User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
68 sonuçtan 58 ile 68 arası

Konu: Toplu şekilde yakıt almasak nasıl olurdu?

SametYkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafiğin %80 i şirket aracı servis cart curt yakıt alımı mecbur devam edecek insanlar bu zihniyette iken hiç bir şey olmaz adam hala pişkin pişkin ben 50 tl lik alıyorum beni ilgilendirmez diyebiliyor. Cidden artık depoyu fulleyemiyorum ayda 1 kere garanti fullerdim arabam evde yatıyor mecbur dizel araba kullanıyorum
    41 UU 106 Peugeot 106 gti 2001
    34 YKN 76 Citroen c3 2010
    34 YKN 89 Vw Transporter T5 2005

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazık ya su yasımda düsünmek zorunda oldugum seylere bak yasıtlarım amerikada kac litrelik mustanglere biniyor miami sahillerinde vızır vızır biz 1000 cclik aracmı alsak diyoruz. 1000cc ne mk

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muratabdoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan bu ülkede o kadar çok ''Ko g*tune rahman gitsin'' diyen kesim var ki.. Sanmıyorum bu eylemin yetebileceğini...
    Rahman Allahın 99 isminden biridir. Rahvan olucak o, atın koşma biçimi.. senin söylediğin biçimde Allah a küfre girer..

Neyse. Benim senin onun almaması pek etkilemez. Sayının çok çok fazla ve 1 gün değil uzunca bir süre trend bir eylem şekline gelmesi işe yarar.

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orçun iyi güzel yapmıssında şu köprü işi pek hoş olmamış gibi özel yer olsa gider özür diler helallik alırsın ama devlet yeri 70 milyon insan var bence sen bu fikri bidaha revize et işin aslında bi geçiş 7 tl olurmu ayıptır.

muratabdoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahman Allahın 99 isminden biridir. Rahvan olucak o, atın koşma biçimi.. senin söylediğin biçimde Allah a küfre girer..

Neyse. Benim senin onun almaması pek etkilemez. Sayının çok çok fazla ve 1 gün değil uzunca bir süre trend bir eylem şekline gelmesi işe yarar.
    Haşa....

siz ikincisiniz lakin yine de teşekkürler uyarınız için abicim
    VW MKV GOLF GTI #MASKD 2021~ Los Angeles, CA
    VW Scirocco TSI #Blueoflove 2013-2017 ISTANBUL

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asmisinsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orçun iyi güzel yapmıssında şu köprü işi pek hoş olmamış gibi özel yer olsa gider özür diler helallik alırsın ama devlet yeri 70 milyon insan var bence sen bu fikri bidaha revize et işin aslında bi geçiş 7 tl olurmu ayıptır.
    Çok haklısın da abi, tüm yol 5 tl yakıt tüketip o köprüye o parayı veremiyor insan. İnsani alsınlar verelim, plakam takılı, dolandırıcılık yapmıyorum
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Çağlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, ülkemizde malesef organize olup tamamen uyacak insan çok nadir.
    TechTurkey olarak tamam kabul olsun, kimse almadığını varsayalım bu sayı çok çok az kalır. Fark edilmez bile.

Minibüsçüler, taksiciler almazsa o zaman ses duyulur ki onlarında almayacağını pek sanmıyorum. 50 kişi kabul etse 45 tanesini kimse sefere çıkmayacak tüm müşterileri ben alırım diye yine çıkar.
    Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Araba kaç ton ortalama 1.5 - 2 ton ..

Araba kaç kişilik ortalama 4-5 ama biz türk halkı azim edersek 6-7 ye kadar yolu var )

peki ortalama gün içinde bir aracın içinde kaç kişi oluyor genelde sadece bir ... rakamla 1 ...

yani koskoca 1.5 - 2 tonluk 4-5 kişi yi alabilicek kütle yığını sadece 1 kişi alıyor..

Bu işde bir verimsizlik var .. bu işin matematiğinde bir terslik var.. mantığında da terslik var..

Eğerki verimsiz şekilde kullanıyorsak bu iş lükse keyife girer o zaman her keyfinde bir bedeli muhakkak ki olucakdır..

Avrupadada çoğu ülkede benzin çokda ucuz değil bizimkine yakın fiyatlarda olan ülkelerde var bu kadar yakın olmasada bu insanlar niye şikayet etmiyor .. orda gelir şöyle böyle derizde ordada ekstra giderler var bizde olmayan emisyon vergileri şehir merkezlerine girdiğinde ödediğin ekstra ücretler v.b ..

Avrupalı oturmuş buna kafa yormuş bunu düşünmüş bunu analiz etmiş adamlar olaya mantıksal ve matematiksel yaklaşmış buna göre hepsi devleti belediyesi yoldaki vatandaşına kadar kendince alternatif pratik çözümlemeler üretmişler..

O yüzden onlarda motor çok yaygın , O yüzden onlarda bisiklet kültürü yaygın , O yüzden onlarda karavan ve maudil alternatif kültürler çok yaygın.. adamlar şekilsel hava atıyım şekil yapıyım kafasında değil en verimli nasıl yaşarım kafasında..

o yüzden oralarda bisiklet yolları motorlara özel alternatif ortak şeritler motor bisiklet park yerleri caravan ve camp yapma camping alanları aşırı yaygın.. bizde bisiklet yolu yapıyoruz arabalar park ediyor minübüsler gidiyor.. sadece orda öyle sembolik duruyor hani bizdede bisiklet yolları var bakın hesabı.

ne insanlar var adam yürüme mesafesi işiyle evi arası yürüse hem biraz sporda yapmış olucak sağlığınada yarar yok o 15 dakkalık 20 dakikalık yolu 45 dakika trafiğe girip arabayla gidicek illa birde üstüne sinir stress yaşıycak işede günede gergin başlıycak..

Kısaca verimli yaşamayı bilmiyoruz ne yazık ki..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğerki verimsiz şekilde kullanıyorsak bu iş lükse keyife girer o zaman her keyfinde bir bedeli muhakkak ki olucakdır..

Avrupadada çoğu ülkede benzin çokda ucuz değil bizimkine yakın fiyatlarda olan ülkelerde var bu kadar yakın olmasada bu insanlar niye şikayet etmiyor .. orda gelir şöyle böyle derizde ordada ekstra giderler var bizde olmayan emisyon vergileri şehir merkezlerine girdiğinde ödediğin ekstra ücretler v.b ..
    Abi genel duruma döküldüğünde türkiyede araç kullanma maliyeti avrupadan yüksek, yan gider şehir içinde ekstra ücret çoğu yerde olmayan şeyler. Şehir içine belli emisyon sınırları dahilinde girilememesi tamamen ayrı bir durum. Şehir içine gireceksen ekstra para öde durumu çok az yerde uygulanan bir sistem. Mtv gibi vergiler kullanım maliyetini ciddi oranda arttırıyor türkiyede. Alım gücü farkını da üstüne eklemek lazım senin söylediğin gibi. Yani burada ekstra bir kalem ödemiyorum türkiyedeki aracıma ödediğimden.

Bunun dışında evet bu verimlilik işini belli ki oturup düşünmüşler, toplu taşıma ve bisiklet gibi araçların kullanımı çok yaygın. Otoparklar şehir içlerinde ücretli, merkeze gittikçe ücret ciddi artış gösteriyor genellikle. Eğitim ile çözmüşler bu durumu, bireyler bilinçli.

Ama trafik yok zannetmesin okuyanlar, trafik burada da var. Bu noktada hata edip istanbul ile hatta ankara ile bile kıyaslamamak gerekir. Zaten nüfus olarak örneği çok az avrupada bu tarz şehirlerin, yerleşim yoğunluğu da eklendiğinde iyice zor kıyaslamak. Ama 150.000 nufüslü şehirde bile trafik oluyor, bizzat yaşadığımdan örnek veriyorum bunu. Burda da kişisel olarak araç kullanımı var, insanlar işe giderken tek başlarına sürüyorlar araçlarını.

Şimdi avrupalı yapıyor tükiyede olmuyor insanlar neden yapmıyor demek için önce toplu taşıma ağını o seviyelere taşımak gerek. Ben kendi adıma türkiyede toplu taşımadan hoşlanmıyorum, hem yeterli bulmuyorum hem de sevimsiz işler yaşamamak adına tercih etmiyordum. Burada toplu taşımayla ilgili bir sıkıntım yok aktif olarak kullanıyorum aracım olmasına rağmen. Kız arkadaşımın-eşimin de toplu taşıma kullanmasını tercih etmiyordum türkiyedeyken, araçla gitsin yol daha uzun sürsün masrafı da isterse daha fazla olsun ama kafam rahat olsun. Toplu taşımada kadınların başına neler gelebildiği ortada.

Şimdi durum böyle olunca hatayı toplumda aramak doğru gelmiyor bana..

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle gelmiş böyle gider milletcek alıştık zama ama zam sadece aldığımız ve tükettiğimiz şeylere geliyo nedense 12 sene önce benzin 1950 civarıydı şimdi 5 küsür keşke maaşlarda böyle zamlansa dert tasa kalmaz kim ne derse desin para varsa sıkıntıda olmaz....
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok haklısın da abi, tüm yol 5 tl yakıt tüketip o köprüye o parayı veremiyor insan. İnsani alsınlar verelim, plakam takılı, dolandırıcılık yapmıyorum
    geçenki vergi affından yararlanıp 2010 yılında iflas ettiğim işyerinin vergisini ödedim 62 bin ve 60 binde elemanların sigortaları çok kişi üzerine bişe yok ödemedi dedi ama yapacak bişe yok.(bu kadar vergiyi ödememe ragmen bir evim bile yok kiradayım yıllardır lüks evdir diye düşünmeyin 750 tl kirası ve giriş kat) sen öde varsa bi hak döner gelir sana kardeşim yoksa dibine kadar haklısı 7 tl köprü parasımı olur yazılacak çok şey varda yazmamayım boşver

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler