User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
45 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 1.5 Dci Megane Satılıp Ne Alınır ?

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    megane2 sedan dci'dan sonra hiçbir araç o bütçeler seviyesindeki hiçbir araç aynı keyfi veremez , bizzat tecrübe ettim
    arka diz mesafesi , bagaj (megane2 sedan bagaj kapağı dıştan amortisörlüdür , bagaj içine giren kollar yoktur , silme doldurulabilir) ve en önemlisi tüketim olarak bence çok farklı bir noktadadır
    ayrıca meg2 hem yedek parça hem de tamir bakım ve ustalarının her ilde ve çokça bulunabilmesi ile de kullanım maliyetlerinde de ciddi avantajlıdır
    bütçeyi arttırabiliyorsan benzer mantıkta fluence önerebilirim
    servis bakım parça tarafında bir tık daha sıkıntılı olan octavia da ciddi alternatiftir ama işte konu bütçe bütçe bütçe
    özetle , benim sorunsuz meg2 sedan dci'ım olsa kesinlikle satmam
    hele ki şu dönemde

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    megane2 sedan dci'dan sonra hiçbir araç o bütçeler seviyesindeki hiçbir araç aynı keyfi veremez , bizzat tecrübe ettim
    arka diz mesafesi , bagaj (megane2 sedan bagaj kapağı dıştan amortisörlüdür , bagaj içine giren kollar yoktur , silme doldurulabilir) ve en önemlisi tüketim olarak bence çok farklı bir noktadadır
    ayrıca meg2 hem yedek parça hem de tamir bakım ve ustalarının her ilde ve çokça bulunabilmesi ile de kullanım maliyetlerinde de ciddi avantajlıdır
    bütçeyi arttırabiliyorsan benzer mantıkta fluence önerebilirim
    servis bakım parça tarafında bir tık daha sıkıntılı olan octavia da ciddi alternatiftir ama işte konu bütçe bütçe bütçe
    özetle , benim sorunsuz meg2 sedan dci'ım olsa kesinlikle satmam
    hele ki şu dönemde
    Kesinlikle katılıyorum 2006 model dizel megane 2 dinamik vardı sattım inan özlüyorum aracımı ileride üzerine daha fazla koyup değiştir ama bence biraz daha bin sıkıntısı yoksa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2007 dizel megane 2 vardı 1.5 dci boş paket. Sizin mantıkla sattım 230 binde diye. 2 parça boyalı değişensiz bir araçtı 26.500e verdim. 7 ay oldu hem biraz daha dolusunu hemde km az olan bakayım dedim ama malesef sattığım gibisini şu an alamıyorum o fiyatlara. Yakıt konusunda efsane bir araçtı. Ama piyasa berbat malesef.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar soyluyorum darbesiz dizel full 407 megane'a sövdürür

2.0 hdi olursa tadundan yenmez
    - Bize Her Yer TRABZON

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dci az yakıyor eyvallah ama diğer 1.4-1.6 dizeller çokmu yakıyor? Sıfır alıp 53.000 km renault kullandım, motorundan az yakmasında başka hiçbir artısı olmayan bir marka bence. 2004 megane2 vardı arkadaşımda, karasudan istanbula getirmiştim, gelene kadar trim seslerinden illallah gelmişti, sıfır araçtada aynı şekilde satana kadar trim sesi illallah ettirdi.

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Para çokomel ilişkisi 35 bin max. bütçeye elinde bildiği kullandığı 1.5dci varken ben 1.6 dizel alıcam diye zıplamak bu piyasada hata olur olsa elinde 70 80 evet haklısınız sınıf atlasın daha keyifli bir araç alsın ama o paraya su piyasada anca ekmeği yenmiş dizel araba alır onunda üstüne masraf eder vs..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 dci edc li fluence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    satma boşa başını yakacaksın en azından şimdiki aracın durumunu biliyorsun alacağın araç sürpriz sonuçta

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 dizel PSA motoru 1.5 1.6 fark etmez dizel Renault motorundan en az 1 litre fazla yakar, tecrübeyle sabittir. Aynı ekonomide olsun diyorsanız yine dCi motor tercih etmelisiniz. Ayrıca, arkadaşlara katılıyorum, üstüne doğru düzgün maddi ekleme yapılamayacaksa huyunu suyunu bildiğin araba satılıp da macera aranmaz bence de
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Satarsan pişman olursun vallahi yerine daha lüx birşey olmayacaksa değmez. Caddy var bizde 5.20i 2016 model aldık yanına bmw yi geri sattık yani olanın kıymetini bilin
    YamahA Xmax 250 ABS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 dizel PSA motoru 1.5 1.6 fark etmez dizel Renault motorundan en az 1 litre fazla yakar, tecrübeyle sabittir. Aynı ekonomide olsun diyorsanız yine dCi motor tercih etmelisiniz. Ayrıca, arkadaşlara katılıyorum, üstüne doğru düzgün maddi ekleme yapılamayacaksa huyunu suyunu bildiğin araba satılıp da macera aranmaz bence de
    Mesela talismandaki veya Nissan kaskayideki 1.5-.1.6 dci

Pejo 301 deki 1.6 hdi dan daha mı az yakacak

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyat olarak biraz daha çıkılıp en FULL paket astra h cosmo dizel veya modelli olsun km az olsun ama fazla özellik istemem dersen citroen c ellysee exculisive dizel. Bütçe olarak fazla cikamam dersenizde bu araçların dizel boş paketleri alınabilir.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela talismandaki veya Nissan kaskayideki 1.5-.1.6 dci

Pejo 301 deki 1.6 hdi dan daha mı az yakacak

301'deki 1.6 hdi'ın ne yakmasını istiyorsunuz? Talisman'daki dCi'ın ne yakmasını istiyorsunuz? Ayrıca konuda bahsi geçen bütçeye Talisman veya Qashqai veriyorlarsa düşünmeye gerek yok sanırım Denk sınıflarda çok hdi ve dci kullanmışlığım var, ikisini de olabilecek en ekonomik şekliyle kullanmayı bildiğiniz takdirde denk sınıflarda dCi en az 1 litre az yakıyor. Denk sınıflardan kastım, Megane vs C4, C3 vs Clio, Kangoo vs Partner. Burada bahsettiğim 6 arabayı da uzun süre kullandım, bir çoğunu hala kullanıyorum aktif olarak.
    öyle işte.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elma ile elmayı kıyaslayın
    hep aynı hata
    aynı sınıf ve benzer kilolara bakın
    dci motor kaç farklı gövdede kaç farklı kilo taşıyor
    hiçbirinin tüketimi aynı olmaz
    407 hdi 1,6 evet az yakar ama unutmayın , yürütme ve işletme maliyeti yedek parça yan sanayi vs hepsini değerlendirmeniz lazım
    meg2 dci evet aşık olunacak bir araba değil ama kaç tane airbag var , ncap'ten kaç yıldız almış bunları da unutmayın
    o para için , bakın ne diyorum "o para için" meg2 dci rakipsizdir benim gözümde
    işletme maliyetleri de dahil olarak söylüyorum
    salt tüketim odaklı bakış açısı yanlış ki dci salt tüketimde her koşulda iyidir

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MEG2 SATILMAZ.YERİ DOLDURULMAZ. gelen gideni aratır abicim hiç gerek yok fantaziye

Yılda kaç km yapıyorsun ? Güncel km nedir ? aracın temiz bakımlı olduktan sonra satarken km yüksek diye 1 lira aşağı verirsin ama inan alacağın 2.elde ettiğin zarardan az zarar edersin. ( Aldığın 2.elde bakım lastik vs. gibi durumları düşünerek yorum yaptım,malumunuz satacağımız arabaya bakım yapmayı seven bir millet değiliz )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    301'deki 1.6 hdi'ın ne yakmasını istiyorsunuz? Talisman'daki dCi'ın ne yakmasını istiyorsunuz? Ayrıca konuda bahsi geçen bütçeye Talisman veya Qashqai veriyorlarsa düşünmeye gerek yok sanırım Denk sınıflarda çok hdi ve dci kullanmışlığım var, ikisini de olabilecek en ekonomik şekliyle kullanmayı bildiğiniz takdirde denk sınıflarda dCi en az 1 litre az yakıyor. Denk sınıflardan kastım, Megane vs C4, C3 vs Clio, Kangoo vs Partner. Burada bahsettiğim 6 arabayı da uzun süre kullandım, bir çoğunu hala kullanıyorum aktif olarak.
    Yok öyle bir dunya

Turbo dizel araçlarda birim güç için gerekli yakıt bellidir.

Yakıt tüketimi dusuk araçlar hafif araçlardır.

O yüzden üreticiler motora harcadığı eforun 10 - 100 katını, saseyi hafifletmeye harcar.

Çelik yerine alüminyum kullanmaya calisir vs. Vs.

Aynı ağırlıkta araclara takılı motorlar hemen hemen aynı yakiti harcarlar.

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    110'luk 1.6hdi Peugeot 308. En azından bir bakın derim.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullandınızmı bilmiyorum ama psa gurubu dizelleri dcidrn az yakıyor, özellikle 1.4 hdi 206,307 ,301 vs.
    218.000de sattığım 1.4hdi 307 uzun yolda 4 litre altına çok rahat düşüyordu.
    Vw ve opel fiat dizelleri bariz fazla yakıyor ama

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçeyi artırıp yada daha iyisini denk getirip alamıyorsan , dert alınır başka bir şey olmaz. Bildiğin araba bildiğin arabadır.

Km ye gözün takılıyorsa git geri çektir (satarken söyle ama) 401.000 Km de passat aldık b5 kasa.

Kendi hatamızdan motor kırdık yaptırdık masraflı oldu ama düzgün oldu. Km'ye takılma biliyorsan aracını.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler