User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Kanada da para cekme , hesap acma hakkinda yardim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Kanada da para cekme , hesap acma hakkinda yardim

isim dusunce direk konu aciyorum abiler ama danismak istedigim bi sey olunca ilk burdan yardim almak istiyorum , pazar gunu hayirlisiyla Toronto ya gidiyorum suanlik 2 aylik ayarladim kalincak yeri vs ama eger alisabilir ve isinirsam 6 aya kadar uzaticam dolayisiyla 6 aylik nakitle gitmicem. Bana Garanti ve Teb bankasindaki hesaplardan para cekilebiliyor dediler benimde hesabim olmadigi icin 2 bankayada gittim az once sordum 2 tarafada malesef yetistiremeyiz dediler , kredi kartida kullanmiyorum sadece is bankasi hesabim var . O tarafta ne yapabilirim , hesap actirmak zor mudur , nasil acabilirim ? yardimci olabilirseniz gercekten cok iyi olur . Bu arada vizem yeni cikti o yuzden son ana istem disi kaldi hesap acma .

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @west27 ye ulaş yardımcı olur.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @weST.27

......

muratabdoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanada'da Banka Hesab
    Kanada'da Kredi Kartlar

Buda Amerika'da nasıl açılacağına dair bilgiler veriyor, belki benzerdir fikir oluşturur sende...
    VW MKV GOLF GTI #MASKD 2021~ Los Angeles, CA
    VW Scirocco TSI #Blueoflove 2013-2017 ISTANBUL

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiyeden hesap açtırıyorsun ve bu hesabını banka yetkililerini arayarak yurtdışında aktif hale getiriyorsun. Ben de torontodan 2 ay kadan önce geldim, ziraat bankası ile TD CANADA TRUST bankası bir nevi anlaşmalı gibi, kesim ücreti yaklaşık %1-2 arası alıyordu benden. Fakat oradaki bir bankadan kullanan arkadaşlarım ailesi para yatırdığı zaman 800 dolar yatırınca ellerine zaman zaman 740 750 geçtikleri bile oldu... Pek bir bilgim yok malesef oranın bankalarıyla, sadece Downtowndaki TD bank ten paramı çekiyordum. Ev işini ayarlamadıysan kijiji.ca adresinden evlere homestaylere vs bakabilirsin. Jane-finch taraflarını tavsiye etmem, downtowna yakın subwaye yürüme mesafesinde bi yer senin ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Ben lawrence west station'a 50 m bi yerde kalıyordum evde.

Daha önce gitmediysen gerilme hiç ilk 2-3 haftadan sonra ortamlara girersin. Girmedik yer bırakmazsın Hızlı bi şehir

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hesap açtırmak acaip basit bir işlem, pasaportun ve aktif bir telefon hattının olması yeterli. ( Kredi kartı şifreni telefondan aktive ediyorsun veya postayla zarf içinde geliyor)
    Ben CIBC isimli bankadan hesap açtırmıştım ancak bizimkiler her para yolladığında 100 dolar kesiyordu neredeyse. Hiç tavsiye etmem. Sanırım belirli bir meblaya kadar fix 100 dolar kesiyor.
    RBC ( royal bank of canada) veya TD (Toronto Dominion) tavsiye et bence. CIBC kadar rezalet bir banka yok. Cep uygulamasından kredi kartı borcumu ödüyordum, 3 gün sonra sistemde gözüküyordu. Hatta bir keresinde zamanında ödememe rağmen kartımı bloke ettiler.
    Kredi kartlarını yurtdışına açtırıp kullanabilirsin, VISA olması yeterli. Mastercardda bazen sıkıntı olabiliyor. BEn İş bankası nakit kartımdan epey bi para çektim ancak onu da tavsiye etmem çünkü o anki dolar kurundan veriyor paranı. Sabit bir oran yok yani. Dolar hesabı açtırıp oradan çekebilirsin belki.
    Bunları yaşayınca ben de şaşırdım ancak bankacılık sektöründe Türkiye kat ve kat daha iyi bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok sagolun tavsiyeler icin yarin gidiyorum o yuzden burdan hesap acma sansim yok bu hafta belli oldugu icin son ana kaldi hep malesef , is bankasi kartimi goturmeyi dusunuyorum l eger veriyorsa iyi olur gercekten . Sabit kur yokmus ama biride bana dolar hesabindan cekemiyosun tl kesip guncel kurla ceviriyolar dedi ne kadar dogru bilmiyorum

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    western union en temizi değilmi hem kanadada vardır hem türkiyede var..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok sagolun tavsiyeler icin yarin gidiyorum o yuzden burdan hesap acma sansim yok bu hafta belli oldugu icin son ana kaldi hep malesef , is bankasi kartimi goturmeyi dusunuyorum l eger veriyorsa iyi olur gercekten . Sabit kur yokmus ama biride bana dolar hesabindan cekemiyosun tl kesip guncel kurla ceviriyolar dedi ne kadar dogru bilmiyorum
    Aynen, o şekilde para çekebilirsin ama bankamatik kartın varsa onu da götür yanında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen, o şekilde para çekebilirsin ama bankamatik kartın varsa onu da götür yanında.
    Bankamatik kartimi aliyim birde 2 ay icin 3000 cad nakit goturuyorum yeterli olur mu ? yemek kalma vs harici onlari odedim .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bankamatik kartimi aliyim birde 2 ay icin 3000 cad nakit goturuyorum yeterli olur mu ? yemek kalma vs harici onlari odedim .
    Yeterli dostum, ben aylık 1300 dolar civarı harcıyordum (kira yol yiyecek herşey dahil)
    Kaldı ki ben Vancouver'da kaldım, Toronto çok daha uygundur

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 800 850 arası yetiyordu kiradan başka ve 800 le güzel yaşıyordum , güzel yaşamak hatun alkol takılma club mekan sa her şeyi yaptık sömürdüm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler