User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
46 sonuçtan 39 ile 46 arası

Konu: Zemin kattaki evde hırsıza karşı önlem?

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hirsiza sadece yatak odanızda karşı koyarsanız sorun yok. Diğer odalarda müdafa yaparsanız haksız konumuna düşüyordunuz. Wellcome to turkey.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    He bu arada fındıklıya başıbüyüğün hırsızları bakıyor aklında olsun

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir de öyle hırsızı vurup yatak odasına falan taşımaya kalkmayın

parmak izi, ayak izi, yerde sürüme her şey belli oluyor yani haklı çıkmak için çabaladıkça dibi görürsünüz.

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hırsıza ,katile ,tecavüzcüye kolaylık olsun diye yapmışlar ak memleketinde kanunları.

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İNSAN HAKLARI zırvasından; AB'ye uyum paketinde sokulan uygulamalardan biri işte.

Türkiye'de herkese kendi dilinde eğitim, Almanya'da Almanca bilmek zorundasın gibi dikte edilen ve bizde uygulanmaya koyulmuş kanunlar zırvası.

Adam senin canına/malına kast ediyor ; göz göre göre HAKLARINA tecavüz var ; onun ki İNSAN HAKLARI, senin ki DOĞA KANUNU muamelesi görüyor.

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    He bu arada fındıklıya başıbüyüğün hırsızları bakıyor aklında olsun
    Abi isimlerini, cisimlerini veya bulup yürüyebileceğimiz mekanlarını falan biliyorsan çok işime yarar, zaten burdan 5 dakika araçla.

Eve bugün geldim kesilen yeri görseniz ufacık, kıç kadar yerden girmiş.Ev sahibiyle görüştüm, arkaya sokak lambası tarzında bir aydınlatma yapacaklarmış, ayrıca şirketle anlaşmışlar, kamera ve güvenlik sistemini paket halinde alacaklarmış diğer mülk sahipleri ile mutabakata varmışlar.
    Ben de şu yüksek sesli pilli alarmlardan ve pencerelere takılan mandallardan alayım diyorum.Nereden bulurum acaba var mı fikriniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    16-17 yaşındaki cocuklar takılıyor genelde bulsan da bir şey yapamazsın. Giden gitti çoktan 30 senedir fındıklıda esnaflık yapan arkadaşımın evine girdi başıbüyüğün çocukları gidip bulsan da bir yaptırımı yok.

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaptırımında değilim be abi, giden de gitti zaten kullanmadığım telefon falandı, benden çok bir şey eksilmedi.Ama bana ve bu çevreye verilen huzursuzluk çok rahatsız edici.

Ben yeni geldim İstanbul'a, bugün geldim.Karşı binada çelik panjur yaptırmış birkaç daire zemin kat benim ev gibi onlar da.Herkes tedirgin pencereyi açıyorum benle beraber pencereye çıkıyor insanlar bir şey mi var diye.Çoluk çocuk da olsa bunların kulağını biri çekmezse bu düzen bozulmaz ki.

Bakalım şuan polis bize bilgi vermedi henüz.Imei takipte, salak herif aydınlatma butonlarında, parfüm şişesinde falan hep parmak izi bırakmış.Bu tiplere bir miktar sıkıntı verilmedikçe düzelmiyorlar.
    Adana'da bizim evin aşağısında kasabı soymuşlardı geçen yıl.Komik ama üzülmüştük, adamın dükkanının içindeki nakitle ne kadar et varsa yükleyip götürmüşlerdi.Adam da ne kadar bilendiyse artık, dolabın dibine yatak yapmış dükkanda uyuyormuş ara sıra.Bir gece yine adamın dükkanı soymaya gelmişler, o da durumu fark edince bizim oralarda "zırh" diye tabir edilen döner bıçağı-pala karışımı bir cismi çıkartıyor ve elemanların birinin sırtına indiriyor.17 yaşında bir çocukmuş, önceki sefer giren de oymuş.Mahallede araba radyolarını, kamyon-kamyonet stepnelerini falan çalıyorlarmış.Bu olaydan sonra düzelmişti durum.

O yüzden somut bir duruş olmadıkça durumun pek değişeceğini sanmıyorum abi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler