User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
44 sonuçtan 39 ile 44 arası

Konu: Ürünü teslim almadan parayı gönderme

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben gecenlerde teyp aldim arabaya.. alirken paranin yarisini yolladim arkadas kargoya gitti guzelce foto falan atti sonra teslim kagidini gonderdi bana bende kalanini yolladim ama yollamayadabilirdim uzak mesafeli alim satimlarda boyle skntilar oluyor tabiki
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

chevelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Facebook ve sahibinden üzerinden ara ara ilanlarım oluyoru benim de. Genelde aracımda değiştirdiğim opel parçaları için ilan açıyorum. Önce ürün gelir sonra para yatırılır diye bir şeyle karşılaşmadım hiç. Ben de epey malzeme alırım, önce havale yapıyorum. Ama satıcıya mesaj attıktan sonra cevaplarına dikkat ediyorum; genelde insanların konuşma biçimlerinden belli oluyor biraz işin rengi. Güven duyarsam yolluyorum parayı. Hiç de kargomun gelmediği olmadı.
    Ben bir parça satarken de mesaj atıp kapıda ödeme ya da güven eksikliği hissedilen bir şey yazılırsa da şu şu gruplarda beni herkese sorabilirsin diyorum. Kapıda ödeme yollayabilmek için fatura kesebilmem gerek sonuçta; fakat ben de vergi mükellefi değilim, sadece elimdeki fazla parçaları satmaya çalışan bir son tüketiciyim. Önce kargoyu gönderdiğim de olmuştur ama ortak arkadaşlarım vardır, birisi güvenilir demiştir öyle olmuştur. Yoksa sahibindende yazan hiç tanımadığım birine önce kargoyu yollayıp sonra parayı beklemem. Yapan var mıdır bilmem ama ben yapmam asla. Yoksa ara ki bulasın sarı çizmeli mehmet ağa.

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben laptop satıyorum. Alıcı, Çorlu'da. Benim orada tanıdığım vs yok. Aynı şekilde kendisinin de İzmir'de yok. Bana GET açın komisyonu ödeyeyim diyor. İyi güzel de, GET sistemi satıcıyı değil alıcıyı koruyor daha çok. Ya laptopdan bir parçayı değiştirip, bu bilgisayar arızalı diye satış iptali gerçekleştirirse alıcı ben ne yapacağım? E adam da haliyle bana güvenip parayı göndermiyor mal gelmeden önce. Sonuç olarak, karşılıklı "nasip değilmiş.." diyoruz ve ticareti gerçekleştiremiyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm e-ticaret sitelerinde bu işler böyle..

Önce ödemeni yaparsın, sonra malını gönderirler.

Onlara söyleyebiliyor musunuz "önce malı gönder beğenirsem ödemeni yaparım" diye?

Hayır.

Onlara diyebiliyor musunuz "bu iş kanunsuz vs" diye.. Tabiiki hayır.. Aklınıza bile gelmiyor ki..

e-ticaret sitelerinden satın alınma yöntemine ses çıkarma, görmezden gel, bahsini bile açma, sonra bireysel kişilerin yaptıkları satışa "önce mal sonra para neden olmuyor, kanuni değil bu durum, dolandırıcısınız" diye mıkırdan.. Yapmayın bunu işte..

Orada kurumsal firma var karşısınızda diyebilirsiniz.. Geçiniz.. Geçenlerde konusu bile açıldı para alınmış mal yollanmamış.. Site batıyor vs diye.. E hani kurumsallıkta sorun olmuyordu? Olur.. İnternetten alışveriş böyle.. Türkiyede de böyle, Tayland'da da böyle, Meksika'da da böyle.. Risk var..

Güvenmiyorsan ya gidip elden alacaksın ya da aşağı oturacaksın. İnternetten alış veriş yapmanın temelinde var bu durum. Çok işkilli birisi isen, ama o ürünü de istiyorsan, bu riski minimize etmek için değişik etkenleri kontrol edersin.. Kafana yatıyorsa o işe girersin. Yatmıyorsa, selametle dersin..

Aliexpress ten taaa Çin'in bilmem ne şehrindeki bilmem ne çekik gözlüsüne çat diye parayı yolla, üstüne 2 ay bekle, içinde kuşku olmasın, buradaki alışverişin yöntemini değiştirmeye çalış.. İyiymiş..

Kim ki bu alış veriş tarzı işine gelmiyor, kafasına yatmıyor, internetten satın almazsın.. Herkes nalıncı keseri gibi.. İşine geldiği gibi yontuyor..

Ben de bazen ürün satıyorum, alıyorum da.. Satarken de alırken de Get met anlamam ben.. Para yollanır ürününü yollarım. Para gönderirim ürünü alırım. İnsanların birbirlerine olan güvensizliklerinden kazanç sağlamaya çalışan bir sistemdir GET. İnsanlara devamlı "gotunuzu kolluyorum ben" fikrini benimsettiren bir sistem..

" Niye kolluyorsun bir tarafımı yahu sen.. Karşımdakine 'dolandırıcı olma ihtimali var' deme hakkını kim veriyor sana.. " diye kimse demiyor. Çok uzun muhabbetler bunlar..

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen bir bağcılar kurnazına Ps sattım.
    Zaten elektronik kargo yapmam mümkün değil. Cihaz benim 6 ay kullanmamışım total garantiside devam ediyor zaten. Biliyorum hiçbir sorunu yok. Dedim gelir alırsın yer yurt belli çok istiyorsan. Geldi. Tam 7 kişi. Bende arkadasın dükkanın önündeydim hiç bozuntuya vermedim. Hemen sorular dükkan seninmi buramı yer gibi. Mk neyapmaya geliosunuz bukadarmı korkaksınız amaç belli neyse.
    Ben biraz ayıktım zaten pek muhabbet değiller. Dedim böyle böyle. Ordada kesik kovaladılar dedim fiyat bu ver al yoksa eyvallah. Alıp gittiler. 15-20 gün sonra whatsupptan yazıyor. Nasılsın napıyorsun diye bende insanlıktan cevap veriyorum sonra biraz yumusattıktan sonra Abi senkronize problemi var cihazda komut algılamıyor. Dedim nasıl işte söyleyecektimde söylemedimde vs. dedim götür garantiye arkadaş. Birkaç gün daha yazdı bu tarz bende tavrımı gidgide sertleştirdim. Muhabbeti geri ala doğru sürüklüyordu. İşe bak şaka gibi. Götürmedide garantiye fatura hala bende gelip almadı.
    Bu tarz birkaç tecrübem daha oldu. Artık ürün farketmez semtine göre satıyorum. Tavrını beğenmediğim adama 1 şişe kola satmam mk. Hermalın doğru dürüst bir alıcısı var çok yormaya gerek yok.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Get aç, farkı ben öderim sana aynı para yatar dediğimde bık bık eden varsa dolandırıcıdır o..
    Muhattap olmam
    yok abi hep böyle olmuyor bende ürün satıyorum get kullanmıyorum

1-Sebep paranın geç yatması hesaba.. Çalıştırıyor parayı firma..
    2-Sebep bazı ürünler için parça sökülme ihtimali
    3-Sebep kayıtlı kredi kartına para yatırılması.. Mesela benim param akbank ta ama kredi kartım garantiden.. Akbankta k. kartım olmadıgından garantiye gidiyor para ordan al geri havale yap (3 tl) uğraş dur eğer borcun varsa çekiveriyor banka falan fistan.

En mantıklısı elden teslim almak ürünü.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler