User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 20 ile 30 arası

Konu: ANKARA- oto ve ziynet eşyası hırsızlığı yardım

erdiyuce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Ankara da şu an inanılmaz bir hırsızlık olayı mevcut son 3 ay içerisinde batıkent eryaman şaşmaz tarafında büfe iş yerlerinin bir çoğuna hırsızlar musallat olmuş durumda. Lüks arabalarla gelip girip çıkıyorlar korkuları ve çekinmeleri sıfır çok rahatlar. Hemen hemen her gün bir haber alıyoruz ama polisin yaptığı hiç birşey yok son bir ayda bizim büfeye iki defa girdiler ama polisler bunlar çete diyip geçiştirdiler. Tamamen formalite parmak izi ve tutanak tutuyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kusura bakmayın geç girebildildim telefondan yazıyorum şimdide
    Sabah oto hırsızlık bürodan aradıkar araçtan ziynet eşyası çıktı diye gittik baktık kıvır zıvır imitasyon şeyler bizim altınların kesesi bide torpidodan çalınan tabletimiz çıkmış arkada bi montun cebindede yüzük falan varmış ama olay yeri montu kriminale almış.
    İyi olan tablet sayesinde davaya müşteki olduk direk bağlantı var oto hırsızlık bunların hepsinş tespit etmiş birinin evine pusu atmış beklio yalnız bizim ilk takip ettiğimiz isim yanlış tamamen benzerlik bu adamlar 4 kişi bizim eve 2si geliyo araçta 4 tane falan telefon çıkmış eroine kadar bulmuşlar muhtemelen yakalanırlar ama polis diyoki işimizi yapamıyoruz daha sabah 4 tane fetocu aldırdılar yoksa bugun alırım ben bunları
    Hırsızlık buro firarlarını verdi onların dediklerine göre yakalanınca cezaları artmasın diye aynı değerde bize ödeme yaparlarmış avukat aracılığıyla 1990 doğumlu bu eleman bütün kimlik bilgilerini aldım ama sosyal medyada yok zaten bunu anca polis bulur ben bulsamda bişi yapamam her turlu pislik var 1 haftadır bi sürü olaya karışmışlar o gün araba yakalanınca kim oldukları ortaya çıktı
    Anladımki böyle durumlarda karakol bi boka yaramıyor direk hırsızlık bürodan birine ulaşmak lazım birinin selamıyla işiniz karakola kalsa hala daha dosya gitmemiş müşteki falan olamicaz yalan olacak herşey
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük geçmiş olsun, evde hırsızla karşılaşılmadığı için şükr edin.. Kamera'dan ergeç bulurlar
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun, umarim ,zararsız atlatirsiniz.Audi yeni satış görmüş. Sigortası yok gözüküyor

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şaka gibi bi olay.
    Üst düzey bi tanidik yok mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    audi 3ünde çalınmış bizden çıktıktan hemen sonra hüseyin gazi girişinde polisin pususunu farkediyorlar inip kaçıyorlar ztn o plakada ayrı çalıntıymış
    üst düzey değil belki ama bir komser tanıdığımız hırsızlık büroyla direk iletişim kurmamızı sağladı hırsızlık bürodan çıkarken aracı farkettim oto hırsızlıktan araçtan çıkan eşyalarımız olduğunu öğrendik şahısların firarı verildi
    büyük ihtimal yakalanana kadar bi kaç araba ev daha patlatacakalar
    artık hangi müştekiler belirlerlerse hırsızları onlar şikayetçi olacak belirleyemeyenlerin mallar ceplerine kalacak bizimde bi ihtimal değerini alma şansımız var etkin pişmanlıktan yararlanmaları için yoksa bizde birşey alamayacağız

MehmeT. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun abi inşallah bir an önce yakalanırlar şerefsizler..

Valla Allah kimseyi bu ülkede karakola, hastahaneye düşürmesin..

Geçen gün benim arabanın kelebek canımı kırıp double teyp'i, bir de etrafıda ki konsolu götürmüşler..

Dün sabah 10 dan öğlen 13 e kadar karakoldaydım, binbir türlü olay geliyor hırsızlık vs. Polislerin hiçbişey yapabildiği yok, çok da umutsuz konuşuyorlar..

Adamlar yakalansa bile birşey olmuyor hemen çıkıyorlaar diyorlar.. Bu ülke de kendi güvenliğimizi kendimiz sağlamamız lazım, polisten falan hayır yok maalesef...

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçmiş olsun, Ankara'da son 1 yıldır yapılan hırsızlığın haddi hesabı yok. Çok sinir bozucu bir durum.

Geçen sene eşimin aracının sağ ön camını patlatıp torpidoyu falan karıştırıp dağıtmıştı hırsızlar. Sadece 8GB bir flash bellek almışlar. Bu olay üzerine polis çağırdık ve tabii ki gelmedi. Bize siz gelin dedi. Ama bütün koltukların üstü tuzla buz tabi. Neyse gittik bir şekilde karakola ifade verdik. Parmak izi vs. almadılar. Öte yandan da evin karşısındaki yurdun güvenlik kamerasından olayı izledik. Gece saat 2buçukta 2 tane 18-20 yaşlarında g.tveren o kadar soğuk kanlı yapmışlar ki olayı şaşırırsınız Yüzleri de az çok belli. Neyse karakolda söyledim böyle böyle kamera kayıtları var diye. Adamlar o kayıtları almaya bile gitmedi. Getirirseniz hırsızlık şubeye iletiriz biz falan dedi.

Ben burda polise kızmıyorum. Karakolda bir polis arkadaşla konuştuk. Biz bunları yaklaşık 10 kere yakaladık ama savcı salıyor dedi. Bu sefer biz aptal yerine konmuş oluyoruz dedi polis. Polis arkadaş anlatmaya devam etti, bir gün semt pazarındayım alış veriş yapıyorum dedi. Gözümün önünde kadının biri adamın birinin cüzdanını çaldı cebine koydu dedi. Hemen koştum tuttum kolundan kendim bizzat karakola götürdüm, ordan da emniyete götürdüm dedi. Ben evrak işlerini hallederken kadın bana el sallayarak çıktı gitti dedi.

Netice itibariyle bunlara bir yaptırım uygulatman için çok t.ş.klı olman lazım.

Bu arada polis de bana en temizi bunları tespit edip bir yerde kıstırıp dövmek dedi. Yapacaksan bunu yap bence dedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle şunu söyliim karakollara kaldıysa işiniz üstüne su için
    benim şansım hırsızlık bürodan tanıdık bulmak oldu
    yakalansa da birşey olmuyor diye bir durum yok
    bizim evi soyanların son 10 günde işlediği bir çok suç var
    en basiti oto hırsızlığı konut dokunulmazlığının ihlali ve evden hırsızlık
    biz müdahil olduğumuz için bu sefer yatarları 10 sene civarı
    birden çok suç var ve kanıt var
    ama biz müdahil olamasaydık ve işi karakola bırakıp bir tek otodan yakalansalardı araç bulunduğu için yatmazlardı bile belki
    çünkü mağduriyet giderilmiş oluyor

benim tahminim bunlar hala ev patlatıyorlar bizimle aynı gün 1 ev daha soymuşlar
    günde 2 ev soysalar 20 gün sürse 40 ev yapar
    bunlardan hangilerini ilişkilendirebileceksin?
    diyelim 5i ilişkilendirildi kanıtlandı
    bu 5inin mağduriyetlerini giderip az yatıyorlar 35 ev cebe kalıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde yasaya göre çaldığı şeyin maddi bir karşılığı olmalı ve karşı tarafı mağdur etmeli

yukarıdaki örneklere gelecek olursak cüzdan çalınmış hırsız yakalanmış cüzdan sahibine verildikten sonra hakim bir şey yapamıyor
    ya da bellek çalınmış belleğin maddi değeri çok az kaldıki içindekileri temizledikten sonra sizin olduğunu kanıtlayamazsınız ve bulsanızda serbest bırakırlar

mtay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam çok geçmiş olsun... Pislik bi durum...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler