User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İkiz Plaka

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İkiz Plaka

Selamın aleyküm beyler. Dün gündüz saat 14:00 civarı telefonum çaldı dedemin plakasının ikizi olduğunu söyledi soför abi. Öndeki aracın aynısı olduğunu modeli yaşı vs. hepsi aynı aracın Linea Urban paket. Neyse bende belirttiği adrese doğru gittim baya yakındım zaten, içinde 20'li yaşlarda tıfıl bir velet, polisi vs. çağırdık tabi, adamlar altlarındaki aracın aynısının şaşi nosunu bizim plakalı ruhsata yazmışlar, olası çevirmede şaşiye bakarsa ekip ruhsatla uysun diye, taksimetreyi ve plaka bilgilerini biryerden bulmuşlar ama nasıl bu adamlar ruhsat basmışlar olaya anlam veremedik. Aracı bağlayıp götürdüler, biz nasıl takip edicez bu işi, suçlunun kim oldugunu nasıl öğrenecegiz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha neler duyacağız bakalım. Türk'e imkansız de otur izle. Vw gibi milletiz biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.
    YamahA Xmax 250 ABS

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ruhsat kolay malesef... gecmis olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Patlak ötv'li ss'lerde galerici dayılarımızın kullandığı bi teknik de sahibnden habersiz bunu yapıp bir de çıkıp trafik de kullanmak değişik bi kafaymış

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında çok yapılan bir işlem. Yapanlar genelde kendi arabasıyla yapıyor. Misal sarı clio alıyor 2 tane. Aynı ruhsattan 2 tane. Tek vergi tek sigorta tek muayene, abisi anadoluda takılıyor, kardeşi avrupada.

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim insanımız kadar üçkağıtçı sahtekar dolandırıcı başka bir ülke varmı acaba merak ediyorum gerçekten
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim insanımız kadar üçkağıtçı sahtekar dolandırıcı başka bir ülke varmı acaba merak ediyorum gerçekten
    Ticarı işine kesinlikle karsıyım sonucta hakdır. Ama vatandaş yapsa ayıplamam. Eğer ikisinide kendi veya tanıdıgı kullanıyorsa.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taksilerde gayet normal. Adamın 1 plakası var ama 2 kopya. Bir araba avrupa yakasında, öteki anadolu yakasında çalışıyor. Köprüyü hiç geçmiyorlar.
    Şahsi araba plakası da rahatlıkla kopyalanabilir elbette.....
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 buçuk milyona iki adet ticari. Kârlı iş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ruhsatı nasıl yapıyorlar?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 buçuk milyona iki adet ticari. Kârlı iş
    Yapmak istedikten sonra 3-4-5 te olur baya karlı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında çok yapılan bir işlem. Yapanlar genelde kendi arabasıyla yapıyor. Misal sarı clio alıyor 2 tane. Aynı ruhsattan 2 tane. Tek vergi tek sigorta tek muayene, abisi anadoluda takılıyor, kardeşi avrupada.
    Bunu servis minibüsüne yapıp ikisini de aynı sokağa park edince yakalanan bir dayı vardı

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim 21 senedir trafikte olmayan aracın plakasını geçenlerde başka bir araçta gördük.
    Araç 1995'te kaza yaparak perte çıkıyor, bizimkiler restore ederiz diyerek aracı garaja koyuyorlar.Jantlar, vites topuzu gibi ufak tefek parçalar dışında motor ve şanzımanı kalıyor sadece, diğer parçalar çalınıyor.Şasisi falan kullanılamayacak durumdaymış zaten, ellenmemiş.
    Annem geçenlerde beni aradı.Babanın arabasının plakasını gördüm, araba da aynı dedi.Bu arada babamı da 2006'da kaybettik.
    Başından ayrılma polisi ara dedim.Önce polisi, sonra amcamı aramış, aracı bağlayıp adam hakkında işlem yapmışlar detayını sormadık.Ama polis sık karşılaşılan bir şey olduğunu söyledi.Plakamızı taktıkları araç sınırdan giriş yapmış bir araçmış.
    Sonradan öğrendik ki aracı babamın bir arkadaşının, arkadaşı kullanıyormuş.Olayı anlatmış adama, onun da aklına bu gelmiş demek ki, nasılsa araç trafiğe çıkmıyor, kendi muadilinden getirip kullanmış bizim plaka ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim 21 senedir trafikte olmayan aracın plakasını geçenlerde başka bir araçta gördük.
    Araç 1995'te kaza yaparak perte çıkıyor, bizimkiler restore ederiz diyerek aracı garaja koyuyorlar.Jantlar, vites topuzu gibi ufak tefek parçalar dışında motor ve şanzımanı kalıyor sadece, diğer parçalar çalınıyor.Şasisi falan kullanılamayacak durumdaymış zaten, ellenmemiş.
    Annem geçenlerde beni aradı.Babanın arabasının plakasını gördüm, araba da aynı dedi.Bu arada babamı da 2006'da kaybettik.
    Başından ayrılma polisi ara dedim.Önce polisi, sonra amcamı aramış, aracı bağlayıp adam hakkında işlem yapmışlar detayını sormadık.Ama polis sık karşılaşılan bir şey olduğunu söyledi.Plakamızı taktıkları araç sınırdan giriş yapmış bir araçmış.
    Sonradan öğrendik ki aracı babamın bir arkadaşının, arkadaşı kullanıyormuş.Olayı anlatmış adama, onun da aklına bu gelmiş demek ki, nasılsa araç trafiğe çıkmıyor, kendi muadilinden getirip kullanmış bizim plaka ile.
    Kardeşim, öncelikle başınız sağ olsun. 1-2 konuda da girdilerin dikkatimi çekti, yaşın 18 ve burada ki pek çok; Büyüğünden, okumuş insanından çok daha düzgün bir Türkçe ile, imla kurallarına dikkat ederek ve tutarlı yazıyorsun.

Eğer yaşın gerçekten doğru ise, acizane seni tebrik etmek istiyorum . Hele kendi 17-18 yaşında ki hallerimi düşündükçe.

Bunların ancak çok kitap okumak ile olacağını bildiğim için bir abin olarak, sakın ama sakın bu zevkinden vazgeçme. İşin gücün ne olursa olsun, kitapları sakın bırakma.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ckrc
    Abi utandırdın beni teşekkür ederim, eyvallah...
    Başsağlığı dileklerin için de tebriklerin için de çok teşekkür ediyorum, kitapları sever okurum, bırakmam emin ol.
    Yaşım doğru abi, hatta 4 Mayıs 1998 doğumluyum.
    Tekrar teşekkür ediyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21 sene plaka nasıl sizde kalıyor? Her sene MTV vergisini, muayene parasını falan mı yatırdınız?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @DOHC
    Muayene ile ilgili para yatırılmıyor sanırım, annem vergisini her yıl düzenli ödüyor ama evet.
    Zaten 71 model mi 73 model mi neydi, göze gözükmeyecek bir rakam.Annem duygusal davranıyor, arabayı trafikten düşürmek istemedi biz de söyledik ama, istemiyor.
    Aracın hikayesi de çok ilginç aslında.Zamanında babam arabayı birisine satıyor.Adam ödemenin bir kısmını yapıp, köyüme düğüne gideceğim, devir teslim işlemlerini sonra yapalım diyor.
    Babam da tamam diyor.Adam köyünden dönerken bir minibüsle çarpışıyor.Bir kişi sakat kalıyor, sürücü dahil 4 kişi hayatını kaybediyor.
    Olay teyit edilene kadar babam bir süre hapis yatıyor, kendisinin kullanmadığı anlaşılınca salıveriyorlar.Babam parayı aileye iade edip kaza yerine yakın İncirlik'te bir garaja arabanın kalan parçalarını çektiriyor başına da birisini dikip düzenli para ödüyor.
    İflas ettikten hemen sonra aracı Adana'ya getirtmek için gittiklerinde dediğim manzarayla karşılaşıyorlar, kaporta dahil birçok parçası çalınmış aracın.Kalanlar babaannemin evinde, durumu nedir bilemiyorum.
    Aracı babam restore ettirip, kendisi binmiş.İş yerinde ortağı vurgun yapınca elemanlarının parasını ödemek için otomobilleriyle evlerini satışa çıkartmış.
    Bu arabaya hem emek harcamış, hem de başına her çeşit çorap örülmüş sayesinde.Babam da düşürmemiş trafikten öylece duruyor.Plakası da 01LF781, merak ederseniz inceleyin.
    Bu araç gibi hikayesi olan siyah bir e30'umuz var, o da halen bizde ama yürür vaziyette, amcam günlük kullanıyor.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ruhsatı nasıl yapıyorlar?
    trafik şubeye ruhsatı kaybettim diye dilekçe verip 2.ruhsatı alabilir bence
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ama şase numarasını değiştiremez ki? burda şasesini de dğiştirmiş
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler