Alllahuekber, Lailaheillallah

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osmanaydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hah, sohbetin aşk'mı mantık'mı kısmına geldik. @Hondafatih E39'un kralına da binsen aklında E36 nasıldı acaba sorusu olacak mı sen ona bak.
    İkisinede binmis biri olarak soyluyorum, direk e39 a binen adam, biraz otomobillerden anliyorsa zerre kadar e36 yi merak etmez

Ayni dusuncede arkadasin yegeni vardi, ehliyetini yeni almis 20 yasinda bebe. Tutturmustu E36 diye. Dedim ki git e 39 al. Temiz bir 528i bulunca zorla ikna ettik baskiyla aldirdik suanda 3 senedir ayni araci kullaniyor bu genc adam

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkisinede binmis biri olarak soyluyorum, direk e39 a binen adam, biraz otomobillerden anliyorsa zerre kadar e36 yi merak etmez

Ayni dusuncede arkadasin yegeni vardi, ehliyetini yeni almis 20 yasinda bebe. Tutturmustu E36 diye. Dedim ki git e 39 al. Temiz bir 528i bulunca zorla ikna ettik baskiyla aldirdik suanda 3 senedir ayni araci kullaniyor bu genc adam
    İkisine de bindim. Kısmetse 45 yaşına doğru 5 serisi düşünüyorum.
    Düz adam___

-Günalp- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla e36 coupe sahibi olarak, kesinlikle 6 silindir almanı öneririm. Ve yukarıda yapılan masrafların hepsini yaparsın muhtemelen. Ben cokmciddi para harcadım. Değişmeyen parca kalmadı. Bakımlı e36 keyifli olur. Mümkün olduğunca orjinal görünümlü olsun. Benim aracın konusu var. Ayrıca satılıklarda düşünürsen. E36 coupe medaire violette

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aralar bende bakıyorum bu konu iyi oldu. Uzun yıllardır hayalini kurduğum bi araba. Açıksası mantığın M si yok tamamen AŞK.
    Yoksa günlük 50 km 6 gün, haftada 300 ve ayda 1200 km yol yapıp işe gidip geliyorum. Corsa dti düşünüyordum. 200 kuruş yaksam 240-250 tl tutacak. e36 en az 3.20 olacak. yakıt 2 katı olacak net.
    Ama aşk başka bişey.
    Ama gel gör ki nerden bulacaz az temiz e36.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka kulelere baktırın. Araba çürümeye oradan başlıyor ve düzeltmesi masraflı iş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumlar için teşekkür ederim kafam şuan çorba e36 e39 az biraz keyif az biraz huzur az birazda rahatlık istiyorum 5.20 için hantallık olayına geri dönmek istiyorum gerçekten hantal mı? 5.20 de diyince otomatik vitese binmek daha iyi koca cüsseli arabaya vites değiştirmek dur kalk trafikte akıl karı gibi gelmiyor bu seferde dön dolaş yakıta geliyor insan ister istemez.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hondafatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorumlar için teşekkür ederim kafam şuan çorba e36 e39 az biraz keyif az biraz huzur az birazda rahatlık istiyorum 5.20 için hantallık olayına geri dönmek istiyorum gerçekten hantal mı? 5.20 de diyince otomatik vitese binmek daha iyi koca cüsseli arabaya vites değiştirmek dur kalk trafikte akıl karı gibi gelmiyor bu seferde dön dolaş yakıta geliyor insan ister istemez.
    Hantallık göreceli. Benim aracım 5.20 triptonikti. Tam otomatik yerine kesinlikle en azından triptonik seçmenizi tavsiye ederim eğer 39da karar kıldıysanız.
    Triptonikte sport seçeneği olduğu için daha geç vites atıp daha fazla devir döner ve tatmin eder çokta eşşek sayılmaz o durumlarda.
    D konumunda erken vites attığı için geç hızlanır bu da hantallık olarak görülür. 5.20 yerine 5.28 bulabilirseniz yakıtta değişiklik yaşamaz ama gidişte gayet tatminkar olduğunu hissedersiniz.
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler