User Tag List

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
169 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Hasar kaydı takıntısı ve 2.el araç arayanların sapkınlığı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müşteri araç başından ayrılınca "gerekli bütün yalanları söyledik ama olmadı" diyerek satamadığına sinirlenen esnaf da var

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf bu muhabbetler yüzünden araba değiştirmek gözümde büyüyor.
    2 kere araç aldım bi kere sattım birine 5 sene bindim diğeride 1.5 senedir bende.
    İlk arabayı berberde traş olurken arabayı satıcam aklında olsun dedim 1 saat sonra arkadaşıyla geldiler. Baktılar ertesi gün sözleştik ustasına gittik 97 model golf 180 binde motor şanzıman saat gibiydi. Boya değişen hiçbir şey yoktu hakaten çok temiz arabaydı sattıktan sonra çok üzüldüm araba ararken. Dürüst güvenilir satıcı bulmak cidden çok zor. 3 kuruş para kazancaklar diye yalanın bini bir para. Şu an kenarda biraz param var ama sırf bu muhabbetlerden değiştirmiyorum arabayı
    Everyday I ** çapuling...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde Piyasada pertçiler var. Biz a4 ü perte ayırdık. paramızı aldık. bütün hava yastıkları patlak yürüyemeyecek durumda. 3 Ay sonra piyasaya çıktı. İlana arkadaş birde yazmış karşı tarafın hasarından dolayı bu kadar yüksek çıkıyor diye. Halbuki karşı tarafın bütün evrakları eksik. Ne sigorta var nede ehliyet. Ödeme felan alamadı adam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "örnek arabada 3-4 parça 3500 tl hasar kaydı var , ama boya yok (yine ekspertiz ve km garantili) ? kaputunu bile açmadan satın aldığım çok ama çok düzgün bir araç. "

şimdi şu örnekten yola çıkalım; siz almışsınız güvenerek, arabada hasar kaydı var ama boya moya yok. Ama siz bilmiyorsunuz ne olduğunu ?

e şimdi bu alıcı size sormakta haksız mı ? yoksa bu adam sordu diye bu adamın cahilliği midir ?

Açıkçası şu yazdığınız örneklerde kendinizi çok haklı göstermeniz karşıdaki adamları yerlere vurmanız bana çok saçma geldi.

Arkadaşıma A3 almıştık geçen sene. Eksperde 1 parça değişen çıktı sadece. Tramerden bi sorgulama yaptık arabada pert kaydı çıktı mesela, o yüzden insanların araçlarınız hakkında saçma sapan sorular sordu diye gömmenizin alemi yok.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sakimert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müşteri araç başından ayrılınca "gerekli bütün yalanları söyledik ama olmadı" diyerek satamadığına sinirlenen esnaf da var
    O tiplerde ne ayar eder adamı sanki anlatınca mecburum almaya.Başka bir türüde aracı ***** siteye ilana koyarsın örnek olarak fiyatı 60 bin yazarsın sığırın biri mesaj atar '50bin vereyim' .Bu kadar net ve öz yazarlar yani Yani mesaj başında iyi günlermiş, merhabalarmış , hayırlı satışlar gibi herhangi medeniyet belirtisi kelime,cümle göremezsin.Direk finish him çeker.Eskort pazarlığı daha asil bu ülkede

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben müşteriyim, 1 kuruş hasarı dahi sorgularım. Adamın 30 tane arabası varmışta birinin hasar kaydını sorsam gülermiş. Hahah asıl ben bunu diyene gülerim. Yaptığımız iş gereği, bizzat şahsımın kurumsal bazda çalıştığı 42 müşterim var. Her biri arayıp bana çat diye 2 sene önce yaptığımız işin çok ince detayını soruyor ( ki bunun cevabı benim sorunum olmamasına rağmen ) bende cevap veriyorsam, kusura bakma da sende para kazandığın işte sorular soruya cevap vermesini bileceksin. Sen dürüst esnafsın diye sorulan sorulara kapat hemşehrim telefonu, git sıfır araba al deme hakkına sahip olmuyorsun maalesef.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes kendi işiyle ilgili karşılaştığı insan tiplerini anlatmaya başlasa sizinkinden farklı olmaz.İnsanların emekli ikramiyelerini yuttular,dişinden tırnağından artırdığını yuttular.Alıcının bu duruma gelmesinde satıcıların payı büyük.Ha şu da var:Boya-hasar takıntın varsa ve öğrendiysen kolay gelsin de;vakit harcama,harcatma.Ben öğrendiğim anda eyvallah der,uzaklaşırım.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen ay BİKA Renault yetkili satıcısı Esenyurt'ta başıma gelen olay aynen şu şekilde. Bika yetkili satıcı , 4-5 katlı bir plaza.

2. el tarafında hatasız kazasız denilen, ekspertiz raporu gösterilen, kadjar 2016 model aracı nerede ise satın alıyordum. Tesadüf eseri tampon birleşme noktasında boya akması gördü kuzenim. Satış temsilcisi değil de başka bir yedek parça masasındaki personelden servis kaydına bakalım dedik.

Aracın tampon çamurluk boyanmış, alt tarafta poryasından amortisörüne, janttan diske balataya her şeyi değiştirmişler. Araç ciddi kaza yapmış meğer.

Düşün ki koskoca plaza, kendi servisinde tamir edilen arabaya kazasız-boyasız-hasarsız diyerek satmaya çalıştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes alıcıya hak verin demiş.
    Peki öyleyse. Alıcıya hak verelim.
    2011 model dizel yaris'im var. Sıfır km aldım. Tek ben kullandım. Hiç kaza yapmadı, arka tamponuma sürttüler tampon boyandı. Bundan 600tl trameri var. Bir de sağ aynası değişti 700tlde bundan trameri var. Metal hiç bir yerinde boya yok. Zaten tramer sorgularken detay yazıp gönderince çıkıyor.
    40bin tl istiyorum, kuruş aşağı düşmem.
    Al satçı da değilim.
    Hadi benle pazarlık yapın madem.
    İşin sonunda gidip iki üç parça boyalısını 37ye alacaksınız nasıl olsa.

Aynı zamanda abimin aracı da satılık. 85e bırakırım, 2013 model 118i mplus paket. Toplamda 65bin hasar kaydı var, çoğu yeri boyalı. Bu da piyasanın oldukça altına konumlandırır onu.
    Ne de olsa 70bin önereceksiniz. Hadi pazarlık yapalım.

Köylü kurnazlığı halkta mevcut bir olay. Herkesin her şeyi bilmesi zaten harika.
    Ben de boyasız değişensiz diye araç aldığımda motorundan şanzımanından yürüyeninden bana çok girdi daha bebeyken. 22 yaşıma kadar diyelim. O günden beri aracın genel durumuna bakıyorum. Yeteri kadar iyiyse alıyorum.

İnsanlar bizim her gün gittiğimiz mekanda foto çekip facebok instagram yüklüyor, check-in yapıyor havaalanındayız sanki. Karşı cinsin etkisinde kalıp ölümüne ledli pahalı araçları savunuyor. Ama fakir olduğundan alamıyor. Gelip o özendiği hayat tarzına uygun araç almak istiyor yeni olsun diyor şu model olsun diyor, ortamlarda çünkü 'hıı bende de 2013 modeli var' diyecek, ama parası yetmiyor. Kredi vermiyorlar çünkü aç gibi 100bin tlye evlenmiş, konut kredisine girmiş 10+ yıl. Telefonunu bile krediyle almış. Ama lafta jettaya binecek. Bu dangalak gelip güzelim aracı boklayacak tabi. Çünkü o düşeceği paraya ay sonundaki kredi kartı hesap özeti olarak bakıyor. Narsist karısıyla hobileri olmadığı için haftasonu gittikleri avmden yapılan alışverişlerin taksitlerini ödeyecek.

Velhasıl sayfalarca yazalım çizelim. Hiç bir şey değişmediği gibi, alım gücü düştükçe ve popüler kültür böyle devam ettikçe bu işler daha da korkunç boyutlara gelecek.

Abi adam cok iyi anlatmis ya..
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir keresinde 3 yıllık siyah hyundai getzimize gelen adam "abi bunda kılcak çizikler var" demişti. Cevap verememiştim, bakışmıştık

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sene 2017
    sahibinden sonra herkez galerici oldu zaten

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen ay BİKA Renault yetkili satıcısı Esenyurt'ta başıma gelen olay aynen şu şekilde. Bika yetkili satıcı , 4-5 katlı bir plaza.

2. el tarafında hatasız kazasız denilen, ekspertiz raporu gösterilen, kadjar 2016 model aracı nerede ise satın alıyordum. Tesadüf eseri tampon birleşme noktasında boya akması gördü kuzenim. Satış temsilcisi değil de başka bir yedek parça masasındaki personelden servis kaydına bakalım dedik.

Aracın tampon çamurluk boyanmış, alt tarafta poryasından amortisörüne, janttan diske balataya her şeyi değiştirmişler. Araç ciddi kaza yapmış meğer.

Düşün ki koskoca plaza, kendi servisinde tamir edilen arabaya kazasız-boyasız-hasarsız diyerek satmaya çalıştı.
    Bika Rent A Car lara kiralama yapıyor abi, 15 bin km de bir yeniliyor araçları, bu da onlardan biridir muhtemelen.

Rent işi yapan bir arkadaşım Bika ile çalışıyordu yakın zamana kadar, hatta Qashqai olsa baktığın araç, bizimkinin kaza yaptığı araba olabilir bile derdim..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru haklısın. Ama sen bana arabayı sorduğunda ben mırın kırın şöyle olmuş bilmiyordum ben arabadan anlamam vs. bi ton bahane üretene kadar. BEN MALIMIN ARKASINDAYIM ARABAM EKSPERTİZ GARANTİLİ (YÜKSEK MODEL İSE) KM GARANTİLİ DİYORSAM , sende bana güveneceksin bir zahmet
    Ekspertizler çok güvenilir kurumlar mı

Daha dün konu açıldı adamın arabasını dağıtmış dingiller

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sene 2017
    sahibinden sonra herkez galerici oldu zaten
    Galerici değilde al satçı oldu diyelim galerici dedinmi vergiye tabi yeri yurdu belli birisin demektir
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hyundai sonata muayeneye giderken dalginliktan önde duran minibüsü farketmeden tikladim

Araba çalışır durumda, farlar çatlak. Kaput bombe oldu.

Ama o halde muayeneden bile geçti.

Gelgelelim hasar 12000 TL çıktı, kasko sağolsun pazarlık vs yetkili bayiye 9600 TL ye yaptırdı.

Şimdi hasar kaydını biri göre obaaa araba ikiye ayrılmış da geri toplanmış muamelesi yapmazsa bende ne olayım

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galerici değilde al satçı oldu diyelim galerici dedinmi vergiye tabi yeri yurdu belli birisin demektir
    ben al sat veya galericiyi kastetmedim.benim kastettigim duruma normal araç kullanıcısıda giriyor.

yani herkez arabacı olmuş,herkez biliyor.piyasada bilmeyen yok.bilmiyorsa bile pok atıyor zaten.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hyundai sonata muayeneye giderken dalginliktan önde duran minibüsü farketmeden tikladim

Araba çalışır durumda, farlar çatlak. Kaput bombe oldu.

Ama o halde muayeneden bile geçti.

Gelgelelim hasar 12000 TL çıktı, kasko sağolsun pazarlık vs yetkili bayiye 9600 TL ye yaptırdı.

Şimdi hasar kaydını biri göre obaaa araba ikiye ayrılmış da geri toplanmış muamelesi yapmazsa bende ne olayım
    Ne zamandır söylemek istiyordum,Sonata'yla ilgili bir inceleme konusu açmayı düşünüyor musunuz?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman açık konuşalım madem yeri geldi, araç alırken bu arabada 1.5tl hasar var 3tl hasar var, bu arabanın kapısı değişmiş çamurluğu boyanmış diyen sizler değil misiniz? Piyasa kendi kendine mi bu hale geldi?

İnsanlar tampondan boya bakar hale geldi. Bana göre büyük hasar yoksa arabada boya olsa ne olmasa ne. Bu kadar boyasız tertemiz isteyen gider bayisinden alır sıfır, yapar kontrolünü teslim alırken biner.

Araç alırken boya var diye fiyat düşürüyosanız sonrasında sattığınız araçta boya var dediklerinde kızmayacaksınız bu kadar açık ve net bu iş.
    Bende araç değiştircek olursam kesinlikle boyalı araba alırımtemiz yapıldıktan sonra arabanın büyük kazası yoksa boyalı olması benim için eksi değil artı puandır.
    Hele araç kazasız ve 10 yaş ve üzeri ise boyanmışını tercih ederim.Alınca bi de bana boya masrafı çıkarmasın

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben al sat veya galericiyi kastetmedim.benim kastettigim duruma normal araç kullanıcısıda giriyor.

yani herkez arabacı olmuş,herkez biliyor.piyasada bilmeyen yok.bilmiyorsa bile pok atıyor zaten.
    Aynen öyle abi eline 5 kuruş para geçen araba alıyor 5 lira karla satıyor o alanda 5 lira karla sata sata bu hale geldi piyasa forumda anket yapsak kaç arabanızdan zarar ettiniz diye 10 kişi çıkmaz
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler