User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
60 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Cappy içeceklerinin içindeki garip cisimler hk

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Üşenmeyin meyveyi yiyerek tüketin. Bu ve türevi gıda görünümlü şeylerden de uzak durun. Nektar ne ya, burun damlası ile meyve suyunu damlatıp gerisini herhalde kimyasal ile hallediyorlar.
    Sıkmalık portakal alıyoruz, 1 fileden hepi topu 1 lt anca çıkıyor herifler %100 meyve suyu diye ambalajlayıp satıyor. Senin nasıl bir meyve stoğun varda milyon tane ürün şişeliyorsun, hiç aklım almıyor o yüzden de inanasım gelmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu şekilde olmayanı sağlıklı mı sanki? Su için abi bol bol su için en iyisi bu.
    BMW E90 320d LCI

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık yarım saat önce cappy şeftali içip şu an bu konuyu okumak...
    .

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eksideki konunun son sayfasında şoyle bi link paylaşılmış

.:. Gıda Guvenliği Derneği .:. Kuf ile Meyve Suyu

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rabb'im mideyi nasıl yaratmış kurban olduğum ya ne atsak içine bir şekilde hallediyor Allah'ını seviyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eksideki konunun son sayfasında şoyle bi link paylaşılmış

.:. Gıda Guvenliği Derneği .:. Kuf ile Meyve Suyu
    bende bu tarz bir şeyden dolayı böyle şeylerin olduğunu düşünüyorum, yoksa bu kadar büyük şirketin böyle bir şeyden haberi olmaması ya da müdehale etmemesi pek mantıklı görünmedi bana

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artik uzerinde son kullanma tarihi olan urunleri tuketmemeye calisin derim .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artik uzerinde son kullanma tarihi olan urunleri tuketmemeye calisin derim .
    Reyonundan aldığımız "taze" meyve sebze dışında son kullanma tarihi olmayan ne satılıyor piyasada?
    Okumadan imzalamam.....

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genelde cappy %100 portakal suyu alır içerim hatta az önce de içtim

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reyonundan aldığımız "taze" meyve sebze dışında son kullanma tarihi olmayan ne satılıyor piyasada?
    beslenme duzeninizi ayarlamak istedikten sonra , o duzen dogrultusunda gunluk imal edilen urunleri tercih edeiblirsiniz , butik olarak bu tip urunleri satan temin eden yerler var . Tamamen hayatinizdan cikarmak zor olabilir ama , belli basli ciftliklerden aldiginiz urunler ile gayet saglikli bir yeme duzenine sahip olabilirsiniz .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hep 1.5 liralık didi içiyorum.
    imzasız..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Son kullanma tarihi ve saklama koşulları

Küfe neden açmakta

Ben tropicana ve cappy direk yaşadım

Restaurant işlettiğimizden ben kaldırdım

Müşteri bıdı bıdı etsede küflü birşey içirmektense içmemesi daha iyi

8 ay oldu bizde kaldıralı

Depo saklama koşullarından sanırım oluyor
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Küfe neden açmakta

+ nakliye sırasında ufak tefek hasarlar aldığında azcık hava alsa yetiyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Küfe neden açmakta

hem o hem de kamyonlara yüklenirken çalışanlar bazen sert atabiliyor ürünleri yada forklift azıcık dokunabiliyor ve bazen depodan çıkmadan her zaman fark edilemiyor

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla fotoğraflara baktım da. Twitter' dan şikayet eden tiplere de bakınca bana karalama kampanyası gibi geldi.. Kutu içecekler ne kadar sağlıklı orası tartışılır, içinden üretimden kaynaklı ufak tefek şeylerde çıkabilir ki kesinlikle çıkmamalı ama bu kadar da böle abartı bir şey olması çok mantıksız geliyor. Tamam firma amerikan menşeili olabilir, ürettiği ürün sağlığınıza zararlı da olabilir ama denetim konusunda emin olun bizim çoğu firmalardan, sözde dininde olup hak hakkaniyet yemeyen üreticilerden iyidirler.. Bir çok sektörde de maalesef bu şekilde. Daha önce de bu şekilde karalama kampanyaları yapılmıştı yok danone yoğurtta bilmem ne çıktı, yok nestle de bilmem ne oldu gibisinden.. Bu tarz şeyler bi pr işine bakar.. Aynı rihanna'nın nusret tişrötü giymesi gibi.. Yoksa kim siger nusreti..

Velhasıl kelam her internette gördüğünüz şeylere inanmayın.. Bende alayım Türk üretimi bir ürün, uygun saklama koşullarına göre saklamayayım, ağzını açık bırakayım hatta biraz da sıcakta muhafaza edeyim. On numara beş yıldız küflü mikroorganizma evi olsun sana. Sonra paylaş twitter' da xxx marka kullanmayın bakkaldan aldım böle çıktı. Bu devirde marka karalamak bu kadar basit işte..

not: Marka ile bir bağım kesinlikle yoktur, kutu pastörize meyve suyu tüketmiyorum. Manavdan meyve alıp kendim sıkıyorum.
    Tufan has no limits.

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnanın bunlar bişey değil. Bu meyve suyu firmalarının aldığı meyveleri görseniz bi daha hiç içmezsiniz. Bizde şeftali bahçeleri varken çürümüş kurtlanmıs sineklenmiş şeftalileri atmaz kasası 3-4 liraya bu firmalara satardik inanın kasaları taşırken kusardık. Bizde kapalı kasa 50 nc kamyonet vardı bir gün, doldurduk o şeftalileri tam satmaya götürecekken babanem hastalandı neyse bir gün şeftalıler kasada kaldı. Ertesi gün kasayı bi açtık o kokuyu unutamam 2 gün yemek yemedim ama o şeftalileride satmıstık
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Biz zamanında %100 üzüm suyu üretiyorduk pastorize şekilde tabi 200ml cam şişelerde olanlardan.Tabi o meyve sularının kutularında yazan %100 meyve suyu gibi yalan dolan laf aldatmacaları yoktu zaten küçücük köşesinde vardı sadece etiketin.

-%100 meyve suyu ile %100 meyve suyu konsantresinden üretilmiş arasında dağlar kadar fark vardır.Zaten arkasını açarsanız %100 meyve suyu konsantresine ek kattıklarını okuyabilirsiniz.

-200ml cam şişede ve Üzüm sıkıldıktan sonra hemen doldurulup hiçbir katkı eklemeden pastorize ediliyordu.6ay raf ömrü biçiyorduk oda pastorize ettiğiniz için.4 sene önce sadece 1 tane 200ml cam şisesinin bize maliyeti 1.6tll idi.Talep çoktu ama size getirisi cidden yoktu satış fiyatlarını falan katınca cidden konsantre ile yapılmışla başa çıkamıyorsunuz almıyor yani insanlar.

-Şu an kavaklıdere hala üretime devam ediyor üzüm suyuna tanesini 2.6tlden falan satıyor sanırım.Zaten tadına bakarsanız diğerleriyle alakası olmaığını anlayacaksınızdır.Kırmızı olanı biraz şekerli gelebilir ama tam kış içeceği Beyaz olanı ise kışın dolaba atıcaksın buz gibi içiceksin canım çekti valla yazarken ahaha Birde çoğu %100 doğal üzüm sularının üstünde yazanlara bakarsanız ilave şeker içermez falan der.Gerçek konsantre olmayan kırmızıda alicante üzümü,beyazdada sultaniye üzümünden yapılmış içeceğin şekere ihtiyacı yoktur ilave hatta dediğim gibi şekerli bile gelebilir size...

-Elinizde dandik ürün vardır,ne suyu size yeterlidir ne şeker oranı...vs yani ne tadı ne tuzu olan bir portakal diyelim.Bu meyvelerden %100 konsantre portakal suyu yaptığınızda tadı portakal suyuna benzemeyecektir hatta alakası olmayacaktır %100 meyve suyunun arkasını çevirdiğinizde şunlar yazacaktır " Konsantreden üretilmiş meyve suyu %100 (elma, vişne), su, aroma vericiler, asitliği düzenleyici (sitrik asit). Meyve oranı %100 Türk Gıda Kodeksi Gereğince %100 meyve suları ilave şeker içermez. Doğal olarak şeker içerir. "susuz bir portakalı sulu yapabilirsiniz,istediğiniz tadda olmayan bir portakalı veya elmayı aroma vericiler ile istediğiniz tada getirebilirsiniz.Yani %100 işindede istediğiniz kadar kolpa yapabilirsiniz.

-Cappy'e gelince doğru olabilirmi bilemiyorum ama acil müdahale etmesi gerekiyor,ne olursa olsun içerisindeki sitrik asit zaten hava almadığı sürece bozulmasını engelleyecektir.Belki belirli bir partın üretiminde bir yerde zincir kırılmıştır ve o böyle şeyler oluşmasına neden olmuş olabilir.Zaten tamamen doğal ve kaliteli olmayan sadece aroma vericiler sayesinde istediğiniz tadı yakaladığınız bir ürün kolay kolay bozulmayacaktır ama bu kadar çoksa illaki bir yerde hata var gibi duruyor.

-Neyse üzüm suyu içicekseniz kavaklıdere'nin kileri tavsiye ederim eğer gerçek birşeyler içmek istiyorsanız,yada çocuklarınıza ailenizden birilerine içirmek istiyorsanız Metro ve Migroslarda bulabilirsiniz kolaylıkla

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    illaki oluyordur, olmasıda normal zaten ağaçtaki meyve bekleyince sinekleniyor şu bu oluyor.

bu cok fazla.. ama o ilk resimdeki koca şey ya yalan yada onun o hale gelebilmesi için ciddi süre kutu ağzı acık olarak kalmalı hava da alacak karanlıkta olacak küf üstüne küf olacak ancak o şekilde o hale gelirki o bile ciddi süre ister..

mantıklı dusununce o kadar bekleyen şeyi zaten hiçbirimiz içmiyoruz. skt si geçsin geçmesin. ne zamandır açık bu diye bakıyorsun zaten..
    yeni açılan meyve suyunda onun olması imkansız bence, yeni açılan meyve suyunda onun olması için uzun sure kapatılmadan beklemiş olması gerekir diye dusunuyorum. ve illaki hava alması gerekir.. dolayısıyla bence gercek degıl.

dıger ufak olanlar tamamen olabilir. ama yettimi ? yetti. eve gidince 2 3 gun once actıgım meyve suyu ve bir süredir kapalı bekleyen meyve suyu vardı hepsi gidecekler..

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    meyve suyu evde sıkılır içilir.

dışarda soda ve alkol harici sıvı tüketmem
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler