User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
110 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 530d vs 530i

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mertİ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    km. ler çok iyimser 2003 te e60 almıştık 2004 model geçiyodu 520i benzinli, 2006 da perte ayrıldı km 110 küsürdü. araba istanbul içinde kullanıldı çok uzun yol da yapmadı, yılda 10 15 defa izmir yada antalyaya giderdi. hatırlıyorum serviste 140 150 kmlerdeydi hep. simdi o aracların 200kmde olması hiç inandırıcı değil benim için. cabrio değil coupe değil haftasonu arabası değil.
    çok uzun yol yapmadı demişsiniz ama yılda 10-15 kere izmire veya antalyaya gitmek nereden baksanız yılda 20-25 bin km yapar biz yılda toplam 8 bin km yapıyoruz
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burası bağcılar welcome to cehennem

530d en iyisidir de ilandaki değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok uzun yol yapmadı demişsiniz ama yılda 10-15 kere izmire veya antalyaya gitmek nereden baksanız yılda 20-25 bin km yapar biz yılda toplam 8 bin km yapıyoruz
    benim serviste gördüğüm araçlar neredeyse ayda o km yi yapıyordu siz farklı noktaya değinmişsiniz. bizim araba bile garajda yatan arabaydı o km yi yapmış gerisini siz düşünün. sizin gözünüze hitap etmiş madem alın ben düşüncemi soyledim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde yazdığım tarihlere dikkat edin 2003 2006 arası 11 sene geçmiş

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E60 severim ama ilandaki arabalar pek sağlıklı gözükmüyor ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama ben o paraya e39'da alınması taraftarı değilim. Ben olsam bütçeyi arttırma şansımda yoksa 45-55 bin Arasında bi alfa 159 alır keyifle binerdim. Alfalara da göz gezdirmelisiniz bence. İlanlarla hiçbir alakam yok sadece örnek olması açısından sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    İstediğin arabayı en kısa zamanda bulursun umarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    66 68 e güzel bir 2010 1.8t a4 alırsın 60 70 binde teknolojik araç mis gibi bin. BMW ve merso gereksiz pahalı eski araçlarda.

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tlazibere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baba arabası değil ama güçlü araçları seviyorum mesela 55 bin tl ye daha temiz 520d ler vardır ama motoru ufak olduğu için sevmiyorum.Bu arada 2006 520d ile 2005 530d arasında hangisi mantıklı olur ? biri motor büyük diğeri daha temiz ve yüksek model
    Amacınız güçse eğer 520D ya da 525D E60 alıp yazılım vb extralarla beraber çoğu standart 530D'i üzme imkanınız bile var. Hem temiz bir araca sahip olmuş olursunuz hem de, aracınız giderli olur.

Bana kalsa da konuyu gördüğüm de en başta aklıma gelen Alfa159 olmuştu o paralara. Arkadaş çok güzel araçlar göndermiş. Şahsen Alfa'yı severim, en azından Fiat bünyesine geçmeden önceki araçlarında çoğu kullanıcı ağzı kulaklarında bahseder ve kullanım, sürüş zevki olarak hep anlatır dururlar. Bence değerlendirin. Araştırın, bilgi edinin.

Hatta en güzel bilgiyi şuradan alabilirsiniz; http://www.techturkey.com/forum/proj...-manifold.html

Baştan sona okursanız demek istediğimi anlayacaksınızdır mutlaka. Şuanda 300HP dumansız olarak bahsediyor Emre abi. Küçümsenecek bir güç değil 300HP. Benim diyen E60 530D'yi üzer bence. Büyükte emek ve zaman harcayarak yapıyor aracını. Maşallah, Allah utandırmasın inşallah kendisini.

Hatta onuda buraya etiketleyelim belki kendisi de fikirlerini beyan eder, farklı bir bakış açısıyla yaklaşır. @emre2blue

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzgün bir E60 ın bırakın 530'u 50-55 gibi rakamlara satılması 520i için bile zor. Km's, orijinal düzgün bir e60 520i'nin normal fiyatı 58-60 bandında şu an.

55 alıp 15 değil 25'te harcasanız baştan 70 e alacağınız araç kadar düzgün olmayacaktır. Ve aracı satacağınız zaman en fazla 60 lira edecektir.

Bütçe 50-55 bandıysa düzgün e39 530 almanız sizin hayrınıza olur.

70-75'lere kadar çıkarım derseniz, 530i, 530d'den daha masrafsız olacaktır. Sebebi atmosfrerik ve benzinli motor olmasıdır, Turbo işin içine girince 10 yaş üzerinde masraf riski illa ki artıyor. Ayrıca dizel motorların yüksek km'lerde revize yapılmış olsa bile çalışma prensibinden dolayı benzinli motora göre daha düşük verimle çalışacağıdır. Tek istisna sıfır sandık sandık motor konulmuş 530d bulursanız o olur.

Son olarak yinede ille ucuz 2. el bmw alacağım diyorsanız diğer arkadaşların da yazdığı gibi bmw'den soğumamanız için almamanızı tavsiye ederim.

İlandan göründüğü kadarıyla gidip bakılmaya değecek tavsiye ilanlar;

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

///M Rulez...

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dodge nitro alırdım ben olsam.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İş yerinden arkadaş geçen sene E39 2001 model 5.30İ aldı. Tam 62 bin liraya.
    Araç ilk sahibinden yetkili servis bakımlı. Zengin birisinden aldı adam gözü gibi bakmış arabaya. Full bir araç.
    1 senede 1 kuruş masraf yapmadı. Üzerinde Prins lpg var. Borusanda boyatılmış 6 bin lira fatura var. Kazası yok. Gören aracı gözünü alamıyor.

Senin gibi bende dedim E60 alsaydın diye. Abi dedi E30 coupe E36 coupe hepsine sahip oldum.
    Sanayide Bmwciyim diye geçinenlerin nasıl işçilik yaptığını çok iyi biliyorum. Alabileceğim en iyi secereli aracı aldım dedi. Masrafsız kullanıyor şimdi.
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E39'un tadını alanı E60 kesmez zaten, çok temizi bulunursa E38 e geçiş yapılır ancak, orasıda ayrı bir nirvana. Bu arada bir kaç postu okumamışım, güç isteniyorsa en düzgün tercih 540 olur, düzgünü bulunursa F10 u bile bozacak donanımda çoğu.

Sahiplerinin bmw konusunda aşırı titiz olduğunu bildiğim iki 5.40 ilanda şu an, ikiside daha temizini, daha iyisini bulmak için eski çok temiz bmw'lerini sattıktan sonra bulup bindikleri araçlar ;

E39 alacaksam olsam gözüm kapalı alabileceğim durumda olduklarını tahmin edebiliyorum.
    ///M Rulez...

BurakCengizhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç ilk sahibinden yetkili servis bakımlı. Zengin birisinden aldı adam gözü gibi bakmış arabaya. Full bir araç.
    1 senede 1 kuruş masraf yapmadı. Üzerinde Prins lpg var. Borusanda boyatılmış 6 bin lira fatura var. Kazası yok. Gören aracı gözünü alamıyor.

Senin gibi bende dedim E60 alsaydın diye. Abi dedi E30 coupe E36 coupe hepsine sahip oldum.
    Sanayide Bmwciyim diye geçinenlerin nasıl işçilik yaptığını çok iyi biliyorum. Alabileceğim en iyi secereli aracı aldım dedi. Masrafsız kullanıyor şimdi.
    Adam zengin olduğuna göre lpg yi siz taktınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sahinek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen Arka iter olucak güçlü motor olacak.kaliteli olucak.yaşı çok önemli değil.E segmenti ise yaşı fazla olabilir.Araba dediğin zaman güçlü olacak biraz

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 araçta bitmiş okeye dönüyor 2side birbirinden yorgun gözüküyor bence ikisinede yanaşmayın derim.
    Hakkı Can Eryüzlü...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BAT9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E60 severim ama ilandaki arabalar pek sağlıklı gözükmüyor ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama ben o paraya e39'da alınması taraftarı değilim. Ben olsam bütçeyi arttırma şansımda yoksa 45-55 bin Arasında bi alfa 159 alır keyifle binerdim. Alfalara da göz gezdirmelisiniz bence. İlanlarla hiçbir alakam yok sadece örnek olması açısından sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    İstediğin arabayı en kısa zamanda bulursun umarım.
    Hocam alfa da baktım ama ön çeker araba binmek istemiyorum artık.
    Daha önce ;
    jaguar s type 3.0
    w140 s320
    e39 530i
    audi a6 3.0 tdi qautro
    volvo s80 2.8t
    gibi araçlar baktım bunlar genelde 55 altı araçlar ama e60 bence en optimum araç gibi duruyor.Hem sportiflik hem de motor açısından.60'lara çıkmam gerekecek sanırım.Ben mantığıma göre premium olsun yaşlı olsun farketmez.Kalite zamanla eskimez.2 yaşında clio bineceğime 12 yaşında e60 ve w220 binerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kesinlikle akıllı bir adammış arkadaşınız. Kafa rahatlığı ayrı bi şey, zırt pırt arızayla uğraşıp sürekli para harcayarak ekonomiyi bozmak ayrı bi şey.
    Ben de geçen sene ciddi bir meblağ vererek sıfıra yakın bi Megane RS aldım. Benzin harici bi masrafı şimdiye kadar yok çok şükür.
    Yani, ikilemde kalan arkadaşlara sesleniyorum. Emin olun iyi arabaya biraz daha fazla vermek enayilik değil. Ama hakikaten iyi olduğuna eminseniz. Yoksa internette bakınca maşallah kötü araba yok ne hikmetse

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı msk_bmw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E39'un tadını alanı E60 kesmez zaten, çok temizi bulunursa E38 e geçiş yapılır ancak, orasıda ayrı bir nirvana. Bu arada bir kaç postu okumamışım, güç isteniyorsa en düzgün tercih 540 olur, düzgünü bulunursa F10 u bile bozacak donanımda çoğu.

Sahiplerinin bmw konusunda aşırı titiz olduğunu bildiğim iki 5.40 ilanda şu an, ikiside daha temizini, daha iyisini bulmak için eski çok temiz bmw'lerini sattıktan sonra bulup bindikleri araçlar ;

E39 alacaksam olsam gözüm kapalı alabileceğim durumda olduklarını tahmin edebiliyorum.
    e60 , e39 tadını ne acıdan kesmez ?
    e60 daha sportif ve atik bi araç değil mi e39a nazaran ?

Dean's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır bende bakarım e60 5.30i ya da 5.30d hatta sosyal medya da gruplara üyeyim. Elimden geldiği kadar toplantılara , görüşmelere katılırım. Maalesef sizin gösterdiğiniz arabalar emin olun hepsi çöp. Düzgün arabalar grup içinde el değiştiriyor genellikle. Sahibinden e düşen araçlar için de 5.30i için 65 i gözden çıkarıp kenera 3 lira koymak şartıyla. Dizeller için ise 70 i gözden çıkarıp kenara en az 5 lira koymak şartıyla alırım. Çünkü alacağınız belli bir yaşa gelmiş bir araç. e60 lar çok kronik sorunlu makineler değildir. Sadece artık miladını dolduran parçaları değiştirmek lazım. Çünkü değiştirmezseniz hakikaten üzer adamı. Elektronik aksama da çok dikkat etmek lazım. Çünkü herhangi bir sıkıntısı olsun elektronik olarak çözüm üretemediğiniz anda o sıkıntı başka bir yere sıçrar. Hayırlısı olsun. 60-62 bandında 5.20 alınır. Çok kötü olmamak ve çok da iyi olmamak kaydıyla orta seviye de alınır.

Dean's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı msk_bmw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

5.40 motorları sorunlu diye biliyorum ben abi. Çoğu usta artık bakımdan bakıma değil her gün uğrarsın dedi. Bilgin var ise aktarabilir misin?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler