User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
46 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Zemin kattaki evde hırsıza karşı önlem?

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En temizi köpek abi en sağlam önlem.

Kıç kadar pinscher'ın havlaması bile ürkütür adamı.Feriştahı olsa giremez.Sadece köpek korkusundan değil köpek havlayıp evi sokağı ayağa kaldıracağı için anında kaçarlar.Hem köpek bakmak iyidir,alın besleyin işte mis gibi.Hem güvenliğiniz olsun hem dostunuz
    1.5 sene önce rottweiller cinsi köpeğimi üretme amacıyla çaldılar bilgin olsun.

Pencere menteşelerinin aynısını açıldığı kısma takın. Demirini pencereyi açarken çıkarırsınız. Sız evde degilken pek bu teşebbüste bulunmazlar zaten bence. Benim aklıma bu geldi.

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev sahibi anneme arka tarafa sokak lambası tarzında bir aydınlatma sistemi yaptırmak istediğini söylemiş.Pencerenin önüne de kafes parmaklık yapacaklarmış, o ne oluyor ise artık bilemiyorum.

Alarm konusunda ev sahibi isteksiz, yarı yarıya ödeyelim, burada bu ilk değil son da olmaz kalıcı bir çözüm üretelim diyorum ama bakalım, henüz tam konuşamadık alarm konusunu.
    Bunun yanında şu pilli, yüksek ses ile öten alarm ve menteşe gibi pencereyi arkadan kilitleyen mekanizmadan da alacağım ilk fırsatta, bakalım nerede bulacağız gidince araştırmam gerek.Camı kırmak istemiyorlar pek it herifler, ses çıkarttığı için çekiniyorlar.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ev nerede?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Emrecan-R

Fındıklı/Maltepe

SCfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun. Bize de denemişlerdi giremediler sonra da biz kötü olduk hemen alarm şirketleri filan şuan pronet bağlı evde gerçekten sistemleri iyi alarm çaldığı an hemen en yakın devriye gezen polise haber veriyor karakola değil ev içi ev dışı durumları var hareket sensörü koyuyolar ama fiyatları çok fazla gerçekten bizim ki 49 dolar aylık

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SCfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Bize de denemişlerdi giremediler sonra da biz kötü olduk hemen alarm şirketleri filan şuan pronet bağlı evde gerçekten sistemleri iyi alarm çaldığı an hemen en yakın devriye gezen polise haber veriyor karakola değil ev içi ev dışı durumları var hareket sensörü koyuyolar ama fiyatları çok fazla gerçekten bizim ki 49 dolar aylık
    oha arkadaş aylık 200tl nedir. yalı falan olması lazm evin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alt komşumuz alarm taktırdı, pencereler demirli, adam onlar evdeyken salona giriyor. Bildiğin salonun eve açılan kapısını açamıyor. Komşu bağırdığı halde adam istifini bozmadan kapıyı zorluyor. En son polis felan diyorlar 1. kattan atlıyor. Adamlar o kadar organize olmuş ki 2 kişi bunu omzuna alıp kata uzatıyor. Biz evde karşılaştık, bunu pencereden aşağı atsak ceza alır mıyız ?
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Zorbey
    Yaralanırsa alırsınız ama hakkaniyete göre indirim yapılabilir hakime bağlı.

Aylık 49 dolar benim için külfetli olabilir, ev sahibiyle görüşeyim...
    Evin metrekaresine göre fiyat değişiyor mu acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @220T
    Tamamdır abi.
    @Tayfun.O
    Teşekkür ederim abi.Yola göre arkada kalıyor girdikleri pencere.Karanlık, sağı solu ve karşısında binalar var, kuytu olduğu için uğraşmışlar, makasla kesip girmişler diye tahmin ediyoruz.
    Sesi duyunca kaçarlar mı şüpheliyim.Soğukkanlı biriyse alıp kapatma şansı da var alarmı.Yine de alıp takacağım, göz çıkartmaz.

Ayakkabı için ise ben daha trajikomik bir şey söyleyeyim; ilk parmaklıklar zorlandığında evde ev sahibi, memurlar ve dayım varken bizim üstümüzdeki de ayakkabılarının çalındığını gelip söylemiş, tutanak tutturmuştu.
    Ayakkabılarımızdan da olmayalım, kansız ne bulsa çalıyor...
    Sizin mahalleye biri dadanmış eski bir şey koyun ya onu almaz eski diye maksat içerde biri olduğunu anlasın *bne

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alt komşumuz alarm taktırdı, pencereler demirli, adam onlar evdeyken salona giriyor. Bildiğin salonun eve açılan kapısını açamıyor. Komşu bağırdığı halde adam istifini bozmadan kapıyı zorluyor. En son polis felan diyorlar 1. kattan atlıyor. Adamlar o kadar organize olmuş ki 2 kişi bunu omzuna alıp kata uzatıyor. Biz evde karşılaştık, bunu pencereden aşağı atsak ceza alır mıyız ?
    Yatak odana girmediği sürece cezası var diye biliyorum kafasına sert bi cisimle vurun gebersin yatak odasına taşıyın. Tabi bu telaşla düşünülür mü bilmiyorum karanlıkta biri benim karşıma çıksa evin için de söve söve bi hal olurum heralde

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum zaten duvar karanlık,izbe bir yerde diyorsun.duvarı ör gitsin bence

alarm en iyi çözüm.zaten bir ötmeye başlarsa mahalle ayaklanır.alarmın dışardan görüntüsü bile yeter.

fikirtepedeki kentsel dönüşümden yüzünden evlerinden çıkmak zorunda kalanların çogu fındıklıda zati

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    duvarı nasıl duvarla örücen yaa
    camı ör bence

vtechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok geçmiş olsun. basit pratik bir yöntem olarak:

Kutay AYHAN
    PASSWORD:JDM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorunu 3 kez yaşadık.

Sıfır bina yaptık, bodrum kattan korkulugu keserek içeri giriyor. kapının kilidini patlatıp komple 12 dairenin musluklarını vs alıp ön kapıdan cıkıp gidiyor. Biz çözüm olarak daireler satılmadan önce giriş katlara kiracı koyduk. şuan kafamız biraz rahat. Ama hırsız bu. Hırsız kilit dayanmaz. Şerefsizler haram yemeye alışkınlar.
    #KGdetanirlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.. Geçen yıl pronet teklifi almıştım 80m2 ev için aylık 160 170 tl ye yakın bir meblağ istemişlerdi. Dolar üzerinden hesaplanıyor sanırım tam emin değilim.. Arayıp teklif alabilirsiniz, gelip keşif yapıyorlar fiyat teklifi çıkarıyorlar. Ama ev sahibinin aylık bu ödemeyi karşılamasını beklemeyin tabi
    FOR US BY US

[/CENTER]

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    projektor'ün elektrik'ini daireden değil binanın elektrik'inden almalısınız bunun rızasını herkes'in vermesi lazım sonuçda kendinize birşey yaptırmıyosunuz, içeridende parmaklık yaptırıp elektrik verilebilir evde çoluk çocuk yoksa tabikide

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. @mikelazi
    Duvar örmek mantıklı olabilir evet ama ne şekilde yapabiliriz gidip yerinde hesaplamak gerek.Arka pencerenin karşısında diğer binaların yanından da gelebilirler, bizim apartmanın dibinden de.Köşeli u şeklinde bir duvar yaptırmak lazım.Tepesini de tavana kadar yükseltmek gerek, bakalım daha ev sahibini aramadım hafta sonu diye, 3 gibi telefon edeceğim. @vtechno
    O tarz pratik bir kildi ben de bulup alırım en kısa zamanda, açılmayınca camı kırmadan gidiyorlarmış, işe yarayabilir.
    @KGüneyli
    Geçmiş olsun abi.Ev soyulduktan sonra araştırırken buldum ben de, iki çeşit kilit var.Biri mandallı barel, diğeri ise normal barel diye geçiyor.İkisinin de zayıf noktaları var ama aynı anda kullanılırsa birbirini kapatıyor.Tuzaklı bareller var, kilit zorlandığında kırılarak kapıyı kilitliyor, birini tuzaklı alıp, diğerini de çelik takviyeli alabilirsiniz.Çelik takviyeli de yine darbelere karşı dayanıklı.
    Bir de kilidin önüne takılan döküm muhafazalar varmış, çelik silindir rozeti veya zırh diye de geçiyor.Bu kombinasyonla kapıdan içeri kimse giremez kolay kolay.Tuzaklı barel maymuncukla bile açılmıyor sanırım. @skunk11
    Bizim ev de 55 metrekare abi, 1+1, numaramı bıraktım bakalım dönüş bekliyorum. @AdoneuS
    İçeriye parmaklık hiç düşünmedim abi ama dışarıdakini kesen içeridekini rahat keser ama elektrik verirsek işler değişir tabi.Kafamın bir köşesine yazdım son çare böyle bir şey olabilir.
    Apartmanın elektriğinden alsak bile bizim o tarafların suyu ve elektriği sık kesiliyor, böyle bir durumda sıkıntı yaratmaz mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde hırsızla karşılaşırsanız kendiniz de yaralanmadan, onu da yaralamadan, darp etmeden etkisiz hale getirip polis çağırın polise teslim edin.
    Yaralanırsa, rapor alırsa sizden şikayetçi olma hakkı var.

Süreli / süresiz iş göremez raporu alırsa, ya da balkondan atlayıp ölürse yine siz suçlu olursunuz. Üzerine SSK nın size dava açma hakkı var ki muhtemelen de dava açacaktır. Örnekleri var. Hele bir de devlet memuru falan çıksın hırsız, hayatınız kayar.

15 yıl olmuştur.. İzmirde yaşıyorken evim yüksek giriş katında idi. Balkondan atlayıp eve girmiş arkadaş. Bekar evinden ne alacaksa saftirik..
    Ben de evde köpek besliyorum. Ama sözüm ona köpek.. Ayı desek yanlış olmaz. 120 kg. arkadaş. Baba Sivas Kangal, Anne St.Bernard. Mix arkadaş..

Gecenin bir yarısı balkondan eve giren birisini görüyor, atlıyor koluna, ısırarak önce kolunu kırıyor, sırtüstü yere yatırıyor altına alıp üzerine yatıyor, hırsız beyin kafasını iki yanına ön patilerini atıyor, suratına doğru ön dişlerini göstererek hırlıyor.

Benim telaşla seslere uyanıp apar topar salona geldiğimdeki sahne buydu.. Adam milim kımıldayamıyor hem ağırlık sebepli hem korkudan.. Polisi aradım, polis gelene kadar da öyle kaldılar. Polis geldi, aldım benim azmanı üzerinden.. Aldılar götürdüler adamı.. Oradan çıkarken şikayetçiyim dedi, onu hastaneye götürdüler, beni karakola.. Adam hastaneden karakola gelene kadar da bekledim orada..

Adam geldi benden şikayetçi oldu "Köpek kolumu kırdı" iddiası ile.. İfadeler vs.. Mahkemeye sevk.. Hırsızın şikayeti karşısında, e senin ne işin var orada durduk yere köpek saldırmıyor ki gecenin bir yarısı.. vs diye savunma yaptık, o suç farklı bu suç farklı dendi. Daha sonra kontrollü serbestlik vs, köpek psikoloji raporu falan istediler, hane içinde olması sebepli öyle kapandı gitti konu. Ama bizimki öldürebilirdi, ya da adam memur vs çıkabilirdi.. O zaman yan basardım işte..

Demem o ki suçlu oluyorsunuz haberiniz olsun.. Bu suçluluk konusuyla ilgili çok fazla haber çıktı geçmişte.. Böyle bir şey var yani.. Hırsızı karşısınızda gördüğünüzde (evet biliyorum çok zor ama) cengaverlik yapmayın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde hırsızla karşılaşırsanız kendiniz de yaralanmadan, onu da yaralamadan, darp etmeden etkisiz hale getirip polis çağırın polise teslim edin.
    Yaralanırsa, rapor alırsa sizden şikayetçi olma hakkı var.

Süreli / süresiz iş göremez raporu alırsa, ya da balkondan atlayıp ölürse yine siz suçlu olursunuz. Üzerine SSK nın size dava açma hakkı var ki muhtemelen de dava açacaktır. Örnekleri var. Hele bir de devlet memuru falan çıksın hırsız, hayatınız kayar.

15 yıl olmuştur.. İzmirde yaşıyorken evim yüksek giriş katında idi. Balkondan atlayıp eve girmiş arkadaş. Bekar evinden ne alacaksa saftirik..
    Ben de evde köpek besliyorum. Ama sözüm ona köpek.. Ayı desek yanlış olmaz. 120 kg. arkadaş. Baba Sivas Kangal, Anne St.Bernard. Mix arkadaş..

Gecenin bir yarısı balkondan eve giren birisini görüyor, atlıyor koluna, ısırarak önce kolunu kırıyor, sırtüstü yere yatırıyor altına alıp üzerine yatıyor, hırsız beyin kafasını iki yanına ön patilerini atıyor, suratına doğru ön dişlerini göstererek hırlıyor.

Benim telaşla seslere uyanıp apar topar salona geldiğimdeki sahne buydu.. Adam milim kımıldayamıyor hem ağırlık sebepli hem korkudan.. Polisi aradım, polis gelene kadar da öyle kaldılar. Polis geldi, aldım benim azmanı üzerinden.. Aldılar götürdüler adamı.. Oradan çıkarken şikayetçiyim dedi, onu hastaneye götürdüler, beni karakola.. Adam hastaneden karakola gelene kadar da bekledim orada..

Adam geldi benden şikayetçi oldu "Köpek kolumu kırdı" iddiası ile.. İfadeler vs.. Mahkemeye sevk.. Hırsızın şikayeti karşısında, e senin ne işin var orada durduk yere köpek saldırmıyor ki gecenin bir yarısı.. vs diye savunma yaptık, o suç farklı bu suç farklı dendi. Daha sonra kontrollü serbestlik vs, köpek psikoloji raporu falan istediler, hane içinde olması sebepli öyle kapandı gitti konu. Ama bizimki öldürebilirdi, ya da adam memur vs çıkabilirdi.. O zaman yan basardım işte..

Demem o ki suçlu oluyorsunuz haberiniz olsun.. Bu suçluluk konusuyla ilgili çok fazla haber çıktı geçmişte.. Böyle bir şey var yani.. Hırsızı karşısınızda gördüğünüzde (evet biliyorum çok zor ama) cengaverlik yapmayın..
    mevzuya bak.geçmiş olsun.

birde utanmasalar aynı nezarete atarlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler