User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Amazon' dan alışveriş hakkında?

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Smile Amazon' dan alışveriş hakkında?

Arkadaşlar şimdi aklıma birşey takıldı, amazondan bir ürün alacağım ama bizim gümrükten geçmez 200 dolarlık birşey. Almanyada akrabam mevcut 1-2 ay sonra gelecek istanbula. Amazondan aldığım ürünü direk almanyadaki akrabama kargolatsam almanyaya gitmesinde herhangi bir sorun olurmu acaba ? Almanya gümrük kurallarını bilen varmıdır ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olmaz gönül rahatlığı ile yollatabilirsin
    FOR US BY US

[/CENTER]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amazonla ilgili ufak bir bilgi vereyim. Eğer aldığınız ürünün satıcısı amazonsa(amazonda satış yapan diğer tedarikçiler değil) gümrük masraflarını ödeme ekranında size gösterir ve ödemesini alır. Sizin tek yapmanız gereken gümrükten size gelecek formu doldurup yollamak olur. Bunun dışında herhangi bir gümrük ücreti vs. ödemenize gerek kalmaz. Eğer satıcı amazon değilse normal gümrük prosedürü işler.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orası Almanya. Orada en medeni kanunlar geçerli..

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    almanyadaki akrabalara sor bakalım amazon premıum uyelıklerı varmı ? varsa kargo ucretını odemıyorsun. daha hızlı gelıyor gıbı gıbı..

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    almanyadaki akrabalara sor bakalım amazon premıum uyelıklerı varmı ? varsa kargo ucretını odemıyorsun. daha hızlı gelıyor gıbı gıbı..
    ya onlar anlamaz amazon falan benim derdim sıkıntısız şekilde kargo evlerine gitsin ki bana getirsinler

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerkanKurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya onlar anlamaz amazon falan benim derdim sıkıntısız şekilde kargo evlerine gitsin ki bana getirsinler
    o konuda sıkıntı olmaz. gıder kalkıp alman hükümetinin yasakladıgı bırseyı almıyorsan.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gümrükten geçmeyecek olma sebebi ne peki? Ücreti mi? Yasaklı ürünler dışında geçer ama kimisi değerlendirmeye tabii tutulur. Biraz subjektif bir konu olsa da tabiri caizse gümrük memurunun keyfine göre 40 euroluk ürün de takılabilir 20 euroluk da.

30 euronun üzerinde yüzde 18 veya 20 (gönderenin ab ülkesi olma durumunda 18 diğer durumda 20) vergiden kaçmanın şansı yok (ürünün fatura fiyatını düşük göstermek dışında, onu da yemezlerse daha büyük sıkıntı). Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş gönderen amazon ise, ödeme ekranında ürünün altında yazar ve o ekranda ithalat vergisi adı altında o kesilecek olan vergiyi de hesaplar, önceden tahsil eder ve o ücretten tr'deki gümrük vergisini kendisi öder.

Sizin tek yapmanız gereken basit bir vekalet olabilir.

Ancak gümrük memuru noter onaylı vekaletname ister ve bu işlemi halledecek kimse de olmazsa (yani satıcı amazon değilse) o zaman noterde vekaletname ücretinden, gümrük müşavirlik ücretine ve ürünün gümrükte ne kadar beklediğine de bağlı olan ardiye vs gibi ücretlere tabii tutulur ki o zaman astarı yüzünü geçer.

Eğer imkan var da almanyadan gelecek kişiler üzerinden ürün getirebilecekseniz en sorunsuzu ama kimse yoksa ve ürün geliyorsa ürün geçmez diye bir şey yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gümrükten geçmeyecek olma sebebi ne peki? Ücreti mi? Yasaklı ürünler dışında geçer ama kimisi değerlendirmeye tabii tutulur. Biraz subjektif bir konu olsa da tabiri caizse gümrük memurunun keyfine göre 40 euroluk ürün de takılabilir 20 euroluk da.

30 euronun üzerinde yüzde 18 veya 20 (gönderenin ab ülkesi olma durumunda 18 diğer durumda 20) vergiden kaçmanın şansı yok (ürünün fatura fiyatını düşük göstermek dışında, onu da yemezlerse daha büyük sıkıntı). Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş gönderen amazon ise, ödeme ekranında ürünün altında yazar ve o ekranda ithalat vergisi adı altında o kesilecek olan vergiyi de hesaplar, önceden tahsil eder ve o ücretten tr'deki gümrük vergisini kendisi öder.

Sizin tek yapmanız gereken basit bir vekalet olabilir.

Ancak gümrük memuru noter onaylı vekaletname ister ve bu işlemi halledecek kimse de olmazsa (yani satıcı amazon değilse) o zaman noterde vekaletname ücretinden, gümrük müşavirlik ücretine ve ürünün gümrükte ne kadar beklediğine de bağlı olan ardiye vs gibi ücretlere tabii tutulur ki o zaman astarı yüzünü geçer.

Eğer imkan var da almanyadan gelecek kişiler üzerinden ürün getirebilecekseniz en sorunsuzu ama kimse yoksa ve ürün geliyorsa ürün geçmez diye bir şey yok.

Amazon türkiyeye bıçak gönderimi yapmıyor. Yoksa vergi falan sıkıntı değil öderiz. Koleksiyonluk bir ürün alacağım o yüzden böyle bir yöntem seçtim. Yada en kötü kendim yurtdışına gittiğimde alacağım yapacak bir şey kalmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yardım edecek bir arkadaş var ise yakında istanbula gelecek yurtdışından onada gönderebilirim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler