User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Home Theatre Problemi

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Home Theatre Problemi

Evde çok uzun zaman önce aldığım ( takribi 2008 / 2009 ) LG home theatre'ı kullanıyorum
    Aslında adı Home theatre ama bildiğiniz Radyolu DVD playera 5 tane hoparlör, 1 tane subwoofer eklenmiş hali.
    Son zamanlarda nedendir bilmem, biraz yüksek sesle herhangi bir şey izlediğimde ya da Play station'da oyun oynadığımda 8-10 saniyelik ses kesmelere başladı.
    Yüksek olan sesi kıstığımda, böyle bir sorun olmuyor. Bu durum da değiştirmeme bahane oldu..

Hoparlör ve subwooferımı şimdilik değiştirmeden biraz da geleceğe yatırım yaparak toplu home theatre sistem yerine amfi alayım diyorum.. Bir amfi alsam, mevcut hoparlörleri bu amfiye girebilir miyim?
    Amfinin S/PDIF çıkışından PS ya da TV'ye bağlantı yapmam kullanmak için yeterli olur mu? önerebileceğiniz, 700-800 TL mertebesinde kumandalı amfi var mıdır? Subwoofer ayarını kısabiliyor olmak da mutlaka olması gereken bir seçenek..

Genel kullanım şeklim ise;

- TV
    - TV'ye bağlı playstation
    - TV'ye bağlı bilgisayar şeklinde

Beklentim ise kulağı kötü, ses konusunda çok bilgili olmayan bir adam için temiz ve orta yükseklikte bir ses.

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtemelen asiri isidan kesiyodur. İcini acip firca ve supurge ile temizleyince duzelebilir.

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi ev anfileri biraz hassas kısa devreyi farklı omajı falan kabul etmiyo fazla bence hoparlör kablolarını bir kontrol et her ihtimale karşı ve hoparlörleri tek tek çıkartarak sistemi dene tekrar belkide hoparlörlerin birisi yüzünden anfi peak yapıyodur,ikincisi subwooferın aktif ise yeni alacağın anfide kontrol edebilirsin lpf ve volümü ama pasif subw ise fazla müdahale şansın yok diye biliyorum,şuanki hoprlörlerin watt'larına ve omajlarına bakarak anfi seçimini yapabilirsin
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Önereceğiniz anfi var mıdır peki?

Kumandalı, subwoofer ayarlı, mevcut hoparlörler ile uyumlı? Eskisini tamir etmeyi vs düşünmüyorum
    Konu Evrenoz tarafından (22-01-2017 Saat 20:44 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evren abi seçeneklerin arasında var mı bilmiyorum ama,Logitech Z906 düşünebilirsin . Benim bende Ps ,Xbox, Tv ve dizüstü ona bağlı. İkinci el temiz uygun fiyatlara bulunabilir. Multimedya işini gayet iyi yapıyor.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5.1 Receiver alacaksın.. o rakamlara ıkıncı el bulabılırsın yamaha onkyo pıoneer denon olabılır bende onkyo var 12 sene oldu tık demedı

S/PDIF ıle çoğu cıhaza bağlarsın hem optık hem coaxial

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evren abi seçeneklerin arasında var mı bilmiyorum ama,Logitech Z906 düşünebilirsin . Benim bende Ps ,Xbox, Tv ve dizüstü ona bağlı. İkinci el temiz uygun fiyatlara bulunabilir. Multimedya işini gayet iyi yapıyor.
    O tarz, komple sistemin olduğu bir şey istemiyorum kardeşim

Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5.1 Receiver alacaksın.. o rakamlara ıkıncı el bulabılırsın yamaha onkyo pıoneer denon olabılır bende onkyo var 12 sene oldu tık demedı

S/PDIF ıle çoğu cıhaza bağlarsın hem optık hem coaxial
    Önereceğin model var mıdır bahsettiğin markalardan. İstanbulda nereden alınır? Veya webden alabilir miyim?
    2. Eli ben de düşündüm ama, tamir edilmiş midir edilmemiş midir, problemi var mıdır yok mudur gibi konular çok kurcaladı kafamı. Sıfır almaya daha yakınım o sebeple. Bütçe de önemli olduğundan belki daha az kaliteli, giriş seviyesi bir şey alırım ama sıfır alırım diye düşünüyorum

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    giriş sevıyesı ama senın ıhtıyaclarını fazlasıyla karsılar
    link

demo sanırım normalde 1500+tl idi

sirkeci doğubank taraflarında hala bulabılırsın hernekadar azalsada bu tür dukkanlar... cok fıyat farkı oluyor teknosa gıbı marketlere göre ama garanti olayı var tabi benımkı hıc bozulmadı yurtdısı üründü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    giriş sevıyesı ama senın ıhtıyaclarını fazlasıyla karsılar
    link

demo sanırım normalde 1500+tl idi

sirkeci doğubank taraflarında hala bulabılırsın hernekadar azalsada bu tür dukkanlar... cok fıyat farkı oluyor teknosa gıbı marketlere göre ama garanti olayı var tabi benımkı hıc bozulmadı yurtdısı üründü
    Fiyat tam istediğim kıvamda.

Optic giriş var, Kumanda var, 5.1 de destekliyor. Marka da bilindik marka. Demo ürün olsa da garantisi satıştsan sonra 2 sene olduğu sürece problem olmasa gerek
    Direkt al-tak çalıştırabilirim muhtemelen
    İlerde biraz daha iyi hoparlör / subwoofer alırsam kaldırır sanırım

Teşekkürler, tam ihtiyacım olan ürün sanırım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler