User Tag List

Sayfa 1/9 123 ... SonSon
169 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hasar kaydı takıntısı ve 2.el araç arayanların sapkınlığı

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hasar kaydı takıntısı ve 2.el araç arayanların sapkınlığı

Önceleri fazla yoktuda bu ara iyice azıttı diye görüyorum ben. Örneğin : tek çamurluğu boyalı ekspertiz ve km garantili 2014 model bir araç , ilana belirtmişim 1500 tl hasar kaydı vardır diye. Onlarca kişi arıyor ,

- abi 1500 tl hasar kaydı neden var ?
    +takla atmış kardeş bu araba sana yaramaz , sen sıfır km araba al.
    - abi niye kızıyorsun ne dedik ki ?
    + kardeş sen 1500 lira hasar kaydına takılıyorsan bu kadar düzgün arabaya bile şüpheyle bakıyorsan 2.el araba maraba alamazsın sen kendini boşuna yorma. bi yerde pert patlak motoru bitik satarlar sana altından kalkamazsın.

örnek arabada 3-4 parça 3500 tl hasar kaydı var , ama boya yok (yine ekspertiz ve km garantili) ? kaputunu bile açmadan satın aldığım çok ama çok düzgün bir araç.

- abi boyasız yazmışsın ama 3500 lira hasar kaydı çıkıyor ? kazalı bu araba. (çok biliyor s.ktiğim)
    + kardeş plastik aksam onarımı olmuştur , aynası kırılmıştır , camı değişmiştir.
    - olur mu abi , bu arabada birşey var.
    + kardeş yetkili servis , ekspertiz istediğin yere götür kaporta mekanik aksamında dediğimin dışında birşey çıkarsa parasını ben vereceğim.
    - abi ben bi düşüneyim.

örnek 3.

araç yine hatasız boyasız 2013 bi jetta , alıcı arabaya bakıyor yine bir sikten anlıyormuş gibi kapıları açıp kapatıp ayara bakarak yorum yapmaya çalışıyor.

-hocam bu kapı değişmiş herhalde.
    + abi araçta değişen boyanan sökülen takılan parça yok.
    - siz ilk sahibimisiniz ?
    + hayır ben alım satım yapıyorum.
    - o zaman nerden biliyorsunuz orjinal olduğunu (zekaya bak pırıl pırıl)
    + abi ekspertize hatta yetkili servise götürün dediğimin dışında birşey çıkarsa , ekspertiz parasını ben vereyim malımın sonuna kadar arkasındayım. (var mı ötesi ?) (memurdan şöyle bakımlı böyle cici böyle güzel diye itelemeye çalışsam daha hoşuna giderdi) eksperde boyalı parçalar patlasa bilmiyorum der geçerdim ama biz esnafız bize yakışmaz.)
    - yok yok siz ilk sahibi değilmişsiniz.
    + ilk sahibini ne yapacaksın abi , mal hali hazırda budur (boncuk gibide bir araba) götür göster kafana yatarsa okey de.
    - (kaputu açar ve hımmm. şimdi al - satçısınız ben korktum)
    + kaputu sertçe vurur kapatırım ve sen 2.el araba falan alamazsın hemşerim git bayiden sıfır araba al. (bunda çok ama çok sinirlenmiştim)

daha nice örnekler var. 98 model araca hasar kaydı soran , 2001 model arabada 3000 bin lira hasar kaydı var diye vazgeçen mi dersin , neler neler.

adam arabadan zerre anlamıyor bakıyor hasar kaydına yorum yapıyor , arkadaş belki araba bozuk hış bir araba takla atmış ama sigortaya bildirmemiş hasar kaydı yok ve düzgünde toplanamamış , o araba iyi mi oluyor şimdi ? tamam 10 liranın üstü hasar kaydına bizde takılıyoruz kafamızda sorguluyoruz ama , insanlar gerçekten sapıtmış vaziyette.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilgisi olmadan fikir sahibi insan + mini çakal konseptinde çok insan var normaldir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıcının suçu yok . Çakal satıcı o kadar çok ki bence tamamiyle haklı bir durum en az 3-4 kere hatasız,boyasız ilanlarını arayıp 'eeee abi avuç içi kadar lokal boya' diye uzatacağımız bir ton laf duydum . Alım satımda babama dahi güvenmem 50 lira da hasar kaydı olsa sorarım nerede yapıldı nasıl oldu diye , sonuçta para benim bir ton seçenek var kendime en uygun olana bir ton para vereceksem kolay kazanılmıyor .

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cliom varken sol ön çamurluğun biri ufak çatlamıştı, araç çok yere yakın olduğu için her yere sürtmüştüm, o da kastırıp kırmış sanırım. ***** bir de plastik zaten.
    Ben de çok göze batmıyor diye yaptırmadım. Aracı ilana koydum, bi emmi bakmaya geldi. Ama o ne geliş, resmen fiyat kırmaya gelmiş kasap. Arabanın bel altı boyalı olduğunu zaten söylemiştim. Bi başladı konuşmaya, yok işte boyalı, yok işte bunla yarıştın mı sen falan. ( Tek kapı olunca her araba yarışmak zorunda çünkü)
    "Bu çamurluk niye böyle yav, çok pahalı diye mi yaptırmadın" dedi. Ben de "yok, umursamadım ondan durdu öyle" dedim. Herif benle çamurluk fiyatına iddiaya girdi.
    Çifti 150 lira diyorum inanmıyor. Atla o zaman dedim bunu götürdüm parçacıya, pazarlıkla 130 liraya veririm dedi. Fiyatı öğrenince bu sefer de " nolacag yauv, fıransız arabası böyle olur zaten, kalitesiz" dedi bastı gitti. Ama mallık bende, ne b.kuma iddiaya girersin ki? Kime neyi anlatıyorsun

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tiplerin %90 ı da araç alırken alıcağı aracı yerden yere vurup daha ucuza almaya çalışıp o aracı alıp satarkende göklere çıkaran kendini çakal sanan tipler. % 10 luk kısımda zaten cahil bi b.tan anlamayan tipler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mikail sende haklısın ama biz dürüst sürekli malımızın arkasında oldukça bu tip cins alıcılarla karşılaştıkça bir yerde çileden çıkıyoruz. haa sanada söyleyeyim o zaman hasar kaydının neden olduğunu 2-3 tane esnafa sor , ne cevap verecekler sana ? adamlar her sattığı arabanın seceresini tutamaz ya. kaporta mekanik doğru ekspertiz bilgisi veriyorsa (bizim gibi) öpsün başa konulsun. kalanı alıcının ruhsat ile kendi araştıracağı şeyler.
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    alıcıd haklı satıcıda haklı eğer bu tip diyalogları kaldıramıyorsan araba alım satımı yapmıycaksın.. her mesleğin bir zorluğu vardır bumesleğin zorluğuda bu.. öz eleştiride yapmak lazım. önüne gelen geçen galericilik yapmaya başlayınca ve piyasada aşırı fazla galericilerle ilgili şehir hikayeleri dolanınca vatandaşda sonuna kadar haklı..

sen dürüst oldunmu birazda sabır ettinmi o aracı sattığın adam sana duacın olur her seferindende senden alır hatta çevresindekileride sana yönlendirir temiz emin adamdır diye..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyleleriyle hiç muhattap olmamak lazım dediğin gibi o araba falan alamaz o kafayla hem vaktini çalıyor hem ömrünü çalıyor sinirlendirip

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galerici ve al satcilarin insnalardan ucuza araba almak icin one surdukleri bahaneler şimdi ayaklarina dolaniyor insanlari bu hake galerici ve al satcilar getirdi

Ve ulkede kimsenin kimseye guveni kalmadi
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün aracımı sattım.Hatasız aracıma laf atmaya calısmak mı dersın sattım kurtuldum ınsanla ugrasmak zor ıs

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman açık konuşalım madem yeri geldi, araç alırken bu arabada 1.5tl hasar var 3tl hasar var, bu arabanın kapısı değişmiş çamurluğu boyanmış diyen sizler değil misiniz? Piyasa kendi kendine mi bu hale geldi?

İnsanlar tampondan boya bakar hale geldi. Bana göre büyük hasar yoksa arabada boya olsa ne olmasa ne. Bu kadar boyasız tertemiz isteyen gider bayisinden alır sıfır, yapar kontrolünü teslim alırken biner.

Araç alırken boya var diye fiyat düşürüyosanız sonrasında sattığınız araçta boya var dediklerinde kızmayacaksınız bu kadar açık ve net bu iş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tiplerin %90 ı da araç alırken alıcağı aracı yerden yere vurup daha ucuza almaya çalışıp o aracı alıp satarkende göklere çıkaran kendini çakal sanan tipler. % 10 luk kısımda zaten cahil bi b.tan anlamayan tipler.
    Aynen öyle bide ticaret yaptığını zannederler , halbuki bilmezler ki belkide kendilerine geçiriyorlar sonrada uçuk fiyat çekip gireni çıkarmaya çalışıyorlar. reel piyasa ayrıdır , internet piyasası ayrı.

Bana çok araba geliyor , araba ekmek yedirmeyecekse , bozuksa yada eşim dostum bana getiriyorsa bana yaramaz abi ama satmana yardımcı olurum diyorum geçiyor gidiyor

çok sorunlu arabada geliyor. örneğin , 2.5 dizel sorento adam 40 lira diyor , arabanın heryeri saz çalıyor vanda kaçağa koşmuş. sıralasam yüz bin bahane sıralarım arabanın sahibinin psikolojisini bozarım 25 liraya çökerim. işin her türlü p.çlemeğini çakallığını biliyorum ama yapımızda yok , abi bana 25 e yarar , git sor hangi esnaf ne veriyorsa 1 lira fazlasını vereyim esnaflık odur.

mesela sevdiğim bir abim telefon açtı az önce , kaputu değişmiş 3-4 parça boyalı 2012 privilege otm. sunroof navi fluence söyledi , 37 lira dedi , 35 liraya almaya çalışacağım , ama alırken senin araban şöyle kötü böyle berbat önden patlamış bilmem nolmuş , hiç muamele yapmadan (ki beceremem) abi senin arabanın orjinali şu para , senin arabanda 35 liraya bana yarar hayırlı olsun dersen notere geçelim. bitti. olması gereken odur. kendini uyanık karşıdakini aptal zannetmeye gerek yok.
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman açık konuşalım madem yeri geldi, araç alırken bu arabada 1.5tl hasar var 3tl hasar var, bu arabanın kapısı değişmiş çamurluğu boyanmış diyen sizler değil misiniz? Piyasa kendi kendine mi bu hale geldi?

İnsanlar tampondan boya bakar hale geldi. Bana göre büyük hasar yoksa arabada boya olsa ne olmasa ne. Bu kadar boyasız tertemiz isteyen gider bayisinden alır sıfır, yapar kontrolünü teslim alırken biner.

Araç alırken boya var diye fiyat düşürüyosanız sonrasında sattığınız araçta boya var dediklerinde kızmayacaksınız bu kadar açık ve net bu iş.
    Kardeş Allah beni bu işi yaparken hep iyilerle karşılaştırdı , hep dedikleri gibi çıktı , galeriden şahıstan istanbul izmir ankara çok araba aldım. bende satarken hep dediğim gibi çıktı , insanları tam olarak tanımadan bilmeden günahına girme.
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkede satıcısı da alıcısı da çakallık peşinde olduğu için böyle olayların olması çok normal. Dürüst insan kalmadı. Her gün bir dolandırıcılık haberi çıkıyor. Ya satan ya almaya giden kazıklanıyor.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz dürüst satıcı olarak bu durum karşısında gerilebilirsiniz fakat piyasadaki dürüst satıcı oranına bakarsanız alıcıya da hak verebilirsiniz bence

bende 2.el araç alırken hasar kaydının neden kaynaklandığını soruyorum ayrıca ilanda yazanları tekrar teyit ediyorum çünkü ya ufak.. yok küçük.. yok ezik.. yok çürük ama küçük gibi durumlar çok oluyor teyit ettikten hemen sonraki soruda istediğim yere expertize gelir misin dediğin gibi değilse ödeyecek misin sorusu geliyor

Ocak başı bi 206 vardı çok düşük km'li teyzem'e alacaktık adam tek çamurluk boyalı dedi elliyorum elliyorum kapılarda macun izi var ben usta değilim emin olamadım bide kartel koruması yoktu oda şüpheye düşürdü dedik expertize gidelim adam ödemem dedi almak istiyoduk en kötü yakarız parayı kaporta çok önemli değil zaten sürtülecek sağa sola dedik gittik km orjinal ama sağ yan boyalı üst kapak contasından yağ kaçırıyor halbuki ilanda yazan vs. vs. çok farklıydı bunlarda olabiliyor işin özü siz satıcı olarak dürüst olabilirsiniz fakat biz alıcı olarak nereden bilebiliriz
    123d

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş Allah beni bu işi yaparken hep iyilerle karşılaştırdı , hep dedikleri gibi çıktı , galeriden şahıstan istanbul izmir ankara çok araba aldım. bende satarken hep dediğim gibi çıktı , insanları tam olarak tanımadan bilmeden günahına girme.
    ben de mesela şu zaman kadar bu araçtan da kar ederim alayım da satayım diye araç almadım, çok şükür satarken de bir kez olsun ekspertize bile sokma ihtiyacı hissetmedi araçlarımı alanlar, gelip görüp tamam bu kadar evrak ve temiz araca bakmak gerekmez lafını duydum hep. bunun da ötesinde Türkiye şartlarında mal alırken babamın oğlu gelse güvenmem, dosttan tanıdıktan araç da almam zaten.

söylediğimde alınacak bişey yok. sen yaptın bu yaptı o yaptı, ama birileri piyasayı bu hale getirdi sonuç olarak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz dürüst satıcı olarak bu durum karşısında gerilebilirsiniz fakat piyasadaki dürüst satıcı oranına bakarsanız alıcıya da hak verebilirsiniz bence

bende 2.el araç alırken hasar kaydının neden kaynaklandığını soruyorum ayrıca ilanda yazanları tekrar teyit ediyorum çünkü ya ufak.. yok küçük.. yok ezik.. yok çürük ama küçük gibi durumlar çok oluyor teyit ettikten hemen sonraki soruda istediğim yere expertize gelir misin dediğin gibi değilse ödeyecek misin sorusu geliyor

Ocak başı bi 206 vardı çok düşük km'li teyzem'e alacaktık adam tek çamurluk boyalı dedi elliyorum elliyorum kapılarda macun izi var ben usta değilim emin olamadım bide kartel koruması yoktu oda şüpheye düşürdü dedik expertize gidelim adam ödemem dedi almak istiyoduk en kötü yakarız parayı kaporta çok önemli değil zaten sürtülecek sağa sola dedik gittik km orjinal ama sağ yan boyalı üst kapak contasından yağ kaçırıyor halbuki ilanda yazan vs. vs. çok farklıydı bunlarda olabiliyor işin özü siz satıcı olarak dürüst olabilirsiniz fakat biz alıcı olarak nereden bilebiliriz
    Doğru haklısın. Ama sen bana arabayı sorduğunda ben mırın kırın şöyle olmuş bilmiyordum ben arabadan anlamam vs. bi ton bahane üretene kadar. BEN MALIMIN ARKASINDAYIM ARABAM EKSPERTİZ GARANTİLİ (YÜKSEK MODEL İSE) KM GARANTİLİ DİYORSAM , sende bana güveneceksin bir zahmet
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katılmıyorum hocam birçok yazdıgına.Para verip alan kişi vidasına kadar sorma hakkı var.Sonuçta karşılığında taso vermiyor para veriyor.Ben ne adamlar biliyorum hayalindeki aracı alabilmek için kuruş kuruş biriktiren ağlayan uyuyamayan.Soracak tabi... Asıl pert araç satan , change yapan , insanları dolandıran kandıran insanları söylemen lazım.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru haklısın. Ama sen bana arabayı sorduğunda ben mırın kırın şöyle olmuş bilmiyordum ben arabadan anlamam vs. bi ton bahane üretene kadar. BEN MALIMIN ARKASINDAYIM ARABAM EKSPERTİZ GARANTİLİ (YÜKSEK MODEL İSE) KM GARANTİLİ DİYORSAM , sende bana güveneceksin bir zahmet
    sıkıntı çıkarsa expertizini ödüyorum al götürelim istediğin bayiye ben malımın arkasındayım diyene adama can feda ama telefon açınca adam sen bunu diyene kadar soracak işte sana böyle mi onaylıyormusun diye
    123d

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler