User Tag List

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
151 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Asgari ücretlinin 5 ayda alabileceği bir araba çıkmayacak mı?

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    asgari ücret alacak,

yiyecek içecek wc sini yapacak kasmadan 5 ay sonunda araba alabilecek bir araba cıkmayacakmı? Soru ya ba bababa

böyle bir ortamda hakkaten çok değişik bir soru. yanı boyle bır soru sorduguna gore tahmınımce yaptın bır hesap destek olacak bırılerını bulabılırmıyım acaba dıye soruyorsun heralde..

hacı abı bak evlı olmadıgını dusunelım bekarsın ve aılene de para vermıyorsun asgarı ucret kazanıyorsun.

1400 hadı sırket oglen yemeklerını de verdı oda 270 olsun. izmirde genelde yol parası olmaz. alsancakta calıstıgını dusunsen her öğlen öyle 14 15 liralık yemekler yiyemezsın ki zaten genelde fıyatlar boyle baslıyor artık cok cok ucuz yerlerden durum murum yersen anca o zaman 7 8 e kapatırsın kaç gun? ki kasmayacagız demıstın! cteside calısma hadı.. yemek ıcın cebınden ay sonunda ortalama 50 cıktı haberın olsun.
    zaten 120liran yolda gitti. kaldımı sana 1200 lira.

telefon 50 desen
    sıgarada ıcsen oda 150 desen aha 1000 kaldı. e haftasonu arkadaslarla dısarı cıktın su bu ust bas falan fılan 500 lira at kenara.. carp 5 le aha aldın arabayı

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Çağlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zengin olursam hakkımı arıcam o kadar vergi ödüyoz halen yerimizdeyiz dicem . Uçak alamadım dicem..
    Gemi al yeni trend o
    Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.
    Mustafa Kemâl ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heh bende bunu kast ediyordum.
    Emek Olmadıkça Ekmek olmaz
    Din konusunda bende arkadasin dediklerini sacma buluyorum ama Turkiyede universite okutmak aile icin yuk olabiliyor ... diyelim ki sartlar o aldigi asgari maasi riske atamicak kadarsa bu insanlar arabaya binemesin mi ev sahibi olamasin mi ? hadi zar zor bitirdi universiteyi ise basladi ne kadar kazanicak ne zaman kiradan cikabilicekte araba alabilecek ? konuda soruya cevap vermenin disina cikmissin bence adam asgari ucretli araba alamicak mi demis sen emek vs demissin sonucta asgari ucret icinde emek veriyo bu insanlar , yurt disinda cok tanidigi olan biriyim gercekten araba onlar icin zevk bi yukumluluk degil bizim icin kredi stresi benzini vergisinden tut butunuyle bi yuk

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa'yı referans alıyoruz eyvallahta adamlar bazı şeyleri aşmış bunu kabul edelim.Türkiye'de araba fiyatları o seviyede olsa yani 30-40 liralara 5 ler 7 ler,200 liralara 0 m4 ler vs olsa yukarıda bahsedildiği gibi ülke dubai yi geçer..En basitinden bizim köşedeki karpuzcu bile tezgaha 7.30d ile gelir.Bide dizel aldık esnaf işi bla bla konuşur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 aralık ayı w123 200 dizel almıştım 1977 model 4.250 tl ye. kondüsyonu yerinde idi ,
    2016 ocak ayı aldığım paraya sattım , şu an aynı araç 10.000 tl olmuş
    Arada 5.750 lira var , enayimiyim ben ?

17.500 e aldığım 106 gti vardı , baya temizdi , eski bbk 97
    30.000 küsür fiyat yazmış rollingde canını alıp parçaladığım rev limitörden çıkmadığım , senkromeç dişli kırdığım sonra 10.000 tlye hurda niyetine bıraktım araç , şimdi boncuk olmuş .

Uyan dostum 15.000 tl ye E36 3.16 yok , sedan demedim , Compact bile yok o paraya .
    Hasarlısına 14.000 yazmış adam

Sıfır otomobil olmuş anasının portakal kulesi ,
    Ya ne olacaktı bu enflasyonla ?
    Kendimizimi asalım şimdi ?

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8-9-3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelecem yakında sıktı artık dinde islamda, bu ne arkadaş sen müslümansın 1400 tl alıyorsun şükret symbol olmuş 80 bin tl sen esselatü vesselamın ümmetindensin şükret diyor, başlayacam şükürünede islamınada araba yok lan.

hayır yani ben müslümanım diye neden yokluğa tabi tutuluyorum başlarım fetösünede pkksınada islamınada hristiyanınada yahudisinede kitabınada.

birileri mercedes maybach geziyor ben araba sahibi olamıyorum yok arkadaş müslümanlık yokluk demekse ben müslüman değilim bu kadar basit.
    malesef ama bu kafayla daha çok debelenir durursun herkes eşit olcak diye bişi yok ben astra bınerken bmw nıye bınemıyorum dıye devlete dine kitaba isyan etmedım allaha şükür yetinmesini bildim bmw binincede neden m3 e bınemıyorum demedım şükretmesını bıldım beğenmiyorsanız yaşamayın kardeşim sizi silah zoruyla Türkiyede tutan yok forumda çok yabancı ülkede yaşayan arkadaşlar var sorun bakalım bal dök yala hayat mı yaşıyorlar boş boş yine siyaset meydanına dönmüş hep bi isyan hep bi muhalefet boooooşş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Din konusunda bende arkadasin dediklerini sacma buluyorum ama Turkiyede universite okutmak aile icin yuk olabiliyor ... diyelim ki sartlar o aldigi asgari maasi riske atamicak kadarsa bu insanlar arabaya binemesin mi ev sahibi olamasin mi ? hadi zar zor bitirdi universiteyi ise basladi ne kadar kazanicak ne zaman kiradan cikabilicekte araba alabilecek ? konuda soruya cevap vermenin disina cikmissin bence adam asgari ucretli araba alamicak mi demis sen emek vs demissin sonucta asgari ucret icinde emek veriyo bu insanlar , yurt disinda cok tanidigi olan biriyim gercekten araba onlar icin zevk bi yukumluluk degil bizim icin kredi stresi benzini vergisinden tut butunuyle bi yuk
    Türkiye de asgari ücretle araba alman için orta halli sıfır arabanın 40-50 bin olması lazım. Mümkün mü ? Önümüzde 10-20 sene boyunca pek mümkün değil.

Asgari ücret ülkemizde harbiden asgari şartları sağlayan şeylerdir. Araban olmazsa bir şey olmaz, cafeye gitmezsen bir şey olmaz, varsın Ayfon 88 duble plus plus ES kullanma.

Eğer istiyorsan bunları lüks yaşamayı,(ÜLKEMİZDEEE) Ülkemizde diyorum çünkü hepimiz buradayız bir yere gittiğimiz yok. Başka yerlere bakıp iç geçirmeyin o günlere çooookk var.

Üni mezunu asgari ücretle çalışan sana binlerce adam bulurum ama nasıl okuduğunda önemli. Üni okumak şart mı şart neden şart? --- Pederden kalan 10 dönüm şehrin göbeğinde arazin yoksa sen nasıl güzel güzel arabalara bineceksin? Okuduğun bölümde bir-iki dalında öyle bir uzman olacaksın ki BİLGİ satacaksın . Emek dediğim nokta benim bu. Yoksa bizim ülkemizde en az emekle en yüksek maaşı sen alırsın.(öyle görünür hani İnşaat okuyorum dışarıdan birine diyorum İnşaat müh son sınıf öğrencisiyim adam yürüyen banka olarak bakıyor bana. Gerçekte öyle mi? Alakası yok. 1400 tl ye çalışan arkadaşlarımda var - 2.5-3 çalışanda var Aralarında ki fark emek işte)

He bir yolu daha var memur olacaksın(lise mezunu memurlar 2.5-3.2 arası alıyor o da yetmez güzel güzel 0 mazda 3 lere yetişemezsin) güzel bir şöyle öğretmen,polis,doktor,müh. olacaksın vs vs.
    Memur olmakta kolay değil benim bölümünden batıya atanmak istiyorsan min 88 puan alman lazım oda toto ister azcık.

Ailevi durumu çok kötü olan arkadaşlarım var paşa paşa okuyor. O eskidenmiş "oğlum ben seni okutamam, sen gel bahçelere bak demek". Birisi çalışıp okuyor. Diğeri ortalaması çok yüksek 2-3 yerden burs alıyor oh miss. Biri 5 yılda bitirecek biri 4 yılda o ayrı mevzu tabi.

Benim şimdiye kadar öğrendiğim bir şey var. İnsan kendi şansını,kendisi bulur. Yoksa durduk yere öyle devlet memurları gelip, işte mısır da ki dedenizden size miras kaldı alın deste deste altınları kimse demeyecek.

Millet gidip gidip pembiş türk dizilerini izliyor ondan sonra kendi yaşamına bakıyor istemez tabi. Bende isterrrdim kahvaltıda portakal suyunun yarısını içip gevşek ağzımla "baba geç kaldım şirkete acil geçiyorum" demeyi

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çalışmayayım,hiç çalışmadan emek vermeden zengin olayım istediğim zaman bmw bineyim satayım mercedese bineyim olmadımı devlet şöyle devlet böyle olmadımı din kitab isyanlar başlatırsınız bana çok saçma geliyor bu düşünceler.Makedonya makedonya demişsin dünya para kazanıyolar demişsin makedonya dediğin ülke g*tüne don alacak parası yok milletin çok merak ediyorsan gidip 10gün gezebilirsin hatta yaşayabilirsin,kendi karnını doyuracak ailene bakacak paran allaha şükür yetiyorsa arabam yok diye isyanlara girip dine devlete allaha peygambere sövemezsin az kafanı çalıştırsaydın biraz daha allaha peygambere küfür edebilcek cürme gelirsen özelden yolla telefon numaranı derdini o zaman anlarız

Özgür Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine baslamis ozelden telefon yollacilar
    Arkadan itmek harbiden bambaşkaymış....

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş öyle bir anlatıyorsunuzki sanki yurtdışında millet ekmek elden su gölden yaşıyor

Ortalama 1500-1600 euro gelirimiz var, ben öğrenciyim yani çalışmıyorum.

-700 euro kira
    -400 euro mutfak masrafı
    -200 euro fatura

Gitti 1300 euro, kaldı 200-300 euro.

3-4 kez dışarı çıksam zaten kalan parada bitiyor, ha birde evin senelik vergisi var 1000 euro.

Yani neden bu kadar abartılıyor avrupa anlamıyorum.

Tek başıma yaşasam asgari ücretle yine zor geçinirim ben, dünyanın her yerinde bu böyledir.

Adı üzerinde "ASGARİ ÜCRET".

Tabi dünya dolar üzerine döndüğünden alım gücü faktörü var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sokakta gördüğüm arabanın en az 10/7"sinin değeri 5-6K euro"nun altındadır burada.

Türkiye"dede TL üzerinden hesaplarsak sokakta gördüğüm her arabanın 10/1-2"si 100.000 TL, 10/3"ü 40.000 TL, 10/3"ü 25.000 TL geriye kalan 10/1"i ise 15.000 TL üzerindedir.

Yemin ediyorum TL bazında bizim insanımız memleketimizde daha lüks yaşıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15.000 TL altı ise 10/1"dir, acaba herkes 2000 TL üzeri maaşlardamı çalışıyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş öyle bir anlatıyorsunuzki sanki yurtdışında millet ekmek elden su gölden yaşıyor :D

-700 euro kira
    -400 euro mutfak masrafı
    -200 euro fatura

3-4 kez dışarı çıksam zaten kalan parada bitiyor, ha birde evin senelik vergisi var 1000 euro.

Tek başıma yaşasam asgari ücretle yine zor geçinirim ben, dünyanın her yerinde bu böyledir.

Dogru tabi ama yurt disinda bi araba alma plani cizip birde ayni pozisyonda calistigini dusunup burda bi plan cizersen farki gorebilirsin bence . Bu arada konu araba oldugu icin boyle diyorum at gozluguyle bakip sadece araba araba demiyorum

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş öyle bir anlatıyorsunuzki sanki yurtdışında millet ekmek elden su gölden yaşıyor

-700 euro kira
    -400 euro mutfak masrafı
    -200 euro fatura

valla üzüldüm durumunuza, dönün türkiyeye bizim fabrikada iş verelim size. bu kadar çile çekmek için fransada kalınır mı ısrarla? antalyadaki fabrikamızda çalışır, lüks içinde yaşar, her akşam denize girer tatil yaparsınız. Anladığım kadarı ile kandırılmışsınız, birileri avrupa şöle lüks böle lüks demiş gitmişsiniz şimdi yoksulluktan sürünüyorsunuz. Kandırılmayın dönün güzel ülkemize. Bizim fabrikada işinde hazır 1 telefonumla. niye sürünesiniz ki avrupalarda.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa'da 1000 euroya bmw varmış binmeyeni düdüklüyorlarmış bilmem ne ? En basitinden Ingiltere ve Fransa'nın işleyişini bildiğim hatta Fransa'da imalat alanında 12 personel çalıştırdığımız için yorum yapayım . Öncelikle yukarıda da yazılmış adı üstünde ASGARİ ücrete bu kadar umut bağlayıp bişey beklemek bana saçma geliyor . Firmamız Nice bölgesinin kırsal kesiminde bulunuyor , işçi teşvik primleriyle açtık . Bölgede ki yaşam koşullarına göre alt kademe(başlangıç seviyesi , orta vasıflı) işçiye 845 Euro verme zorunluluğu koyuldu üstünü devlet veriyor o da 391 euro yani asgari maaş toplamda 1236 civarına denk geliyor . Hergün her işçiye çalışma saatinden +6 euro saat başı mesai ücreti de ödeniyor (1saat de biz ek çalışma koyduk) . 6x24 gün çalışma zorunluluğundan 144'de burası ediyor yani toplam maaş 1380 oldu .

Anne , Baba , Çocuk diye ortalama 3 kişilik bir ailenin yaşamını sürdürebileceği tarzda 2 oda mutfaklı bir ev yıllık gider hesap ederek aylık 650 euroya denk geliyor

Et falan ayda 1 yesinler , çocuğun artı giderleri isteği olmasın aylık ölü mutfak masrafı 200 euro diyelim . Haftalık 50 euro ile tek başına bile imkansıza yakın da neyse .

Çalışan işçiye devletin gördüğü zorunlu aile sigortası ( aile dediğim de çocuğu kapsamıyor sadece 2 kişi + çocuk 40 euro sanırım ) 130 euro ( bunu net bilmiyorum ama fazlası da vardır )

Elektrik , Su , okul , ve alt kalem giderleri de bu insanlar ev harici yaşamıyor dersek 150 euro da öyle koyalım ( bunlar insani şartlar altına denk geliyor )

Eee son hesaba gelelim 650+200+130+150 = 1130 Euro aylık gider var . 1380-1130=koskoca 250 euro

5 ayda araba alalım diyorduk . 250x5=1250 euro ? Eeee tamam aldık bi tane akülü arabadan hallice pejo 206 falan bu araç hiç masrafsız mükemmel kondisyonda desek yıllık sigorta zaten 450 çıkmayacak mı minimum ?

Şu hesap Fransa için geçerliydi , dünyanın neresinde ASGARİ ile çok çok rahat yaşanıp , araba sahibi olunuyormuş ? Ayrıca sen ASGARİ nin düşük olduğundan mı yakınıyorsun , ASGARİ ile x ülkelerinde çok rahat yaşınıyormuş kısmına mı yakınıyorsun , yoksa ASGARİ çok güzel de vergi sistemi çok saçma ondan mı yakınıyorsun ?

Kimse kusura bakmasın ama arkadaşın ama benim yorumum ; konuyu açma amacından , konuda ki bütün yorumlarına kadar baştan sona saçmalık .

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avrupa'da 1000 euroya bmw varmış binmeyeni düdüklüyorlarmış bilmem ne ? En basitinden Ingiltere ve Fransa'nın işleyişini bildiğim hatta Fransa'da imalat alanında 12 personel çalıştırdığımız için yorum yapayım . Öncelikle yukarıda da yazılmış adı üstünde ASGARİ ücrete bu kadar umut bağlayıp bişey beklemek bana saçma geliyor . Firmamız Nice bölgesinin kırsal kesiminde bulunuyor , işçi teşvik primleriyle açtık . Bölgede ki yaşam koşullarına göre alt kademe(başlangıç seviyesi , orta vasıflı) işçiye 845 Euro verme zorunluluğu koyuldu üstünü devlet veriyor o da 391 euro yani asgari maaş toplamda 1236 civarına denk geliyor . Hergün her işçiye çalışma saatinden +6 euro saat başı mesai ücreti de ödeniyor (1saat de biz ek çalışma koyduk) . 6x24 gün çalışma zorunluluğundan 144'de burası ediyor yani toplam maaş 1380 oldu .

Anne , Baba , Çocuk diye ortalama 3 kişilik bir ailenin yaşamını sürdürebileceği tarzda 2 oda mutfaklı bir ev yıllık gider hesap ederek aylık 650 euroya denk geliyor

Et falan ayda 1 yesinler , çocuğun artı giderleri isteği olmasın aylık ölü mutfak masrafı 200 euro diyelim . Haftalık 50 euro ile tek başına bile imkansıza yakın da neyse .

Çalışan işçiye devletin gördüğü zorunlu aile sigortası ( aile dediğim de çocuğu kapsamıyor sadece 2 kişi + çocuk 40 euro sanırım ) 130 euro ( bunu net bilmiyorum ama fazlası da vardır )

Elektrik , Su , okul , ve alt kalem giderleri de bu insanlar ev harici yaşamıyor dersek 150 euro da öyle koyalım ( bunlar insani şartlar altına denk geliyor )

Eee son hesaba gelelim 650+200+130+150 = 1130 Euro aylık gider var . 1380-1130=koskoca 250 euro

5 ayda araba alalım diyorduk . 250x5=1250 euro ? Eeee tamam aldık bi tane akülü arabadan hallice pejo 206 falan bu araç hiç masrafsız mükemmel kondisyonda desek yıllık sigorta zaten 450 çıkmayacak mı minimum ?

Şu hesap Fransa için geçerliydi , dünyanın neresinde ASGARİ ile çok çok rahat yaşanıp , araba sahibi olunuyormuş ? Ayrıca sen ASGARİ nin düşük olduğundan mı yakınıyorsun , ASGARİ ile x ülkelerinde çok rahat yaşınıyormuş kısmına mı yakınıyorsun , yoksa ASGARİ çok güzel de vergi sistemi çok saçma ondan mı yakınıyorsun ?

Kimse kusura bakmasın ama arkadaşın ama benim yorumum ; konuyu açma amacından , konuda ki bütün yorumlarına kadar baştan sona saçmalık .
    Olay çıkartan yazı

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eşek olana semer vuran çok olur,ne güzel demiş atalarımız,halkımız bu durumu kabullenmiş,evet mi hayırmı diyerek dalga geçiyorlar birde..evet de bu kötü gidişe dur de diyorlar birde,15 senedir napıyordunuz peki ne işe yarıyordunuz!,kusura bakmayın böyle konuları görünce dayanamıyorum hemen lafımı edesim geliyor!!
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @MK8800 e katılıyorum, konu başlığı asgari ücret, bende bildiğim yerlerden ornek vereyim mesela Dubai halı hazırda yasadıgım yer,

arabalar vs ucuz haklısınızda asgarının 2 katı maasla calısan bıle araç sahıbı olamaz. Mesela en kotu evde tek basına yasamak ıstese 1 + 0 studıo daırede 3000TL mın odemesı lazım buna ek olarak elektrık, su ve klıma faturası olucak mın 200usd tutar. Dısarda yasam zaten pahalı oyle çıkıp kafasına gore yasıyamaz, araba dersenız kaskosuz arabaya bınmek yasak 3rd part yanı sadece karsı tarafın hasarını karşılayan kasko yaptırsa mın 550 - 600 usd tutar yıllık buna ek olarak yol kullanma parası alıyorlar yıllık ama 150usd cıvarı bısey, ve ayda 800 usd ye calısanlar var. Nasıl yasıyorlar dersenız bır odada 6-8 kışı yasıyorlar ranzalarla vs 150-200usd kıra ödeyerek. İngiltere dersenız kazancın yüzde 40 ını alan bir ulke yabancı calısanlar ıcın, yanı davulun sesı bence uzaktan güzel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fransa görünürde olmasa da sosyal devlet yönetimi açısından dünyada ki en büyük "komünist" ülkelerden biridir.

alıntı :
    Fransa’da, işsiz olan, altı ve on yaşındaki iki çocuğu ile birlikte yaşayan bir kadın, kamudan sosyal destek alıyor. ‘Aktif Dayanışma Geliri’ olarak ayda 1100 dolar gelir sağlanıyor. Aylık kirası 650 dolar olan bir daire kiraladığında, bunun 620 doları barınma yardımı olarak veriliyor. Ayrıca ‘aile yardımı’ olarak 160 dolar daha alıyor. Çocukların okul yardımı olarak sömestr başında 750 dolar ödeniyor. Toplamda, aylık ortalama gelir 1942.5 dolara erişiyor.
    Örnekteki kadın, asgari ücretli iş bulup da çalışırsa net olarak eline geçecek para 1430 dolar olacak. Çalışmaya başladığı için ‘Aktif Dayanışma Geliri’ alamayacak, kira yardımı ise 460 dolara düşecek ama diğer yardımları almaya devam edecek. Sonuç olarak eline geçecek aylık gelir 2 bin 112.5 dolar olacak.

fransa ve ingiltere vatandaşları çalışmadan yaşamlarını sürdürebilecek yardımları alıyorlar devletlerinden
    biraz bunları da araştırmakta fayda var
    hatta almanya vi diğer avrupa ülkelerinde de var bu maddi yardımlar
    gurbetçilerimiz için hep derler "3 çocuk yapıyor almanyada zaten onların maaşıyla yaşıyor" diye
    çok net bilgilere sahip değilim ama bu kıyaslamalar yapılırken bunlara da bir göz atmakta fayda var
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler