User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yardım! İşten ayrılma dikelcesi hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    170ten ziyade bimer ve cimeri tavsiye ederim, daha etkili oluyor, asgari ücretten belirtmek vergi ve prim kaçakçılığıdır..

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yediğiniz kaba sıçın afferin. Birgün hayatınızda stopaj ödedinizmi ? Ay sonu ne kadar KDV gelecek, ne kadar vergi ödenecek vs. vs. bunlar uzar gider...

Tamam, belki işveren bunları yapıyor ama neden yapıyor bir sormak gerek ilk önce. Gidip şikayet etmeniz çok yanlış bir davranış çünkü bir işyeri bu gibi şeyler ile ayakta kalabiliyor. Şuraya özellikle maaşlı çalışan kişiler gelipte bik bik hak hukuk yazıp bahsetmesin bi zahmet, devlet biz işverenleri önünde yatırmış düzüyor, böyle yapmanız bana göre doğru değil.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrılırken normal istifa ver gönder. Sonra tüm maaş bordrolarını vb vb al evrakları sgk ve işkur a bildir.

Avukat ile uğraşma boşuna. Tazminat vb alma işleri çok uzun işler.

Ama patronun hak yiyor ise yasal olarak anasını ağlatır sgk ve işkur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yediğiniz kaba sıçın afferin. Birgün hayatınızda stopaj ödedinizmi ? Ay sonu ne kadar KDV gelecek, ne kadar vergi ödenecek vs. vs. bunlar uzar gider...

Tamam, belki işveren bunları yapıyor ama neden yapıyor bir sormak gerek ilk önce. Gidip şikayet etmeniz çok yanlış bir davranış çünkü bir işyeri bu gibi şeyler ile ayakta kalabiliyor. Şuraya özellikle maaşlı çalışan kişiler gelipte bik bik hak hukuk yazıp bahsetmesin bi zahmet, devlet biz işverenleri önünde yatırmış düzüyor, böyle yapmanız bana göre doğru değil.
    Çalışanlardan da vergi kesiliyor, hiç bir işveren de maaşlıyken daha çok kazanabilecekken iş kurmaz.. İşlenen suça kılıf uyandırmayın

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben kıdam ihbarı seni sgk ya şikayet ederim diye aldım çıktım

İhbarda etmedim zaten çıkacaktım

Sende çıkacaksan onu bir tehdit et baktın vermiyor keş hakkını

İhbar et işçi sayısı çarpı avuçla tezek yemesini izle
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Benim maaşım bordoroda tam gösteriliyor. Ben olması gereken vergiyi kesinti olarak maaşımdan verdiğim için enayi miyim?
    Okumadan imzalamam.....

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şimdi işverenim

Geçen sene 30 a yakın personelim vardı

Şimdi 8 ay başı 5 olacak inşallah

Ne kadar az personel o kadar güzel işveren için

İş olunca alıyorum extra adam beyin bedava
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @kesici Bir çok konuda sırf makara olsun diye muhalefet yapıorsun hacım çok da keyifli oluyu muabbetin.

Ben hayatımda çok kere stopaj kdv işveren payı defter parası vb vb çok ödedim. Şu an da maaşlı çalışıyorum.

Dediğin bir konuda haklısın ***** adamlar oyle bir hale getirdi ki işverenleri çalmadan para kazanan kalmadı dürüst adamları bitirdiler çalanlar.
    Para kazanmak için çalmak meşrulaştı , kesinlikle doğru değil bana kalırsa ama para kazanmak için illaki birisi s.kilecekse işçi olmamalı.
    Git kdv den çal , stopaj dan çal , devletten çal büzük yiyorsa ama evine ekmek götürmek için saatlerce çalışan adamın sgk sından mesaisinden çalma.

Er34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim işverenim her işini yasal yapıyor. Allah ondan razı olsun. Biraz sektör gereği ticareti de tamamen yasal. Adam parasını kazanıyor. Şirket yıllardır var. Demek ki oluyormuş. Şikayet et gitsin. Su veren itfayenin hortumunu ..

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @kesici Bir çok konuda sırf makara olsun diye muhalefet yapıorsun hacım çok da keyifli oluyu muabbetin.

Ben hayatımda çok kere stopaj kdv işveren payı defter parası vb vb çok ödedim. Şu an da maaşlı çalışıyorum.

Dediğin bir konuda haklısın ***** adamlar oyle bir hale getirdi ki işverenleri çalmadan para kazanan kalmadı dürüst adamları bitirdiler çalanlar.
    Para kazanmak için çalmak meşrulaştı , kesinlikle doğru değil bana kalırsa ama para kazanmak için illaki birisi s.kilecekse işçi olmamalı.
    Git kdv den çal , stopaj dan çal , devletten çal büzük yiyorsa ama evine ekmek götürmek için saatlerce çalışan adamın sgk sından mesaisinden çalma.
    Abi yapmayan kaldımı sence artık bu üçkağıtları ? Biz insanlık adamlık olarak bitmişiz, bu tür içkağıtları yapmayanlara aptal gözü ile bakılıyor artık. Ha şu var işveren hakikaten çok para kazanıp bu tür çakallık yapıyorsa tamam da birde ufak esnaf olayı var bu memlekette mesela bizler gibi.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hayırdır sana mı soracağız ne yazacağımızı?

Devlet seni düzüyorsa sen de çalışanını mı düzeceksin?
    Konu Dragger tarafından (28-01-2017 Saat 18:52 ) değiştirilmiştir.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İşveren olmak zorunda deilsin.

Herkese aynı kanunlar geçerli.

Beceremiyorsan yapmayacan bu kadar basit

Hırsızlığa kılıf bulmayin, komik olmayın lütfen.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşveren yasal olarak verdiği maaş ın bürüt oranı üzerinden hesaplanan kendi adına düşen payları ödemek zorunda. Ücretinin de bankadan ödemek zorunda. Bunu ispat yükümü işgörene aittir.
    İş Kanunu md 24 de işçinin haklı nedenler ile iş akdinin feshini düzenler. Öncelikle iş yerindeki sigortalı süren ne kadar? 365 tam gün çalışman var ise kıdem tazminatına hak kazanırsın. Bu durumda öncelikle bunu işverene anlat. Eğer kabul etmez ise noter den ihtar çek ve iyi niyet kuralına aykırı davrandığından dolayı iş akdini tek taraflı fesih et. Daha sonra iş mahkemesinde dava aç. Elden yatan maaş için önceden düzenlenmiş bir maaş yazın yok ise çaktırmadan kredi çekicem maaş yazısı istiyorlar diye gerçek maaşını antetli kağıda kaşe ve imzalı şekilde al ki mahkeme de delil olsun. Ya da vermezler ise şahit bulman gerekli, iş yerinden kimse de buna yaraşmaz. Ayrıca iş için uzun çalışma saatleri demişsin bunu ispatlamak lazım. Kart basıyorsanız kolay incelemede işveren bunları ibraz etmek zorunda. Ama basmıyorsan mail vb saat ile ispat mümkün olan delilleri toplaman lazım. Yasla süreçte kanka olduğun adamlar sana sırtını dönecek çünkü. Bence bu durumu işveren ile paylaş ve sulh yolu ile hakkını almaya çalış. Zaten bu kadar bilgi ile gidersen ikiletmeden sana istediğin verir. Çünkü başına gelecekleri biliyordur emin olabilirsin.

Evet işveren taş yemesin haksızlık etmek olmaz. Kanunlarımız zaten birçok noktada işverenin yanında emin olun size ödeyeceği kıdem vs dokunmaz.

Ayrıca maaşı 3k anlaşan adam bir kısmını elden bir ksımını bankadan alacağını bilmek zorunda değil. Nasıl ki işçi ben yarım gün homeoffice yarım gün iş ofiste çalışayım demeyeceği gibi. Takıldığın bir yer olursa yaz bana destek olurum.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

hem iş veren hemde maaşlı çalışanım , ay sonu kdv idi gelir vergisiydi vs diye işveren olarak ben düşünürüm bunun işcimle bi alakası yok ona geçirmekteki amaç nedir ?

ne benim çalıştığım şirket nede ben boyle bir yol izlemiyoruz , sistem çokmu iyi değil ama kul hakkı yemek gerektirmiyor bir problemin varsa onu devletle çozuceksin işçi ile değil

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Her 2-3 yılda bir af var. İşverenler, serbest meslek sahipleri bunu biliyor.
    Zamanında ödeyene vergi iadesi olmuyor ama vergisini vermeyen sadece ana parayı bilmem kaç taksitle ödeyerek işten yırtıyor. Kul hakkı da bir güzel yeniyor.....
    Okumadan imzalamam.....

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Hırsızlığı, kul hakkını hak gören zihniyet..

Bu forum, bu tarz hırsızlıkların övüldüğü bir yer değil. Fikirlerini kendine sakla

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bilader yıllarca patronluk yaptım. baktım ki yasal olarak bahsettiğin şeyler bana ağır geliyor, kapattım iş yerimi, aynı işi benden daha iyi yapabilen esnafın önünü açtım gittim işçi oldum.

eğer kanunlara uymak ağır geliyorsa benim gibi iflas verirsin, gider işçi olursun, senin yaptığın işi senden daha iyi yapan vergi kaçırmayan, hırsızlık yapmayan başka bir küçük esnaf yapar.

he yok ben iflas vermem gerekirse çalar çırparım diyorsan senin yüzünden devlet küçük esnafın halini anlamayacak iflas vermediğiniz için ve vergi yükünü bindirip duracak, siyasilerin mantığı deveye diken insana öpen yaranır mantığındadır.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

bahadırtelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam hırsızlık yapacağını hak yiyeceğini söyleyince haklı mı oluyor. Nasıl savunulabilir bu tarz bişey.
    Is verense hesabını kitabını ona göre yapacak çalışanın hakkından keseceği 3 kuruştan kar etmeye calışmayacak.

sinan3405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum ben basımdan gecenı yazayım ınsallah okurken sıkılmassın. 4 yıl 8 ay 1 tane sırkette guvenlık ısı yaptım taseron fırma oldugumuzdan ben a fırmanın işcisi olarak b firması beni satın alıyor (taseron budur kusura bakmayın) b fırmasının muduru mola saatımde soba basında 1 arkadasımla ısınırken durduk yere sızı kovarım vs kelımesı ettı bu fırma turkıyenın en zengın fırmalarından sızı kovarım dıyen mudurun maası 70 bın tl ıdı ozaman yemek kartı 3.000 tl ıdı tabı herseye tamm efendım dıyorduk o gun demedım kov dedım ve 2 gun sonra a fırması benı merkeze davet ettı dıger arkadasımda var tabı onada sebeb olan bıraz bendım bıze tazmınant vermemek ıcın 4 saat kapıda beklettıler sonra gorusmeye aldılar bızı evımızden uzak bır projeye gondermek ıstedı bız kabul etmedık ve dava acacagım dedım mudurume ac kazanamassın dedı ve sanane cevabını yuzune yapıstırıp dırek avukata verdım. bu ara calısma saatım 2 gece 2 gunduz 2 of. sabah 8 aksam 20 e kadar 12 saat vardıye halınde yanı. davayı acalı tam 1 yıl olacak 3-4 gunu var. mahkemeler goruluyor suan 16 bın tl kazandım lakın az buldum ve bılır kısı raporuna ıtıraz ettım,nedını ıse aylık 240 saat calısıyorduk bu densız fırma 180 saat ustu mesaı vermek zorunda bıze,hesaplama ıse soyle yapılır gunluk calısma 12 saat 1 saat mola dusulur. aylık 20 gun calıstıgımdan 20x11=220 saat yapar 40 saat mesaı hak etmem gerek. bunlar hesaplamayı yaparken 30 ceken ayda 195 saat ustu mesaı 15 saat gıttı benden 31 ceken aylarda ıse 202 saat ustu mesaı buradada 22 saat gıttı sımdı bunun hukuk mucadelesını verıyorum bu arada 16 bıne hergun faiz uygulanmakta. bitmedı mesaı davasını kazanırsam yaklasık 12 bın tl daha alıcam. guvenlık ısı yapanlar blır bayramı seyranı olmaz buradada %100 vermek zorunda ama bunlar %50 verıyorlardı resmı tatıllerde. yıne bıtmedı bu davaları bu sonucta kazanmam halınde sgk kozunu kullanarak 2. davayı acacam cunku benım primlerım eksık odendı. ha bu arada dava ne kadar uzarsa benım ıcın okadar ıyı gelen faız dolar almaktan daha avantajlı 2-3-5 yıl fark etmez cok sukur yemeye ekmegımız var 8 yıl guvenlık ısı yaptım xray-ılk yardım -yangın egıtım-silah ile atış birincilik belgesi-onur vs belgeleri cv bır haylı kabarık ve işimi iyi yapan birisiydim cektıgımız ezıyet aldıgımız maasa degmeyen bır meslegıde sonlandırdım 32 yasımdan sonra meslek ogrenıp 3 ay gıbı bır surede dıs yapı seramık işine girdim ve santiye sefı olarak hayatıma devam edıyorum.
    ben her ımzalayacagım evragı okurum
    her resmı belgeyı saklarım
    iş verenın laga luga seylerıne ımza atmam
    vardıye cızelgesı ve maas bodralarını saklarım.
    sana gelınce kardesım sahıt yok ıse dava ıse yaramaz sahıt varsa her turlu kazanırsın. iş mahkemesının affı yok her zaman 1-0 ondesın ıscının her kurala uyması gıbı ıs verenınde her kurala uyması gerek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler