User Tag List

Sayfa 3/4 ÝlkÝlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 39 ile 57 arasý

Konu: Rus Uçaðý Askerimizi Vurdu

darkmoon - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul Serengetisi
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bombalanan yerin kamera çekiminde haberlerde gösterdiler unimoglar falan var tankçý birliðinin dinlenme karargah noktasýymýþ zaten yüksek ihtimal türk tanklarýda vardýr o binanýn yakýn çevresinde veya yanýnda.. bu kadar askeri teçhizatýn olduðu bir yere koca rusya nasýl yanlýþlýkla füze atmýþ ... iþ konuþmaya gelince uydulardan yok adamýn kolundaki saate kadar görüyoruz falan demeyi biliyorda o uydular koca tanklarý unimoglarýmý göremiyor.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malý Züðürdün çenesini yorarmýþ.. (ZZ Rules)

Yaþ
    36
    Þehir
    ...
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yahu neden anlamýyorsunuz?
    bu ölen askerlerin sizin mülteci nefretinizle illgisi yok
    yarýn bu ülkede iç savaþ çýkýnca bende SAVAÇMAYACAÐIM
    bende çoluðumu çocuðumu alýp KAÇACAÐIM
    bende herhangi bir 3. dünya ülkesinde mülteci olmayý TERCÝH EDECEÐÝM

siz kalýn burada savaþýn ama bu savaþ ne bizim ne onlarýn savaþý sizin mahalledekinin balkonda nargile içiyor olmasý sizi nasýl bu kadar nefret ettirebilir
    yada evini barkýný kaybetmiþ zulümden ýþidten kaçmýþ insanlarýn bedava saðlýk hizmeti almasý niye zorunuza gidiyor
    ben alamadýðým için diyorsanýz o zaman doðru soru onlar neden alýyor deðil ben neden alamýyorum sorusu
    devlet suriyelilere temel hakalarýný verirken bize vermiyorsa bu bizim suriyeli mültecilerden deðil devletten sormamýz gereken hesap

kaldýki çoðu ztn türkiyede yaþamayý seçmiyor ege denizinde 2011den beri boðulan mülteci sayýsý 5binin üzerinde
    vatandaþlýk almasý kimin çýkarýnaysa ona sorun enden vatandaþlýk veriyorsunuz diye
    bu sorularýn cevabýný hepimiz biliyoruz

el babda 70e yakýn askerimiz öldü hepsinin babasý ne için savaþýyorlar bilmiyoruz diyor
    yahu bu tezkereye türkiyenin 3 büyük partisi toplamda %87 almýþ partiler onay verdi
    demekki bunun suçlusu biziz öyle adamlarý oraya getiriyoruz ki garibanýn canýný çýkarlarý için satýyorlar

öfkeyi garibana yöneltmek basit olaný zorumuza giden þeyleri o kararlarý alanlara sormalýyýz

neyse daha da yazmayacaðým anlamak isteyen anlar
    ben bu ülkede anlamak istemeyene laf anlatmaya çalýþmayý býrakalý çok oluyor
    "gafleti, zýlleti ve cehaleti tattýk. sýra sefalette."

Anýl E. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Türkiye/Sivas
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanýrým rebelh haklý

fthdrn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Fikirtepe
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý darkmoon Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bombalanan yerin kamera çekiminde haberlerde gösterdiler unimoglar falan var tankçý birliðinin dinlenme karargah noktasýymýþ zaten yüksek ihtimal türk tanklarýda vardýr o binanýn yakýn çevresinde veya yanýnda.. bu kadar askeri teçhizatýn olduðu bir yere koca rusya nasýl yanlýþlýkla füze atmýþ ... iþ konuþmaya gelince uydulardan yok adamýn kolundaki saate kadar görüyoruz falan demeyi biliyorda o uydular koca tanklarý unimoglarýmý göremiyor.
    Koordinatlarý Türkiye'den aldýklarýný açýkladýlar. Sonuç olarak kendi askerini vuran bir ordu oluyor.

KÖROÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    SAKARYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý rebelh Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yahu neden anlamýyorsunuz?
    bu ölen askerlerin sizin mülteci nefretinizle illgisi yok
    yarýn bu ülkede iç savaþ çýkýnca bende SAVAÇMAYACAÐIM
    bende çoluðumu çocuðumu alýp KAÇACAÐIM
    bende herhangi bir 3. dünya ülkesinde mülteci olmayý TERCÝH EDECEÐÝM

Umarým sorduklarýnda sana kucak açan ülkeyi boklamazsýn xx'de yaþamak ölmekten daha kötü diye.

siz kalýn burada savaþýn ama bu savaþ ne bizim ne onlarýn savaþý sizin mahalledekinin balkonda nargile içiyor olmasý sizi nasýl bu kadar nefret ettirebilir

Benim nefretim yok ama usul adap diye bir þey var. Mecbur muyum ben karýmla annemle karþý balkonda daltþk oturan insaný izlemeye.
    Bunu yapan Türk de olsa tepkim deðiþmez. Mülteci nefreti ile alakasý yok. + mülteci nefretim de yok.

yada evini barkýný kaybetmiþ zulümden ýþidten kaçmýþ insanlarýn bedava saðlýk hizmeti almasý niye zorunuza gidiyor

Benim zoruma giden saðlýk hizmeti almasý deðil. Kendi vatandaþýmýn alamadý birçok hizmeti bizden daha iyi almalarý konularý karýþtýrma.

ben alamadýðým için diyorsanýz o zaman doðru soru onlar neden alýyor deðil ben neden alamýyorum sorusu
    devlet suriyelilere temel hakalarýný verirken bize vermiyorsa bu bizim suriyeli mültecilerden deðil devletten sormamýz gereken hesap.

Çok þükür devletten gelen hiçbirþeye ihtiyacým yok alnýmýn teri ve emeðimle fazla fazla kazanýyorum.
    Devletten haksýz bir kazanç elde edip ne kendimin ne de yakýnlarýmýn boðazýndan kul hakký olan bir paranýn geçmesine izin vermem.Karþýndakinin ne olduðunu bilmeden yargýlaman yanlýþ, beni tanýyor musun neyi nasýl kazandýðýmý biliyor musun ? HAYIR yorum yapma mümkünse.

kaldýki çoðu ztn türkiyede yaþamayý seçmiyor ege denizinde 2011den beri boðulan mülteci sayýsý 5binin üzerinde

Gel misafirim ol sakaryada seni 2 gün gezdireyim yaþadýðýn hayal dünyasýndan çýkartayým.
    Akþam gel büfemiz var oradan alýþveriþ yapanlarýn profillerini sen kendin analiz et.

vatandaþlýk almasý kimin çýkarýnaysa ona sorun enden vatandaþlýk veriyorsunuz diye
    bu sorularýn cevabýný hepimiz biliyoruz

Ben istemiyorum suriyelilere vatandaþlýk verilmesini. Buna göz yuman da / destekleyen de benim gözümde yanlýþ yapmaktadýr.
    Buradaki kullanmam gereken ifadeyi kullanmýyorum umarým anlaþýlmýþtýr.

el babda 70e yakýn askerimiz öldü hepsinin babasý ne için savaþýyorlar bilmiyoruz diyor

maalesef babalarýnýn seçimi deðil, þuan sen de ben de askerde olup sýnýr dýþý operasyone gidebilirdik.

yahu bu tezkereye türkiyenin 3 büyük partisi toplamda %87 almýþ partiler onay verdi

Tezkerenin çýkýþ amacý oy toplamak uðruna kafasýna göre oraya buraya girmek deðildi. Vatanýn mevcudiyetine gelecek bir halel için gerekli müdaheleyi yapmak içindi. Amacýnýn dýþýnda kullanýlýyor þuanda.

demekki bunun suçlusu biziz öyle adamlarý oraya getiriyoruz ki garibanýn canýný çýkarlarý için satýyorlar
    Þahsým adýna kendimi suçlu hissetmiyorum, oyunu 2 parça nebatat için satan, 3 kuruþ ihale almak için satan, çalýyor ama çalýþýyor mantýðýnda olan seçmenler. Çok þükür aklým var araþtýrýp görüp eðriyi doðruyu ayýrabiliyorum. Çýkarým için oyumu satmadým satmam da.
    Bu lafýn muhatabý ben deðilim kusura bakma

öfkeyi garibana yöneltmek basit olaný zorumuza giden þeyleri o kararlarý alanlara sormalýyýz
    cevabýný verdim yukarýda

neyse daha da yazmayacaðým anlamak isteyen anlar
    dünya görüþlerimiz farklý ne ben sana ne de sen bana bir þey anlatamazsýn

ben bu ülkede anlamak istemeyene laf anlatmaya çalýþmayý býrakalý çok oluyor
    ben de bu ülkede anlamak istemeyen laf anlatmayý býrakalý çok oldu, sana da bir þey anlatma gayesiyle yazmadým cevap hakký doðduðu için yazdým.

Yaþ
    38
    Þehir
    SAKARYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Anýl E. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sanýrým rebelh haklý
    Sen var ya çok fenasýn biliyorsun dimi

Yaþ
    36
    Þehir
    ...
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amacým kimseyi kýrmak deðil kusura bakmayýn zaten genele yazdým çünkü bu forumda mülteci düþmanlýðý ciddi anlamda var
    ne diim allah hiçbirimizi o konuma düþürmesin hiç bir asker ailesinide 3-5 çakalýn çýkarlarý uðruna aðlatmasýn
    ne vatan ne devlet ne bayrak benim için en önde oðlum ve eþim gelir gerisi faso fiso kendi yarattýðýmýz taptýðýmýz putlar ve sefasýný süren krallarý..

Yaþ
    34
    Þehir
    Türkiye/Sivas
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sen var ya çok fenasýn biliyorsun dimi
    Baksana abi þu yüzünde ki nur'a ne güzel rahman'a geliyosun .

Yaþ
    38
    Þehir
    SAKARYA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amacým kimseyi kýrmak deðil kusura bakmayýn zaten genele yazdým çünkü bu forumda mülteci düþmanlýðý ciddi anlamda var
    ne diim allah hiçbirimizi o konuma düþürmesin hiç bir asker ailesinide 3-5 çakalýn çýkarlarý uðruna aðlatmasýn
    ne vatan ne devlet ne bayrak benim için en önde oðlum ve eþim gelir gerisi faso fiso kendi yarattýðýmýz taptýðýmýz putlar ve sefasýný süren krallarý..
    Kýrýlacka birþey yok tartýþýyoruz. Fikirler çarpýþýyor bedenler deðil.

Ama mülteci düþmanlýðý aðýr oldu biraz kabul edelim.

Neticede bu vatan bizim savunmasý da bize düþecek. O yüzden seninle ayný gemideyiz, bizden olmayanlar yüzünden (insan olmalarý kafi ama mevzu vatansa benim için diðerleri oluyor) ben kimseyi kýrmam da üzmem de.

streetracer_nos - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

iþte bedava saðlýk hizmetli cümlesi bana dýþarý çýkýp sigara içirtip geri gelen yer oldu.Doðru adamlara göre bedava

Bu arada gazeteden alýntý

Türkiye Halk Saðlýðý Kurumu'nun verdiði bilgiye göre 2011'den Eylül 2016'ya kadar 177 bin Suriyeli bebek doðdu, bunlardan 70 bini son bir yýlda gerçekleþti.

Yazmýyacam daha fazla biþey ...

Yaþ
    36
    Þehir
    ...
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý streetracer_nos Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    iþte bedava saðlýk hizmetli cümlesi bana dýþarý çýkýp sigara içirtip geri gelen yer oldu.Doðru adamlara göre bedava

Bu arada gazeteden alýntý

Türkiye Halk Saðlýðý Kurumu'nun verdiði bilgiye göre 2011'den Eylül 2016'ya kadar 177 bin Suriyeli bebek doðdu, bunlardan 70 bini son bir yýlda gerçekleþti.

Yazmýyacam daha fazla biþey ...
    bakýn hocam saðlýk hakký temel ihtiyaçtýr bunun sadece suriyelilere deðil bizede ücretsiz olmasý gerekiyor
    ama biz ücretsiz saðlýk hakký istediðimiz zaman ne teröristliðimiz kalýyor ne maþalýðýmýz
    doðum oranýna gelirsek bu sadece türkiyede deðil dünyadaki bütün mültecilerde görülecek bir durumdur
    bunun araþtýrmasý var insanlar kendilerini güvende hissetmedikleri zaman doðum oraný artýyor araþtýrabilirsiniz

fakat burada sýkýntý þu bizim hükümetimiz bu insanlara ucuz iþ gücü ve pazarlýk konusu olarak bakýyor
    çok yakýn zamanda sanayide restoran iþlettim birebir þahidiyim bir türk týr yüklemeye 120-130 lira alýrken günlük, suriyeli 50 lira alýyor sabah 7 de geliyor akþam 9da çýkýyor
    son paragrafa bakabilirsiniz Turkiye’deki multeci kamplarında gunde ortalama 125 cocuk doğuyor - Turkiye’deki multeci kamplarında gunde ortalama 125 cocuk doğuyor

Yaþ
    36
    Þehir
    ...
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Seyfettin777 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    25
    Þehir
    Adana/Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÖKK personelinin barýnak-karargah olarak kullandýðý bir binaya uçaktan bomba yollanmýþ.Yalnýz iþin garip tarafý ise koordinatlarý TSK personelinin vermiþ olmasý.Bab bölgesinde rejim bizden çekindiði için, bazý bölgelerde hava saldýrýsýný Ruslar yapýyor, koordinatlarý paylaþýyoruz bombalýyorlar.Hatta bunun için direk hat kuruldu geçen sefer, düþürülen Su-24 gibi bir tatsýz olay yaþanmasýn tadýnda þeyler söylemiþti taraflar hatta, bu hattýn kurulduðu gün.
    Bu arada kaynak;
    Kalın: Turk-Rus Genelkurmayları arasında direkt hat oluşturuldu
    Rusya: Koordinatlar Turkiye tarafından verildi - BBC Turkce

Bir de iþin teknik bir tarafý var.Eðer ilgili olan varsa bilirler ki Ruslar, ateþ gücü olarak her zaman üstündürler, fakat isabet olarak oldukça düþüktürler.Þii milisleri, rejim kuvvetlerini sýk sýk yanlýþlýkla vururlar.Bunun sebebi kullandýklarý gps sisteminden kaynaklý.
    Benim bildiðim, bizim orduda Wgs84 diye geçen bir sistem kullanýlýyor.Ruslar ise Glonass Pz.90 diye bir sistemi kullanýyor.Sonuç itibariyle iki sistem de iþaretli koordinatý farklý sapmalarla deðerlendirebiliyor.Atýyorum birinde sapma 1 derece doðu ise diðerinde 1 derece güneye sapabiliyor.Yani gerçekten yanlýþlýk olmasý da mümkün fakat koordinatlarý bizim verip, bunlarý deðerlendirmemiþ olmamýz çok kafa karýþtýrýcý.Askeri neden tahliye etmediler anlamak güç.

Yaþ
    37
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paþam ülkede 5 milyon ne yediði belirsiz adam geziyor sen bunu normal karþýlýyorsun.Ýþte bak kendin söylüyorsun 120 ik iþi 50 ye yapýp 5.5 tl den benzin alan , minimum 250-300 tl doðalgaz ihtiyacý olan belki kira ödiyecen bi yurttaþýnýn rýzkýna engel oluyor diye.

Giren girmiþ ama normal karþýlamayýn gözünüzü sevimiyim.5 sene sonra nolacak 5 milyon adam olacak 10 milyon düþünebiliyomusun ortamý.Kýzýlayda sen çay içerken karþýnda çay içecekler, senle yemek yiyecekler.Belki yolunu kesecekler.çocuðunun sýra arkadaþý suriyeli olacak senle ayný haklara sahip fakat yurrtaþ olmak için hiç bedel ödememiþ bir sürü yurrtaþýn olacak

Ýçine siniyosa biþey demiyorum

Yaþ
    37
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rebelh Hatta senden kat be kat daha fazla hakka sahip yurttaþlarýn

Yaþ
    34
    Þehir
    Türkiye/Sivas
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi çok hýrpalýyorsunuz kendinizi .

Kalan zamanýmýzý güzel ve mutlu geçirelim sevdiklerimizle , burada kimsenin yapacak bir þeyi yok artýk ,yaparým diyene hodri meydan.

Geçti bolu pazarý sür eþþeðini niðdeye.

Þehir
    Fikirtepe
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi çok hýrpalýyorsunuz kendinizi .

Kalan zamanýmýzý güzel ve mutlu geçirelim sevdiklerimizle , burada kimsenin yapacak bir þeyi yok artýk ,yaparým diyene hodri meydan.

Geçti bolu pazarý sür eþþeðini niðdeye.
    Bolu deðil o dayýcým bor bknz;
    Gecti Bor’un Pazarı Sur Eşeği Niğde’ye Deyiminin Anlamı ve Hikayesi

Yaþ
    34
    Þehir
    Türkiye/Sivas
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý fthdrn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Olm aklýnýz fikriniz bor , tamam çýkartýcaz 2023 de az bekleyin aq

Þehir
    Fikirtepe
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olm aklýnýz fikriniz bor , tamam çýkartýcaz 2023 de az bekleyin aq
    2023 de ekmek arasý bor yicez sen o zaman bizi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler