User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
91 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Laptop seçimi, destek lütfen

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yükseltilemeyen bileşenlerin iyi kalitede olması laptoplarda tercih kriteri olmalı bence. SSD ve Ram zaten yükseltilmesi ucuz yolla mümkün olan noktalar. Bugün oyun oynamayacak olmanız yarın satarken belki oyun sever birisine satmayacağınız anlamına gelmiyor. Kaldı ki en basitinden msata ve sata ssd'ler eskisi gibi pahalı değil (250 tl civarı amazon üzerinden 250 gb edindim bu sene ve farkı anlatamam), mümkünse klişe olacak daha iyi işlemci ve ekran kartına sahip olanı alın. Vereceğiniz paralar da günlük bir laptop'a göre az değil bari boşa gitmesin

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dell üzerinden yürümeni tavsiye ederim, yerinde destek hizmeti alırsan istediğin parçayı, sorunu evinde tamir ediyorlar. xps bulamazsa latitude olabilir.

N0M4dh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim tavsiyem aşağıdaki gibi:

link

şekilli japon arabası severlere gelsin haha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yapan herkese teşekkürler.

Alıntı SerkanKurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elimde Hp elite x2 1012 var isterseniz 1 günlük bir profersöre almıştık ama kullanamadı. çok uyguna veriyorum bakarsanız satılıklarda mevcut
    2. el kesinlikle düşünmüyorum teşekkürler

Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Xps 13 gercekten iyi cihaz. Macbook air yerine temiz 2.el pro bulursaniz daha iyi olur airlarin ekranlari eski kaldi artik. Gunluk kullaniyorsaniz ben mac oneriyorum. Ama bazi specific programlariniz varsa macle uyumlulugunu kontrol edip oyle alin. Windows kullanicaksanizda xps 13 u kesinlikle tavsiye ederim.
    air'ın benim için en büyük artısı pil süresinin çok uzun olması, ama retina ekran olmaması ve daha önce mac kullanmamış olmam çok düşündürüyo beni

Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yükseltilemeyen bileşenlerin iyi kalitede olması laptoplarda tercih kriteri olmalı bence. SSD ve Ram zaten yükseltilmesi ucuz yolla mümkün olan noktalar. Bugün oyun oynamayacak olmanız yarın satarken belki oyun sever birisine satmayacağınız anlamına gelmiyor. Kaldı ki en basitinden msata ve sata ssd'ler eskisi gibi pahalı değil (250 tl civarı amazon üzerinden 250 gb edindim bu sene ve farkı anlatamam), mümkünse klişe olacak daha iyi işlemci ve ekran kartına sahip olanı alın. Vereceğiniz paralar da günlük bir laptop'a göre az değil bari boşa gitmesin
    Ben kullandığım bilgisayarı çok uzun süre kullandığım için genelde satmıyorum, kullanmadığım zaman birine vermeyi tercih ediyorum yeğen vs.

Alıntı N0M4dh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim tavsiyem aşağıdaki gibi:

link

şekilli japon arabası severlere gelsin haha
    monster kesinlikle düşünmüyorum yanına bile yaklaşmam büyük konuşmıyım ama

ve ben 15.6 değil 14 ve ya 13.3 ekranlı bir pc bakıyorum.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dell ?
    Eşimin çalıştığı tüm şirket global olarak hep dell alıyor inatla.. 2 senede bir değiştiriyorlar
    Daha önce modelini bilmediğim bi dell modeli vardı hayatımda bu kadar çok arızalanan laptop görmedim
    Şimdi latitude mudur nedir ondan verdiler professional serisi dock lı olanlardan i7 falan geçen sene merak edip bakmıştım 6-7 bin TL idi şimdi dahada uçuktur
    Şimdi kesin karar verdikki dünyanın en berbat markası olabilir tüm şirket illalah etmiş eşimin laptop bozula bozula bi hal oldu
    Tüm yaptıkları işte mail atmak office programları falan yahu sürekli pc çökermi hata verirmi yok teknik arıza verirmi bu ne la..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dell ?
    Eşimin çalıştığı tüm şirket global olarak hep dell alıyor inatla.. 2 senede bir değiştiriyorlar
    Daha önce modelini bilmediğim bi dell modeli vardı hayatımda bu kadar çok arızalanan laptop görmedim
    Şimdi latitude mudur nedir ondan verdiler professional serisi dock lı olanlardan i7 falan geçen sene merak edip bakmıştım 6-7 bin TL idi şimdi dahada uçuktur
    Şimdi kesin karar verdikki dünyanın en berbat markası olabilir tüm şirket illalah etmiş eşimin laptop bozula bozula bi hal oldu
    Tüm yaptıkları işte mail atmak office programları falan yahu sürekli pc çökermi hata verirmi yok teknik arıza verirmi bu ne la..
    ben şuan dell'i 6 senedir deneyimlediğim için marka ile ilgili pek bi kötü düşünce yok aklımda

çevremde bir arkadaşım dell kullanıyor o şikayetçi biraz bide sizde duydum işte şimdi

bende hiç bir sıkıntı çıkarmadı saolsun ve ben 6 senedir pcyi kapatmadan sürekli açık şekilde oyunda oynarım nettede gezerim, sadece şuan bataryası şarjda durmadığı sürede yarım saat falan gidiyo tek sıkıntımda o

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Durumunuz aynı 6 senlik lg cihazım artık miyadını doldurdu.. birkaçgündür notbook'lara bakıyorum fiyatlar çok yüksek usd yüzünden daha arttı, özellikler bana iyi gelen i5 ekran kartlı HP PAVILION ' a takıldım eğer ogün alsaydım 2.375 tl idi indirime girmişti karar veremedim tekrar bakmaya gittiğimde 3bin tl ye çıkmıştı.

Hp Pavilion Y7Y51EA Core i5 Notebook - Vatan Bilgisayar

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günlük kullanım içinse MacBook Air tavsiye ederim. 1 yıldan fazla süredir kullanıyorum, önceden hep windows kullanmıştım, 1 aylık bir bocalama süresi oluyor ama yanında uzun şarj süresi, kasa kalitesi, işletim sisteminin akıcılığı vs..

Bununla birlikte nadir de olsa bazı programların macOs uyumsuzluğu olabiliyor, bunun için almadan önce kullanacağınız programların macOs uyumluluğunu araştırmakta fayda var.
    Ben yüksek lisans eğitimi öncesinde almıştım(teknosada kampanya vardı 3300tl), eğitim sırasında çok küfür ettiğim de oldu mühendislikle alakalı bazı programların macOs desteği yoktu ve ders performansımı doğrudan etkilemişti(sabahın 6sında okul laboratuvarına gidip ödevlerimi orada yaptım). Bununla birlikte aldığımın 11. ayında bir kamera arızası yaşadım, internette yaptığım araştırmalar sorunun büyük bir ölçüde yazılımsal bir sorundan kaynaklandığından bahsediyordu ancak sorun gerçekten kameramdaymış. 3 haftalık bir tamir sürecinin ardından komple ekranımı(ekran kasası dahil) değiştirdiler.

Bir de şundan genelde bahsedilmiyor, MacOs işletim sistemi kendi word ve excel programını kullanıyor, buradan yazdığınız herhangi bir dökümanı windows işletim sisteminde açamıyorsunuz, dolayısıyla MacBook parasına bir de windows office ücreti eklemenizde fayda var. Buna çözüm olarak üniversite uzantılı bir mail adresi ile okulların software deposundan online olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dell ?
    Bende ilk defa sizden duydum. Arkadaslarim koc un it sinde calisiyorlardi bir donem. Sirket genelde dell kullaniyor sorunsuz oldugunda hem fikirdik. Hala dell kullaniuorlar Universiteye basladigimda ilk dell imi almistim 3 sene kullandim 1 defa format bile atmadim o sekilde sattim. Yine dell aldim 2 sene kullandim kardesime verdim ve hala kullaniyor. Daha sonra bir tane daha aldim, 2 sene kullandim ve anneme verdim 3 senedirde o kullaniyor. Sadece teslim ederken format attim onun disinda hala sorunsuz kullaniyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lenovo yoga 510 nasıldır peki ?

Lenovo Yoga 510 80VB005HTX Notebook - Vatan Bilgisayar

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1 ay sonra Elitebook X360 çıkıcak HP' nin onu bekle lenovo, Dell kurumsal serilerde HP ile yarışamaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dell vostro da karar kıldım gibi haftaya alıcam sanırım, her yönüyle beklentilerimi karışıyo kağıt üstünde ve ekranıyla

DELL Vostro 14-5468-G50WP81N Intel(R) Core™ i7-7500U 2.7 GHz 8 GB 1 TB GeForce 940MX 4 GB Notebook Notebook

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene tavsiyeler üzerine dell laptop aldım.Hatta tam olarak bu modelini aldım ;
    Dell Inspiron 5559 Intel Core i7 6500U 3.0GHz 8GB 1TB 15.6" Fiyatı fakat laptop daha 6 ay 3 günlükken anakart yaktı(İlk altı ay içinde yakmış olsaydı sıfır ürünle değiştireceklerdi).Tabi daha önce de belirtileri göstermişti fakat 6 aylık laptopun anakart yakması bana çok garip geldi.Servise yoladım,anakartı değiştirdiler ama şu an hala aynı belirtiler var.Bana sıcaklardan dolayı yakmış olabileceği söylendi fakat kış aylarında bile hala aynı durumda alet ama haklarını yiyemem servisleri hızlı ve ilgiliydiler.Bir daha Dell alır mıyım?Hayır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aşşağı yukarı 5 senedir günde en az 7-8 saat Lenovo Z580 kullanıyorum daha geçen ay format attırdım. 50 kere yere düştü, üzerine vişne suyu, bira döküldü hala tık demeden çalışıyor maşallah. Yenileyeceğim zaman Lenovo dan başka bir seçenek düşüneceğimi sanmıyorum.

Bu arada SSD taktıktan sonra gerçekten çılgın bir değişim oluyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 yıldır Lenovo y500 kullanıyorum. SLI falan var ama işe çok yaramıyormuş. Içinde mSata SSD olarak 16 gblık sadece işletim sistemi önyüklemesinin kurulu olduğu bir hdd ile geliyor.

Black Fridayde windowsu tamamen ve ufak tefek oyunlarımı da hızlı yükleme yapsın diye ona kurmak amacıyla aldım. Tek kelime ile bambaşka bir şey oldu. Ilk kurulumda hiç birşey anlamadan Windows'u kurdu mesela. Bf1.de herkesten sonra girerken ilk yükleniyor mesela. Pc açılıp kapanma max 3 sn ��

Rahat iki üç defa bir metreden düştü. Canavar gibi hala. Eski ibm yeni Lenovo benden geçti. Tavsiye edilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dell vostro da karar kıldım gibi haftaya alıcam sanırım, her yönüyle beklentilerimi karışıyo kağıt üstünde ve ekranıyla

DELL Vostro 14-5468-G50WP81N Intel(R) Core™ i7-7500U 2.7 GHz 8 GB 1 TB GeForce 940MX 4 GB Notebook Notebook
    Hocam yanlış anlamayın ama o parayi full hd olmayan pcye amacım ne olursa olsun vermezdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlış anlamayın ama o parayi full hd olmayan pcye amacım ne olursa olsun vermezdim.
    nedenini biraz açar mısınız ?

daha mantıklı bi tercih yapmak için açtım bu konuyu azcık yardımlaşalım

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neden ultrabook işlemcili peki ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    + olarak dediğiniz gibi SSD bu kadar dünya farkı yaratıyosa ssd'li bir model bakmakta fayda var?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler