User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
76 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Yerli Arama Motoru "Geliyoo"

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arama değil araklama motoru yani...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çalıyor ama çalışmıyor...
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu cümleler ajitasyonun dibidir. Nefret ettim!
    Bir nane yiyorsan.. Bir proje (sözüm ona) yapıyorsan, yapmışsan, harcadığın/harcayacağın bütçeyi neden milletin gözünün içine sokarsın? Sponsor ara, ortaklık ara? Neden bunu alenen yaparsın?

Hepsini geçtim hadi.. Arkadaş neden evladını meze yaparsın bu pis amacına.. Nasıl bir mide bu, nasıl pis bir karakterin var senin..

Bir kaç kez farklı konularda, insanların kendi çocuklarını, totosunu kurtarma ya da karşısındaki kişiden bişeyler koparma amacıyla meze yaptığına şahit oldum.. O zamanlarda da mide bulandırıcı gelmişti..
    İnsanın kendi evladını herhangi bir konula ilgili işin içine sokuşturma olayını hiç bir zaman anlamayacağım buna kanaat getirdim artık.. Kendimden yana hiç bir umudum yok.. Basmıyor kafam buna.. Tahmin ediyorum basmayacak da.. Ruhlarının hastalıklı olduğunu düşünüyorum böyle kişilerin..

Bu konuyla ilgili olarak ise;
    "Lan bunları Fetö kandırdıysa biz de kandırabilir miyiz acaba, bir mektup yazalım, arapça bir giriş de yapalım, hani dini bütün mesajı veririz burada da, sizdeniz reis muhabbeti yapmış oluruz, sonra da gelsin cukkalar.." diye mi düşündüler acaba..
    E tabi bir de 1993 te Türkiye Cumhuriyetinin o zamanın başbakanı aracılığıyla dolandırılması örneği de var? (bknz Parsadan) Oradan da referansları var, miss..

Hal böyle olunca "bizim neyimiz eksik ulen, devletin parası deniz, yemeyen domuz" diyip sıvamışlar kolları galiba.. Arkada Google Api leri çalışıyor, ön tarafta bir giydirme var, bitti gitti.. Arama motoru yaptım!.. Bu nasıl bir özgüvendir böyle.. Utanır insan ortalık yerde çıkıp söyleyemez bunu yahu.. geliyoo.org u yapan çocuklar çok güzel vermiş cevabı.. Aferin çocuk..

Bu modern dilencilik midir, modern dolandırıcılık mıdır, utanmazlık mıdır, nedir bunun tanımı.. Ahlak diye bir kelimenin varlığından haberdarlar mı acaba..
    Bununla birlikte, böyle pis bir hırsızlığın içine besmeleyi sokuşturmak nedir ya.. Öfff.. Hakkaten öff.. Nasıl bir güruh bu yahu.. Çok sıkıldım ben bunlardan..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelişimde her şey bir süreç... kopyalamak, araklamak, esinlenmek de bu sürecin içinde, uzak doğulular her şeye kopya ile başladı... ama, bu sürecin sonunda kendi üretimlerinin gelmesi de gecikmede, bizse hala her şeyi kopya çekmekle uğraşıyoruz, sonrasında ise bir şey üretemiyoruz...

1998 senesinde İtalya'dan bir makine hattı almıştı çalıştığım firma... Montaja için teknisyen, Çin'deki montajı bitirdikten sonra Ankara'ya gelmişti... bana Çİn'e çok mal satacaklarını, bir tane montaj yaptığını ama orada en az 10 tane daha kendi makinesi için montaj temeli atıldığını onlar bittiğinde yine İtalya'dan makine alacaklarını söylüyordu... ne mi oldu? Çin'li 1 tane aldı 10 tane kopyalayıp o montaj temellerine monte etti, sonrasında makine üretim tesisi kurdu aynı yere, şimdi İtalyanlardan daha ucuza daha kalitelisini satıyor bilmediğin bir teknolojiyi önce kopyalamak günümüz gerçeğidir ama sonrasında kendin üretmezsen böyle komik duruma düşersin, bir arama motoru 10 senede mi yazılıyormuş zaten olayın salaklığı burada, devlet de buna destek verecekse bari Yandex gibi Rus hükümetinin modelini denesinler...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arama yaptım tarayıcı kitlenip kapandı bilinmeyen yazılım uzantısı uyarısı çıktı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erdoğan yazmaktan acizler "spor gazetesi"........

Konu Evrenoz tarafından (18-01-2017 Saat 12:02 ) değiştirilmiştir.
    Okumadan imzalamam.....

JANJ@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    troll gibi bi olay resmen, içeriği, bütçesi vs dışında tasarımda da bir gelişigüzellik yok mu, logo tasarımında, sayfa tasarımında hiç bi incelik, renk uyumu, kalite havası yok, lise öğrencisi ödevi olur ancak
    K.Atatürk

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelişimde her şey bir süreç... kopyalamak, araklamak, esinlenmek de bu sürecin içinde, uzak doğulular her şeye kopya ile başladı... ama, bu sürecin sonunda kendi üretimlerinin gelmesi de gecikmede, bizse hala her şeyi kopya çekmekle uğraşıyoruz, sonrasında ise bir şey üretemiyoruz...

1998 senesinde İtalya'dan bir makine hattı almıştı çalıştığım firma... Montaja için teknisyen, Çin'deki montajı bitirdikten sonra Ankara'ya gelmişti... bana Çİn'e çok mal satacaklarını, bir tane montaj yaptığını ama orada en az 10 tane daha kendi makinesi için montaj temeli atıldığını onlar bittiğinde yine İtalya'dan makine alacaklarını söylüyordu... ne mi oldu? Çin'li 1 tane aldı 10 tane kopyalayıp o montaj temellerine monte etti, sonrasında makine üretim tesisi kurdu aynı yere, şimdi İtalyanlardan daha ucuza daha kalitelisini satıyor bilmediğin bir teknolojiyi önce kopyalamak günümüz gerçeğidir ama sonrasında kendin üretmezsen böyle komik duruma düşersin, bir arama motoru 10 senede mi yazılıyormuş zaten olayın salaklığı burada, devlet de buna destek verecekse bari Yandex gibi Rus hükümetinin modelini denesinler...
    Tamamen haklısın abi, ama bu kopyalama bile değil mevcut siteyi çağırıp onun sonuçlarını kullanıyor.
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden yahoo kullanıyoduk sene 98-99 falandı arama motoru olarak güzeldi bence google'dan

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen haklısın abi, ama bu kopyalama bile değil mevcut siteyi çağırıp onun sonuçlarını kullanıyor.
    evet bu olay tamamen emek hırsızlığı sonucunda bir Yandex ortaya çıksaydı o zaman bu araklama unutulabilirdi onu demek istiyorum
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında bu biraz, Çin den anakart,işlemci,ram vs vs alıp kalitesiz plastik kullanılarak kaliteli telefon modeline benzetilip biz yerli telefon yaptık demek gibi bir şey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biliyorum çok fazla üst üste post attım ama bunu daha yeni gördüm. Yerli Arama motoruna 2 rakip gelmiş gidiyor ve gelemiyor

Sozde Yerli Arama Motoru Geliyoo’a 15 Dolar’a Yapılan 2 Yerli Rakip: ‘Gidiyoo’ ve ‘Gelemiyoo’

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten adam akıllı bir proje olsa melek yatırımcı adı altında şirketler sana yeterli nakdi desteği veriyor, trendyol.com kurulurken melek yatırıcımlılarla kurulmuş.

başlangıç süreci proje-projenin sunumu-beklentiler ve yatırımcıların kararı ve finanse etmeleri.

gerçekten inanılacak bir projen varsa hele ki bu proje TEKNOLOJİ alanındaysa istediğin yerden, yeteceği kadar finans desteğini bulabilirsin.
    yani öyle FATİH kardeşler, arkadaşlara ihtiyaç yok.

Gürhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Facebook'ta denk geldim aynen kopyalıyorum

Can dedi ki geliyoo.com'un 10 yıllık eşsiz çalışmasının aynısını yapalım, yapalım dedim.
    Bir domain aldık, 20-30 dakika sonra yeni yerli arama motorumuz gelemiyoo.com hazırdı.
    10 milyon TL yatırım meseleleriyle halkı kandırıp, siyasilere yanlama ile iş yapmaya kalktıkça, yıllardır projelere harcadığımız, hala harcıyor olduğumuz emekler, zaten ölü toprağına bulanmıştı, bir de mezarında ters dönüyor. Siyasi rantlar emek önüne geçmesin, tanıdık ayrımı kalksın, gerçek fikirler değerlensin!
    Şaka maka cidden 10 senedir uğraşıyoruz dedikleri sitenin aynısını akşam yemeği yerken yaptık bu arada, aha da;
    Gelemiyoo Yerli Arama Motoru
    1974 Volkswagen 1303s "Big" 50hp 98nM

Flickr / Tolunay Karagöz

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Gürhan

Gelemiyoo'daki Mektup bölümüne tıklayınca Dolandırma Taktikleri diye aratıyor, efsane olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu da mevcut; Gidiyoo - Yerli arama motoru (yersen)

orantısız zeka.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arama motorunu bilmem de sanırım yeni trend bulunmuşu ve kullanılanı sanki yeni birşey yapmış gibi göstermek oldu. Geçen gün Hürriyet'in web sitesinde Avrupa'da, Amerika'da kamyonlarda senelerdir kullanılan otomatik zincir sistemini sanki ilk defa kendi bulmuş gibi tanıtan birinin haberine denk gelmiştim. Mağaraya interneti yeni bağlatanlar için adam bir mucit olabilir ama interneti aktif kullananlar için adam bildiğin bulunmuşu aynen yeniden bulmuş.
    Bahsettiğim sistem, karlı ve buzlu zeminde kamyonların lastiklerinin yüzey ile temas edeceği noktaya zincir temas ettiren bir sistem, bir nevi otomatik zincir takma denilebilir.
    Şimdi hatırlayamadım ama yine bunun gibi bir sistemi kendi yapmış, bulmuş gibi gösteren biri daha vardı. Ulan nasılsa şu kadar milyon nüfus var, biz bunun 1 milyonunu çarpsak bize hayli hayli yeter diye mi düşünüyorlar nedir.
    Evdeki cilaların üzerine printerdan başka bir etiket basayım, bakın bakın evde cila yaptım diye ortaya çıkayım. (Soft99'un etiketini değiştirip aynı font ile Hard99 yazayım bakalım neler olacak )

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun 10 milyonumuz daha havaya saçıldı..
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu dediğiniz ters mühendislik dir .. çinliyi dünya devi yapan budur zaten ters mühendislik.. almanda yapar bunu kendi rakiplerine ingilizde diğerleride.. bunda yanlış bir şey yok..
    burda ters mühendislik yok bildiğin düz kopyacılık var..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler