User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Alfa Romeo Guiletta 1.6 JTD 105'lik hakkında?

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alfa Romeo Guiletta 1.6 JTD 105'lik hakkında?

Max bütçe 60.000, zamanla araç yavaş yavaş çıtırdan yüklenecek hedef güç 200Hp civarı.

Bu araç hakkında ayrıntılı bilgisi olan var mıdır?

Öncelikli amacım tabi ki üst segment bir araç olması yanı sıra dizel bir araç almak. Dizel 1.6 90 HP Polo baktım o direksiyon nefret ettirir kendisinden. Sol tarafta tuş var, sağ taraf o kadar iğren bir plastik ki beni soğuttu kendisinden. Full fonksiyon direksiyonu olan Polo'da çok rahat 60.000 üzeri.

Polo'dan geçtim Megane 3 Coupe 1.5 Dci (105 HP 240Nm) baktım. @CenKeR sağ olsun bu güzel insanla baya samimi olduk. Kendisinin çok sıcak kanlı bir yapısı var. Megane3 Coupe hakkında bana baya bilgi de verdi ama 8V olması verimsiz olmasının en büyük sebebi. Bu araçtan vaz geçme sebebim de bu oldu diyebilirim.

Diğer alternatif olarak Alfa Romeo 1.6 JTD Guiletta (105 HP 280Nm) var. Araç çok hoşuma gidiyor. Evet "direksiyonu Linea gibi" diyenler zaten olacaktır. En başta bunu söyleyen samimi kankam @CenKeR oldu. Kendisine saygılar sevgiler kulaklarını tekrar çınlatalım Konumuza dönersek, araç 105 HP fakat motor olarak yüklenmeye ne kadar müsaittir? Daha öncesinde dizel olanı yükleyen oldu mu hiç?

Bunun yanı sıra Guiletta yükleyen kimseler varsa bile standart kullanıcılara da sormak istediğim aracın her hangi bir kronik sorunu vb sürekli oluşan bir arızası var mıdır?

Ya da dizel olarak 2012 model altı olmayacak başka bir araç tavsiyeniz olabilir mi?

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    çok rahat ceed/proceed veya i30 alırsın 60bine. 200 hp olmasa bile yakın gücler elde edersin.
    1881 - 193

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mini cooper d tavsiye ederim jcw body ve yazılım egsoz la çok güzel olacağını düşünüyorum.

örnek ilan;
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

daha doluları da düşüyor bu fiyatlara 60 61 gibi alırsınız.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8V olması verimsiz olmasının en büyük sebebi. Bu araçtan vaz geçme sebebim de bu oldu diyebilirim.
    VAG grubunun 300+ güçler çıkartılabilen 1.9 dizel motorları da 8v.

Verimsizlikle alakası yok pek. @Eyüp duygun un yaptığı bir hybrid Megane Coupe 1.5 dci vardı, yazılımlı E90 320d ile yürüyordu daha ne olsun 1.5lt dediğin kola şişesi

Giu yu da en iyi bilecek kişi sanırım forumda @ozoozo büyük turbo da yaptı uğraştı baya..

Başka bir konuda daha belirtmişsin Rocco, Polo vs de düşündüğünü fakat bence istediğin şeyi dizelden alamazsın. Görünen o yani dışardan okuyunca.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ozoozo konuya bekleniyorsunuz.

1.6 dizel giulietta'yı yükleyip gayet keyifli şekilde 200 üstü güçler aldı Özdemir. Ancak işin keyifsizliği yüklemenin dizelde olması. Kronik denilecek yüklemeyle alakalı bir şey yok giulietta için. Ama nedenselliği sorgulanabilir. Hem ağırlık hem de yapabilecekleri açısından sınırlı olduğu için başka bir araçla uğraşırdım. Halihazırda 1.9 jtd yüklemiş ve "safe" olarak kullanıyor olmama rağmen yaşı olan araçla alakalı sorun yaşamış biri olarak benzer harcamaları bilinen ve sık yüklenen tsi-tfsi yönelerek harcadığım para başına daha fazla güç alırdım

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizelle ugrasmayin bence. Isteklerinizi karsilayamaz gibi duruyor. Gti hem hafif hem guclu motors sahip. Thp grubunada bakabilirsiniz.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    megachips linea 1.6 mjet yaptıydı bordo renkti sanırım 200+ hp

sivrisinek gibi gidiyordu
    - Bize Her Yer TRABZON

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ikuybu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mini cooper d tavsiye ederim jcw body ve yazılım egsoz la çok güzel olacağını düşünüyorum.

örnek ilan;
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

daha doluları da düşüyor bu fiyatlara 60 61 gibi alırsınız.
    Ağırlık düşük olduğundan stock hali bile iyi gidiyor. Sadece yazılımla bile güzel yürür cooper d.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alacağın araçtan beklentin ne ? Meg coupe açık ara tasarım olarak polodan iyi. Bir merco jantı tak bide şakir coil koy yere biblo niyetine. Polo dediğin bi yazılım dp ile 160hp. Büyük turbo yapmadığı sürece ne gui'nın nede meganın şansı olmaz polo karşısında.
    Meganın 1.6dci'ına bak. 60 liraya çok çok rahat bulursun. Hem yazılım dp yürür hemde şekli şemali yerinde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @MCN21 @rain man @levent

Gerçekten güzel söylemişsiniz benzinli araca yükleme yapılmasının daha mantıklı olacağı konusunda. Hatta 2 gün önceye kadar deli gibi cupra bakıyordum ama özellikle cam tavan istiyorum ve benim bütçeye göre olanlar genel olarak hasar kayıtlı, hasar kaydı olmayan araçlarında ya km'si yüksek ya da beğenmediğim araçlar. Fakat benzinin 5.6 olduğu bir dönemde, bırakın yüklü stock cupra ile bile zor gezerim herhalde. Ben böyle bir araç istiyorum ama rolling kovalamak için değil. Tamamen keyfi amaçlı, güç elimin altında olsun, uzun yolda birisi denk gelir sıkarım, keyfim yerinde olur o zaman gazlarım. O düşünceyle cupra-rocco gibi bir araç arayışım vardı aslında.

Genel olarak aracı sadece h.sonu çıkaracak birisi değilim. Tamam evde dizel araç var ama o babaya ait, bu bana ait olacak. Yani onun aracına da ellemek istemiyorum pek, sonra bir şey olsa ***** her baba gibi bozdun, ettin, kurcaladın da böyle oldu diye kafama kakar

Benzinli araçtan dizel araca dönme düşüncem; dediğim gibi genel olarak araçla gezerim düşüncesi olması. Opet'e baktım şuan benzinin litresi 5,40. Cupra aldığımı düşünsem, Allah için öyle deli gibi gazlayan, durduk yere gaza gelen, makas atan birisi kesinlikle değilim. 50 liraya sakin kullanım 150 km gitmez. 7 Lt yaksa bile 100 km'de 38-40 lira civarı yapıyor işte.

Araç dizel olsa zaten 4,5-5 Lt civarı yakıyor. Arkadaşımda Golf7 1.6 dizel DSG var oradan biliyorum. Yani yüklesem bile daha ekonomik bir araç olacağı biraz gerçek.

Benzin fiyatları şu durumdayken ve yaza doğru 6 lira olacağı su götürmez bir gerçek olduğunu düşündüğüm için benzinli araç düşüncesini, daha doğrusu zevk düşüncesini biraz erteledim diyelim.

Düşüncelerinize tamamen saygı duyuyor ve yorum yaptığınız içinde çok çok teşekkür ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alacağın araçtan beklentin ne ? Meg coupe açık ara tasarım olarak polodan iyi. Bir merco jantı tak bide şakir coil koy yere biblo niyetine. Polo dediğin bi yazılım dp ile 160hp. Büyük turbo yapmadığı sürece ne gui'nın nede meganın şansı olmaz polo karşısında.
    Meganın 1.6dci'ına bak. 60 liraya çok çok rahat bulursun. Hem yazılım dp yürür hemde şekli şemali yerinde.
    1.6 Dci yok o paralara. Olanlarda hasar kayıtlı olan araçlar. Polo konusunda haklısınız, nasıl bir yapısı varsa artık ne verseniz yarıyor, arabanın canına can katıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf o 1.6 Tdi direksiyonu yüzünden gidip 1.2 Tsi polo bile almak aracı kullanırken zevk alma, severek kullanma sebebim olur

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ***** yakıt fiyatları tavan. Haliyle dizeli yükleyince de yakıt az yaktığı için göze batmıyor ama birim yükleme başına alınan keyif sıkıntılı olduğu için benzinliyi tavsiye etsem de yüklenebilecek dizeller arasında benim tavsiyem b sınıfı 1.6 litre dizeller var. Mito 1.6 jtd'yi de denk gelirse düşünebilirsin. Hem tasarım olarak konuşulan araçlardan iyidir hem iyi yol tutar hem de ağırlık farkından dolayı giu'dan iyi gider.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ***** yakıt fiyatları tavan. Haliyle dizeli yükleyince de yakıt az yaktığı için göze batmıyor ama birim yükleme başına alınan keyif sıkıntılı olduğu için benzinliyi tavsiye etsem de yüklenebilecek dizeller arasında benim tavsiyem b sınıfı 1.6 litre dizeller var. Mito 1.6 jtd'yi de denk gelirse düşünebilirsin. Hem tasarım olarak konuşulan araçlardan iyidir hem iyi yol tutar hem de ağırlık farkından dolayı giu'dan iyi gider.
    Ona baktım ama sadece 1.6 JTD olarak 2 tane ilanı var arabanın. Oda zaten 5-6 aydır aynı ilan olan 2 araç. İlan süresi bitiyor, tekrar ilanı güncelliyorlar. Anladığım 2.el olarak gayet sıkıntılı bir araç. Yoksa kesinlikle araca bayılıyorum yani. Biraz iç aksamda double teyp vb değişiklikler yapılarak çok daha güzel hale gelebilir diye düşünüyorum.

Harici olarak 1.3 JTD'ler var ama 4 ay önce baktığım sunroof'lu araç bile hala ilanda duruyor.

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elimde orijinal alcantara kaplaması yapılmış hiç kullanılmamış linea direksiyonu vardır yardımcı olurum @cannn22
    şaka bi yana megane gerçekten çok geniz bir araç güzel bir jant basıklık ile biblo olarak gezebilirsin ve bir çok kişide döner bakar ilgi alakası güzel benzinin 6 liraya yaklaştığı dönemde binemeyeceğim aracı almam
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cannn22 eğer yakıt problemin varsa ya 1.0-1.2 tsi motorlu küçük(hafiflik bakımından) araçlara bakıcaksın yada 1.6 dizelde kalıcaksın. 1.6 dizelde gitsin istiyorsan yine hafif olanlara yönelmeni tavsiye ederim. Fazlada uğraşma bi yazılım yapıp geç bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenKeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elimde orijinal alcantara kaplaması yapılmış hiç kullanılmamış linea direksiyonu vardır yardımcı olurum @cannn22
    şaka bi yana megane gerçekten çok geniz bir araç güzel bir jant basıklık ile biblo olarak gezebilirsin ve bir çok kişide döner bakar ilgi alakası güzel benzinin 6 liraya yaklaştığı dönemde binemeyeceğim aracı almam
    Bak geldi gene virüs olan arkadaş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @cannn22 eğer yakıt problemin varsa ya 1.0-1.2 tsi motorlu küçük(hafiflik bakımından) araçlara bakıcaksın yada 1.6 dizelde kalıcaksın. 1.6 dizelde gitsin istiyorsan yine hafif olanlara yönelmeni tavsiye ederim. Fazlada uğraşma bi yazılım yapıp geç bence.
    Muhtemelen bende öyle yapacağım. Dizel olarak dumansız ya da çok hafif dumanlı 140-150 hp civarı olması yeterli olur

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Giuliettalar 105 hp 320 nm şeklinde. Yol tutuş diğer seçeneklerden kat kat daha iyidir. Motor doblo motoru.. 170 - 180 hp arası güçlere motor içi girişmeden orjınal turbo ile ulaşabilirsin. Ama bir megan yada polo gibi gitmez. 1560 kg olması gerekiyor.

Ben 0 km olarak aldım şuan 85,000 de cok sukur en ufak sorunu yasamadım. Sürekli olarakda İstanbul - Bodrum arası kullanıyorum.. Bakımı servisi parçası ucuz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler