User Tag List

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
152 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Heryer kapanıyor sizin oralarda mı öyle ?

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dun dogus grubunun 2.el zıyaretınde bulundum.
    200 bın tl aracları 30 40 lıra pesınle verıyorlar, Aylık 5-6bın tl gelırı olan orta gelırlı bırı alır ve onumuzdekı 4 sene hıcbır esnaf ıle tıcaretı olmaz. Sadece gecımıne bakar.
    Aynı sekılde % 5-10 pesınatlar ıle daire verılıyor. 10-20 sene borclandılıyor. Olmayan paralar ıle yasanılan luksler sonucunda halkın cebınde borcundan dolayı para kalmadı.
    2017 ıcınde neredeyse hersektore gelen % 30 - 40 zam artıslarıda bu ve bunlar gıbılere eklendı,piyasalara tuz bıber oldu.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskişehir'de üretim yapan ve Türkiye'nin yerli araç macerasında ilk,somut,seri üretim adımını atan Hisarlar Makina da satıldı.TURKAR isimli arazi aracını üretiyorlardı.("Motoru ithaldi." konusuna girmiyorum.)
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @220T yurt dışına satıldı herhalde öyle mi? nereye satıldı bir bilginiz var mı?

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E-Ticarette bitmek üzere her yer kapanıyor. Zenginde yurt dışına gidiyor zaten. Cadde mi? orası kafirlerin yeri kapansın komple. Ulan ne çok özledim barlar sokağında, sokakta biramızı içerdik. Nevizadeye giderdik EĞLENMEYE. Şimdi başımıza iş gelmesin diye etrafında bile dolaşmıyorum. Bugün evimin etrafında yürüdüm, biraz spor olsun. Yeni farkettim Bilfen okulunun yanına gülistan kuran kursu açılıyormuş. Tam karşısınada imam hatip lisesi inşaatı başlıyormuş. En yakın devlet okulunda sınıf mevcudiyeti min. 40 kişi iken, en yakın hastaneye trafikte kolay kolay ulaşılamıyor iken bu konuma Kur an Kursu açılıyor olması...

Yıl 2023 zenginiz

Unutmadan söyleyeyim, orman katliamı ile havayı kirleten, trafiğe yararı olmayan 3.Köprü ve Avrasya tüneline bu gün de 535.000$ garanti ödememiz var. Pamuk eller cebe.

ulan yazmiyim yazmiyim dedim de konu basligi ile alakasiz yorumuna uyuz oldum. ekonomik kriz ile ilgili bir konuda dahi din dusmanligini elden birakmiyorsun. yok nevizadeye gidermis yok barlar sokaginda sokak ortasinda birasini icermis. bi kere sunu ogren imam hatip okulu ile kur'an kursu farklidir. sen sokak ortasinda nasil ickini icerken kimse sana karismiyorsa kur'an-i kerim kurslarina ve imam hatip okullarina karisma gidenlerede laf soyleme. imam hatiplerde sadece imam yetismiyor cocugun manevi dunyasi gelisiyor dinini ogreniyor bunun yaninda devlet mufredatinda ne varsa ders olarak onu goruyor. imam hatiplerde devlet okulu en yakin devlet okulundaki 40 kisilik mevcuttan sikayet ediyorsun ama okul yapiliyor sirf dini egitimi fazla verecek diye adi imam hatip oldugu icin elestriyorsun. gozunuzde islami o kadar karartmissiniz ki bazi seyleri anlamiyor gormuyorsunuz. hastaneye kolay ulasilmiyor diyorsun bunun sorumlusu kur'an kurslari veya imam hatipler mi?
    orman katliamindan ve peskes cekilen arazilerden bahset hava kirliliginden bahset korfezdeki gemilerin kacak olarak denize akittiklari pisliklerinden bahset osmangazi koprusunun ve avrasya tunelinin fahis fiyatlarindan bahset eywallah haklisin dogrudur. halkin parasiyla devlet bankalarindan milyarlarca dolar kredi kullandirilip yatirim yapilmis ama halk kullanamiyor. ulkeyi yoneten siyasilerin yaptiklari hirsizliklardan bahset kosgeb kredilerinin nasil yandaslara dagitildigindan bahset
    ama islama ve onu ogrenmek icin yapilan okullara kurslara asla laf etme.
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Semtimiz de metro çalışması, vialand avm, yapılan bir kaç prestijli konut projesi ve savaş ülkesinden kaçan halktan dolayı en düşük kira 900 tl

2+1 70-80 metrekare daireler 350-400 bin

vialand avm de bir çok dükkan zaten dolmamıştı, olanların çoğuda kapandı büyük prestijli markalar bile dayanamıyor.

milletimiz ihtiyaç dışı ve tutarsız harcamalara bayılır.biraz biti kanlanınca esnaflarda böyle yapıyor.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @220T yurt dışına satıldı herhalde öyle mi? nereye satıldı bir bilginiz var mı?
    Şirketin %75'ini Mahindra aldı.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    70-80 milyonluk ülkede en fazla 100bin kişinin sürdürebildiği bir lüks olacak elbette, Afirka'da bile millet donsuz gezerken ana caddede Hilton Sheraton lüks club vs ler var. sonuçta para buhar olmuyor sadece el değiştiriyor...
    İst'da otururken karşı komşum Güney Afrika'ya Dünya Kupasına gitti. Otel-Stad arası yolculuk korku içinde geçti diyor. Yolun sağ tarafında elektrikli teller ile korunan villalar,malikaneler varken karşı kaldırımda yoksulluk içinde yaşayan gecekonduda insanlar var diyordu. Eee bu da ister istemez çatışmaya yol açıyor.

Aslında biz de Türkiye olarak bu örneği yaşıyoruz.

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aga işsizlik almış başını gitmiş, işyerleri kapatan kapatana.
    biride cıkıp kardeşim 1.400 liraya nasıl geçinelim, nasıl geçinicez kira yeme içme cocugun okul masrafları elektrik su doğal gaz nasıl ödeyeceğiz soran yok.
    yani cok fazla hak hukuk ve müslümanlıktan bahsedilen bir ülkede böyle bir paylaşımın olması bana diyecek cok fazla sey bırakmıyor.
    peygamberimiz komşusu açken tok yatan bizden değilden değildir demiş, daha ne diyim bilemedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ailem 60 yildir bu ulkede ticaret yapmaktadir. Ithalat ihracat imalat yapiyoruz. hep konustugumuz konu 2002 den bu yana ticaretin sekli degisti. Ve maalesef buna ayak uyduramayanlari zor gunler bekliyor. Ekonomi iyi degil bunu bilmeyen zaten belirli bi grubun sempatizyanlari yada konuyu bilmeyip konusanlar. Cok zor gunler bizleri bekliyor.

Not: para kazanan nasil kazandigini nasil politik cevrelerden edinilen dostlarla oldugunu farketmeyen yoktur.
    Gökhan ÇAPRAZ

34 BYC 099 civic sport plus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap belli !!!

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Ogzedr 4.50 - 5.30 arası kafi anlayana. Ses kaydı olsa insan tereddüt eder ama canlı görüntü daha ne olsun.

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar abiler yorumları kime okutsam galeyana getiriyorlar diyorlar onun için bence boşa çenemizi yoruyoruz. Büyük bir şirkette çalışıyorum, kriz yok diyen b0k yemiş bize bile yansıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunlar daha iyi günlerimiz. piyasa 3 5 yıla toparlanır belki ama 15 20 yıl sonrasında ülkeyi çok kötü günler bekliyor. iş gücü olsun 3 çocuk 5 çocuk yapın diye nüfusu patlattılar. ileride iş gücüne çok az ihtiyaç olacak, makineleşme yapay zeka ve robotik alandaki gelişmelerle ciddi oranda artacak. avrupaya karşı tek kozumuz olan ucuz iş gücü ve yüksek nüfus önemini kaybedecek.gelişmiş ülkelerdeki üretim maliyetleri ciddi oranda düşecek. ülkemizdeki fazladan popülasyonda devletin üstüne yük olacak. teknolojimiz olmadığı için ülkede üretim kalmayacak. işte o zaman bizi bu açılan imam hatipler ve camiler kurtaracak. çünkü her türlü dua'yı ezbere biliyor olacağımız için bu zor günleride dua ederek atlatacağız çok şükür.

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir de hizmet sektöründe esnafız eşimle, ikimizde senelerce kurumsal şirketler çalıştık didindik vs sonra yeter deyip esnaf olmayı, azıcık aşım kaygısız başım demeyi seçtik.
    Özet geçicem, 2500 kira + 1000 faturalar + 2500 maaşlar + 1500 malzeme + muhasebe, vergi, bağkur, stopaj ortalama 1500 + alışveriş cart curt 1000 dersen demek ki ayda biz dükkanı döndürmek için 10.000TL kazanmalıyız... Bölüyorum 30 a ne yaptı? 333TL, peki geçen haftamın günlük ortalaması ne? 120tl...

ev kiramız, çocuğun masrafları, benzin, mutfak, faturalar ve daha yazmadığım bir çok şey...

bayan kuaförüyüz, kadınlar o saça fön çektirecek abi, boyatacak abi, manikürsüz olmaz aman filan geyikleri vardı hani eskiden, şimdi kadınların umurunda değil muhtemelen ki biz bu durumdayız.

komşum olan bakkal yemin ediyor sadece ekmek ve gazete satıyorum nerdeyse diye.

kısacası küçük esnaf olmak zor, devlet aman dinlemiyor... bu saatten sonra evladı için yaşayan tipleriz biz, böyle devam ederse gidicez... neresi olur bilmem ama bildiğim tek şey şu, bu ülkeyi yönetenler, bu zamana kadar bu ülkenin başına gelmiş en büyük belalardır ve önünü alacak, dur diyecek, milleti gafletten uyandıracak bir lider çıkmadıktan sonra ortada ne ülke kalacak ne de vatan
    her zafer acı ister...!

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gıda ve Gıda Hizmet Sektörüne Kriz Yok Ben Bir tek bunu bilir bunu söylerim. Geçen gün beylikdüzü' nde dikkatimi çekti köklü markaların cafeleri arka arkaya açılıyor ve içerleri hınca hınç dolu. ama bu durumu genele yayamayız diye dusunuyorum cunku cafelerin açıldığı semtler muhitler veya bölgeler hep yeni yeni gelişen bölgeler olduğu için işletme sahipleri aslında belli bir süre için piyasanın kaymağını yiyorlar.

halilkarakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adamın don almaya parası yok cebinde ama olsun yol yaptı diyor.

ben bulgar vatandaşı olma arifesindeyim çünkü bu ülkenin gidişatı iyi değil ve burdan gitmek istiyorum.

mesleğim enjeksiyon makina ustalığı. bir yere işe girsem alacağım en fazla maaş 3 bin tl. peki ben bu maaşla kendime ne alacağım? Ev almak istesem yaşım 30 , 50 yaşımda evin kredisi biter! çocuk yapsak bu krediyi öderken ona nasıl geleceğiyle alakalı okul okutmak v.s bunları nasıl güzel bir şekilde yapacağım? heryer inşaat ev parası almış başını gidiyor bu insanlar bunları nasıl alacak.20 sene krediyle tabi evin reisinin cacığı çıkana kadar çalışacak. kısaca bu ülkeden kaçmak lazım hergün uyandığımda bu adam yine ölmemiş diye üzülüyorum
    SENSİN.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gıda ve Gıda Hizmet Sektörüne Kriz Yok Ben Bir tek bunu bilir bunu söylerim. Geçen gün beylikdüzü' nde dikkatimi çekti köklü markaların cafeleri arka arkaya açılıyor ve içerleri hınca hınç dolu. ama bu durumu genele yayamayız diye dusunuyorum cunku cafelerin açıldığı semtler muhitler veya bölgeler hep yeni yeni gelişen bölgeler olduğu için işletme sahipleri aslında belli bir süre için piyasanın kaymağını yiyorlar.

Kesinlikle genelleme yapmak istemem ama bir kısmı dışarıdan gördüğüm kadarıyla hala instagramdan "beğeni ve popülarite" kazanabilmek adına giden oradan fotoğraf çekilen insanlar. #kahve #canimcimlarla gibi hashtag kullanarak değişik filtrelerle fotoğraf paylaşıyorlar. İnsanların düşüncesini bilemem ama işte piyasada kahveci veya atıştırma tarzı ürünler satan çoğu yerin fiyatları ciddi fahiş. Arkadaşım var İstanbul'da dükkan açtılar hem restaurant hem Cafe. Bize fiyatları gösterdi (sahibi babası sınıf arkadaşım) dedi işte fiyatlar nasıl yorum yaptık bizde birkaç konuda kimi şeylere pahalı dedik işte emsalleri ile karsilastirdik çocuk ta dedi ki ama satılıyor bu fiyata. Haklı,insanlar fiyat ne kadar artarsa artsın almaya devam ediyorlar ve hayretle izliyorum bende.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle genelleme yapmak istemem ama bir kısmı dışarıdan gördüğüm kadarıyla hala instagramdan "beğeni ve popülarite" kazanabilmek adına giden oradan fotoğraf çekilen insanlar. #kahve #canimcimlarla gibi hashtag kullanarak değişik filtrelerle fotoğraf paylaşıyorlar. İnsanların düşüncesini bilemem ama işte piyasada kahveci veya atıştırma tarzı ürünler satan çoğu yerin fiyatları ciddi fahiş. Arkadaşım var İstanbul'da dükkan açtılar hem restaurant hem Cafe. Bize fiyatları gösterdi (sahibi babası sınıf arkadaşım) dedi işte fiyatlar nasıl yorum yaptık bizde birkaç konuda kimi şeylere pahalı dedik işte emsalleri ile karsilastirdik çocuk ta dedi ki ama satılıyor bu fiyata. Haklı,insanlar fiyat ne kadar artarsa artsın almaya devam ediyorlar ve hayretle izliyorum bende.
    Onlar 15-20 yaş grubu onları sayma. Onların mekanlara bıraktığı 2 çay parası toplasan 20 lira. işletmelerin hedef kitleleri onlar değil. Yalnızca o yaş grubundaki insanların çok sık paylaşımlarına denk geldiğin için sana öyle geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onlar 15-20 yaş grubu onları sayma. Onların mekanlara bıraktığı 2 çay parası toplasan 20 lira. işletmelerin hedef kitleleri onlar değil. Yalnızca o yaş grubundaki insanların çok sık paylaşımlarına denk geldiğin için sana öyle geliyor.

Olabilir,belki de yaşım itibari ile okulda onlarla çok karşılaştığım için olabilir.(99 doğumluyum)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler