User Tag List

Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
151 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Asgari ücretlinin 5 ayda alabileceği bir araba çıkmayacak mı?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ALLAH(C.C)"DAN bizde aile yaşamı geleneğimiz var yoksa toptan ayvayı yeriz. Çünkü avrupa"da bireyler 18 yaşına gelince genelde okula devam etmiyorsa aileden ayrılıyor ki buna ailesi zorluyor.

Bizde olsa 1400 TL maaş,
    -Aylık 600-700 TL kira
    -250-300 TL fatura
    -300 TL mutfak gideri

Hadi erkeksen araba al

Hatta her aysonu borçlanırsın
    yıllarcana bizlere yabancılar 18 yaşına geldimi evden kovuyor atıyor denildide yok öyle bir şey en azından benim tanıdığım hiç kimsede yok.. aile bağları bizler kadar kuvvetli çok yabancı tanıdım.. annesine babasına bakan para yollayan çok yabancılar gördüm.. aile bağları onlarda kuvvetli .. sadece o evden atma olayı birey olmakla ilgili ..

git bir hayat kur kendi ayakların üstünde dur bir birey ol diyorlar yoksa bize bağımlı olarak yaşamaya devam ediceksin buda seni birey yapamıycak..

haklılarda bence.. bizde 40-50 yaşına gelmiş insanlar hala anne baba yanında yaşıyor evleniyor gene onlarla kalıyor falan kazık kadar insanlar görüyorum hala çocuk gibi yaşıyorlar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @darkmoon ve @Grimlord gayet güzel yazmışsınız.

Arkadaşlar asgari ücret asgari ihtiyaçlarınızı giderebileceğiz seviyedeki ücrettir.

Yani araba alabilir, başınızı sokacak eve sahip olabilir, yeterince beslenebilir, günlük gazete haftalık derginizi ayda bir okuduğunuz kitabı alabilir, çocuklarınızı okutabilir, evcil hayvanınızın ihtiyaçlarını giderebilir, hafta sonları hobilerinizke uğraşabilir, yılda bir kez ortalama bir tatil yapabilir.... bu liste böyle uzar gider.

Şimdi bakıyoruz Avrupa'daki asgari ücrete yakın bir paraya çalışan veya emekli maaşı alan biri bunu fazlasıyla yapabiliyor.

Bize bakıyoruz A kadro memur adam dediklerimi anca yapıyor. Emekli ve asgari ücretli anca karnını doyurabiliyor.

Temel ihtiyacı barınmayı bile sağlayamayan insanlar var. Afedersiniz ama çıplak diyebileceğimiz giyinme ihtiyacını gideremeyen insanlar var bu ülkede. Nerede o çıplaklar abartma diyennarkadaşlar çıkabilir. Biraz kenar mahallelere gidin. Bir ilk okulun önüne gidip bekleyin. Kaç tane çocuk karda kışta terlikle okula gdiyor bi bakın görün.

Bir vatandaş temel ihtiyaçlarını gideremiyorsa sistemde bir sorun vardır. Adam daha fazlasını istiyordur kendini geliştirir daha çok kazanır daha iyi şartlarda çalışır ve yaşar.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunu anlamak gerçekten bu kadar zor olmamalı.

Adam Din'e küfretmiyor. Dümdüz bakmayın olaya.

Dini kullanarak insanları yönetenlere, onlar olmasa yerine gelecek başka cinsten şerefsizlere ;

İşin özetiyle kendisi çalabilmek zenginleşebilmek adına, 40 bin liraya alınabilmesi gereken aracı 90 bin liraya alınacak hale getiriyor.
    - Neden?
    O vergileri istediği gibi kullanıyor. Sen arabayı 40 değil 90 a alıyorsun aradaki farkla adam A8 Long a biniyor.

Bu kadar sığ düşünmeyin, kim niye dine küfretsin. Dini kullanana, aslında dinsizin bayrağı olan şerefsize küfrediyor.

Emek verin olur, tembel olmayın olur.

Özetle ; Nah olur abi

Adam köprü yaptım diyor, 50 günde 225,000,000 TL o köprüden şu kadar araç geçecek taahhüdü verdiği için şirkete devletin yapması gereken ödeme çıkıyor.

Ne iş ? O para sizin cebinize giriyor yani bunu anlamayacak kadar salağımız var mı ?
    -Fırat

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yıllarcana bizlere yabancılar 18 yaşına geldimi evden kovuyor atıyor denildide yok öyle bir şey en azından benim tanıdığım hiç kimsede yok.. aile bağları bizler kadar kuvvetli çok yabancı tanıdım.. annesine babasına bakan para yollayan çok yabancılar gördüm.. aile bağları onlarda kuvvetli .. sadece o evden atma olayı birey olmakla ilgili ..

git bir hayat kur kendi ayakların üstünde dur bir birey ol diyorlar yoksa bize bağımlı olarak yaşamaya devam ediceksin buda seni birey yapamıycak..

haklılarda bence.. bizde 40-50 yaşına gelmiş insanlar hala anne baba yanında yaşıyor evleniyor gene onlarla kalıyor falan kazık kadar insanlar görüyorum hala çocuk gibi yaşıyorlar..
    Benim çevremden duyduğum bu abi, ki 18 yaşına gelipte sokakta dolaşan insan çok gördüm. Aile hadi güle güle diyor.

Yalnız bu bizde ters orantı, bizde çocuk 18 yaşına gelene kadar herşeyini ailesi halleder. Çocukta kendi ayakları üzerinde durmayı genelde öğrenemez.

Hatta 15 yaşında çocuklar tek başına bile markete gidemez bazı yerlerde. Ondan sonrası zaten *****.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Benim çevremden duyduğum bu abi, ki 18 yaşına gelipte sokakta dolaşan insan çok gördüm. Aile hadi güle güle diyor.

Yalnız bu bizde ters orantı, bizde çocuk 18 yaşına gelene kadar herşeyini ailesi halleder. Çocukta kendi ayakları üzerinde durmayı genelde öğrenemez.

Hatta 15 yaşında çocuklar tek başına bile markete gidemez bazı yerlerde. Ondan sonrası zaten *****.
    Bak burda adam çok güzel dille anlatmış.. yabancı usülü babası ona birey olmayı öğretmiş..

Kommix - Bu Adam Gerceketn Super...
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak burda adam çok güzel dille anlatmış.. yabancı usülü babası ona birey olmayı öğretmiş..

Abi video sonu efsaneydi "Bedava peynir sadece fare kapanında olur"

Videonun sonunda ağzım açık kaldı sözü duyunca.

Yorumlara baktım ama bu abimizin adını bulamadım, bu abimizin adı nedir?

Evladım diyip insan kılına zarar gelmesini istemez çocuğunun ama geleceği mahvoluyor çocuğun kimsenin haberi yok.

Hal böyle oluncadada insan yaşı ne olursa olsun ailesine bağımlı kalıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Evladım diyip insan kılına zarar gelmesini istemez çocuğunun ama geleceği mahvoluyor çocuğun kimsenin haberi yok.

işte ondan yabancılar yaşı geldimi evlatları bedava peynire alışmasın diye birey olsun hayata atılsın diye çocuklarını özgür bırakıyorlar.. bizim düşündüğümüz gibi sevmedikleri için değil..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte ondan yabancılar yaşı geldimi evlatları bedava peynire alışmasın diye birey olsun hayata atılsın diye çocuklarını özgür bırakıyorlar.. bizim düşündüğümüz gibi sevmedikleri için değil..
    Bizdede kız çocuğu dışarı çıkmaz, kız çocuğu okumaz.

Toplumumuz kafayı yemiş.

Leader01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8-9-3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela golf 120 bin tl oldu yeni 5 serisi dizel 400 binden başlıyor ve bunu tekel 2000 alan gibi alanlar var, tahminimce 400 bin tl haftalık geliri neyse.

asgari ücretlinin yiyip içip wc sini yapıp kasmadan 5 ayda sahip olabileceği bir araba hiç mi çıkmayacak symbol 80 bin tl fiyatıyla godaman işi oldu.
    Bmw'yi duydum da, symbol'ün fiyatını sizden duydum siteyi kontrol ettim manuel touch dediğiniz gibi 80 bin küsürmüş, vay amk dedim

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Bu adamın diğer videolarına izlemek gerek

Daha önce izlemiştim

Dersi alana yol açık almayana koyun sığırlığa devam
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Umut_Akkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konuşmacı Ahmet Şerif İzgören

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar çok dert yanıyoruz fakat bizim insanımız avrupalıya göre çok daha lüks yaşıyor emin olun buna. vergiler olmasa dubai'den farkımız kalmaz diye düşünüyorum bende.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok dert yanıyoruz fakat bizim insanımız avrupalıya göre çok daha lüks yaşıyor emin olun buna. vergiler olmasa dubai'den farkımız kalmaz diye düşünüyorum bende.
    Keşke farkımız olmasa insanlar istedikleri arabalara binebilseler bunun ne zararı varki dubai en zengin ülkelerden bir keşke bizde öyle olabilsek. Kimseyi yaşaması ile yargılayamayız çalışan herkesin hakkıdır lüks yaşamak dar gelerili diye lüks yaşıyor beter olsun demek olmaz.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Heh bende bunu kast ediyordum.
    Emek Olmadıkça Ekmek olmaz

Çağlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asgari ücretli 5 ayda kasko, sigorta parasını zor topluyor 6. ayda vergi de geldi mi üzerinin tatlısı olur
    Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hep fakirler konuşuluyor , ne bileyim türkiyede çarşı caddesinde 2 dükkanı 3-4 evi olan adamın altında bmw var ama aynı şekilde ingilterede 2 dükkan güzel bir semttede 3+1 4 dairesi olan adamın uçağı varmış. Bu zenginlerin TR de çektiği nedir abi ya!

Çağlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hep fakirler konuşuluyor , ne bileyim türkiyede çarşı caddesinde 2 dükkanı 3-4 evi olan adamın altında bmw var ama aynı şekilde ingilterede 2 dükkan güzel bir semttede 3+1 4 dairesi olan adamın uçağı varmış. Bu zenginlerin TR de çektiği nedir abi ya!
    Bu ülkede zenginler, diğer ülkelere göre daha rahat bir hayat sürüyor. Fakirler ise tam tersi, diğer ülkelere göre daha kötü bir hayat yaşıyor.
    Zenginsen. paran bolsa, saygın olursun. xxx bey diye peşinde koşarlar. Sigortasız işçin bol olur, bazı vergi kaçırma gibi durumların olur, fakir kesim gidemediği için özel hastanelere gidip sakin bir ortamda tedavini olursun.
    Yurt dışında vergi kaçıramazsın, sigortosız çalıştıramazsın vs vs. O yüzden bu ülkede zengin olmak diğer ülkelere göre daha rahattır.
    Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Çağlayan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede zenginler, diğer ülkelere göre daha rahat bir hayat sürüyor. Fakirler ise tam tersi, diğer ülkelere göre daha kötü bir hayat yaşıyor.
    Zenginsen. paran bolsa, saygın olursun. xxx bey diye peşinde koşarlar. Sigortasız işçin bol olur, bazı vergi kaçırma gibi durumların olur, fakir kesim gidemediği için özel hastanelere gidip sakin bir ortamda tedavini olursun.
    Yurt dışında vergi kaçıramazsın, sigortosız çalıştıramazsın vs vs. O yüzden bu ülkede zengin olmak diğer ülkelere göre daha rahattır.
    Zengin olursam hakkımı arıcam o kadar vergi ödüyoz halen yerimizdeyiz dicem . Uçak alamadım dicem..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut_Akkuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuşmacı Ahmet Şerif İzgören
    Not aldım abi, sağolasın.

Bizim ülkemizde zenginlik diye bişey yok arkadaşlar, zenginlerin en az 3/10"u her zaman daha fazla istiyor belkide 5/10"u zenginlerin bu oran.

Kimsenin gözü doymuyor kolay kolay, hatta bankada milyonları olupta senin benim gibi asgari şartlarda yaşayan ama genede paraya kıyamayan insanlar var.

Gönlünüz zengin olsun, yetinmeyi bilin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler