User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Sonradan Gelen Ceza - Egzoz (Yanlış)

Çağlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sonradan Gelen Ceza - Egzoz (Yanlış)

Merhabalar, biraz önce postacı bi belge getirdi açtım baktım ceza kağıdı.

30/1b 206 tl ceza yazmışlar. Notta ise gürültülü egzoz yazıyor. 05.01.2017 saat 14:45 de yazmışlar.

Asıl sorun şu, aracımda egzoz orjinal açık hava filtresi dahi yok. Diğer konu ise o saatte o günü orda değildim. Yani, 03.01.2017 - 07.01.2017 tarihleri arasında arabayı kontak dahi açmadım. Çok kar yağdı, kaza vs olmasın diye araca kontak bile çevirmediğim halde ceza yazmışlar.

Bu nasıl mantık böyle kafasına göre istediği plkaya ceza yazıp gönderebiliyorlar?
    Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Canım benim bellik plakalar karışmış yada çift plaka olayı var
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki şimdi ben nasıl kanıtlayacağım o aracın bana ait olmadığını? Çift plaka olayı varsa aracı sorgulamıyorlar mı? Nasıl bu karışıklık olabilir ki?
    Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gidip mahkemeye başvuracaksın
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay arkadaş, işini yapamayan polis yüzünden uğraş dur.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzeri olay benimde başıma gelmişti, Ümraniye' de yasak parktan dolayı ceza gelmişti ve o tarihte araç bırakın Ümraniyeyi otoparktan çıkmamıştı. Kardeşimin kaçırdığından şüphelendim ama o da almadığını söyledi. Fakat cezada araç Pejo diye yazılmış ve rengi gri olarak işlenmişti. Benim arabam Citroen Nemo ve siyahtı ama ruhsatta GRİ(Antrasit) olarak geçiyordu. Babam hemen öde dedi ama ben kıllandım, sonra plakaya dikkatli bakınca 34 JSV 53 plakaya yazıldığını gördüm benim aracın plakası 34 SSV 53 idi. Plakayı sorguladığımda Gri Pejo çıktı ve gidip emniyete verdiğimde özür dilediler ve makbuzu aldılar. Sizinkide benzeri bir durum olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzeri olay benimde başıma gelmişti, Ümraniye' de yasak parktan dolayı ceza gelmişti ve o tarihte araç bırakın Ümraniyeyi otoparktan çıkmamıştı. Kardeşimin kaçırdığından şüphelendim ama o da almadığını söyledi. Fakat cezada araç Pejo diye yazılmış ve rengi gri olarak işlenmişti. Benim arabam Citroen Nemo ve siyahtı ama ruhsatta GRİ(Antrasit) olarak geçiyordu. Babam hemen öde dedi ama ben kıllandım, sonra plakaya dikkatli bakınca 34 JSV 53 plakaya yazıldığını gördüm benim aracın plakası 34 SSV 53 idi. Plakayı sorguladığımda Gri Pejo çıktı ve gidip emniyete verdiğimde özür dilediler ve makbuzu aldılar. Sizinkide benzeri bir durum olabilir.
    Merhaba abi, cevabın için öncelikle teşekkür ederim.

Benim plakayı doğru yazmışlar. Trafik ceza kağıdına doğru girmişler araç bilgilerini. Nasıl kanıtlayacağım bilmiyorum, o ceza yazılan yerde mobese var. Tek güvencem o , tarih ve saatini açıp bakın aracım ordan geçmişmi diye savunma yapacağım oda olmazsa suçsuz yere ödeyeceğim mecbur
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emniyete gittim durumu anlatmak için.

Biz size mobeseden açıp görüntü gösteremeyiz, kendimizde açıp bakamayız. Keyfi işler için buraya gelmeyin bakın orda itiraz için mahkeme yazıyor buyrun itirazınınızı mahkemeye yapın. Ekip arkadaşlarımızın hatası olamaz doğrudur o dedi.

Resmen kanım dondu dedikleri karşısında, yahu kendi arabamı benden daha iyi mi bilecekler. o günü o tarihte aküsü sökülmüş bir şekilde araç yatıyordu. Kuzenim, dostum vs almış desem kimse de almadı aracı.

İyice kafasına göre iş yapmaya başladılar. Cezayı ödeyip, ceza gönderen memurlara da ayrı dava açacam. Madem öyle bende uğraşacağım. Yarın da avukatıma gidip gerekenleri başlatması için konuşacağım.

Not: Aracın 4 gündür yattığına dair kanıtım sadece komşular var. Birde mobese kaydını beyfendiler açıp izlerse aracımın o saatler içerisinde ordan geçmediğini görebilirler.
    Gürültülü egzoz yazıyor, sanayiden egzozcumu aradım, egzozda kaynak vs yok, manifoldtan son susturucuya kadar orjinal kanıtlarız egzozun değişmediğini dedi.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

academian97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer cidden yanılmıyorsan, yani perşembe günü aracın yerinden kıpramamışsa, hatta şahidin de varsa geciktirmeden adliyeye git, mobese kayıtları silinmeden savcılıktan emniyete yazı yazıp kaydı korumalarını talep et.
    Mobese kayıtlarının muhafaza edilmesi ilden ile değişir, bazı illerde 25 gün, bazılarında ise daha kısadır. Yarın sabah ilk işin adliyeye gitmek olsun, ruhsatını ve fotokopisini de götür, gitmeden "trafik cezasına itiraz dilekçesi"
    konusunu da netten araştır, gerekirse dilekçeni bu akşam hazırla.
    Passat TDI ile; BUDAPEŞTE-Viyana-Bratislava-Prag-Münih-Stuttgart-Frankfurt-Luxemburg-Paris-Saraybosna-Zagreb-Podgorica-Tiran-Belgrad-Sofya-Üsküp-Venedik-Milano-Cenova-Roma...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı academian97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer cidden yanılmıyorsan, yani perşembe günü aracın yerinden kıpramamışsa, hatta şahidin de varsa geciktirmeden adliyeye git, mobese kayıtları silinmeden savcılıktan emniyete yazı yazıp kaydı korumalarını talep et.
    Mobese kayıtlarının muhafaza edilmesi ilden ile değişir, bazı illerde 25 gün, bazılarında ise daha kısadır. Yarın sabah ilk işin adliyeye gitmek olsun, ruhsatını ve fotokopisini de götür, gitmeden "trafik cezasına itiraz dilekçesi"
    konusunu da netten araştır, gerekirse dilekçeni bu akşam hazırla.
    İyi akşamlar abi, bu dilekçeyi şimdi be yazıp sabah teslim mi edeyim yoksa yarın avukat ile birlikte mi yazıp teslim mi edelim? Birde abi şöyle birşey buldum, olayın geçtiği gün 15:37 de arkadaşım ile whatsapp konuşmasında aracın fotoğrafını çekip atmıştım.

Tampona kadar kar var, kar bozulmamış bir şekilde duruyor. Bu delil olarak kullanılabilir mi?

Diğer bir kanıtım ise egzozda hiç sökülme kaynak vs işlemi yok. geçen sene sıfırlatmıştım nasıl takıldıysa öyle duruyor. Egzozcumu aradım kanıtlarsın onunla dedi.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten nerde saçma sapan abes olay var beni bulur. Sigorta yaptıracağımda da %100 karşı taraf suçlu olmasına rağmen YANLIŞLIK olmuş bana %100 kusur yazmışlar. Günlerce ona uğraşmıştım düzelttirmek için.

Hatta olayın hikayesi http://www.techturkey.com/forum/sohb...tml?highlight=
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın park halinde olduğu yere bakan kamera falan varsa cezanın kesildiği saatteki görüntüleri alarak mahkemeye başvurun.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ogs hesap özetini (geçiş sayısı tarihi vs) nerden görebiliyoruz?
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ogs hesap özetini (geçiş sayısı tarihi vs) nerden görebiliyoruz?
    KARAYOLLARI GENEL MUDURLUĞU

konu ile alakasını anlamadım hocam ama burdan bakabilirsiniz.

Seyfettin777; hocam küçük bir ilçenin mahallesinde ikamet ediyorum. Öyle site, apartman kamera vs pek yok burada. Araç içi kameram var arabada onada inanmazlar, görüntüleri silmişsindir derler.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi yolun çıkışında falan kamera yoksa emniyete gitmek gerek mecbur.
    A noktasına giderken kullanabileceğin zorunlu rota falan varsa oralardan geçmediğine dair görüntü de toplayabilirsin, ille de aracın park yeri olması gerekmez yani.
    Onların ceza kesen sistemlerinde görüntünüzün yakalanmış olması lazım.İtiraz ettiğinizde önünüze böyle bir belge koyamazlarsa düşer cezanız, vakit kaybetmeden itiraz dilekçeni yaz abi.
    Avukat ile beraber yazman lehine olur.

academian97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Çağlayan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar abi, bu dilekçeyi şimdi be yazıp sabah teslim mi edeyim yoksa yarın avukat ile birlikte mi yazıp teslim mi edelim? Birde abi şöyle birşey buldum, olayın geçtiği gün 15:37 de arkadaşım ile whatsapp konuşmasında aracın fotoğrafını çekip atmıştım.

Tampona kadar kar var, kar bozulmamış bir şekilde duruyor. Bu delil olarak kullanılabilir mi?

Diğer bir kanıtım ise egzozda hiç sökülme kaynak vs işlemi yok. geçen sene sıfırlatmıştım nasıl takıldıysa öyle duruyor. Egzozcumu aradım kanıtlarsın onunla dedi.
    Avukatın varsa tabiki onun desteğini alırsan iyi olur, hatta mümkünse sen bi dilekçe hazırlayıp götür, o eksiklikleri düzeltsin, işi de kavramış olursun.
    Çektiğin fotoyu ve arabanın şimdiki görüntüsünü flaşa at, özelliklerinde o bahsettiğin fotonun oluşturulma saati senin dediğin ile uyuşuyorsa onun da ekran görüntüsünü al, hepbirlikte dilekçene ekleyip mahkemeye sun. Fotoda plaka görünüyordur inş.
    Passat TDI ile; BUDAPEŞTE-Viyana-Bratislava-Prag-Münih-Stuttgart-Frankfurt-Luxemburg-Paris-Saraybosna-Zagreb-Podgorica-Tiran-Belgrad-Sofya-Üsküp-Venedik-Milano-Cenova-Roma...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler