User Tag List

Sonuçlar: LG mi Samsung mu ?

Katılımcı sayısı
83. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Samsung

38 45.78%
  • LG

45 54.22%
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
65 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Samsung mu LG mi ? Kafam Allak Bullak Oldu

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Samsung mu LG mi ? Kafam Allak Bullak Oldu

Yeni tv alma arefesindeyiz sıtedekı konularıda okudum ancak anket yapmak ıstedıgımden yenı konu açayım dedim. Gönlüm LG den yana ama nette çoğunluk Samsung demiş bi ayrım gayrım yok sadece adam akıllı parasını hak eden bir ürün almış olalım yeter. Bütçe 4 bine kadar max. LG de UH serisini bulmuştum 3.800 civarı fiyatları gayet güzeldi tasarımı özellikleri. 2 gündür okumadığım yorum kalmadı hangisi yeni seri hangisi eskidir çözemedim okudukça çıkmaza girdim. Deneyimlerinize ihtiyacım var sizce hangisi ?

Aranan özellikler

* 4K Ultra HD olmalı
    *Çerçevesi mümkünse olmasın yada olabilenin en incesi olsun
    * Görüntüsü gerçeğe en yakın ve net görüntüyü sunmalı
    *Elbette Smart olmalı
    DR. OWL

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sana bişi diyimmi hocam.2010 yılında plazma lg aldım evkurdan.7 yıldır bir kere teklemezmi bi televizyon.Salonda philips ablamın evinde samsung var ailem dahil arkadaşlarımın bile söylediği tek şey senin bu televizyon nasıl bukadar güzel gösteriyor.Hiç ama hiç kafanı karıştırma git al bi LG yıllarca kafan rahat kullan
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım Yen'i media markt dan 55ku7000 aldı Harika ötesi hocam
    Ben 5-6 yıldır 55es6340 kullanıyorum oda hala Harika ötesi
    5-6 sene önce bi arkadaş da 42 inch lg aldı oda Harika ötesi hocam
    Bence Samsung ile lg arasında fark kalmadı

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sirf bende bundan kafayi yaktigim icin yaziyorum

Yeni seri lg'ler cok şık ozellikli evet ama ciddi sorunlar var ozellikle forumlara bakarsaniz ki burada da cok yazildi lg bas agritiyor. Eskiler evet mukemmeldi bende eskilerin unune takiliyordum.

Yeni seri samsunglar pahali evet size tavsiyem ju7000 ve ju7500 e bir bakin (ust seri va panelli)

Ben aylarca ugrasip 55ju7500 aldim ve cok memnunum
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

JosephuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşımda LG var 4k.. görüntüsüne diyecek yok yalnız internetten film oynatmaya başlayınca kasıyordu. Sonra oda çözümü digitürk paketi almakta buldu..digitürkden 1 lira karşılığında istediği filmi takılmadan izliyordu.
    16 YM 477 - 2006 Vtec LS / 05 EA 813 - 2003 Toyota SOL / 34 YA 8623 - 2012 Honda FB 7

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LG derim. Çevremde ve ben dahil LG kullanıcıları çok memnun. Web os3 le olayı cok farklı olmus lg nin. Samsunga hiç bulasma derim bir kaç arkadsım 3. senesinde çöpe attı tv yi.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben LG kullanıyorum memnunum. Samsung kullanmadım ama akrabamda samsung tv si arızalananlar olmuştu.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konusu hazır açılmışken bende sorayım.Bende deli gibi televizyon bakıyorum. Samsung 65' baktım ama gereksiz pahalı geldi. 55' de cok ufak geldi 65'ten sonra. Vestel'de fiyatlar iyi gibiydi. Samsung'la aralarında net 2.500 TL fark var. Ekran panelleri vs. araştırdım hepsini aralarında fark yok, sadece yazılım MHZ ve programlama farkları var. Acaba Vestel Mantıklı olur mu bu konuda ?

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aynı dertten muzdaribim. Samsung da 55JU7500 ile yeni çıkan 55KU7500 arasında kaldım. Halen araştırıyorum.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konusu hazır açılmışken bende sorayım.Bende deli gibi televizyon bakıyorum. Samsung 65' baktım ama gereksiz pahalı geldi. 55' de cok ufak geldi 65'ten sonra. Vestel'de fiyatlar iyi gibiydi. Samsung'la aralarında net 2.500 TL fark var. Ekran panelleri vs. araştırdım hepsini aralarında fark yok, sadece yazılım MHZ ve programlama farkları var. Acaba Vestel Mantıklı olur mu bu konuda ?
    Konudan bağımsız olacak ama 55" curved tv si var kardeşimde gerçekten başarılı bir cihaz. Fiyatı da gayet uygundu emsallerine göre.
    Sadece şuan salonu ufak tv salonda projeksiyon gibi kaldı.

Evde 7 senelik lg var günde ortalama 10 saat çalışır. (geceleri açık unutuyorlar) Hala tık demedi.

Kendi evimde de 55lh serisi vardı uydu geçiş hızı hariç gayet memnundum. Akıllı kumanda ile kullanımı güzeldi.

Samsung'un sanmıyorum ki LG den aşağı yanı olsun. Teknik verilere göre f/p olanına bakmak lazım bence.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Panel'e çok takılma kardeşim.Zaten dünyada panel üreten 1-2 firma var.Vestel'den bunlardan alıp kullanıyor.Sır o panel'i yöneten içerdeki beyin kartı.

O kart'dada sorun çıkıyor.Zamanında bende'de vardı vestel.Panel çalışıyor beyin görüntü veremiyor'du.1-2kez servise gitti geldi iflah olmadı attım kenar'a samsung aldım.

Ofisten arkadaşım vestel aldı alma dedim benim olayımdan 2-3 sene sonra aldı tabi.Bende dedim geliştirmişlerdi herhalde ama alma dedim dinlemedi aynı sorunu oda yaşadı.

Yine başka bir arkadaşım'da büyük ekran olsun o paraya samsung lg 42 veriyor ben vestel'den 55 alıyorum dedi oda sorunlar yaşadı.

Ses geliyor görütü gelmiyor kapıyor açıyor görüntü var ses yok kapatıp açıyor ikiside gelmiyor kapıtıp açıyor düzeliyor falan.

HD yayın 1920/1080 = 65.cm 36cm

Özetle HD yayın izleyeceksen 42 inc panel üstünde yayın kalitesi düşüyor.

4K yayın içinde teknolojik olarak geçilmesi çok üzün sürecek.

4K televizyonculukda şuan HD'e göre 4 katı artıyor.TV'lerde şuan yatırım yapmıyor.
    Seat IBIZA FR

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellikle 4k isteme sebebinizi merak ettim, şu an 4k yayın yapan kanal var mı? Daha yeni yeni full hd olmadı mı o kanallar ��

Model olarak bir şey diyemem ama tv konusunda eşit özelliklerde lg daha başarılı.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2.500 az değilmiş ama ona rağmen o vesteli kapıdan sokmazdım . Salonda enaz 10 senelik artı mutfak ve odadada samsung tv(öyle en üst düzey falan değiller normal seriler) var daha minicik bir sorun yapmadı herhangibirisi. Odamdada annem nerde buldysa gitmiş 55ekranlık bir vestel almış ben askerdeyken valla renkleri, kalitesi herşeyi kötü hatta kumandanın plastiği bile ben dandiğim diye bagırıyor
    1881 - 193

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olm moral bozuyosunuz ya Evleneceğiz dikkatli hareket etmeye çalışıyorum Vestel'in baktığım televizyonları 2015-2016 üretim yılı. Kuzenim 2 yıl önce almıştı 65 inç vestel bir sorun yaşamadılarki, televizyonu hakikaten hor kullanıyorlar. Sürekli açık sürekli bir cihaz televizyona bağlı, sürekli internetten bişiler izlemeler şeklinde kullanıyorlar. Elektronik biraz da şans işi diyorlarda yorumlara bakılırsa vestelin şansı yok

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yaklaşık 5 yıl önce Lg nin lm 55 serisini aldım.Şu ana dek herhangi bir problem yaşamadım,memnunum tavsiye ederim.

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dahili uydu alıcısını kullanmayacaksanız Sony görüntülemede falan çok başarılı. Lg oled olmadığı sürece samsung.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 2010 yılında 47" plazma LG almıştım daha yeni bozuldu televizyon oda sırf elektrikler gitti geldi diye akım yüzünden korumalı prizim yoktu.
    600 TL istedi servis 200 e servise sattım.Hemen 1650 ye Vestel 49ub8300 49" (124cm) Ekran 4k Smart Dahili Uydu Ve Wifi Le - n11.com bunu aldım.
    Tak diyede zam gelmiş he. daha 2 hafta olmadı tv yi alalı. Acayip memnunum öyle böyle değil. Size önerebileceğim TV ise,

49" Vestel 49ub8300 49" (124cm) Ekran 4k Smart Dahili Uydu Ve Wifi Le - n11.com
    55" GRUNDIG 55VLX8585 BP 55"140 Ekran [4K] Uydu Alıcılı 800 Hz. Fiyatı
    Bu kadar bütçem olsaydı Grundig alırdım. Sonuçta Arçelik. Ancak istemeyeceğinizi umuyorum ve,
    55" VESTEL 55UA9400 140 Ekran 4K Ultra HD SMR 1000 Hz Dahili Fiyatı
    Yine vestel önerebiliyorum. LG Samsung marka bindimi üzerine 1000 liralık teknolojiyi marka yüzünden 3bine satıyolar.
    Birkaç inç içinde binlerce lira fazla vermeye değer mi bilemedim Şuanda piyasanın en iyi televizyonları bunlar BENCE

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TVde LG daha iyi görüntü kalitesini daha ucuza sunuyor genellikle.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 2010 yılında 47" plazma LG almıştım daha yeni bozuldu televizyon oda sırf elektrikler gitti geldi diye akım yüzünden korumalı prizim yoktu.
    600 TL istedi servis 200 e servise sattım.Hemen 1650 ye Vestel 49ub8300 49" (124cm) Ekran 4k Smart Dahili Uydu Ve Wifi Le - n11.com bunu aldım.
    Tak diyede zam gelmiş he. daha 2 hafta olmadı tv yi alalı. Acayip memnunum öyle böyle değil. Size önerebileceğim TV ise,

49" Vestel 49ub8300 49" (124cm) Ekran 4k Smart Dahili Uydu Ve Wifi Le - n11.com
    55" GRUNDIG 55VLX8585 BP 55"140 Ekran [4K] Uydu Alıcılı 800 Hz. Fiyatı
    Bu kadar bütçem olsaydı Grundig alırdım. Sonuçta Arçelik. Ancak istemeyeceğinizi umuyorum ve,
    55" VESTEL 55UA9400 140 Ekran 4K Ultra HD SMR 1000 Hz Dahili Fiyatı
    Yine vestel önerebiliyorum. LG Samsung marka bindimi üzerine 1000 liralık teknolojiyi marka yüzünden 3bine satıyolar.
    Birkaç inç içinde binlerce lira fazla vermeye değer mi bilemedim Şuanda piyasanın en iyi televizyonları bunlar BENCE

49" önerideki copy paste yanlış olmuş doğrusu ;
    Lg 49uh850v 49 " 124 Ekran [4k] Super Uhd Uydu Alıcılı Smart Tv - n11.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler