User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Tek taraflı kaza - kasko. Lütfen Yardım

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben birden fazla sefer çamurluk ayna vs sürttüğüm durumlarda sokakta otoparktan çıkarken duvara sürttüm vb. tutanaklarla sorgusuz sualsiz aracımı hem yetkili hem özelde kaskodan tamir ettirdim.

Sadece son bir olayda aracı alışımın 3. gününde tek taraflı kaza yapınca (marşpiyeli kaldırım köşesine vurdum) 1 hafta 10 gün uğraştırdılar istihbarat vs ama o da halloldu sanayide boyacımda yaptırdım.

Çok korkulacak bir şey yok, alengirli bir durum yoksa çekinmeyin, haklı sizsiniz. Kasko kendi aracınızda oluşan hasarları yaptırmak için alınıyor sonuçta

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar konu 3 yıllık. ağır hort olmuş.

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler cevaplar için teşekkürler aracı sadece yazılı beyanla bıraktım tutanak polis falan gerekmiyormuş park halinde oluşan kazalarda
    Samara 2109

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konu 3 yıllık. ağır hort olmuş.
    Hali hazırda olan bir konu varsa o konudan devam edilir, arkadaş doğrusunu yapmış.

Konu kirliliği yapmamış.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

by_speedvw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yetkili servisler ( en azından vw ) muadil parça kullanmaz servis de yapılan onarımlarda kullandırtmaz genelde böyle durumlarda kasko ya fiyat çok gelince hemen ararlar kullanıcıyı efendim serviste maliyet çok çıkıyor tramer şişmesin kendi anlaşmalı yerimizde yapalım derler. kabul ettiğindede farın panelin radyatörün tamir olur çıkartır verirler dışarda araçlarınızı mutlaka yetkili servislerde onarım yaptırın maliyet ne çıkarsa cıksın işiniz düzgün parçanız sıfır olsun karşınızda muhattap olabilecek birilerinide bulmuş olursunuz
    PD 130

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kasko firmasına baglı biraz trafikten rapor konusu.

2018de cumartesi iş çıkışı gündüz vakti yaptıgım kazada trafik polisi raporu olmasına rağmen araştırmaya vermişlerdi dosyayı. raporda 0 promil yazıyor olmasına rağmen alkol ölçüm slipi dosyaya eklenmediği için (0km araç pert + karşı tarafta 10-15k hasar)

Babam kendi aracıyla otoyolda köpeğe çarptığında servise verilen beyan yeterli olmustu. Fotoğraf vsde yoktu onda

Wind of VW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz hafta, annem aracı avm otoparkında park ederken geri manevrada ayağı frenden kayıyor, ve bir beton kolona sağ tarafı çarpıyor, iki kapıda ezik oluşuyor. AVM de terzide işi var, onu halledip torununu okuldan almaya yetişmesi lazım düşüncesi ile ortamda biraz loş ışık olduğundan göz ucu ile hasarı tam göremeden avm ye girip çıkıyor. Eve geldiğinde arka kapılarda çizik var diye baktığımızda gördük ki hasar küçük değil.
    Ancak olay yerinden ayrıldığı, öncesinde resim vs çekmediği için elimizde görselde yok.

Bu olay akşam olduğundan, ertesi sabah resmi servise aracı götürdük. Cuma günüydü ve exper Pazartesiye kadar gelmedi.
    Servis hasar onarım ekibi sorumlusu olay yeri resmi yoksada sonradan nerde olduğunu gösterir bir foto çekip gönderin dedi. AVM sonuçta giriş çıkışlar kamera kaydı var, yalan beyan olmasın diye aracı tekrar götürüp ilk defa kaza oluyor gibi göstermedik. Çarpılan yerin fotosunu çektik. Dürüst olucaz ya.

Servis aracın kapılar ve arka kapı menteşe tarafı sütunda hasar onarımı için çıkardığı toplam 80k civarı hasarı çok bulmuş, ödememek için binbir bahane üretiyormuş. Tek taraflı AVM de nesneye çarpma ile ilgili Emniyete bildirimde bulunmak lazımmış, alkol ölçümü yapılmamış. Ben hiç ortada şüphe yokken alkol ölçümü yapıldığını görmedim açıkçası. Görgü tanığı olan durumda da kontrollü otopark vs emniyete gerek olacağı hiç aklımıza gelmezdi.

Araç 17 Kasımdan beri yetkili serviste sigorta onayı olursa onarılmayı bekliyor. Sigorta firması bilirkişi tutmuş. Bizimle 23 Kasımda iletişime geçtiler, 25 Kasımda bizimle ve 27 Kasımda AVM görgü tanıkları ile görüştüler, Otopark plaka okuma sistemi kamera kayıtlarını incelediler. Giriş çıkış saatleri tutarlı. AVM otoparkınd araçların park yerlerini gören kamera yok, Giriş çıkış plaka okuyan kameralarda araç görünüyor, şoför de görünüyor. Ancak hep Aracın sol tarafı göründüğü için giriş çıkışta sağ taraf yok.

Ancak Otopark görevlisi kazayı gördüğünü birazda abartarak olsada anlatmış. Sözüm ona araca yaklaşıp kaza yapan kişiye büyük hasar var vs demişlerde şoför oralı olmamışmış. Bu kısım uydurma. Bende olay günü AVM ye gittiğimde sözüm ona olayı gören güvenlik memuru masal gibi birbirine çarpan iki araç vardı aslında vs bambaşka birşey anlatmıştı. İnsanlar sıkılıyor herhalde hareket olunca da abartıyorlar.

Bilirkişi bize sigorta firmasının ödemeye yanaşmadığını, kendisinin bize inandığını kazanın belirtilen saatlerde belirtilen yer gerçekleştiğini raporlayacağını ancak Sigorta firmasının olumsuz dönüş yapabileceğini iletiyor.

25 yıldır aynı acente ve aynı özel sigorta ile kasko vs kullanıyoruz. ilk defa tek taraflı bir kaza yaşadık ve bunda da Sigorta firması bizi mağdur etmeye yönelik ifade veriyor. Sizce bu ne kadar güvenilir bir hizmet?
    All Seasons just Feel the Wind of VW Spirit...
    O bir E.T.

babayimben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek kişilik kazalarda kaskolar ödememek için her türlü taklayı atacaktır
    Olay anında sigorta firmasını bilgilendirmemişseniz işiniz zor
    1994 Doğan S, 1990 E30 318is, 2007 Astra 1.6, 2005 Mazda 3, 2012 F30 316i, 2017 HR-V 1.5 i-VTEC, 2007 E60 535D LCI, 2018 1.6 CDTI Insignia, 2018 C200d FL, 2018 Mx-5 ND 1.5

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wind of VW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz hafta, annem aracı avm otoparkında park ederken geri manevrada ayağı frenden kayıyor, ve bir beton kolona sağ tarafı çarpıyor, iki kapıda ezik oluşuyor. AVM de terzide işi var, onu halledip torununu okuldan almaya yetişmesi lazım düşüncesi ile ortamda biraz loş ışık olduğundan göz ucu ile hasarı tam göremeden avm ye girip çıkıyor. Eve geldiğinde arka kapılarda çizik var diye baktığımızda gördük ki hasar küçük değil.
    Ancak olay yerinden ayrıldığı, öncesinde resim vs çekmediği için elimizde görselde yok.

Bu olay akşam olduğundan, ertesi sabah resmi servise aracı götürdük. Cuma günüydü ve exper Pazartesiye kadar gelmedi.
    Servis hasar onarım ekibi sorumlusu olay yeri resmi yoksada sonradan nerde olduğunu gösterir bir foto çekip gönderin dedi. AVM sonuçta giriş çıkışlar kamera kaydı var, yalan beyan olmasın diye aracı tekrar götürüp ilk defa kaza oluyor gibi göstermedik. Çarpılan yerin fotosunu çektik. Dürüst olucaz ya.

Servis aracın kapılar ve arka kapı menteşe tarafı sütunda hasar onarımı için çıkardığı toplam 80k civarı hasarı çok bulmuş, ödememek için binbir bahane üretiyormuş. Tek taraflı AVM de nesneye çarpma ile ilgili Emniyete bildirimde bulunmak lazımmış, alkol ölçümü yapılmamış. Ben hiç ortada şüphe yokken alkol ölçümü yapıldığını görmedim açıkçası. Görgü tanığı olan durumda da kontrollü otopark vs emniyete gerek olacağı hiç aklımıza gelmezdi.

Araç 17 Kasımdan beri yetkili serviste sigorta onayı olursa onarılmayı bekliyor. Sigorta firması bilirkişi tutmuş. Bizimle 23 Kasımda iletişime geçtiler, 25 Kasımda bizimle ve 27 Kasımda AVM görgü tanıkları ile görüştüler, Otopark plaka okuma sistemi kamera kayıtlarını incelediler. Giriş çıkış saatleri tutarlı. AVM otoparkınd araçların park yerlerini gören kamera yok, Giriş çıkış plaka okuyan kameralarda araç görünüyor, şoför de görünüyor. Ancak hep Aracın sol tarafı göründüğü için giriş çıkışta sağ taraf yok.

Ancak Otopark görevlisi kazayı gördüğünü birazda abartarak olsada anlatmış. Sözüm ona araca yaklaşıp kaza yapan kişiye büyük hasar var vs demişlerde şoför oralı olmamışmış. Bu kısım uydurma. Bende olay günü AVM ye gittiğimde sözüm ona olayı gören güvenlik memuru masal gibi birbirine çarpan iki araç vardı aslında vs bambaşka birşey anlatmıştı. İnsanlar sıkılıyor herhalde hareket olunca da abartıyorlar.

Bilirkişi bize sigorta firmasının ödemeye yanaşmadığını, kendisinin bize inandığını kazanın belirtilen saatlerde belirtilen yer gerçekleştiğini raporlayacağını ancak Sigorta firmasının olumsuz dönüş yapabileceğini iletiyor.

25 yıldır aynı acente ve aynı özel sigorta ile kasko vs kullanıyoruz. ilk defa tek taraflı bir kaza yaşadık ve bunda da Sigorta firması bizi mağdur etmeye yönelik ifade veriyor. Sizce bu ne kadar güvenilir bir hizmet?

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çizikten dolayı oluşan hasarda, 80.000 tl çok değil mi?

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evvela gecmis olsun. Rapor vs olmadigi icin sigorta isi surebildigi kadar yokusa surecektir. Benim sahsen daha once 2 kere tek tarafli maddi hasarli kazam oldu, ikisinde de kolluk kuvvetini cagirip zabit tutturdum, biri polis bolgesindeydi digeri jandarma bolgesindeydi. Jandarma bolgesindeki 2-3 gun ugrastirmisti, ararsin gelirler, karakola gidip geri gelirler, seni alip tekrar karakola gotururler, ifadeni alirlar, normal mesai saatleri baslayinca tekrar gidersin, nobetci komutana anlattigin seyleri bir de karakol komutanina anlatirsin... Saglamci yapim sag olsun, iki olayda da ne servis ne de sigorta beni ugrastiramamisti. Ancak kolluk kuvvetlerinden rapor almak hakikaten sinir harbi. Hadi jandarma gene arayinca geliyor, polisi ararsin gelmez, gelir "e kendin tutanak tutsana" der, olayi anlatirsin, sana tutanak verip oradan gitmek ister... Yani, genel olarak benim denk geldigim trafik polisleri bu kaza raporuyla ugrasmak istemeyenlerdi. Biraz inat edince rapor tutuyorlar. Neyse, ozetle, isin sonu sigortaya baglanacaksa ben raporu bir sekilde kolluk kuvvetinden almaya calisiyorum. Eski kafalilik ya da saglamcilik, adini siz koyun. Umarim sizin de isiniz sizi uzmeden cozulur bir sekilde.
    öyle işte.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son cümlen yüzde yüz gerçek olduğu için uzun zamandır kasko yaptırmıyorum. Tek taraflı kazalarda yok alkol yok bilmem ne diyip yokuşa sürdükçe sürüyorlar. Yakınım site içinde kaza yaptı polisi arıyorsun ölü-yaralı yoksa orası özel mülk diyip gelmiyor. Ne tutanak tutturabiliyorum ne alkol testi. Kaskoda bakıyor hiçbir bir evrak yok alıyor seni kucağa. Paranla rezil oluyosun.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapıda arabama çarpmışlar diyip beyanla araba yaptırılabiliyorken bu kadar mevzu olmuş olması garip.

Hasarın fotosu var mı gerçekten merak ettim, 80bine yapılacak kadar ne olmuş?
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Son cümlen yüzde yüz gerçek olduğu için uzun zamandır kasko yaptırmıyorum. Tek taraflı kazalarda yok alkol yok bilmem ne diyip yokuşa sürdükçe sürüyorlar. Yakınım site içinde kaza yaptı polisi arıyorsun ölü-yaralı yoksa orası özel mülk diyip gelmiyor. Ne tutanak tutturabiliyorum ne alkol testi. Kaskoda bakıyor hiçbir bir evrak yok alıyor seni kucağa. Paranla rezil oluyosun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapıda arabama çarpmışlar diyip beyanla araba yaptırılabiliyorken bu kadar mevzu olmuş olması garip.

Hasarın fotosu var mı gerçekten merak ettim, 80bine yapılacak kadar ne olmuş?
    kapida arabama carpmislar durumu icin rapor isteniyor diye biliyorum ben, sadece beyanla olmamasi lazim. Ya da en azindan benim kuzenin aracina park halinde vurmuslardi, sigortacinin yonlendirmesiyle polisi cagirip rapor tutturmustuk.
    öyle işte.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapida arabama carpmislar durumu icin rapor isteniyor diye biliyorum ben, sadece beyanla olmamasi lazim. Ya da en azindan benim kuzenin aracina park halinde vurmuslardi, sigortacinin yonlendirmesiyle polisi cagirip rapor tutturmustuk.
    Beyanla oluyor da, sigorta şirketi burada kafasında soru işareti oluştuğu için pek yanaşmıyor anlaşılan.

O kadar hasar verdikten sonra en azından hiç fotoğraf çekmeden basıp gitmek de iyiymiş. Eşim otoparkta ufak bi yeri sürttü diye utana sıkıla arayıp foto atmıştı, kapıda ufak göçük vardı, sağda solda bi yerde yaptırmıştık.

Giulietta'ya sol arka tekere park halinde ayının biri çarpıp salıncağı yamultmuştu, sigortacıyı aradım, fotoğraf çektim, dilekçe yazdık beyanla halletmiştim mesela.

207 varken de camı kırıp havayastığını çalmışlardı, hırsızlık olduğu belli olmasına rağmen sigorta firmasından tipin biri aradı, poliste şikayetçi olmamışsınız, biraz şüpheli durum dedi. Tutanak var, o var bu var her halt var onu mu buldun dedim. İnanmıyorum çünkü bişey çıkacağına o yüzden şikayetçi olmadım, kendim mi yaptım onu mu demek istiyorsun dedim. Ha yok efendim bilmemne de şu da bu da... Ödeyecekseniz ödeyin yoksa ödemeyin, saçma sapan bahaneler aramayın dedim. Ertesi gün tamam dediler ödeyeceğiz, öyle hallettim.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 sene once ben manevra yaparken gece cam filmininde etkisiyle karanlıkta gormeyip kor noktada kalan yuvarlak mantara çıkmıştım arka teker 2cm kaymıştı baya açısı değişmişti direk vw servise çektim beyan yazdım hangi caddede vs nasıl olduğunu anlattım direk onarım yapıldı hiç uğraştırmadılar beni ki gene ciddi bir rakam çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam yürüyen olarak neye gore supheli yapıyorlar anlaması zor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyanla oluyor da, sigorta şirketi burada kafasında soru işareti oluştuğu için pek yanaşmıyor anlaşılan.

O kadar hasar verdikten sonra en azından hiç fotoğraf çekmeden basıp gitmek de iyiymiş. Eşim otoparkta ufak bi yeri sürttü diye utana sıkıla arayıp foto atmıştı, kapıda ufak göçük vardı, sağda solda bi yerde yaptırmıştık.

Giulietta'ya sol arka tekere park halinde ayının biri çarpıp salıncağı yamultmuştu, sigortacıyı aradım, fotoğraf çektim, dilekçe yazdık beyanla halletmiştim mesela.

207 varken de camı kırıp havayastığını çalmışlardı, hırsızlık olduğu belli olmasına rağmen sigorta firmasından tipin biri aradı, poliste şikayetçi olmamışsınız, biraz şüpheli durum dedi. Tutanak var, o var bu var her halt var onu mu buldun dedim. İnanmıyorum çünkü bişey çıkacağına o yüzden şikayetçi olmadım, kendim mi yaptım onu mu demek istiyorsun dedim. Ha yok efendim bilmemne de şu da bu da... Ödeyecekseniz ödeyin yoksa ödemeyin, saçma sapan bahaneler aramayın dedim. Ertesi gün tamam dediler ödeyeceğiz, öyle hallettim.
    deliye dalasacagina caliyi dolan diye bir laf var ya, benimki o hesap. Beyanla yaptirmaya calisip uste para verdigim sigortacinin bana ahkam kesmesiyle ugrasmaktansa cagiririm polisi veya jandarmayi, alirim raporu, cekerim arabayi yetkili servise. Gunun sonunda derdimi polise veya jandarmaya anlatmaya calismak, sigorta firmasindan arayip da beni turlu sacmaliklarla itham edecek tipin birinin sinirlerimi ziplatmasindan iyidir, tabi bence
    öyle işte.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deliye dalasacagina caliyi dolan diye bir laf var ya, benimki o hesap. Beyanla yaptirmaya calisip uste para verdigim sigortacinin bana ahkam kesmesiyle ugrasmaktansa cagiririm polisi veya jandarmayi, alirim raporu, cekerim arabayi yetkili servise. Gunun sonunda derdimi polise veya jandarmaya anlatmaya calismak, sigorta firmasindan arayip da beni turlu sacmaliklarla itham edecek tipin birinin sinirlerimi ziplatmasindan iyidir, tabi bence
    Doğrudur, ancak sigorta şirketi ona rağmen yine yanaşmayabilir veya kıllık yapabilir. 207 örneğinde öyle oldu işte, sigortacımı aradım ne yapmam gerekiyor diye, tutanak tuttur, fotoğraf çek şunu şunu yap, tamam dedi... Polis gelmedi zaten, Ramazandı o zaman, iftara gidecektim ben de arkadaşlarla, çıkınca fark ettim durumu, araç yürüyorsa karakola gelin dedi, gittim, beraber iftar yapacaktık neredeyse Orada rapor yazıldı vesaire, şikayetçi olacak mısın dedi, olayım mı dedim bir şey değişir mi, yok ya pek bişey çıkmaz dedi polis, olmadım ben de

Sigortaya evrakları gönderdim, adam onun üzerine arıyor şikayetçi olmamışsınız şüpheli değil mi diye... Ebenin şeyi... Üstte kısa yazdım da adama giydirdim, he evet dedim ben yaptım tam iftar saati arabam lazım oldu, arkadaşlarımla buluşacağım evden çıktım otoparkta arabamın camı kırık, havayastığı yok, o halde çıkıp karakola gittim, arabamı yapılacağı süre boyunca kullanamayacağım ve ihtiyacım var, ama ben yaptım sigortadan üç kuruş para almak için öyle mi dedim.. Kem küm... Yok öyle demek istemedim... Eee ne demek istedin?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler