User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
91 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Laptop seçimi, destek lütfen

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nedenini biraz açar mısınız ?

daha mantıklı bi tercih yapmak için açtım bu konuyu azcık yardımlaşalım
    Tabi. Sonuçta monitor çözünürlüğünuz 768P de kalırsa izlediğiniz filmden oynadığınız oyuna kadar max o çözünürlükte oynatabilirsiniz. Yani isterseniz bluray film için dvd kalitesini az buçuk geçersiniz.

Mobilde ve pc piyasasından uzak olduğum için tavsiye konusunda bir şeyler edemem. Ama takip ettiğim küçük bilgiler sayesinde bilgisayar almak için biraz kötü bir dönem olduğunu söyleyebilirim

Buna sebep olarak amd.nin yakın zamanda açıkladığı grafik ve işlemci teknolojisinin devrim niteliğinde olması ayrıca nvidia.nin artık mobil ekran kartı saçmaligina bundan sonra son vereceğini söylemem gerek. Bu zamana kadar nvidia notebook ve desktop grafik kartlarını isim olarak neredeyse bir tutsa da mobile hep bir iki tık altında performans veren kartı üretiyordu. Ama bu durumun değiştiğini açıkladı geçen günlerde

Ben olsam biraz daha beklerdim. Hem kur hem de şu an eski teknoloji konumuna düşecek ürün alma riskinden dolayı beklemenizi tavsiye edebilirim ancak. Yoksa atıyorum Iphone 8 çıkacağı yıl ilk çıktığı ücret üzerinden 7yi almış gibi olursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi. Sonuçta monitor çözünürlüğünuz 768P de kalırsa izlediğiniz filmden oynadığınız oyuna kadar max o çözünürlükte oynatabilirsiniz. Yani isterseniz bluray film için dvd kalitesini az buçuk geçersiniz.

Mobilde ve pc piyasasından uzak olduğum için tavsiye konusunda bir şeyler edemem. Ama takip ettiğim küçük bilgiler sayesinde bilgisayar almak için biraz kötü bir dönem olduğunu söyleyebilirim

Buna sebep olarak amd.nin yakın zamanda açıkladığı grafik ve işlemci teknolojisinin devrim niteliğinde olması ayrıca nvidia.nin artık mobil ekran kartı saçmaligina bundan sonra son vereceğini söylemem gerek. Bu zamana kadar nvidia notebook ve desktop grafik kartlarını isim olarak neredeyse bir tutsa da mobile hep bir iki tık altında performans veren kartı üretiyordu. Ama bu durumun değiştiğini açıkladı geçen günlerde

Ben olsam biraz daha beklerdim. Hem kur hem de şu an eski teknoloji konumuna düşecek ürün alma riskinden dolayı beklemenizi tavsiye edebilirim ancak. Yoksa atıyorum Iphone 8 çıkacağı yıl ilk çıktığı ücret üzerinden 7yi almış gibi olursunuz.
    ayın 23ünde extre kesilicek o tarihte alıcam pc'yi, teşekkürler bu arada.

özellikle SSD'li model bakıcam derken kafalar iyice karman çorman oldu tekrar macbook air'e çevirdim kafamı, 9 gün boyunca yedik b*ku
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hahahaha. Biraz karmaşık oldu. Amatör kullanıcı için önemsenmesine gerek yok. Air iyidir ��

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    + olarak dediğiniz gibi SSD bu kadar dünya farkı yaratıyosa ssd'li bir model bakmakta fayda var?
    ssd siz bilgisayar kullanilmaz(bana göre). ama degistirmesi cok basit. bi tane alip takarsin icinden cikani da harici yaparsin. harici kutular satiliyor aliexpresste falan 4-5 dolara. takmasi cok basit. ben oyle yaptim mesela 1tb disk vardi 256gb ssd alip icinden cikani harici yaptim. önceligin islemci olsun. sonra 6 veya 8gb ram.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba, geçen hafta bu ürünü aldım, LENOVO Ideapad 510 15.6 inc FHD Intel(R) Core™ i7-7500U 2.7 GHz 12 GB 1 TB GeForce 940MX 4 GB Notebook Notebook

üstüne 250 gblik bir ssd taktığında uçuyor. vatandan 3400 tl ye aldım ssdyede 320 tl verdim. kesinlikle deydi. tavsiye ederim.

leader_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım 11 aylık MacBook Air aldı ***** siteden. magic mouse dahil 2500 tl ye

dongüsü de çok fazla değildi.

temiz ürünler denk geliyor.

bende MacBook Pro mu ***** siteden aldım. daha 6 aylık cihazdı. aşırı memnunum. tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim ama üstüne basa basa söylüyorum " pil ömrü önemli olduğu için 13.3 veya 14 inc" pc bakıyorum

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba herkese, şu 1 hafta içinde yeni bi laptop almam lazım.

Aldığım zamna uzun süre kullanıyourm, şuan kullandığım laptop 6 senelik oldu nerdeyse ve ucuzda bişeydi neyse lafı dolandırmıyım,

Aklımda 3 tane seçenek kaldı bunlardan hangisi daha mantıklı olur sizce, bilen tecrübe eden varsa yardım lütfen.

Genel kullanım alanım günlük işlerimi halletmek vb. şeyler olucak o yüzden 13-14' bi laptop bakıyorum. Şarj süresi benim için önemli.

Dell xps13 9350
    Dell Inspiron XPS13 9350 Intel Core i5 6200U 2.8GHz 4GB Fiyatı

bunun özellikle kasasına bayılıyorum ve bu özellik olarak sadece hb'de var.

Öteki alternatifim macbook air 8b i5 5250u olan model.
    Nedense bunda bi kararsız kaldım, daha önce mac kullanmadığım için olarabilir aydınlatırsanız sevinirim.

Ve son olarak Dell xps12 9250 4k
    Dell Inspiron XPS12 9250 Intel Core M5 6Y57 1.1GHz/2.8GHz Fiyatı

bunuda daha az önce gördüm aslında, bu fiyat sadece hb'de bu kadar ve neden böyle bi indirim var anlamış değilim ama buna da bayıldım diyebilirim.
    1 senedir 9350 (i7,256 ssd) olanını kullanıyorum, şiddetle tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACYV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 senedir 9350 (i7,256 ssd) olanını kullanıyorum, şiddetle tavsiye ederim.
    pil süresi ne alemde peki ? Normal ve yoğun kullanımda ?

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    DELL'in Türkiyedeki en büyük partnerlarından birinin satış yöneticisi olarak yazıyorum.. Server/ Storage / backup / Network projeleri haricinde Yılda Kurumsal olarak 8-10 bin cihaz satışı yapıyoruz. Haliyle de epey tecrübe birikiyor..

Öncelikle neden Inspiron XPS demişler anlamadım. Inspiron ayrı sınıf, XPS ayrı sınıf..
    İşletme Dizustu Bilgisayarları | Dell

Belirtilen cihaz Inspiron değil, XPS sınıfı.. Ve XPS varken başka bir makinaya bakma derim..
    ama hangi XPS
    2in1 'ları biraz beklemekte fayda var bundan mütevellit 9250 biraz geride kalabilir..

Linkini Verdiğin 9350 çok güzel cihaz lakin içinde neden 5400 RPM disk yazmışlar anlayamadım. Hem 5400 RPM disk yazmışlar hem de SSD var demişler.. SSD varsa RPM olmaz, RPM varsa SSD olmaz.
    Disk konusunu iyicene bir araştır derim. Muhtemelen SSD çıkacaktır. Eğer Dediğim gibi SSD var ise başka cihaz düşünme

Yorumlarda Vostro gördüm, XPS alabileceksen hiç bulaşma Vostro'ya.. DELL'in en alt seviye ürün ailesi vostro. XPS'le karşılaştırmamak gerek.. Keza yine XPS alabileceksen Inspiron'a da bakma.. Latitude 7000 serisi ( 7270/ 7370 / 7470 ) bulursan bakabilirsin ama XPS'in karizması yoktur Latitude'de. Latitude'u bulmak da zor zira consumer ürün değil, kurumsal ürün. Dolayısıyla farklı yöntemler ile getirenler parakende olarak satıyor genelde..

Inspiron ve Vostro'nun aksine, Ertesi gün yerinde garanti ile gelir XPS'lerin büyük çoğunluğu. Bu ne demek? Diskin arızalandığında servis evine gelir, evinde onarımı yapar ve gider. XPS ailesi consumer seri olarak görünse de kurumsal garantiye sahip. Ancak bazı XPS'ler bu özelliğe sahip olamıyor, sebebi de satan firmanın maliyet kısmak için bu özelliği deactive etmeleri.. Cihazı aldıktan sonra Service Tag numarası ile DELL çağrı merkezinden öğrenebilirsin garanti kapsamını..

LAtitude serisinin tamamı ise koşulsuz şartsız ertesi gün yerinde garantiye sahiptir..

Macbook tamamen farklı bir dünya, bana bedava verseler kullanmam satarım. Kötü olduğundan değil, Kafam almıyor Macbook dünyasını..

DELL almayacaksan Lenovo al.. HP'ye bakma bile derim..

Asus/MSI/Casper VB markalar ise benim gözümde Dell - Lenovo - HP 3'lüsünün dışında kalıp şekli / şemali ile son kullanıcıyı cezbederek satış yapan, kurumsal pazara girebilecek statüde / kalitede olmayan markalar. Bakmayı düşünmem bile bu markalara

dell vostro da karar kıldım gibi haftaya alıcam sanırım, her yönüyle beklentilerimi karışıyo kağıt üstünde ve ekranıyla

DELL Vostro 14-5468-G50WP81N Intel(R) Core™ i7-7500U 2.7 GHz 8 GB 1 TB GeForce 940MX 4 GB Notebook Notebook
    Yanlış karar...
    Konu Evrenoz tarafından (15-01-2017 Saat 12:51 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dell ?
    Eşimin çalıştığı tüm şirket global olarak hep dell alıyor inatla.. 2 senede bir değiştiriyorlar
    Daha önce modelini bilmediğim bi dell modeli vardı hayatımda bu kadar çok arızalanan laptop görmedim
    Şimdi latitude mudur nedir ondan verdiler professional serisi dock lı olanlardan i7 falan geçen sene merak edip bakmıştım 6-7 bin TL idi şimdi dahada uçuktur
    Şimdi kesin karar verdikki dünyanın en berbat markası olabilir tüm şirket illalah etmiş eşimin laptop bozula bozula bi hal oldu
    Tüm yaptıkları işte mail atmak office programları falan yahu sürekli pc çökermi hata verirmi yok teknik arıza verirmi bu ne la..
    Bu yorum hem çok doğru hem çok yanlış..

Şöyle ki; Olay marka değil markanın ürün segmenti.

DELL'de tek bir seri notebook yok.. Vostro ve Insiron serisi kullanılıyor ise böyle bir sorun yaşanması çok doğal.. Zira Vostro ve Insprion kurumsal ürünler değildir. Kurumsal firmalarda kullanılmamalıdır. Kullanılır ise sorun yaşanma olasılığı yüksektir. Cihaz Latitude ise böyle bir sorun olması enteresan olur, zira taş gibidir Latitude'ler. 1 makinada sorun varsa bireysel, şirketteki tüm makinalarda sorun varsa o seriden çıkan ürünlere bakmak gerekir.

İ7'li LAtitude'lerin düz işlemci değil Quad Core olanlarının proje kurumsal satış fiyatı 1200 USD + KDV'lerde. Geçen sene 6-7 bin liraya alındı ise bi bakmak gerekir o konuya. 2200 USD'nin üzerinde bir maliyet yapar, bir dünya satış yapıyorum ben görmedim böyle bir i7'li Latitude Fiyatı.. Zira Global olarak DELL kullanan firmalar Global Frame Aggrement yapar ve bu Frame Aggrement sayesinde Türkiye Proje satış fiyatının çok daha altına ürün alır.
    Konu Evrenoz tarafından (15-01-2017 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pil süresi ne alemde peki ? Normal ve yoğun kullanımda ?
    dikkat edemeyecek derecede uzun benim için. sanırım 6/8 saat civarı gidiyor. eğer beklemeli soruyorsan, hafta sonu hiç şarj etmeden ofise gidiyor bilgisayar pazartesi günleri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DELL'in Türkiyedeki en büyük partnerlarından birinin satış yöneticisi olarak yazıyorum.. Server/ Storage / backup / Network projeleri haricinde Yılda Kurumsal olarak 8-10 bin cihaz satışı yapıyoruz. Haliyle de epey tecrübe birikiyor..

Öncelikle neden Inspiron XPS demişler anlamadım. Inspiron ayrı sınıf, XPS ayrı sınıf..
    İşletme Dizustu Bilgisayarları | Dell

Belirtilen cihaz Inspiron değil, XPS sınıfı.. Ve XPS varken başka bir makinaya bakma derim..
    ama hangi XPS
    2in1 'ları biraz beklemekte fayda var bundan mütevellit 9250 biraz geride kalabilir..

Linkini Verdiğin 9350 çok güzel cihaz lakin içinde neden 5400 RPM disk yazmışlar anlayamadım. Hem 5400 RPM disk yazmışlar hem de SSD var demişler.. SSD varsa RPM olmaz, RPM varsa SSD olmaz.
    Disk konusunu iyicene bir araştır derim. Muhtemelen SSD çıkacaktır. Eğer Dediğim gibi SSD var ise başka cihaz düşünme

Yorumlarda Vostro gördüm, XPS alabileceksen hiç bulaşma Vostro'ya.. DELL'in en alt seviye ürün ailesi vostro. XPS'le karşılaştırmamak gerek.. Keza yine XPS alabileceksen Inspiron'a da bakma.. Latitude 7000 serisi ( 7270/ 7370 / 7470 ) bulursan bakabilirsin ama XPS'in karizması yoktur Latitude'de. Latitude'u bulmak da zor zira consumer ürün değil, kurumsal ürün. Dolayısıyla farklı yöntemler ile getirenler parakende olarak satıyor genelde..

Inspiron ve Vostro'nun aksine, Ertesi gün yerinde garanti ile gelir XPS'lerin büyük çoğunluğu. Bu ne demek? Diskin arızalandığında servis evine gelir, evinde onarımı yapar ve gider. XPS ailesi consumer seri olarak görünse de kurumsal garantiye sahip. Ancak bazı XPS'ler bu özelliğe sahip olamıyor, sebebi de satan firmanın maliyet kısmak için bu özelliği deactive etmeleri.. Cihazı aldıktan sonra Service Tag numarası ile DELL çağrı merkezinden öğrenebilirsin garanti kapsamını..

LAtitude serisinin tamamı ise koşulsuz şartsız ertesi gün yerinde garantiye sahiptir..

Macbook tamamen farklı bir dünya, bana bedava verseler kullanmam satarım. Kötü olduğundan değil, Kafam almıyor Macbook dünyasını..

DELL almayacaksan Lenovo al.. HP'ye bakma bile derim..

Asus/MSI/Casper VB markalar ise benim gözümde Dell - Lenovo - HP 3'lüsünün dışında kalıp şekli / şemali ile son kullanıcıyı cezbederek satış yapan, kurumsal pazara girebilecek statüde / kalitede olmayan markalar. Bakmayı düşünmem bile bu markalara

Yanlış karar...
    teşekkür ederim ayrıntılı yorum için, gönlüm hep xps'te ama linkini attığım ürün sadece hb'de var ve hb'nin en sonki kredi kartı olayından sonra pek güven vermiyo insana ordan tekrar yüksek fiyatta alışveriş yapmak.

xps'in i7'li bilgisayarı mediamarkt'ya var ama o da 7bin lira kendileri

Ve nedense Dell marka ürünler perakende marketlerde sadece mediamartk'ta satılıyor, teknosa ve vatanda yok.

Ayrıca şu vostro kaka yorumundan sonra vazgeçtim resmen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lenovo Yoga 510 80S7004RTX Notebook - Vatan Bilgisayar

peki bu lenovo nasıldır ? Sadece 8gb ssd var ama iş görür mü ?

Atıyorum eğer 256gb falan ssd aldım diyelim, windows'u tekrar ona mı kurdurmam gerekir nasıl oluyo bu işler hiç bilmiyorum

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yorum hem çok doğru hem çok yanlış..

Şöyle ki; Olay marka değil markanın ürün segmenti.

DELL'de tek bir seri notebook yok.. Vostro ve Insiron serisi kullanılıyor ise böyle bir sorun yaşanması çok doğal.. Zira Vostro ve Insprion kurumsal ürünler değildir. Kurumsal firmalarda kullanılmamalıdır. Kullanılır ise sorun yaşanma olasılığı yüksektir. Cihaz Latitude ise böyle bir sorun olması enteresan olur, zira taş gibidir Latitude'ler. 1 makinada sorun varsa bireysel, şirketteki tüm makinalarda sorun varsa o seriden çıkan ürünlere bakmak gerekir.

İ7'li LAtitude'lerin düz işlemci değil Quad Core olanlarının proje kurumsal satış fiyatı 1200 USD + KDV'lerde. Geçen sene 6-7 bin liraya alındı ise bi bakmak gerekir o konuya. 2200 USD'nin üzerinde bir maliyet yapar, bir dünya satış yapıyorum ben görmedim böyle bir i7'li Latitude Fiyatı.. Zira Global olarak DELL kullanan firmalar Global Frame Aggrement yapar ve bu Frame Aggrement sayesinde Türkiye Proje satış fiyatının çok daha altına ürün alır.
    Fiyat olayini yanlis anlamissin sirketin kacparaya aldigini kaca aldigini nerden bilelim biz hem bizene
    Ben baya pahali ust seri bi cihaz oldugunu belirtmek istemistim
    Bu arada simdi baktim sagina soluna latitude e7470 mis altinda oyle yaziyor galiba en ust seri bi pc
    Ben şirketce duydugumu yaziyorum esimdende gordugumu yaziyorum
    universite zamaninda cok takip ederdim simdi cok uzagim artik
    E7470 icin ekleme yapayim bu kadar ust seri aletin ekrani full hd degil ekran vasat pc nin sesi daha kotusu olamaz seviyede
    Bu eksiler artilar benimde esiminde umrunda degil orasi ayri para verip almadik ya
    Dell markasini gorunce yazayim dedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyat olayini yanlis anlamissin sirketin kacparaya aldigini kaca aldigini nerden bilelim biz hem bizene
    Ben baya pahali ust seri bi cihaz oldugunu belirtmek istemistim
    Bu arada simdi baktim sagina soluna latitude e7470 mis altinda oyle yaziyor galiba en ust seri bi pc
    Ben şirketce duydugumu yaziyorum esimdende gordugumu yaziyorum
    universite zamaninda cok takip ederdim simdi cok uzagim artik
    E7470 icin ekleme yapayim bu kadar ust seri aletin ekrani full hd degil ekran vasat pc nin sesi daha kotusu olamaz seviyede
    Bu eksiler artilar benimde esiminde umrunda degil orasi ayri para verip almadik ya
    Dell markasini gorunce yazayim dedim
    7470 güzeldir, dediğin gibi latitude serisinin en üst seviye ( 7000 serisi ) cihazlarından biridir. Bir alt sınıfı 5000 serisidir. Fiyatı şirket notebooku için dediğin gibi pahalıdır, 1000 usd + kdv üzeri fiyat çıkar
    Ekran seçimi tamamen şirketin kontrolünde.. Yani aynı cihazı FHD de, QHD de konfigüre edebiliyorsun veya daha alt seviyede de. Ya da dokunmatik, dokunmatik olmayan olarak seçebiliyorsun. Şirket FHD uygun görmemiş, yapacak bir şey yok. Zira çoğu şirket gerek yok diye FHD'yi seçmiyor, daha düşük çözünürlüğü seçiyor. Bu da maliyet avantajı sağlıyor tabi.

Bakmak istersen;
    http://desistem.com.tr/content/image...70-e7470-0.pdf

14.0” HD (1366 x 768) Anti Glare (16:9) WLED, 200 nits, Magnesium Alloy LCD back
    14.0" HD+ (1600 x 900) Anti Glare (16:9) WLED, 250 nits, Magnesium Alloy LCD back
    14.0” FHD (1920 x 1080) Anti Glare (16:9) WLED, 300 nits, Magnesium Alloy LCD back
    14.0” QHD Touch with Corning® Gorilla® Glass NBT (2560 x 1440) Anti Finger Print (16:9) WLED, 270 nits, Woven Carbon Fiber LCD back

Seninki muhtemelen 1366 x 768 HD ekran

Kurumsal seri cihazlarda bir çok component ( ekran, cpu, ram, disk, wireless, 3G vb ) seçenek. Şirket isterse alıyor, isterse almıyor. Cihaz kurumsal notebook sınıfında olduğundan, yani iş notebooku olduğundan sese pek önem verilmiyor. Dediğin gibi epey kötü ses çıkışları. Cihaz maliyetini düşürmek için İş notebookunda iyi sese gerek yok anlayışı yüzünden muhtemelen.. Zira şirketler genelde 100'lerce cihaz aldığından 20 USD bile totalde IT bütçeleri için dip toplamda önemli. Masrafı elden geldiğince kısmaya çalışıyorlar

Önceki cihaz neydi bu arada? Şirket hangisi? Belki ben bile satmış olabilirim
    Konu Evrenoz tarafından (15-01-2017 Saat 16:11 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Lenovo Yoga 510 80S7004RTX Notebook - Vatan Bilgisayar

peki bu lenovo nasıldır ? Sadece 8gb ssd var ama iş görür mü ?

Atıyorum eğer 256gb falan ssd aldım diyelim, windows'u tekrar ona mı kurdurmam gerekir nasıl oluyo bu işler hiç bilmiyorum
    8 GB SSD li cihazlar Hybrid cihazlardır. Yani tüm programlar ve OS normal dönen diske kurulur. Sık kullanılan programlar daha hızlı açılsın diye 8 GB'lık SSD diskten cache olarak açılır. ama bir Hybrid asla direkt SSD diskli bir makine kadar performanslı değildir. 256 SSD'li makine aldığında tüm kapasiten 256'dır, windowsu da oyunları da SSD'ye kurarsın. Başka disk seçeneğin yoktur.

Bazı cihazlarda ise ( workstation notebooklar özellikle ) 256 SSD yanında 1 TB 7200 RPM disk bulunur, bunda işletim sistemini SSD'ye kurarsın, gereksiz şeyleri ( müzik, resim, film vb ) normal kısma atarsın

som306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    + Eğerki beğendiğin bir notebook buldun ama ssd yok kafan karışmasın.Kendimde uyguladım arkadaşlarda yazmış extra min 120gb ssd ile montajı yapıp sadece çalıştıracağın windowsu ve programları buraya kurarsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ssd'siz laptop'a laptop denmez, denemez. İsterseniz en iyi işlemci olsun ssd yoksa tam performans alamazsınız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler