User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
57 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mazda Rx-8'in Uçuk Fiyatı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mazda Rx-8'in Uçuk Fiyatı

Herkese merhaba,

Temiz, sorunsuz, düşük tramerli 2.nesil bir rx8-r3 arıyorum. Fakat sahibinden'ki ilanlara baktığımda aylardır satılmayan araçların gittikçe fiyatlarının daha da uçuklaştığını görüyorum. Sıfırı 2012 yılında 88000 tl'ye satılmış bir araba şu an neredeyse aynı fiyat hatta daha fazlasına satılmaya çalışılıyor. Üstelik bu araba deli gibi benzin tüketiyor, motoru çok hassas, alacak kişi son sahibi oluyor. Rx-8'lerin s2000 gibi ciddi bir fan kitlesi de yok. Ama bütün bunlara rağmen sanki satıcılar satmak istemiyorlarmışçasına birbirlerinden görüp fiyat yükselterek devam ediyorlar. Hatta bir kere toplanıp ortak bir şekilde fiyat yükselttikleri de olmuş. Ama tabii ki kimse almamış.

Ben arabanın eksik yanlarını kabul ediyorum. Bu şekilde yine de alıcıyım ama aracın değeri maximum 70-75 aralığında olmalı. O da eğer temiz ve neredeyse her rx-8'e takılan aem filtre gibi ekstraları varsa.

Bu arabanın 1-2 sene önce temizi 65 civarlarına satılmış. Fakat birkaç gün önce 80bine satmaya çalışan bir galeriyi aradığımda eskiden bu fiyatlara satıldığını ama artık fiyatların arttığını söyledi ve 1 hafta geçmede ki 80bine satmaya çalıştığı arabayı 86bine çıkardı.

Siz bu konu hakkında ne dersiniz? Sizce dediğim özellikteki bir rx-8 kaç bine alınmalı? Normal fiyatlı bir rx-8'i nereden bulabilirim?

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2004 te sıfır aldigimiz astra h 35600tl idi simdi satsak o paraya gidiyor. Napalim 20ye verip sifirini 100 bine mi alalim. Sifir arac fiyatlari arttikca ikinci el de artacaktir. Sofori au paraydı mantigini dogru bulmuyorum. Hele ki s200 rx8 vs gibi sıfırı uretilmeyen araclarda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RX8 sahipleri ile görüşüyorum hatanın farkına varmalılar gerçekten ya 75 edecek arabaya 90 yazılır mı ? Benimde senden bir ricam var benzin olmuş 5 lira falan reisle görüşsene bence ederi 2.5 lira civarı

Nameless34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    toplamda 3,5 sene boyunca 3 farklı rx-8 kullandım (biri çok kısa al sat oldu) şu anda da aktif bir rotary kullanıcısıyım, motoru biraz hassastır eyvallah ama bu araba yok motoru bitiyor yok kimse sevmiyor yok son sahibi olunacak bir araba değil kesinlikle, rx-8 ini satıp geri alan bir çok kişide mevcut çünkü hiçbir araç ve motor rx-8 in ne keyfini ne rahatlığını ne de motorunun kullanım özelliklerini ve karakterini yansıtamıyor. Bana göre tek dez avantajı yakıtı (benzin konusunda vergilere kızmak lazım arabalar suyla çalışmayacak ya) , ama bu araç günlük binilmeye kıyılmaması gereken bir araç bence.

Bütün arabaların fiyatları absürd seviyelere ulaşmışken, şu anda üretimi olmayan ve temizi az kalmış bir aracı insanlar neden ucuza satsın? Şahsen 2. seri dediğini R3 km si ve trameri düşük bir aracım olsa bir de ekstraları olsa 90- 95 binden aşşağı vermem aracımı , o paraya öyle bir araçta alamazsınız zaten(benzer özelliklere).

Ki gerçekten birçok rx-8 sahibi ile aktif görüştüğüm için çoğu satmayı gönülden istemiyor. Satıp daha güçlü daha pahalı araç sahibi olanlar bile nerde bir rotary duysa peşinden koşuyor.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şirinler neden mavi?
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış ülkede yanlış insanlarla birlikte yanlış zamanda yaşayan doğru insan. Bu kadar yüklenmeyin, benim de her şeyin olması gerektiği gibi olmasını istediğim bir zaman vardı. Muasır medeniyet seviyesinde olsun istediğim bir zaman vardı.

İnsan gerçekleri görüp değişiyor. Arkadaşta olayları kavrayacaktır.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu hakkında diyecek bir şey yok bence abi ne denir...
    Adam diyor ki dolar kuru şuan x lira, sıfırını alamazsın bu fiyata veya bunun sıfırı artık yok üretilmiyor diyor.

Halbuki kendi aracı aldığında dolar-lira endeksi x değerinin altındaydı.Dolar daha ucuzdu.Ötv zamı geliyor, herkes gidip araç alıyor zamdan önce, özellikle Vag grubu.Sonra da 4-5 bin kilometrelerdeki zam öncesi aldığı aracına bayiden yüksek fiyatı koyan bile oluyor, bahanesi de "sıfırı için 6 ay sıra bekleniyor".

Sıfırı artık üretilmiyor diye "bebekler bebeyi" arabaları iteliyorlar millete.Olması gereken fiyat a ise piyasa 1,5a-2a civarı zaten.Bu tipler de aracı 3a fiyata koyunca, muadiline sahip birisi girip ilanlara bakıyor, bunlar bu fiyataysa ben de yapıştırayım gitsin diye o da güzelce döşüyor fiyatı.Düşeceği yerde artıyor.Kimse sormuyor bu işin mantığını sorgulamıyor, neden piyasa altına satıp tekrar araba alacağım vakit zarar edeyim diyor, onlar da kendi çapında haklı.Her aracın piyasası yüksek çünkü.

Ekonomi yan yatmış olduğu için bu ülkenin tarihi boyunca, insanlarımızın çoğunda bir açgözlülük var, alan üstüne 3 koyuyor, satan üstüne 2 koyuyor böyle böye bakıyorsun fiyat uçmuş gitmiş tutabilen olmamış.
    Bana kalırsa çok çok temiz ekstralı bir rx-7 en fazla 75 bin eder.O da dediğiniz gibi ekstralıysa.Ha ben benzinin 5,37 olduğu ülkede bu arabaya biner miyim? Binmem orası ayrı mesele.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RX8 sahipleri ile görüşüyorum hatanın farkına varmalılar gerçekten ya 75 edecek arabaya 90 yazılır mı ? Benimde senden bir ricam var benzin olmuş 5 lira falan reisle görüşsene bence ederi 2.5 lira civarı
    kanka 101 e gel ya bırak smdi reisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nameless34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    toplamda 3,5 sene boyunca 3 farklı rx-8 kullandım (biri çok kısa al sat oldu) şu anda da aktif bir rotary kullanıcısıyım, motoru biraz hassastır eyvallah ama bu araba yok motoru bitiyor yok kimse sevmiyor yok son sahibi olunacak bir araba değil kesinlikle, rx-8 ini satıp geri alan bir çok kişide mevcut çünkü hiçbir araç ve motor rx-8 in ne keyfini ne rahatlığını ne de motorunun kullanım özelliklerini ve karakterini yansıtamıyor. Bana göre tek dez avantajı yakıtı (benzin konusunda vergilere kızmak lazım arabalar suyla çalışmayacak ya) , ama bu araç günlük binilmeye kıyılmaması gereken bir araç bence.

Bütün arabaların fiyatları absürd seviyelere ulaşmışken, şu anda üretimi olmayan ve temizi az kalmış bir aracı insanlar neden ucuza satsın? Şahsen 2. seri dediğini R3 km si ve trameri düşük bir aracım olsa bir de ekstraları olsa 90- 95 binden aşşağı vermem aracımı , o paraya öyle bir araçta alamazsınız zaten(benzer özelliklere).

Ki gerçekten birçok rx-8 sahibi ile aktif görüştüğüm için çoğu satmayı gönülden istemiyor. Satıp daha güçlü daha pahalı araç sahibi olanlar bile nerde bir rotary duysa peşinden koşuyor.
    Hocam çoğu Rx-8 sahibi de sizin gibi düşünüp önce araçlarını satamamış sonra da galerilere ucuzdan vermiş. Uzun zamandır ilanları takip ediyorum hep aynı araçlar. Satılmıyor bu araba. Bu forumda bile aratsanız scirocco mu rx8 mi diye scirocco cevabı çıkıyor. Ben bu arabayı aldığımda satamayacağımı bilerek alacağım şahsen.

90-95 gibi rakamların da hayalini kurmayın bence, 3 gün önce 77'ye belirttiğiniz şekilde teklif aldım. Bu aracın karşısında hiçbir sorunu olmayan bir sürü seçenek daha var bilginize.

Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirinler neden mavi?
    Yabanmersiniyle besleniyorlar çünkü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu hakkında diyecek bir şey yok bence abi ne denir...
    Adam diyor ki dolar kuru şuan x lira, sıfırını alamazsın bu fiyata veya bunun sıfırı artık yok üretilmiyor diyor.

Halbuki kendi aracı aldığında dolar-lira endeksi x değerinin altındaydı.Dolar daha ucuzdu.Ötv zamı geliyor, herkes gidip araç alıyor zamdan önce, özellikle Vag grubu.Sonra da 4-5 bin kilometrelerdeki zam öncesi aldığı aracına bayiden yüksek fiyatı koyan bile oluyor, bahanesi de "sıfırı için 6 ay sıra bekleniyor".

Sıfırı artık üretilmiyor diye "bebekler bebeyi" arabaları iteliyorlar millete.Olması gereken fiyat a ise piyasa 1,5a-2a civarı zaten.Bu tipler de aracı 3a fiyata koyunca, muadiline sahip birisi girip ilanlara bakıyor, bunlar bu fiyataysa ben de yapıştırayım gitsin diye o da güzelce döşüyor fiyatı.Düşeceği yerde artıyor.Kimse sormuyor bu işin mantığını sorgulamıyor, neden piyasa altına satıp tekrar araba alacağım vakit zarar edeyim diyor, onlar da kendi çapında haklı.Her aracın piyasası yüksek çünkü.

Ekonomi yan yatmış olduğu için bu ülkenin tarihi boyunca, insanlarımızın çoğunda bir açgözlülük var, alan üstüne 3 koyuyor, satan üstüne 2 koyuyor böyle böye bakıyorsun fiyat uçmuş gitmiş tutabilen olmamış.
    Bana kalırsa çok çok temiz ekstralı bir rx-7 en fazla 75 bin eder.O da dediğiniz gibi ekstralıysa.Ha ben benzinin 5,37 olduğu ülkede bu arabaya biner miyim? Binmem orası ayrı mesele.
    Hocam bakın işte sorup, sorgulayınca böyle oluyor. Saçma sapan, seviyesiz yorumlar alıyorsunuz. Bu forumu daha mantıklı bir yer sanmıştım halbuki. Anlaşılan alakası yokmuş.

Karşı görüşte olsanız bile doğru düzgün,efendi efendi cevap verebilirsiniz arkadaşlar.

>>Rx-8 fiyatlarını da uzun süredir takip ediyorum hocam. Aynı dediğiniz şekilde oluyor. Bu gidişle ellerinde patlayacak o arabalar ve o zaman s2000 gibi bir hayran kitlesi de olmayacağından 40-50'li fiyatlara razı olacaklar.

-Günalp- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 de 40 euro idi rx8. Pololun 60 bin, golfün 120 bin olduğu ülkede rx8 gibi bir aracın rakamını tartışırsak, ucuz kaldığını çıkarırız.

Nameless34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KinqElessaR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam çoğu Rx-8 sahibi de sizin gibi düşünüp önce araçlarını satamamış sonra da galerilere ucuzdan vermiş. Uzun zamandır ilanları takip ediyorum hep aynı araçlar. Satılmıyor bu araba. Bu forumda bile aratsanız scirocco mu rx8 mi diye scirocco cevabı çıkıyor. Ben bu arabayı aldığımda satamayacağımı bilerek alacağım şahsen.

90-95 gibi rakamların da hayalini kurmayın bence, 3 gün önce 77'ye belirttiğiniz şekilde teklif aldım. Bu aracın karşısında hiçbir sorunu olmayan bir sürü seçenek daha var bilginize.
    Bence satılmayan araba diye birşey yok, arabasını anlatamayan ve satma taraftarı olmayan satıcılar var, ilk aracımı ilan vs satma niyetim hiç yokken resmen zorla sonradan samimi arkadaşım olan kişi aldı, o zamanlar 5-10 bin fazlasına R3 satılan fiyata s1 di hemde , ikincisi de 1 ay içinde satıldı ki şu an sizin isyan ettiğiniz rakamlara paralel olarak. Siz de RX sahibi olsanız size de tek tavsiyem olur satacaksanızda bu fiyata satın diye zira çok üzlürsünüz, üzülürler. sırf ilan olsun amacıyla koyan çok kişide var ve dediğini gibi galerilerin elinde çakılı kalmış bir kaç araçta var. Galerilerin satamama sebebide araç hakkında bilgileri olmamasıdır. Spor spesifik ve nispeten az bulunan bir araç bu ve hakkında kocakarı dedikodusuna dönmüş hurafeleri de bol olduğu için insanlar çekiniyor satıcıda düzgün bilgi vermeyince araç satılmıyor.

Fiyatlar absürd diyorsanız vti ların kaça satıldığına bir bakın isterseniz, ki rx-8 de olan özelliklerin 10 da 1 i olmayan araçlar, ha keyiflidir fanları vardır eyvallahta piyasa böyle.

Zamanında 60 bin tl ye almadığımız 350 z ler şu anda 160 bin tl onlara da tü kaka diyelim mi? Ki hala kendime kızıyorum v6 motordan korkup almadığım için.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hocam bakın işte sorup, sorgulayınca böyle oluyor. Saçma sapan, seviyesiz yorumlar alıyorsunuz. Bu forumu daha mantıklı bir yer sanmıştım halbuki. Anlaşılan alakası yokmuş.

Karşı görüşte olsanız bile doğru düzgün,efendi efendi cevap verebilirsiniz arkadaşlar.

>>Rx-8 fiyatlarını da uzun süredir takip ediyorum hocam. Aynı dediğiniz şekilde oluyor. Bu gidişle ellerinde patlayacak o arabalar ve o zaman s2000 gibi bir hayran kitlesi de olmayacağından 40-50'li fiyatlara razı olacaklar.
    Daha önce bu tarz konular çok defa konuşup tartışıldı. O yüzden sizin deyiminizle "saçma sapan, seviyesiz" yorumlar alıyorsunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce bu tarz konular çok defa konuşup tartışıldı. O yüzden sizin deyiminizle "saçma sapan, seviyesiz" yorumlar alıyorsunuz.
    Valla forumda yeniyim, arattığımda da fiyatlara yönelik bir konu göremedim. Siz yine de konunun gereksiz olduğunu düşünüyorsanız, konuya hiç girmemek gibi güzel bir seçeneğiniz var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla forumda yeniyim, arattığımda da fiyatlara yönelik bir konu göremedim. Siz yine de konunun gereksiz olduğunu düşünüyorsanız, konuya hiç girmemek gibi güzel bir seçeneğiniz var.
    Nereye girip girmeyeceğimi sana mı soracağım? Buraya konu açıyorsan isteyen istediği şeyi yazabilir, karışamazsın.

http://www.techturkey.com/forum/sohb...ghlight=piyasa

http://www.techturkey.com/forum/ara-...ghlight=piyasa

http://www.techturkey.com/forum/sohb...ghlight=piyasa

http://www.techturkey.com/forum/sohb...ghlight=ikinci

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seviyeyi düşürmediğin sürece istediğin her şeyi yazma hakkın var tabii ki ama benim de saçma sapan yorum yaptığını belirtme hakkım var.
    Benimki sadece bir öneri, eğer konu gereksiz geldiyse burada boş laf yarıştırmayıp çıkabilirsin. Çıkmazsan da keyfin bilir. Kendi kendine konuş dur.

Bu arada o kadar arayıp bulurken keşke o konuların hiçbirinde rx'ten bahsedilmediğinin farkına varabilseydin. Piyasanın genel yükselişi veya alçalışı rx8 fiyatlarını etkilemiyor. Dediğim gibi toplanıp ortak bir kararla fiyat yükseltebiliyorlar. Dolarla, kurla, vergiyle hiçbir alakası yok.

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rx8 lobisinin işleri bunlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Seviyeyi düşürmediğin sürece istediğin her şeyi yazma hakkın var tabii ki ama benim de saçma sapan yorum yaptığını belirtme hakkım var.
    Benimki sadece bir öneri, eğer konu gereksiz geldiyse burada boş laf yarıştırmayıp çıkabilirsin. Çıkmazsan da keyfin bilir. Kendi kendine konuş dur.

Bu arada o kadar arayıp bulurken keşke o konuların hiçbirinde rx'ten bahsedilmediğinin farkına varabilseydin. Piyasanın genel yükselişi veya alçalışı rx8 fiyatlarını etkilemiyor. Dediğim gibi toplanıp ortak bir kararla fiyat yükseltebiliyorlar. Dolarla, kurla, vergiyle hiçbir alakası yok.
    Seviyeyi düşürdüğümü düşünmüyorum. Düşük seviyeli şeyler de yazabilirim buna kimse karışamaz cezası neyse forumdan verirler. Senin önerini gereksiz bulduğumu söylemedim, insanların neden senin deyiminle "saçma sapan, seviyesiz" yorum yaptıklarını kendimce açıkladım.

Zaten sen hatasız 2011 model hatasız RX-8 sahibi olsan 60k TL'ye verirsin. Haklısın kesinlikle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seviyeyi düşürdüğümü düşünmüyorum. Düşük seviyeli şeyler de yazabilirim buna kimse karışamaz cezası neyse forumdan verirler. Senin önerini gereksiz bulduğumu söylemedim, insanların neden senin deyiminle "saçma sapan, seviyesiz" yorum yaptıklarını kendimce açıkladım.

Zaten sen hatasız 2011 model hatasız RX-8 sahibi olsan 60k TL'ye verirsin. Haklısın kesinlikle
    Dediğim gibi kendi kendine konuşup durabilirsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler