User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bu site ne sorunları çözdü,Allah aşkına bi el atın şunuda çözelim.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu site ne sorunları çözdü,Allah aşkına bi el atın şunuda çözelim.

Valla gına geldi billa gına geldi.Ağzım yamuldu söverken.
    Tdk'ya yeni kelimeler hediye ettim ama yinede şu internet sorunum çözülmedi.

Kendi yağında kavrulan 16 mb gibi mütevazi bir hıza sahip olan bir internetim var.Bu sınırlarımı zorlayan gerizekali oluşum gündüzleri gayet nornalken aksamlari belli bir saaten sonra 5 mb e hatta hiç utanmıyor 2 3 falan akıyor maşallah.Düzenli olarak her gün 2 kere olmak üzere dsmarti arayıp sorunumu bildiriyorum.Çözülmeyince arayıp stres atıyorum.

Ahali böyle bisey yaşayan oldumu hiç.Bu ne meymenetsiz bir arızadır.Cinnet geçirme arifesindeyim.Yemin ederim evden çıkıp başka eve geçecem o derece.Haydi abiler kankalar arkadaşlar şu garibana bi yardım.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben daha önce yaşadım. Mesai saati sonrası, apartman ahalisi eve döndükten sonra internet hızım acı çekiyordu. Maalesef çözülmedi. Ne zaman ki apartmandaki insanlar internete girmeye başlıyor benim hız patlıyordu.

Modemden bandwith'i tek bir Ip'ye vererek biraz olsun hızlanıyor. Yalnızca kullandığım PC'ye yönlendiriyordum bandwithi. Evde internete giren başka birisi varsa onları ciddi üzüyor ama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maalsef sorununuzla ilgili bir fikire sahip değilim ama hazır konusu açılmışken bende bir şey sormak istiyorum evdeki ttnet internet bazen günde 4-5 kez kopuyor ama ne zaman telefonu elimize alıp ttnet i aradığımız anda daha görevli bir kişiye bağlanmadan internet gelmiş oluyor neden olabilir bu ?

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BTK Online Şikayet Bildirim Sistemi

Şuraya bi şikayet metni doldur.İşe yarayabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha önce yaşadım. Mesai saati sonrası, apartman ahalisi eve döndükten sonra internet hızım acı çekiyordu. Maalesef çözülmedi. Ne zaman ki apartmandaki insanlar internete girmeye başlıyor benim hız patlıyordu.

Modemden bandwith'i tek bir Ip'ye vererek biraz olsun hızlanıyor. Yalnızca kullandığım PC'ye yönlendiriyordum bandwithi. Evde internete giren başka birisi varsa onları ciddi üzüyor ama.
    valla bandwith falan hic bisi anlamadim hocam
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BTK Online Şikayet Bildirim Sistemi

Şuraya bi şikayet metni doldur.İşe yarayabilir.
    evett bi guzel oldu tesekkurler

Belly Detail

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha net yardımcı olmaya çalışayım Eve gelen interneti bi otoban olarak düşünün. 5 şerit var, deniyor ki burada maksimum 90'la gidebilirsin. Sağ şeritten giden 30la gidiyor, ortadan birisi 50'yle. Soldan anca 80'e çıkıyorsunuz

Bu durumda diyorsunuz ki, ben padişahım, 5 şerit de benim. Yolu trafiğe kapatıyorsunuz, 5 şerit yoldan tek bir araba geçecek diyorsunuz. Bandwith olayı bu diyebiliriz.

Birden fazla cihaz aynı ağa bağlanmaya çalışıp internet çekince iyice yavaşlıyor. Siz 5 şeridin 4ünü tek bir cihaza verince hız düşüklüğünü hafifletiyorsunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha net yardımcı olmaya çalışayım Eve gelen interneti bi otoban olarak düşünün. 5 şerit var, deniyor ki burada maksimum 90'la gidebilirsin. Sağ şeritten giden 30la gidiyor, ortadan birisi 50'yle. Soldan anca 80'e çıkıyorsunuz

Bu durumda diyorsunuz ki, ben padişahım, 5 şerit de benim. Yolu trafiğe kapatıyorsunuz, 5 şerit yoldan tek bir araba geçecek diyorsunuz. Bandwith olayı bu diyebiliriz.

Birden fazla cihaz aynı ağa bağlanmaya çalışıp internet çekince iyice yavaşlıyor. Siz 5 şeridin 4ünü tek bir cihaza verince hız düşüklüğünü hafifletiyorsunuz.
    tamam şimdi anladım peki nasıl yapıcaz bu olayı?

Belly Detail

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 1 kasımda dsmart aldım tv ve internet. İnternet aldığım günden bugüne kadar güldürmedi. 720p film dizi açıyorumdonuyor ilerlemiyor gerisini siz düşünün. yeri geldi 360p izleyemedim sinirime laptop elimde kalacaktı. İlk 2 ay 2 günde bir aradım bağırdım olmadı küfrettim olmadı yok düzelmiyor sorun.Bide üstüne sizin bilgisayarınıza suç atıyorlar sıkışınca.

1 hafta önce aradılar kendi modemimi kullanıyodum ve 8mbit idi benimki ama hiç 2mbit üstüne çıkamadım. Size yeni modem göndericez ücretsiz ve netinizi 16 mbit yapıcaz dedi ayrıca ödediğim aylık 72 tl'yi 70 tl'ye indirdi, 2 yıllık taahütümüde 1 yıla çektim. Bakalım modem gelecekmi ve hız cidden düzelecekmi. Merakla beklemedeyim.
    Barış

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlattığınıza göre binadaki tüm internet hattı bir ya da bir kaç kablodan bağlı gibi anlaşılıyor. Şimdi şöyle anlatayım mesela ben de ttnetten memnun olmadığım için bir kaç ay önce uydunet aldım, kurulumu yapan ekip geldi önce evimdeki bir kabloya sinyal algılayıcı bağladı sonra aşağıdaki 18 kablodan (binada 18 daire var) tek tek deneyerek benim kablomu buldular ve internet verdiler. Yani binadaki herkes aynı anda pc de internete de girse benim hızımı düşürecek bir durum yok. Sizde ise hat sayısı az olduğu için internete giren kişi sayısı artınca darboğaz yaşanıyor ve internet hızı doğal olarak yavaşlıyor anladığım kadarıyla. Bence taahhüt yoksa interneti kapattırıp başka bir firmaya geçin.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla benim netim sabahtan aksama kadar bu şekilde. Gecen gun de aradilar 8 mbs den 16 mbs ye cikaralim 5 tl farkla dediler. E dedim bi dakika. Ben 8 mbs alabiliyor muyum? Evet hızınız 8mbs olarak görünüyor. E ben bi olceyim diyorum 2 3 maksimumda 4 çıkıyor. Siz benim 8i bi sağlayın,16ya ondan sonra cikalim diyorum bu seferde gene basa sariyoruz. Hiziniz 8 mbs diyor
    Bende anlayabilmis degilim

aybrskck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    çok basit düşünücem ama başkaları bağlanıyor olabilirmi başıma geldi çünkü birgün net haddinden fazla yavaştı kurulum sayfasına baktığımda 11 cihaz bağlı gözüküyordu bir telefonum ve bir pc var evde şifremi değiştirdim sorunum kalmadı akşam saatinde komşular sizin nete bağlanıyor olabilirmi ?
    Alıntı mami_makinen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen şuan stage 1 söküklükte
    Eğerki iddaa olunca stage 5 yapıyorum araca tangayı giydirip çıkarıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı sorunu ben digiturkte tv izlerken yaşadım. yan oda üyeliğimde normal salonda özel kutu vardı. Akşamları salonda tv izleyemiyordum yan oda da sorun yoktu. Yan oda bağlantısını söktüğüm zaman salonda görüntü geliodu ama kalitesi düşüyordu. Adamları arıosun gündüz geliolar sorun yok gidiolar akşam kaput. Yan odayı iptal edin diorum taahüt var lig tv için olmaz diolar. Sonra bi akşam telefonda anaavrat düz gidince akşam elemanları geldi. Kontrol ettiler akşam salona sinyal gelmiyor yan odayı söksende hd kalitesini kaldıracak kadar değil. Dediler kablo yetmio. İyi sizin tesisatınız değiştirin dedim. Ertesi gün yenilediler akşam gene aynı.Kontrol ettiler apartmanda özel kutu kullanan tek ben varım ve bende sorun var. Rapor yazdılar yan odayı iptal edelim diye. Rapor yazıldı ama sorun başladığından sonra 2 ay sonra rapor yazıldı. İtiraz falan filan yan oda iptal edildi salona 2 ay sinema salonlarını açtılar. Ama her akşam mobbing yapıodum adamlara.
    IN BOOST WE TRUST

Sercan AKCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kankacım oldugun yerde superonline fiber varsa dakika beklemeden geç.100mbps indirme hızı olan paketi kullanıyorum.gördüğüm hızla 180-190 mbps ortalama 120-130 mbps le falan indirme yapıyorum haberin olsun

ouzs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taahhüt yeni mi.? Değiştir gitsin amk internetini.
    *On3r*

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çözülecek bir sorun bulunmuyor. Adamların taahüdü size 8mbite kadar internet sağlayabiliriz şeklinde. 8mbit daimi hat vericez demiyorlar. Paket ismi firmayı koruyor bir hak talep edemezsiniz. 8mbite kadar veriyomu veriyo sorun yok

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önce wifi hattınızda sizin bilmediğiniz birileri varmı?
    Torrent yada download programları açık mı
    Telefon ve tabletlerin güncelleme saatini kontrol ediniz.
    Modeme ulaşan hatın kontrolunu yapınız.

Şizin sorununuzun şu olduğunu düşünüyorum. Bakır kablolardan dolayı düşen hız evlere dönüş saatinde dahada sıkışıyor ve düşüyor.

Bina yada mahalle kapasitenin üzerinde hat bağlı. Modemden internete doğru giden hatta kablolar sağlıklı mı? Kaçtane ek noktası var.
    Modem ara yüzüne girip hattınıza verilen hızı kontrol edin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya benim sürekli böyle olsa tamam dicem.Ama belli bir saatten sonra oluyor işte.kontrol ettim internetimi başka kullanan yok.Birazcık araştırdım herkes port değişimi diyor.Müşteri hizmetlerinden bi kişi evet port değişimi diyo diğeri port değişimi olmaz ki diyor.Daha kendi aralarında anlaşamıyorlar.
    Sercan kanka zaten ttnetten geçtim dsmarta düzelir belki diye.Firmayla kesinlikle alakası yok superonline a da geçsem gene devam edicek.
    Peki bişey sorucam.Eğer ki mahallenin kapasitesinin üstünde internet kullanılıyorsa diğer komşularda neden böyle bir sorun yok?

Belly Detail

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde aylardır tadım tuzum yok bu internetten..

Pc'yi cok az kullanmama rağmen telefondan instagram vs nasıl 50gb doluyor anlamadım gitti.. Sonra adil kullanımdan dolayı 3megabit'e düşüyor arkadas birtane fotograf acılmaz mı yaa !!

Ne kotayı doldurduğuma inanıyorum nede sağladıkları internet hızına.. Şu kısıtlama muhabbetlerinden sonra güvenim kalmadı hiçbirine

Sercan AKCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya benim sürekli böyle olsa tamam dicem.Ama belli bir saatten sonra oluyor işte.kontrol ettim internetimi başka kullanan yok.Birazcık araştırdım herkes port değişimi diyor.Müşteri hizmetlerinden bi kişi evet port değişimi diyo diğeri port değişimi olmaz ki diyor.Daha kendi aralarında anlaşamıyorlar.
    Sercan kanka zaten ttnetten geçtim dsmarta düzelir belki diye.Firmayla kesinlikle alakası yok superonline a da geçsem gene devam edicek.
    Peki bişey sorucam.Eğer ki mahallenin kapasitesinin üstünde internet kullanılıyorsa diğer komşularda neden böyle bir sorun yok?
    kankacım fiber varsa dakika durma fibere geç beni bi dinle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler