User Tag List

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678
151 sonuçtan 134 ile 151 arası

Konu: Asgari ücretlinin 5 ayda alabileceği bir araba çıkmayacak mı?

8-9-3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esselatü vesselamu demek salat ve selam demek. Biz Hz Muhammet Mustafa nın ümmetiyiz.
    800 lira ile geçin yada 800.000 ile geçin istersen aç sokakda kal açlıkdan öl farketmez, bu şükrü terketmeyi gerektiren bir durum değilki. Allah a inanıyorsan onun Ve lillahi mulkus semavati vel ard yani göklerin ve yerin hükümdarlığı Allahındır ayetine inanıyorsan ozaman kalbinin her atışı aldığın her nefes annene sarılabildiğin babanı görebildiğin ayaklarının üstünde durabildiğin veya bana cevap yazabildiğin için bile şükretmelisin.
    Sen bana refah içinde bir hayat verirse bmw ye binersem audi ile gezersem şükrederim diyorsun. 6 çocuğunu toprağa kendi eliyle gömmüş her türlü sıkıntının en büyüğünü çekmiş bir peygamberin ümmetiyim ben, bu sıkıntıları boşuna çekmedi bizlere birşey gösterdi. Sen diyorsunki bolluk içinde değilim neden şükredeyim

Asgari ücret asgari düzeyde geçinmek içindir. Dünyanın bir çok yerinde asgari geçim sağlanır asgari ücretle. İnşaAllah daha iyi olur daha çok kazanırsın ve istediğin hayata sahip olursun ve inşaAllah bazı şeylere olan merakın kadar ayetlere islami hayata da merakın gelişir de tövbe edersin. Vallahi kötü olmanı istemem.
    Bak kardeşim kızıyorum diyorsun ya ben sana birşey diyeyim. Hiç bir şekilde müslümanların mükemmel olduğunu iddea edemez kimse ama islam dini mükemmeldir. Şahıslara kızıp din e küfretme.
    iyide hocam benim onlara şükretmediğimi nerden biliyorsun?

ben herşeye şükrediyorum sen merak etme

benim şükretmediğim şeyler suriyelilere harcanan 25 milyar lira ve onca gelen sıcak paralar ile rezidans yapmak yerine fabrika açılmaması üretim yapılmaması

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Ertekin abi dünyanın her yerinde asgari ücret sisteminin bizim ülkemizdeki ile aynı olmadığı açıkça ortada. Bizimkisi gariban eğlencesi,bir evin kirası 800-900 tl (merkezi yerde değil ücra mahalle ve sokaklarda) 1400 tl'den bahsediyoruz en basiti geriye ne kalır ki ?

Kendisi dini kullananlara karşı bir sitem içinde doğal olarak, ki bu yapılan din sömürüsü tüm müslüman topraklarında var ,ve hepsi de dibe çökmüş durumda . Yukarıda belirttiğim kişinin çağrı merkezinde asgari ücrete değil de farklı yerlerde çalışması gerekirdi avrupanın başka bir ülkesinde olsaydı.
    imzasız..

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8-9-3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide hocam benim onlara şükretmediğimi nerden biliyorsun?

ben herşeye şükrediyorum sen merak etme

benim şükretmediğim şeyler suriyelilere harcanan 25 milyar lira ve onca gelen sıcak paralar ile rezidans yapmak yerine fabrika açılmaması üretim yapılmaması
    Onlara şükretmiyorsundur demedimki onlara bile demek istedim. Valla suriyelilere harcanan 25 milyarı görmedim ama 800 lira kirası olan evi suriyelilere 1200 liraya kiralayanı , haftalık 400 liraya çalıştırdığı kalfasını çıkarıp 200 liraya suriyeli usta çalıştıran Türk leri gördüm ve şahit oldum.
    Namazını kılıyorsan şükrünü ediyorsan nasıl küfrediyorsun dine yav? benim takıldığım konu oydu. Neyse hakkımızda hayırlısı

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Ertekin abi dünyanın her yerinde asgari ücret sisteminin bizim ülkemizdeki ile aynı olmadığı açıkça ortada. Bizimkisi gariban eğlencesi,bir evin kirası 800-900 tl (merkezi yerde değil ücra mahalle ve sokaklarda) 1400 tl'den bahsediyoruz en basiti geriye ne kalır ki ?

Kendisi dini kullananlara karşı bir sitem içinde doğal olarak, ki bu yapılan din sömürüsü tüm müslüman topraklarında var ,ve hepsi de dibe çökmüş durumda . Yukarıda belirttiğim kişinin çağrı merkezinde asgari ücrete değil de farklı yerlerde çalışması gerekirdi avrupanın başka bir ülkesinde olsaydı.
    O kardeşimiz de belki doğru girişimlerle daha münhasip bir mevkide çalışabilir. Biraz mücadele etmesi gerek. Şahsen benim de diplomam herhangi bir işe yaramıyor. körü körüne okumuşuz bankacı olmak istemedim ticaret yapmak istedim. bankacı olsam herhalde şuan kazandığımın yarısını kazanacak ve istemediğim bir işi yapacaktım.

Bu arada bakın bende asgari ücreti yeterli bulmuyorum. bence bir nebze daha yukarıda olmalıydı, benim tek takıldığım konu din ile alakalı konuşurken biraz daha dikkatli olunması gerektiği. Dini kullanarak bir şeyler elde etmeye çalışan eğer niyeti kötü ise illaki cezasını bu dünyada da görecektir.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkemizde vergi kaçırıp Cuma"yı kaçırmayan insanlar var, kaçak işçi çalıştırıp Cuma"yı kaçırmayanlar var

Bu abimizde diyorki herkes doktor olmak zorunda değil, doktor mühendis olmayan ölsünmü?

Din konusunda yaptığı yorumlar hariç diğer herşey doğru.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bence bu konuyu iyice araştırabilirsin, inşaat vb. sektörlerde işçi olarak birçok ülkede çalışabilirsin.

Tabi birazcık sabır lazım, birazda kısmet...

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş öyle bir anlatıyorsunuzki sanki yurtdışında millet ekmek elden su gölden yaşıyor

Ortalama 1500-1600 euro gelirimiz var, ben öğrenciyim yani çalışmıyorum.

-700 euro kira
    -400 euro mutfak masrafı
    -200 euro fatura

Gitti 1300 euro, kaldı 200-300 euro.

3-4 kez dışarı çıksam zaten kalan parada bitiyor, ha birde evin senelik vergisi var 1000 euro.

Yani neden bu kadar abartılıyor avrupa anlamıyorum.

Tek başıma yaşasam asgari ücretle yine zor geçinirim ben, dünyanın her yerinde bu böyledir.

Adı üzerinde "ASGARİ ÜCRET".

Tabi dünya dolar üzerine döndüğünden alım gücü faktörü var.
    olay aslında maaş değil avrupada da insanlar zorluk çekiyor ama hayat daha kolay , yani kafan sadece orda paraya takılıyor o kadar

sokakda etek giydin diye kimse seni tekmelemez
    bir düşünceni dilediğin gibi açıklayabilirsin polis gaz fişeği ile kafandan vurmaz
    satırlı insanlar sana saldırmaz
    erkek veya kız cocugunu iyi okullara güvenerek gönderebilirsin taciz vakası vs yok kadar az
    dövmeli piercing li gezebilirsin rahatça
    eşinle el ele kol kola gezebilirsin
    yol verme kavgasında bıçaklanma riskin yok denecek kadar az
    araçla ezilme riskin yok yayalara full saygı
    hastahane sırası yok kuyruklar yok (anca alışverişte)

1000000 tane şık sayarım böyle bende yaşadım avrupada.Bu tarz iğrenç şeyler yaşandıgı için üstüne birde maaşlar az olunca insanlara batıyor.Eğer biz 3. dünya ülkesi olmasaydık herşey güllük gülistanlık olsa idi inan kimse maaş'a takılmazdı.. Herşey boktan olunca bu sefer diğer şeyler batamay başlıyor maaşlar gibi..
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çalışan üreten daha doğrusu insanlara fayda sağlayan herkes(bu konuda net ayet vardır)karşılığını er geç alır. emeklemeden yürünmez yürünmeden koşulmaz, başarı örnekleri hep bunlarla doludur.
    genç yaşlarda herkes sıkıntılar çekti,sabreden birbirine karşıklıklı hakkı tavsiye eden mutluluğu huzuru bulur bir şekilde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bence bu konuyu iyice araştırabilirsin, inşaat vb. sektörlerde işçi olarak birçok ülkede çalışabilirsin.

Tabi birazcık sabır lazım, birazda kısmet...
    avrupanın en boktan ülkesini buraya tercih ederim açık ve net, hatta meksika hindistan falan buradan daha mantıklı bilmiyorum kaçabilsem bir daha hiç bir zaman gelmem, böyle karın ağrısı başka memleket yok yer yüzünde "ortadoğu hariç" kanadaya amerikaya gitsem bidaha gelmezdim, gezmek için bile gelmem o derece vasıfsız insanların değer görmediği ülkelerin ilk sıralarında bir ülke.

herkese önerim kaçın canınızı ve refahınızı kurtarın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olay aslında maaş değil avrupada da insanlar zorluk çekiyor ama hayat daha kolay , yani kafan sadece orda paraya takılıyor o kadar

bir düşünceni dilediğin gibi açıklayabilirsin polis gaz fişeği ile kafandan vurmaz
    erkek veya kız cocugunu iyi okullara güvenerek gönderebilirsin taciz vakası vs yok kadar az

1000000 tane şık sayarım böyle bende yaşadım avrupada.Bu tarz iğrenç şeyler yaşandıgı için üstüne birde maaşlar az olunca insanlara batıyor.Eğer biz 3. dünya ülkesi olmasaydık herşey güllük gülistanlık olsa idi inan kimse maaş'a takılmazdı.. Herşey boktan olunca bu sefer diğer şeyler batamay başlıyor maaşlar gibi..
    ,Olay vizyonda hayata bakış açısında , eğitimde. Asıl gerçek bilge insan paraya takmaz, özgürlüğe huzura odaklanır.Gelişmekte olan daha bilgisiz toplumlar paraya önem verir, güce paraya önem vermekte toplumu yozlaştırır.
    Daha çok para olsa yukarıdalrda arkadaş yazmıştı daha iyi araba alır herkes daha iyi araba alacağı için onunki otomatik daha kötü algılanır, herkesin 131 aldığı yerde 106 bile çok iyi görünür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    avrupanın en boktan ülkesini buraya tercih ederim açık ve net, hatta meksika hindistan falan buradan daha mantıklı bilmiyorum kaçabilsem bir daha hiç bir zaman gelmem, böyle karın ağrısı başka memleket yok yer yüzünde "ortadoğu hariç" kanadaya amerikaya gitsem bidaha gelmezdim, gezmek için bile gelmem o derece vasıfsız insanların değer görmediği ülkelerin ilk sıralarında bir ülke.

kardeşim siyasi düşüncesinden dolayı işten atıldı.. Boğaziçinde üniversitesinde akademisyendi.. Düşünebiliyormusun dünya üstünde nerede vardır acaba siyasi düşünce yüzünden işten çıkarılan ve bunlar zeki insanlar benden kat kat zekidir kardeşim.. New York üniversitesi çağırdı hemen gelin bizle çalışın diye.. Şu an new york ta yaşıyor.. Şaka gibi değil mi ama gerçek.. Bir yandan da ülkeler hak ettiği gibi yönetilir diyorum.Ben gidemiyorum ne yazikki toprağımı seviyorum alışkanlık mı sevgi mi dersin lanet olsun cesaretimi toplasam gidicem..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İnsanların hayatını değiştirmek için birşeyler yapıyormusun,karşılıksız iyilikler yada karşıma iyi insanlar çıkar diye içten dua ediyormusun, kendim ne kadar doğruyum diye kendini sorguluyor musun, bunlara önem vermek gerekir bence, insan bulunduğu ortama bir şekilde uyum sağlar, maksat olumlu düşünebilmekte.

Erukay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmirde öğrenciyim aynı zamanda çalışıyorum, asgari ücretten fazla gelirim var araba almak için 5 aydır para biriktiriyorum ve 5 ay daha biriktirirsem anca bi lada samara falan alabiliyorum. Bu gelirle ile ev geçindirenişçinin emekçinin Allah yardımcısı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ,Olay vizyonda hayata bakış açısında , eğitimde. Asıl gerçek bilge insan paraya takmaz, özgürlüğe huzura odaklanır.Gelişmekte olan daha bilgisiz toplumlar paraya önem verir, güce paraya önem vermekte toplumu yozlaştırır.
    Daha çok para olsa yukarıdalrda arkadaş yazmıştı daha iyi araba alır herkes daha iyi araba alacağı için onunki otomatik daha kötü algılanır, herkesin 131 aldığı yerde 106 bile çok iyi görünür.
    Ben avrupanın kuzeybatı tarafını baya gezdim.. İngiltere iskoçya irlanda vs... İrlanda o bölgenin en fakir halkıdır iskoçya ile beraber.O kadar arkadaşım oldu gezdik eğlendik vs hiçbir zaman kimin ne kazandıgını bilmedim.İnan orda kimse dostunun arkadasının komşusunun ne kazandıgını bilemez.Sohbetlerde bile para ve kazanç asla konuşulmaz.Yanında ki 2 arkadaşının gelir farkı birbirinin 10 katı olabilir ama sen anlayamassın.Çünkü en düşük maaşı alan , en yüksek maaşı olanın yaptıgı herşeyi yapabiliyor.Sosyal aktivitelerden bahsiyorum tabi bugatti veyron almaktan değil.Ayırt edemiyorsun zenginle fakir farkını.Çünkü devlet yapılabilecek alınabilecek herşeyi minumum kazancı olanlarında yapabileceği şekilde ayarlamış.. Biz ise istanbulda arkadaşlarımla buluştugumuzda hep gelir konuşuyoruz herkes benim ne kadar kazancım oldugunu bilir mesela veya ben arkadaşlarımı bilirim borç veririm borç alırım.Orda öyle birşey yok.Ters bakarlar sana böyle bir konu açarsan...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konuya genel olarak sosyal devlet açısından bakarsan haklısın abi.

Bayramlarda Camii"de hoca toplanan fitre ve zekatları verecek aile bulamıyoruz demişti geçen sene, neden maddi durumu aşırı derecede kötü insan bulmak zor.

Sosyal devletde bunun için var zaten, ama bizdeki samimiyet bambaşka

Yabancı birisinden borç alamazsın, mesela birisine yardım edersin ama o sana etmez. Çünkü sen sadece yardımsever olduğun için yardım etmişsindir.

Tabii bunları zaten benden daha iyi bildiğinize eminim.
    Belirli bir maddi seviyenin altındaysanız kira yardımı vb. veriyorlar, kimse aç kalmaz o konuda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

meksika, hindistan falan fazla uçmuşsun abi, oralar artık 4. dünya ülkesi.

Aslında herşey zihniyet meselesi, ben çok Vatansever bir insanım ve bununla övünüyorum.

Gel gelelim benim milletimin bazı insanlarından nefret ettiğim zamanlar oluyor, geçen ay sahibi Türk olan bir dükkanda staj yapacaktım. Adam bana diyorki sen kağıtta yazan "haftada en fazla 35 saat çalışabilir maddesini es geçip" 55 saat çalışırsan gel stajını yap.

İşte böyle şerefsiz insanlar görünce tiksiniyorum.

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülkeden bir cacık olmaz leblebilerin üstüne evet yazıp dagıtmaya basladılarsa araclarla milleti ikna etmeye gittilerse,Kendi gelecegimden korkuyorum anandan babandan ev arsa kalmadıysa bu ülkede 0 dan baslıcaksan 50 kurusluk mermiyle sık kafana daha rahat,Sonumuz hayır olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    meksika, hindistan falan fazla uçmuşsun abi, oralar artık 4. dünya ülkesi.

Aslında herşey zihniyet meselesi, ben çok Vatansever bir insanım ve bununla övünüyorum.

Gel gelelim benim milletimin bazı insanlarından nefret ettiğim zamanlar oluyor, geçen ay sahibi Türk olan bir dükkanda staj yapacaktım. Adam bana diyorki sen kağıtta yazan "haftada en fazla 35 saat çalışabilir maddesini es geçip" 55 saat çalışırsan gel stajını yap.

İşte böyle şerefsiz insanlar görünce tiksiniyorum.
    işte kızdığım şeylerden biride bu köle arıyorlar 1400 tl ye, isyan edende yok ki onada kızıyorum bırak kardeşim ülkeninde içindekilerininde rabbiyesi silinmiş daha adam olmaz bir ülke

kardeşim siyasi düşüncesinden dolayı işten atıldı.. Boğaziçinde üniversitesinde akademisyendi.. Düşünebiliyormusun dünya üstünde nerede vardır acaba siyasi düşünce yüzünden işten çıkarılan ve bunlar zeki insanlar benden kat kat zekidir kardeşim.. New York üniversitesi çağırdı hemen gelin bizle çalışın diye.. Şu an new york ta yaşıyor.. Şaka gibi değil mi ama gerçek.. Bir yandan da ülkeler hak ettiği gibi yönetilir diyorum.Ben gidemiyorum ne yazikki toprağımı seviyorum alışkanlık mı sevgi mi dersin lanet olsun cesaretimi toplasam gidicem..
    imkanın varsa kaç derim hocam benim olsa durmazdım bu ülkenin düzelmesini bekleme öyle bir umuda girme, düzelse bile minimum 4 sene sonraki nesil görür.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler