User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: Far yıkama ve sis farı iptalinde araç muayene?

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada far yıkamanın olayı nedir teknik olarak? Pek bir etki sağladığını görmüyorum ben araçta var ama.

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ister bi xenon olsun ister bi xenon olsun far yıkama şart otomatik yükseltme ayarı varsa ona da bakıyorlar far yıkama veya otomatik yükseltme çalışmıyorsa ağır kusur kendi başıma geldiğinden biliyorum...

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Far yikama icin xenonda watt kanunu var sanirim(lumende olabilir)

Atiyorum d2s tipte ampul 35w guc cekiyorsa far yikama olmak zorunda
    Ama. D6s ampul tipine sahipse ve ampul 30watt ise far yikama zorunlulugu yok...Far yikama aranip aranmamasi boyle.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada far yıkamanın olayı nedir teknik olarak? Pek bir etki sağladığını görmüyorum ben araçta var ama.
    eski silecekli volvo mercedeslerde far yıkama faydalı idi çünkü gerçekden farı cam gibi temizleyen silecekler vardı yeni nesillerde püskürtmeye geçdiler onca aracımda oldu far yıkama sistemi bir cacığa yaradığını görmedim )
    temizlik açısından diyorum..

belki kullanmasını bilemedik belkide su yerine cam silme suyuna pislik çözücü falan katmak gerekli.. gerçi bende oluyor ama demek etkili değil )
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sis bütün araçlarda ek aksesuara girer olup olmaması tüv için pek önem işgal etmez.. sis farı dediğimiz far ismindende belli teknik olarak sisin çok yoğun olduğu ülkelerde geçerli bir donanım diğer türlü göz alır rahatsız eder.. helebirde xenon türevi şeyler takılmışsa adamın gözünü mahveder ...
    Orası öyle 2-3 senedir sisleri kullanmışlığım bile yoktur belki ama asıl önemli olan far anahtarında sis farı açma kapamanın olması belki ordan sorun olabilirmi, gidip bu durumu birebir yaşayan olmuşmudur. ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sis farı sıkıntı olmuyor

Bikaç ay önce eski aracımın muayenesini yaptırdım far sis xenondu sonradan takılma muayeneden önce elektrikçiye gittim farları değiştirdi sisleri hiç değiştirmedi sadece söketlerini söktü sıkıntı olmasın dedim hep böyle yapıyoruz dedi muayenedende geçti sis farının yanmaması yada aktif olmaması hafif kusur oluyor sıkıntı yok yani

volkan_gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel kuralları bilmemekle birlikte, 2 yıl önce muayenede sis farlarının yanmaması hafif kusurdu.

Ancak sis farlarının teki yanmıyorsa ağır kusur, ikisi de yanmıyorsa hafif kusurdu

Sis farı varken bile ikisi de yanmayınca sorun olmuyorsa, sis farının komple olmaması sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada bi-xenonda far yıkama çok işe yarıyor bence, yağmur çamurda veya karda çalıştırınca ışık yoğunluğu ve odaklanmada bariz iyileşme oluyor.

Bence de far yıkama kapağı gibi bir şey yapıştırıp gidin, far yıkamanın püskürtmesine baktıklarına rastlamadım hiç. Çok ısrar ederse de silecek suyu azalmıştır, seviye düşükken sadece camlara veriyor dersiniz geçersiniz yani.
    diyemedim ya la

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Far yıkamada aracına Gore istasyona gore muamele var herhalde.

Bendeki sona son 2 senede, 2 defa muayeneye girdi, ilkinde çalışmıyordu far yıkama, ikincisinde de test etmediler.

Fabrikasyon xenondu, otomatik far yükseklik ayarı vardı.

Bundan dolayı muayeneden geçti diye düşünmüştüm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler