User Tag List

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678
138 sonuçtan 134 ile 138 arası

Konu: EFT Haramidere Expertiz Rezilliği

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Imitasyon janta bel baglamak bence bosa kurek cekmek olur eft icin lakin replika jantlarin bildigim kadariyla geneli TSE onayli oluyor.
    her ne olursa olsun sonuçta jantın orjinal olmaması her ikisininde alüminyum alaşımlı olduğu gerçeğini değiştirmez bunu biz kendilerine belirttik türkiyede sonradan jant değişen her 10 araçtan 9 u replika jant kullanıyor ne zaman bu şekilde haber alıyoruz.

ilk etapta konuya zaten almanyaya mail attık sorun bizden mi kaynaklı diye falan dediler tam çıldırmalık. umarım almanya video kayıtlarını inceleyip aracın yanında dyno yu izleyenler neden o kadar yakınlar nefeslerinin sıcaklığından lastikler patlamış demezler

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hakikaten helal olsun,abinizde sizde piyasada zor bulunur sizin gibileri.güzel bir yaklaşımda bulunmuşsunuz.çok geçmiş olsun.kazasız sürüşler.

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    merhaba her ikinize de geçmiş olsun
    @Yigit-Y instagram dışında videoyu izleme imkanı varmı merak ettim
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı celikelengin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    ***** aracın alıcı tarafıyız. Yiğit bey foruma koyduğunu belirtince girelim yorumlara bakalım dedik çünkü milyonda bir olacak bir olay geldi başımıza

Olay yiğit beyin dediği gibi gerçekleşti, abi-kardeş aracın başında sohbet ediyorduk, ailemizde ortak kullandığımız bir s3 var 2016 model, bu araç hızlanmada geçer mi geçmezmi sohbeti yaparken, ( o sırada araç dyno üzerindeydi ) yanımızdan geçen eft personeline bu araç 300 basar mı diye sorduk lakin latife etmiştik. İçgüzar herif dynodaki personeli indirip kendi direksiyon başına geçiyor ve arabayla son viteste limitöre girene kadar gazı köklüyor. Biz aracı aldıktan sonra gittik 2 saatlik bir toplantı yaptık eft haramiderenin sahibiyle, yani tamamen aracı kullanan adamın sorumsuzluğu, yanındaki personel eliyle işaret etmesine dur demesine ve onu patlamadan önce ikaz etmesine rağmen adam durmuyor. Bunu zaten dynoda yanında oturan personelde söylüyor. Kimse kalkıpta adama çık şunun üstünde 300 dene bakalım demedi, adamda zaten normal test yapıyordum ne olduğunu anlamadım diyor ama hiç öyle normal bir test değildi yani. Ha ayağını mı test ediyodu ne kadar gaza basarım diye orası ayrı bir muamma.

Şimdi araçta böyle bir hasar vuku buldu, abi-kardeş kendi aramızda istişare ettik çünkü aracı bu ekpertize biz getirdik, bir ikincisi firmayla yiğit beyi yüzgöz etmek istemedik çünkü personele biz daha çok sinirlendik ve nitekim gerekli yaptırımı sağladık. araçta belki 15-20 bin tl lik bir hasar var, belki 5-6 bin tl değer kaybı olacak kim bilir ama 5 bin liralık değer kaybı için orada yiğit beyi mağdur durumda bırakmak olmazdı insaniyet namına. Sonuçta eft her türlü oluşacak problemi karşılamanın tahahhütünü aldık.

Şimdi imütasyon jant olayına sığınmaya çalışıyorlar lakin araç dynoda sendeledikten sonra jantlar patladı, yani orjinal jantta olsa imütasyonda olsa sonuçta ikiside alüminyum alaşımlı jant. Orjinalide patlayabilir imütasyonuda orjinali patlamaz diye bir kaide yok. Yani neresinden tutsalar ellerinde kalırdı, kaldı.

Açıkçası abim aracı kullanmak için almıştı, ben çok sinirlendim. Abim daha sakin yaklaştı ben aracı eft ye satma teklifinde dahi bulundum sahibine. Alsın ne yapıyorsa yapsın diye. Nitekim uzun görüşmeler sonucu aracı yaptırıp vermeleri kararına bağladık olayı.
    olgunluk budur diyorum. Tebrik ederim.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç ne şanzıman nasıl 350 gördü öyle aman tanrım dedim.8. boşa mı çevirdi ? Yük tipi dyno olmayınca ALLAH ne verdiyse gidiyor demekki..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler