User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ürünü teslim almadan parayı gönderme

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    işte o yüzden n11,gg,sahibinden havuz sistemi yapıyor .. malını satışa koyuyorsun karşı taraf satın alıyor paran ne senden çıkıyor ne karşı tarafa gidiyor.. sistemin havuzunda kalıyor ne zaman ürünü alıyorsun onay veriyorsun paran hesabına yatıyor.. ürünü aldın onay vermeyi unuttun gene belli bir süre sonra para satıcıya yollanıyor..

almadığını söylersen ürünü orda karşı tarafı site sorguluyor kargo takip nosu istiyor kargoyu sorguluyor falan filan..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylediğiniz yöntemleri reddeden biriyle alışveriş yapmayın.İyi niyetli olan için önerdiğiniz yollar fazlasıyla yeterli.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kez üniversiteli bir arkadaştan bazı motosiklet parçaları almıştım. Karşılıklı konuştuk, gel al dedi tamam dedi. Ben de o gün gidemeyeceğimi söyledim, istersen parayı yatırayım ilanı kaldır dedim. Yok yapmam ben öyle şey dedi. Çocuğu zor ikna ettim para yatırmaya.
    Ertesi gün 9da aradı, abi gelmiyor musun malzemeyi almaya ölüm var kalım var dedi. Malzemeyi almaya gittiğimde yemek ısmarladım.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alacağım ilanın sahibini heryerden buluyorum,mümkünse ekliyorum (fb,wp,insta) güvenilir tarzda konuşuyorsa veya isterseniz buluşalım vb diyorsa veya tanıyanlar varsa sordurtuyorum

tabi ilk işim google girip araç parçası ise xxxxxx(adamın ismi) ardından techturkey diye aratmak.

mtay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gey olmadan bilmediğin tanımadığın birinin hesabına para göndermek büyük bir cesaret bence... Şu devirde insanlara bu kadar güvenilmez...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında olaya şöyle basit olarak bakmak lazım noterde satıştasın önce parayı eline alıp sayıp mı imza atarsın yoksa imzayı attıktan sonra mı paranı alıp sayarsın tabi ki herkes önce parasını satıp imza atmak ister internet üzerinden satıştada mantık bu ama maalesef bizim kafamız her zaman adam çarpmaya çalıştığı için güven oluyor insanımıza

Ben kendimde güvenemiyorum görmeden bilmeden para yatırmaya o yüzde üç kuruş fazla olsun kendi şehrimden yada elden görerek alabileceğim yerden olsun diyorum

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu işler bizim ülkede çok zor, her yer kalitesiz adam dolu
    parayı almadan malı asla yollamam
    get met hikaye, get ile notebook satışı yapan bir arkadaş vardı gurcell di galiba, adam memoryleri alıp geri yollamış gelde kanıtla?

konuyu açan arkadaş önce mal gelir sonra parası ödenir falan yazmış, yada öyle bişe
    nerede öyle bir dünya varmı?

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ürün göndermeden para almanın nesi yasal değilmiş, bir yerlerinden kanun uydurmasınlar.

Yıllardır 2.el ürün alıp satarım. Bu işlerin raconu budur. Önce para sonra kargo. Bilhassa elektronik ürünleri asla get ile göndermem. Her türlü alengire açık. İmei kopyalarlar, içinden parça çalarlar. Hepsi yaşanmış örnekler.

Riski alması gereken ürünü talep edendir. Zorla satmıyoruz neticede. Güven problemi olursa izmirden bir tanıdık bulup öyle almalarını rica ediyorum. O da olmazsa başkasından alın diyorum.

get ile almayı teklif edenler o şekilde satış yapanları tercih edebilir. Hem istediğiniz özelliklerde - fiyatta olacak, hem de riskin fazlasını satıcı alacak. Öyle bi dünya yok valla.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes get acamayana dolandirici muhabbeti yapmis ama mesela elektronik satiyorsam bende kesinlikle yanasmiyorum. Hatta hesabina direk parayi gondereyim urunu sonra kargolarsin teklifleriyle bile cok karsilastim. Ayni sehirden baskasi gelip elden alsin. Hem kargo da olusabilecek sorunlardan kurtulmus oluyorum hemde adam gelsin baksin incelesin alsin gitsin. Sonradan basim agrimasin diye

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parayı Cepbank la gönderin karşı tarafa bir nebzede siz güven verin ama ürün gelmeden cep bank telefon numaranızı söylemeyin
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan favorim n11 havuz hesabı olduğundan hiç sıkıntı yok sahibinden biraz uğraştırıyor get ilan açma vs gibi

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben birçok 2. el ürün aldım kendim de sattım.

Hem alış hem satış get üzerinden yaptım bir sorun olmadı.

İyi niyetli 2 taraf arasında sorun olmaz ama taraflardan biri art niyetli ise her şey olabilir.

Hep risk. En güzeli eş dost varsa elden aldırmak. Yoksa get. Yoksa da almamak.

Ben almadım almam da. Dikkat etmek lazım.

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımız bozulsa tamir edilmeden parasını ödemeyiz ama satmadığımız malın parasını önden alıyoruz
    Site de bi sürü dolandırıcılık başlığı altında olaylar açılıyor

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar tech ailesi

Son günler de sahibinden üzerinden farklı şehirler de aradığım birkaç parça ürün denk geldi
    Her kullanıcı önce parayı hesabıma gönder sonra ürünü gönderirim diyor

Bende diyorum ki get açın komisyonun ekleyin diyorum yok
    Kargo firması kapıda ödemeli gönderin diyorum yok .

Sizler alışverişlerinizi nasıl yapıyorsunuz ürünü almadan para transferi yapar mısınız?

Bu tarz mesaj atanları sahibinden e şikayet ettiğiniz de kullanıcıyı kitliyor ve size mesaj atıyor.Kişinin ürünü teslim etmeden para talep etmesi yasal suçtur.Savcılığa başvurmanız halinde her türlü bilgi ve belge tarafımızdan sizlere yardım amaçlı sunulacaktır deyip teşekkür mesajı atıyorlar

Şahsi tavsiyem ürünü teslim almadan ödeme yapmayın
    Ben internet üzerinden çok ürün satan birisiyim. Şahsen bende parayı almadan asla ürün yollamıyorum. Bir kere parayı almadan, genç bir çocuğun kalbi kırılmasın diye, kendi geçmişimi düşünüp duygulanıp, babasının sözüyle gitar verdim. Burnumdan geldi... Yine benzer bir durumda yine gitarımı satarken 50 lira eksik aldım bir emekli öğretmenden... Oda ödemedi hakaret ettim, yarabbi şükür dedi... Bana ders oldu....

Ben şahsen GET kapıda ödeme gibi şeylerle de uğraşmıyorum eğer çok acil satma zorunluluğum yok ise. Aslında ürün satarken bu izlediğim yol maalesef alıcıyı istismar etmeye çok açık...

Kesinlikle şüphelerinizde haklısınız...

Ben alıcıyken yüzyüze görüşebileceğim şekilde alıyorum ikinci el ürünleri, elden alamayacağım ürünlerle ucuz olsa da ilgilenmiyorum...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Get aç, farkı ben öderim sana aynı para yatar dediğimde bık bık eden varsa dolandırıcıdır o..
    Muhattap olmam
    GET falanda hikaye.
    Adama sıfır ürün sattım ürünü aldı, arıyorum nezaman onay vericen bugun yarın vs 3. gün kargoya verip geri yolladı. Tatildeydim kargoyu beklettim paketi açtığımda benim ürün yerine aynı ürünün arızalısının konulduğunu gördüm ve adam kutu içindeki diğer içerikleride almış param hala sistemin havuzunda bekliyor. Bu arada o arkadaşda bu forumdan

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GET falanda hikaye.
    Adama sıfır ürün sattım ürünü aldı, arıyorum nezaman onay vericen bugun yarın vs 3. gün kargoya verip geri yolladı. Tatildeydim kargoyu beklettim paketi açtığımda benim ürün yerine aynı ürünün arızalısının konulduğunu gördüm ve adam kutu içindeki diğer içerikleride almış param hala sistemin havuzunda bekliyor. Bu arada o arkadaşda bu forumdan
    Kim olduğunu söyle de herkes bilsin
    Başkalarının canını yakmasın
    Bence bunun için ayrı bir konu açmalısın

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GET falanda hikaye.
    Oha o nasıl bir iş ya. Ürünü al arızalıyı koy geri yolla. İnsanlar şaşırmış. Bence de konuyu aç ifşa et. Görsel vardır mutlaka ekle bilsin herkes.

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 yada 2014 yılında olan bir olay şimdi sanalpazar üzerinden ekran görüntüsü koyacakdım fakat sanalpazar eski mesajları ve ilanları silmiş müşteri hizmetlerine mail attım düzenlenirse burayada koyarım.
    Benden tavsiye mal bir yana para bir yana. @Evrenoz @tolga_kaan_

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söyle kardeşim sen de kimmiş neymiş bu zeki (!) arkadaş. Başkasının canı da mı yansın.

Bu arada, para yollanır, sonra da kargo yola çıkar. Araba mı alacaksın? Beraber bankaya gidilir, para yatırılır. Sonra yine beraberce en yakın notere gidip satış verilir.
    Yeni yeni icat çıkarmayın. Önce malı alayım, sonra parayı vereyim. Yok ya!?!? Başka...???
    Atasözü, bizim Atasözümüz. Farkındasınız di mi?
    "Parayı veren düdüğü çalar "

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler