User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 20 ile 33 arası

Konu: Hurda ve Çekme belgeli araçlar hk. bilgi

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok düşük bi ihtimal o ama. Oylede bi ihtimal var tabi gidiceksiniz bi muameleciye haledicek. Ben daha yeni panelvan dobloyu kestirip camlı koltuklu olarak işlettim 450 tl aldı muameleci
    Dostum yanlış bilgi veriyorsun. Cam açtırmak tadilat projesi ile mümkün. Hurda aracın şasesini muameleci yasal yolla halledemez. Gayri yasal yollarda muameleci değil araç sahibi suçlu çıkar ve dolandırıcılık suçudur ve ihtimal az bile olsa sonu hapis.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum yanlış bilgi veriyorsun. Cam açtırmak tadilat projesi ile mümkün. Hurda aracın şasesini muameleci yasal yolla halledemez. Gayri yasal yollarda muameleci değil araç sahibi suçlu çıkar ve dolandırıcılık suçudur ve ihtimal az bile olsa sonu hapis.
    bilmiyorum valla doğrudur. muamelecıye verdim 450 i panelvan olan araç ruhsatı camlı 5 koltuklu olarak geldi bana
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

pejoemre07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum valla doğrudur. muamelecıye verdim 450 i panelvan olan araç ruhsatı camlı 5 koltuklu olarak geldi bana
    doğrudur şimdi şöyle söylemek lazım ben aracın kaportasını başka araçtan çıkartıp takıcam çıkarttığım araç hurda belgeli trafiğe dönmesine imkan yok hadi bir şekilde becerdim işte güzel bir usta şasi no filan hallettim ya muameleciye ne kadar güvenebiliriz ki sonuçta yapılan iş belli 4 kapılı aracı 2 kapılıya cevirdik hemde orjinal bir şekilde ama şöyle diyebilirmiyiz işlem gördü araç arkası kesildi yada kaza yaptı arka tarafı değiştirildi tarzında birşey ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte omümkün ve yasal zaten. Ancak bir aracı hurdaya çıkardın mı artık dönüşü yok. O araç çöpe gider yasal bir geri dönüşü yok. Ancak senin aracın aktif bir araç, tadilat projesiyle herşey mümkün arabana.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte omümkün ve yasal zaten. Ancak bir aracı hurdaya çıkardın mı artık dönüşü yok. O araç çöpe gider yasal bir geri dönüşü yok. Ancak senin aracın aktif bir araç, tadilat projesiyle herşey mümkün arabana.
    bende bundan bahsediyorum bir kaza gerçekleşti arabanın kasasına tadilat yapmak amacı ile kasayı 2 kapılıya cevirirsem yasal bir şekilde kullanabilirim ya amacım şu yanlış anlamayın satmak için değil ömürlük kullanıcam motor swaplıcam turbolıcam projelik olucak benim için aslında tam bir eğitim arabası olucak sök tak olucak bir çok parçası el yapımı olucak o yüzden böyle bir düşüncem var ticarette gözüm yok yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pejoemre07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bundan bahsediyorum bir kaza gerçekleşti arabanın kasasına tadilat yapmak amacı ile kasayı 2 kapılıya cevirirsem yasal bir şekilde kullanabilirim ya amacım şu yanlış anlamayın satmak için değil ömürlük kullanıcam motor swaplıcam turbolıcam projelik olucak benim için aslında tam bir eğitim arabası olucak sök tak olucak bir çok parçası el yapımı olucak o yüzden böyle bir düşüncem var ticarette gözüm yok yani
    Ben alıntı yaptığın mesajı tylan ın arabası için yazmıştım. Evet tadilat projesi ve mühendis veya oda yetkili imzasıyla herşey mümkün sanıyorum. Senin çekme belgeli aracı. İçin istediklerini yaparsın iyi bir muameleci ile sanıyorum.

Ancak ince çizgi şu, hurda olan arabanın şasesi kullanılamaz ki o kısmı sende anladın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet anladım da analamadığım şu şase ve arabanın kaportası ayrı malzemeler değil mi ikisini birbirinden ayıramıyor muyuz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pejoemre07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet anladım da analamadığım şu şase ve arabanın kaportası ayrı malzemeler değil mi ikisini birbirinden ayıramıyor muyuz ?
    Millet ayırıyor, şaseye ellemedikçe sorun yaşayan yok açıkçası. Ancak yasallığı konusunda kesin konuşamam, forumda tecrübeli muameleci üye vardı sanırım, görürse yazarsa daha iyi olur.

Yada sen direk yüz yüze tecrübeli bi trafik müşavirine uğra.

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi şöyle söyleyeyim elindeki hurda aracın şase numarasını hiçbir zaman kullanamazsın o artık çöp, hurda belgeli aracın şasi aksamını (yani kapısını, çamurluğunu neyse) 2 kapılıya çevirmek için kullanabilirsin istediğini yaparsın iyi ustan olduktan sonra buraya kadar sorun yok, sorun şu sen bu 4 kapılı arabayı 2 kapılıya çevirdin ve çekme belgeli olan 4 kapılı (artık iki kapılı oldu) aracın şasi numarasını mecburen bu araçta kaldı, tekrar trafiğe çıkman için vizeye gitmen lazım vizeye gittiğin zaman adam ''bu arabanın evrağı 4 kapılı ama bu araba 2 kapılı nasıl oluyor aga'' diyecek sorun bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıldır çekme belgeli aracı tekrar trafiğe çıkarmak için hangi işlemleri yapmamız gerekiyo arkadaşlar biri yazabilirmi adım adım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç orjinal olarak trafiğe çıkacak ise trafiğe başvuru yapıyorsun, ek1 belgesi ile muane istasyonunda tesbitini yaptırıp sonra emniyetten ruhsatını çıkarıyorsun.

tadilat var ise, dediğin gibi 2 kapılıya çevirirsen aracı onun için trafik müşavirine yani muameleciye ihtiyacın var.

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin bahsettiğin olay kupa şase ayırmaya giriyor.vosvosların kupası şasesinden komple ayrılabiliyor bu durumda kupayı değerlendirebilirsin tabi ama e30un kupası şaseden ayrılmaz ayrılırda vosvoslar gibi sök tak civatalı olmaz. hurda aracı yasal yollar ile trafiğe çıkartman kim ne yazarsa yazsın İMKANSIZ. he çıkarırsın ama yasal olmayan yollardan oda change olayına girer eğer beceremezde yakalanırsan ciddi yaptırımları var
    Hakkı Can Eryüzlü...

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çekme belgeli araca muayene gecikme cezası trafikten çekildiği tarihte muaynesi geçmiş durumda ise çıkıyor. MotoKaravan yaptırırken öyle yapmıştık yanlış hatırlamıyorsam.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    muayene gecikme bedeli çekme belgesi almadan önce muayeneye sokulmamışsa yada şansa çekme belgesi alındığı tarihle aynı zamanlara denk gelmişse işler .. onun dışında normal koşullarda zaten trafikden çekilmiş sürülmiyen bir aracın trafikde sürülüyormuş gibi muayenesi mantıksal olarak olmaz.. mantığa aykırı.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler