User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
60 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Cappy içeceklerinin içindeki garip cisimler hk

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yıldır kola meyvasuyu ve ıcetea gibi içecekleri içmiyorum sade soda veya ayran içiyorum miydem bayaa düzeldi tavsiye ederim
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beslenme duzeninizi ayarlamak istedikten sonra , o duzen dogrultusunda gunluk imal edilen urunleri tercih edeiblirsiniz , butik olarak bu tip urunleri satan temin eden yerler var . Tamamen hayatinizdan cikarmak zor olabilir ama , belli basli ciftliklerden aldiginiz urunler ile gayet saglikli bir yeme duzenine sahip olabilirsiniz .
    Yanlış anlamayında tüm evi organik ürünlerle hangi insanlar doldurabilir.Son kullanma tarihi olmayan ürünleri nereden bulacağız (:
    Sanmıyorum ki kimse tüm evini çiftlikten doldursun,en azından belli bir kesim.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş zaman ama yaklaşık 5 sene önce falan sek sütün içinden böyle bir şey çıkmıştı.. Şirketi aradığımızda tarihinin geçmiş olabileceği söylendi ama daha baya vardı son kullanma tarihinin dolmasına tüketici haklarına falan başvuru yapmadım, uğraşmadım attım çevremdeki eşe dostada söylerim almayın diye bunlar ciddi sermayeleri olan firmalar her türlü yolla haklı çıkarlar illa ki

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayında tüm evi organik ürünlerle hangi insanlar doldurabilir.Son kullanma tarihi olmayan ürünleri nereden bulacağız (:
    Sanmıyorum ki kimse tüm evini çiftlikten doldursun,en azından belli bir kesim.
    yanlis anlayacak bir durum yok , fakat herzaman oldugu gibi yanlis yerden bakiyoruz . Benim demek istedigim yapabildiginiz kadar , istersen evinde bile bazi seyleri yapabilirsin . Benim esim kolit hastasi , herseyi yiyemez herseyi icemez , istedikten sonra beslenme seklinizi duzeltebilirsiniz . bundan 20 sene once son kullanma tarihi olan urunler olmadan da insanlar yasiyorlardi . Disarida hala kimyasallardan uzak tarim yapan isanlar var bir sekilde bu insanlarla iletisime gecip kendi mahsulunuzu ektirebilirsiniz , sanildigi kadar pahali degil , supermarketlerde ki " organik " reyonlari insanlari hep yaniltiyor .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlis anlayacak bir durum yok , fakat herzaman oldugu gibi yanlis yerden bakiyoruz . Benim demek istedigim yapabildiginiz kadar , istersen evinde bile bazi seyleri yapabilirsin . Benim esim kolit hastasi , herseyi yiyemez herseyi icemez , istedikten sonra beslenme seklinizi duzeltebilirsiniz . bundan 20 sene once son kullanma tarihi olan urunler olmadan da insanlar yasiyorlardi . Disarida hala kimyasallardan uzak tarim yapan isanlar var bir sekilde bu insanlarla iletisime gecip kendi mahsulunuzu ektirebilirsiniz , sanildigi kadar pahali degil , supermarketlerde ki " organik " reyonlari insanlari hep yaniltiyor .
    Birkaç hafta önce Bolu'da bir kasaptan yumurta almıştım; marketten aldığım yumurta ile uzaktan yakından alakası yoktu. Markette satılan yumurta pişince resmen bir acaip kokuyor, yolum düşsede o herife uğrayıp bu sefer kasa kasa yumurta alsam diyorum.

Çok çok mecbur kalmadıkça mcdonalds,..vs'ye girmiyorum. Gazlı ve içinde koruyucu madde olan saçma sapan içecekleri içmeyi bırakalı 9 sene oluyor. Birgün yanlışlıkla su diye eşimin bardağındaki sprite'tan bir yudum alıp olduğu gibi lavaboya püskürtmüştüm, tadı o kadar şekerli gelmişti ki anlatamam, zaten o da şeker değil fruktozmudur ne haltsa işte o.

Çayıda bıraktım sayılır, çok elzem olmadıkça aramıyorum, içersem de kesme şekersiz içiyorum. Bazen içine bal atıyorum ama balda muğla-yerkesik bölgesinden geliyor. Lanet olasıcası endüstri, arılar bal yapsın diye fruktoz veya benzeri birşey içiriyorlarmış, arılarında alışkanlıklarının içine ettik. Etrafta zaten doğru düzgün bitkide kalmadı, yakında apartmanın betonundan bal üretiriz.

Cips, çikolata, gofret...vs'de hayatımdan çıkalı çok oluyor. Gidiyorsun divan'da kilosu astronomik bir değere geliyor herif sana çikolata diye markette 1 TL'ye gofret satıyor, hiç akıl karı değil. 1 TL'ye çikolata kimse kimseye vermez, dolayısıyla o satılanda çikolata olmuyor.

Liste böyle uzayıp gidiyor, biraz eziyetli ve maliyetli oluyor ama neticede adam gibi besleniyorsun.

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce bizzat başıma geldi hatırladıkça miğdem bunları visa kart büyüklüğünde küf kurumuş içinde takır tukur ses geldi salladım kestim içini o gün bugündür meyve suyu içmem karton kutu içersemde aroma içerim onunda küçük kutusunu ama sağlık bakanlığının bununla alakalı bi cezası illa ki olmalı..
    #RenaultSport Clio-R

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çay, kahve daha çok içiyorum mekanlarda. yazın soda limonata ayran falan. kola ve türevlerini pek tercih etmemeye çalışıyorum.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne yazık ki bunlar yüzünden sağlığımızdan olduk..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun yıllar öğrenci olarak yaşadığımdan iyi bilirim bunlar bozulmuş meyve kalıntısı başka birşey değil.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar
    Hazır içecek sektöründeki tüketim inanılmaz rakamlarda
    Zaten ülkedeki suyun çok ciddi bir kısmını bu fabrikalar emiyor diyeyim size.
    Öte yandan , bu ciddi miktar üretim için de ciddi miktar hammadde lazım
    Yani kola cinsi için gazlılar için meyan kökü , hazır meyve suları için de meyve suyu özünü oluşturacak meyveler..
    Bunların tarladan toplanması ve üreticilere yetiştirilebilmesi için çoklu ve hızlı toplama yöntemleri kullanıldığı gibi , yere düşen , çürük çarık kurtlu vs aklınıza gelebilecek her türlü kalite sınıfında meyve de bu fabrikalara verilir.
    Hallerdeki taze meyve gibi değil , bunların fabrikalarında sterilizasyon , temizleme vs operasyonları çok fazla olduğu için de çürüğü de alırlar kurtlusunu da , kökü ile beraber toplanırken gelen zavallı misafirleri de alırlar.. bakmazlar çünkü çok ciddi miktarda sürekli alım yaparlar ve dediğim gibi dezenfekte ve temizleme operasyonlarına güvenirler.
    Arada kazalar olur , bunlar da işte o fotolardaki durumları yaratır.
    Öncelikle şunu unutmayın , uht yani uzun ömürlü ambalajlara bakın , yahu bir taze meyvanın suyu 1 sene dayanır mı?
    Üstelik siz alıncaya kadar soğuk zincirde de tutulmuyorlar hatta marketlerde dolapta da değiller , açık rafta saklanır ve satılır. Biz alınca dolaba koyarız bu kutuları.
    Doğal değil , aksine zararlı katkıları var , hiçbir işe yaramaz , kan şekerine çok ciddi zararlı , bağımlılık yapma eğilimi var.
    Ama işte alıyoruz ve içiyoruz.
    Siz fotolara bakıp iğrenmeyin.
    Aklınıza daha pek çok grubu getirin
    Örneğin yumurtalar
    Örneğin paket tavuklar
    Örneğin ve hatta en acısı , damacana veya pet sular...
    Allah koruyor bizi de yaşıyoruz bir şekilde
    Kokmayan yumurta , yedibuçuk dakkada lokum gibi pişen tavuklar yiyip , yanında 1 yıl dayanabilen yoğurttan kaşıklıyor , meyve içermeyen meyve kokulu renkli birşeyler içiyor , sonra da kaynak suyu diye güvenip aldığımız renksiz tatsız kokusuz bir sıvıya da içme suyu diyoruz..
    Çok düşünmeyin..
    Hasta olursunuz..

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vucut bagisiklik kazanmis kazanmasa direkt oluruz sanirim tada yavasca kanser oluyoruz

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi zeytinimizi ve yemekte kullandığımız zeytin yağımızı kendi bahçemizden üretiyoruz.Yılın belirli zamanlarında suluyoruz,doğal hayvan gübresi atıyoruz,bulamaç dediğimiz ilacı sıkıyoruz.Zeytini topladıktan sonra fabrikaya gidip bizzat makinenin temiz olduğunu görüp yağımızı çektiriyoruz.

Peynir ve yoğurt için köye gidip inek sağılırken başında bekleyip sütünü alıp evde kendimiz yapıyorduk,gide gele sütçü ile samimi olunca haftada 10 litre kendisi getirmeye başladı.

Yumurtayı yine köyden günlük olarak alıyoruz.

Pembe domates ve mevsiminde incir için sabah saat 6 da ilçe-köy yolları üzerinden en tazesini alıp getiriyoruz eve.

Reçelleri kendimiz yapıyoruz.Nar ekşisi vesaire vişne şudur budur tamamen bize ait.

Gerçekten şuan farkettim de evde tüketilen gıdaların neredeyse tamamına yakını %100 organik.Tabi bu biraz da kırsalda yaşayınca daha kolay oluyor.Metropolde yaşayanlar için ulaşması zor olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    resimler görünmüyo

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde seneler önce colayı,fantayı bıraktık
    sonra %100 olmayan meyva sularını bıraktık
    sonra %100 meyva sularınıda bıraktık, en büyük ayran dedik
    sonra şekeri bıraktık, vay be şekersiz çay ne güzelmiş dedik
    en sonda tuzu azalttık, tuz tüketimizi minimuma indirdik

ve bakın hala yaşıyoruz ölmedik, sizde yapabilirsiniz bunu

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunca seneden sonra midem artık plastik kimyasal ayırmadan sindirebiliyor diye düşünüyoeum doğal hiçbirşey Yok
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde seneler önce colayı,fantayı bıraktık
    sonra %100 olmayan meyva sularını bıraktık
    sonra %100 meyva sularınıda bıraktık, en büyük ayran dedik
    sonra şekeri bıraktık, vay be şekersiz çay ne güzelmiş dedik
    en sonda tuzu azalttık, tuz tüketimizi minimuma indirdik

ve bakın hala yaşıyoruz ölmedik, sizde yapabilirsiniz bunu
    Abi hepsini yaptım, en sancılısı şekeri bırakmak oldu. Yaklaşık 1 senedir onu da bıraktım ama tuz konusunu bir türlü olduramıyorum tatsız geliyor yediğim var mıdır bir tavsiyen?
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işin doğrusu tuz hepsinden zor
    zaten tamamen bırakmadık, yemeklere artık %50 daha az hatta daha da az tuz koyuyoruz eskiye nazaran
    zamanla alışıyor insan
    ama sıfır tuz olayı gerçekten zor bencede

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cola-ıcetea-meyvesuyu-fanta-pepsi bu tarz içeceklerin

hepsinin %80-90 ı su zaten.peki bu su nerden sağlanıyor.

bence çok düşünmeyin

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en güzeli taze meyve alıp sıkmak hem tat olarak çok daha iyi ve faydalı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler