User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
84 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Nedir bu eksozdan aşırı ses çıkarma merakı...

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de nefret ediyorum bu durumdan, bi tanesine denk gelsem yedireceğim o egsozu.

Sitenin içinde dışında sabaha kadar gazlıyorlar.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Gry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beni en çok delirten çük kadar CC ye sahip olan çin malı motorların kuru egzoz sesi.. Allah yarattı demeden bir gün bir tanesini sakat bırakıcam.
    Jackson Racing Supercharger Setup / Nardo Fn2 TypeR

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada öyle şeyler yazmışsınızkı sanki kendiniz zamanında eksozun en iyisini takıp yanlamadınız zaten sizin hevesiniz geçti diye burada atıp tutmaya gerek yok aslında bırakın millette hevesini alsınlar ben o eksoza 2bintl vermişim canını almadan bırakmam millet ne demiş napmış umrunda olmaz olmuyorduda yanımdan geçiyor scirocco komple azımı açıp bişi demiyorum zamanında bizde yaptık

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onlar egsoz patlatıyor, bende farlarını

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yaptım, STI aracımı hayvan gibi bağartarak gezdim, yada RS kullanırken. Yapmadım değil.

Ancak gerçekten pişmanım, resmen çocuklukmuş. Boşuna ailelerimize küfür ettirdik belkide. Şimdiki olgunluğum zekamla hayatta şehir içinde bağaran araçla gezmem. Paran durumun olur yaparsın güzel bir araba arada çıkarsın şehir dışı otobanlara alırsın keyfini. Ancak diğer insanları rahatsız etmek gerçekten çok kötü bir şey.

Biz yaptık siz yapmayın demiyorum, şehir içinde yapmasınlar diyorum. Ben hep kendimi tutmaya çalıştım ama o yaşta sti kullanmak ara sıra gaza getirdi bizde yedik o haltları ve gerçekten pişmanım. Kimi nasıl bulayım da helallik isteyeyim şu saatten sonra? Yapmamak en iyisi.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @GokhanRS sonuna kadar katılıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı h.guroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık aklı olan motorcu çıtır ışıklarında sessiz sedasız geçiyor geçmeyen yiyor kafasına şişeyi

Senin sitemde baya iyi abi. Bizim ev topraklıkta 4-5 motor bayisi var yakında inan gelen geçen bıktırdı. 4 yoldan 1si çok dar tek arabalık 2 taraf yüksek evler o sokağa gelen oturuyor gaza motoruda tofaşıda egzozlu üst segment aracıda. Nasıl bir yankı nasıl bir ses yaz geliyor. o yolada bizim pencere 1 metre falan yaz geceleri kaç defa uykudan uyanırım bilmiyorum artık. Babam çok gaddar bu konuda arada dalga geçmek için dizel megane bi egzoz yapalım baba diyorum cevap çok net 'Üstüne oturabileceksen benim için takmanda bi sorun yok'

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorluların yanında arabalar masum kalıyor ve işin en feci yanı motorlardan çıkan bu sesin dünyanın en normal sesiymiş gibi bir tavırları var. Race,chopper,kurye vs farketmiyor, trafik polisleri arabalara ceza keserken motorcular neden bu uygulamadan muaf anlamış değilim.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorluların yanında arabalar masum kalıyor ve işin en feci yanı motorlardan çıkan bu sesin dünyanın en normal sesiymiş gibi bir tavırları var. Race,chopper,kurye vs farketmiyor, trafik polisleri arabalara ceza keserken motorcular neden bu uygulamadan muaf anlamış değilim.
    yakalayabildiklerini sanmıyorum ki, birde oynak plaka sistemleri var adamların, ayağıyla tekmeyi bir koyuyor plaka içeri katlanıyor, sonra gaza oturup tüyüyor bazısı.

bazı motorcularsa gerçekten bilinçli adamlar şehir içinde mümkün olduğunca gaza yüklenmiyor otobanlarda gazlıyorlar. bazısı ise ciddi şerefsiz sadece şehir içinde gaza yükleniyorlar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzoz olmazsa olmazim. Asla gece yarisi mahalle arasokak vs gibi yerlerde acmam gereksiz gazlamam ve kapatirim. Nezaman caddeye otobana yada role ciksam yapistiririm asla acimam

Misal sirf tayyardan ses cikmiyor diye cok sesli bir araba bakiyorum 106 ep3 mcs vs

Ama bende cogunluga katiliyorum arababayirt etmicem yok ona yakisir buna yakismaz diye ama gecenin bir vakti ara sokak mahalle olayina sapina kadar karsiyim
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben, evi sakin bi yere taşıdım.
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egsoza karşı değilim beyni olmayıp arabasında egsoz olana karşıyım , git çevreyolunda bas ne bileyim bagdat caddesinde bile ses çıkarsan kafi gidip sokak arasında basmak komik gelmiyor mu araç sahibine anlamıyorum bunu.

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu ufak motorlar var ya ufak motorlar,onları satan bayiye kredi veren bankanın bacısına kamçı sallıyım.Ona o egzozu satan adama hammadde sağlayan demircinin allah belasını versin.Komple düz boru ve varexle o kadar ses çıkartamıyorum + bir kişi de daha dememiş ki rahatsız oluyorum ama en üst katta oturmama rağmen o motor geçerken kafamı sinirden duvarlara vuruyorum.

Ben hayatta çok ekstrem bir durum olmadığı sürece ( çok dar sokak,hastane ve okul önü gibi yerler ) varexi kapatmam yalan yok afr çok düşüyor.Ama kapatmayıp inadına da devirli kullanan ruh hastasıdır.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşın clio rsiyle biraz gezdim, parketmek için yokuş yukarısında bir yer buldum. Egzoz açıktı, tam yanaşırken arkamdan bir emmi kaldırıma doğru geçiyordu. Araba geriye kaçmasın diye gaza yüklenince araba doğal olarak VRÖÖÖÖÖMMMAHHHHH yaptı.
    Arkadan gelen ses " vay senin gelmişini geçmişini !'+!'%!'%!' "
    Adam öyle bir korktu ki 5 yaşındaki bebek gibi çığlık attı harbiden.
    Nasıl utandım anlatamam, indim arabadan kusura bakmayın dedim.
    Emminin soru zaten klasik : " Şundan ne anlıyorsunuz oğlum, bağıttırınca noluyor yani? "

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçenlerde hatunu alıp vbi dolanayım dedim gerçekten kendi aracımın sesinde rahatsız oldum.. sessiz eksoz takmak isitoyrum bu seferde araba sıkacak.. Akşama evin önüne park ederken geç geldiğimde utana sıkıla park ediyorum gerçekten..

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eldorado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada öyle şeyler yazmışsınızkı sanki kendiniz zamanında eksozun en iyisini takıp yanlamadınız zaten sizin hevesiniz geçti diye burada atıp tutmaya gerek yok aslında bırakın millette hevesini alsınlar ben o eksoza 2bintl vermişim canını almadan bırakmam millet ne demiş napmış umrunda olmaz olmuyorduda yanımdan geçiyor scirocco komple azımı açıp bişi demiyorum zamanında bizde yaptık
    Sokak arasında veya site içinde heves alınmaz, gitsin boş yolda gazlasın piste çıksın napiyorsa yapsın.

Adam gece 3 olmuş, bir geçiyor yataktan fırlıyorsun sanki eve girmiş, kusura bakma da onun hevesine ederim ben öyle.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su vakte kadar bikac tane otomobil sahibi oldum, ne yalan soyleyeyim dizel olanlar haricinde bahsettiginiz ses diger araclarimdan da cikiyordu, su anda da cikiyor lakin gece vakti eve donerken bosa atip sessiz ilerlemeyi tercih ediyorum. Kimi zaman park ederken alarmlar calabiliyor ona da maalesef yapabilecegim bir sey yok. Bu tamamen gorgu ve ahlak meselesi. Ben kullandigim otomobilin sesinden keyif aliyorum ve ayni zamanda gece insanlara rahatsizlik vermemek icin dikkat ediyorum, sokaktaki uc bes apaci yuzunden genelleme yapmak yanlis diye dusunuyorum.

Konu basligina bir yanit vermem gerekirse de evet bu bir merak, bir zevk. Baskalarinin hakkini ihlal etmedigim ve etmemeye calistigim surece bu kimseyi ilgilendirmez.
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Dragger gece 3 de bunları yapıyosa gerekeni yap abi

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeri geliyor sabahın 5inde 6 sında evden çıkıyorum. 10 -15 dakka erken çıkıp rolantide kullanıyorum. Ahım şahım bişeyde yok, 3 susturucudan 1i sökük, 51mmde borular.

Ben egzozumu veya ses sistemini bana rahatsızlık verenlere cuvaldızı batırmak için kullanıyorum genelde.

Gel gelelim ara sokaklarda şu aracını yavaş yavaş sürüp piyasa yapanlar, veya her geçtiği dükkana laf atıp konuşan beyin fukaraları yüzünden açıyorum sesi konuşamayacakları seviyede. Artık korna falan çıkıp el kol yapmıyorum, konuşamıyorlar zaten. İnsanların konuşmalarını dinlemek zorunda değilim, konuşurken beklemeyecek hiç değilim.kısa öz selam vermek bunların dışında tabiki. Çünkü herkesi ben düzeltmek zorunda değilim.

bazen bende caddede adeta cıstak cıstak geziyorum gün içi saatlerde, çünkü müzik bir yerden sonra kulağa yetmiyor insan daha şiddet istiyor böyle oluncada vol yükseliyorda yükseliyor. cam açma huyum yok çok şükür zaten farkına varmaya başladık.

Bence insanların bu konuyu geçmeleri için saat kavramını anlamaları gerekiyor. Saat kavramından ötede karşı insanlara saygısı.
    TR - B13

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler