User Tag List

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
151 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Asgari ücretlinin 5 ayda alabileceği bir araba çıkmayacak mı?

8-9-3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Asgari ücretlinin 5 ayda alabileceği bir araba çıkmayacak mı?

Mesela golf 120 bin tl oldu yeni 5 serisi dizel 400 binden başlıyor ve bunu tekel 2000 alan gibi alanlar var, tahminimce 400 bin tl haftalık geliri neyse.

asgari ücretlinin yiyip içip wc sini yapıp kasmadan 5 ayda sahip olabileceği bir araba hiç mi çıkmayacak symbol 80 bin tl fiyatıyla godaman işi oldu.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5.20 konusunda da konuşuldu. Saman ithal edilen bir ülkeden hiç bir şey bekleme artık. Günü kurtarıyorsan şanslısın.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8-9-3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela golf 120 bin tl oldu yeni 5 serisi dizel 400 binden başlıyor ve bunu tekel 2000 alan gibi alanlar var, tahminimce 400 bin tl haftalık geliri neyse.

asgari ücretlinin yiyip içip wc sini yapıp kasmadan 5 ayda sahip olabileceği bir araba hiç mi çıkmayacak symbol 80 bin tl fiyatıyla godaman işi oldu.
    maaşın yarısını yese kalan kısmını 5 ay biriktirse anca bunu alır

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asgari ücretli 5 ay herhangi bir gece aç yatmadan yaşayabilecek mi ? daha doğru bir soru olabilir

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben çok soğudum araba işinden. Eskiden ne güzel hayaller kurardık ''elbet bir gün'' diye . Şimdi bırak hayali adını bile aklımızdan geçiremiyoruz artık.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    550'yi 600 yapalım Allah'ın izniyle en kral arabalara bineriz kardeşim,yeter ki 550'yi 600 yapalım.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben çok soğudum araba işinden. Eskiden ne güzel hayaller kurardık ''elbet bir gün'' diye . Şimdi bırak hayali adını bile aklımızdan geçiremiyoruz artık.
    Abi bazen diyorum evde nasılsa dizel var hafta sonu için benzinli hızlı bir şey alim keyif yapayım. Sonra diyorum ne gerek var yarın ne olacağı belli değil. Kafamıza atom bombası yemeye az kaldı. Artık akşam yemek yiyip tok uyuyabiliyorsan 1-0 öndesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bazen diyorum evde nasılsa dizel var hafta sonu için benzinli hızlı bir şey alim keyif yapayım. Sonra diyorum ne gerek var yarın ne olacağı belli değil. Kafamıza atom bombası yemeye az kaldı. Artık akşam yemek yiyip tok uyuyabiliyorsan 1-0 öndesin.
    Aynen öyle,ofisimizde çalışan hem de yakın arkadaşım olan çocuk evli çocuk konusunda sorunları var eşiyle olmuyor bir türlü. Tedavi yöntemleri falan deniyorlar en doğal hakları da ,yazık değil mi olm o çocuğa nasıl bir ülkede doğacak iki gün sonrası belli değil,ben olsam bu dünyaya bir çocuk getirmem diyorum.

Kalan ömrünü sevdiklerinle yaşa yeterli,çok çok uzun vadeli hayaller kurmaya gerek yok artık.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle,ofisimizde çalışan hem de yakın arkadaşım olan çocuk evli çocuk konusunda sorunları var eşiyle olmuyor bir türlü. Tedavi yöntemleri falan deniyorlar en doğal hakları da ,yazık değil mi olm o çocuğa nasıl bir ülkede doğacak iki gün sonrası belli değil,ben olsam bu dünyaya bir çocuk getirmem diyorum.

Kalan ömrünü sevdiklerinle yaşa yeterli,çok çok uzun vadeli hayaller kurmaya gerek yok artık.
    aynen öyle benimde umudum kalmadı şuan insanlar intihar etse sınsuza kadar cehennemde kalmaz müsebbili bunlar intihar eden olursa günahı direk bunların boynuna böyle bir yaşam şekli yok.

ve bunada şükretmek zorundasın şükretmezsen hainsin fetöcüsün.

fetöyüde askeriyeye soktumun cehapesi sızdırdıya !!(!)!

müslümanım ama çıkacam artık dinden sıktı artık dinden çıkanlarında günahı bunların boynuna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen öyle benimde umudum kalmadı şuan insanlar intihar etse sınsuza kadar cehennemde kalmaz müsebbili bunlar intihar eden olursa günahı direk bunların boynuna böyle bir yaşam şekli yok.

ve bunada şükretmek zorundasın şükretmezsen hainsin fetöcüsün.

fetöyüde askeriyeye soktumun cehapesi sızdırdıya !!(!)!

müslümanım ama çıkacam artık dinden sıktı artık dinden çıkanlarında günahı bunların boynuna
    Şamanizm çok güzel gelsene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÖYle bir şey yok, olsa da 5 ayda alınabilen taşıt vergisi gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şamanizm çok güzel gelsene
    gelecem yakında sıktı artık dinde islamda, bu ne arkadaş sen müslümansın 1400 tl alıyorsun şükret symbol olmuş 80 bin tl sen esselatü vesselamın ümmetindensin şükret diyor, başlayacam şükürünede islamınada araba yok lan.

hayır yani ben müslümanım diye neden yokluğa tabi tutuluyorum başlarım fetösünede pkksınada islamınada hristiyanınada yahudisinede kitabınada.

birileri mercedes maybach geziyor ben araba sahibi olamıyorum yok arkadaş müslümanlık yokluk demekse ben müslüman değilim bu kadar basit.

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi git Honda bayisine kendine sıfır bi motor çıkar sıfırı 4-5 bin tl olan :-) 2017 model taşıtın olur trafik derdin olmaz arkaya da sepet takar sepete de miras değil alınteri yazdırırsın :-)

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onu bile alamayacak kaporasi alinmis abi
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1997 de 5bin küsüre almıştık e36 3.16 yı ozaman dönersek bir ihtimal onun dışında bırakın arabayı eli yüzü düzgün şu meshur 3-5 binlik bebek arabasını almak için 3-4 ay kuruş harcamadan calısması gerekiyor vatandasımın
    1881 - 193

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    El arabası alabiliriz,zam gelmediyse tabi
    Ha birde aylık maaşla akülü araba alabiliriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelecem yakında sıktı artık dinde islamda, bu ne arkadaş sen müslümansın 1400 tl alıyorsun şükret symbol olmuş 80 bin tl sen esselatü vesselamın ümmetindensin şükret diyor, başlayacam şükürünede islamınada araba yok lan.

hayır yani ben müslümanım diye neden yokluğa tabi tutuluyorum başlarım fetösünede pkksınada islamınada hristiyanınada yahudisinede kitabınada.

birileri mercedes maybach geziyor ben araba sahibi olamıyorum yok arkadaş müslümanlık yokluk demekse ben müslüman değilim bu kadar basit.
    Ramazan ayında nihat hatipoğlu yoksullara şükretmeyi isyan etmemeyi dile getiriyor. Ama kendisi ramazan ayında içki ruhsatlı otelinde binlerce dolar kazanıyor. Televizyondan kazandığını söylemiyorum bile..
    Sevdiğim bir abinin bir anısını paylaşim sana dinle ilgili;
    bu abi fikirtepe de oturuyor bir gün arkadaşlarıyla sohbet ediyor. Arkadaşları da eski uyuşturucu bağımlıları ama sonradan ismailağa cemaatine kayıp inceden köşe olan insanlar. hatlı minibüsleri falan oluyor ticari taksileri.. Bizim abi de ne uzuyor ne kısalıyor aynı yolunda devam. Bir akşam sohbet sırasında işte dinde müslümanın malı ortaktır sözüne geliyor laf. Benim abi çıkartıyor cebinde ne kadar para varsa 500-600 alın müslümanın malı ortaktır. Madem ortağız biriniz araçlarından birini bana versin, biriniz de dairelerinizden birini versin hadi göreyim müslümanlığınızı diyor. Tabi hepsi geri vites ne müslümanlığı Müslümanlık teoride komunizm gibi herkes eşit olmalı düşüncesinde ama pratikte en baba kapitalist sistemi
    Hadi ben kaçar.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peugeot 307 1.6 benzinli 110hp cam tavan full paket 2nci el 150k km de. 7 aylık adet asgari ücret ile aldım. yurtdışı maşımla kıyaslarsak 1,5 aylık maaşımla aldım bu arabayı. yani 2 ay para biriktirdim kasmadan borçlanmadan aldım.

tr şartlarında bu araba 35bin tl yani 25 aylık asgari ücret o da hiç yiyip içmez sokakta yatarsan. benim yurtdışı maaşımla bile kıyaslasak en az 6-7 ay hiç yiyip içmeden para biriktirmem gerekir.

yani ne gerek var abi, araban olunca ne oluyor eskiden araba mı vardı, toplu taşıma kullanın, trafik yaratmayın, 2023e kadar sabredin, allaha şükür diyin, maaşallah diyin. öbür dünyada kralsınız be olum
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler