User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Oto Expertiz firmaları ne kadar güvenli.

Ergün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    murat abinin ordamı çalıştınız mersinde fazla firma yokta , yeni yeni çoğaldı.
    yok orası değil ama murat abiyle yazılıma başladığı dönemden mazimiz olmuştu

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben güvenilir olduklarını düşünmüyorum.

Geçen sene bir araç aldım, expertize gidemedim rapor geldi sadece klima çalışmıyordu yazmamışlar (çalışıyor denmişti) yakıt göstergesi çalışmıyordu yazmamışlar.

İzmit sanayide bir dükkan adını anımsayamadım, gitmeyin göndermeyin. Bir de kocaman yazıyorlar ekspertiz yapılan gün geçerlidir diye.

Ertesi gün git bunu bunu görmedin de eminin ben bilmem kardeş sen yapmışsındır cevabını yapıştırırlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecenlerde cok temiz bi aracimiz vardi onu sattik ilk bakmak icin goturen adam istanbul dandi kendi ustam var dedi gittik goturdugu yere arabada boya cizik vs hic bisey yok usta bi tur atti arabayla basladi yok balatalar bu kadar idare eder yok direksiyon kutusu degismesi gerekebilir vs sudur budur fiyattan 6 bin dusurene kadar garip hesaplar yapti tabiki vermedik il disindan gelen bi arkadas goturdu rastgele bi yere aracin temizligine usta bile kefil oldu pazarliksiz aldi gitti , ben arabadan eminsem alici kendi ustasina goturuyosa nedense artik pek guvenmiyorum fiyat dusurmek icin konustuklarini dusunuyorum tabi tanidik yer expertize vs sokucaksa ona lafim yok

B!Rtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben aracımı alırken expere soktum. ataşehirde bi yerdi. arabada sermaik kaplama olduğundan boya kontrolünü yapamıyoruz dediler. bu doğrumu?
    kapı içlerinden falan kontrol etmeye çalıştılar.
    sağ arkadan sürtmeden boya vardı. elimde kazalı resmi var. onu bile bulamadılar?

B!Rtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seramik kaplama yazacağıma sermaik yazmışım.
    yazdığım mesajı düzeltemiyormuyum? butonu da bulamadım

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı B!Rtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben aracımı alırken expere soktum. ataşehirde bi yerdi. arabada sermaik kaplama olduğundan boya kontrolünü yapamıyoruz dediler. bu doğrumu?
    kapı içlerinden falan kontrol etmeye çalıştılar.
    sağ arkadan sürtmeden boya vardı. elimde kazalı resmi var. onu bile bulamadılar?
    mıllet seramık korumayı seramık kaplama adıyla telaffuz ettığı ıçın folyo gıbı sanıyorlar, onun ıçın boya kontrolunu yapamıyoruz demışlerdır..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekspertizleri bende sevmiyorum almaya karar verdiğim aracın markanın iyi bir ustasını servisini bulup orada ekspertiz yaptırıyorum örneğin mini cooper ayn yusu usta gibi

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galeri sitelerinin yanındaki bazı eksperlerin hileli olduğunu biliyorum. Galeriyle anlaşıp ne derse onu söylüyorlar
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

nrkdrarsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence en iyisi aracı alacağın yerdeki ekspertiz firmalarını ustaları vs. bi araştıracaksın, kendin anlamıyorsan da anlayan birini yanına alıp gideceksin kontrole. Alacağınız arabaya göre de anlayan bir yer olması çok önemli. Kendi servisini de girmek bence her zaman iyidir ya da büyük bir özel servise. Araba alırken fazla kimseye güvenmemek en iyisi. Galericiler sitesinde zaten kesinlikle eksper yaptırmayın. Kurumsal firmaymış, yetkili bayimiş güveneyim eksper yaptırmaya gerek yok ya da kendisi eksper yapıyor olayı zaten en tehlikelisi. Sıfır araç alırken bile hile yapıyorlar, yetkili bayi bile olsa kesinlikle güvenmemek gerek. Takım elbise giyseler de onlar da insan her türlü çakallığı yaparlar. Şehir dışından araç alacaksanız gezenadam diye bir site var facebook'tan takip ettiğim kadarıyla kaliteli bir yer, araçları sizin yerinize anlaşmalı ekspertiz ya da ustalarına götürüyorlar. Hiç denemedim ama yorumları falan güzel, heralde ihtiyacım olsa tercih ederim.

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi firmaya iki kere gitmişliğim oldu ikisinden de kötü ayrılınca tesadüfi ardından facebook ta sayfalarını gördüm 1 yıldız verdim sahibi de mesaj atmış sonradan neden diye ben de açıklama yaptım;

aracı satın alacak kişilerin il dışından geldiğini o dönem yer alan tek ekspertiz firmasının da onlar olduğunu şahısların da ekspertiz yaptırmak istemelerinden ötürü böyle bi yer var gidelim dilerseniz diye söyleyip kabul etmelerinin ardından onlara ulaştığımı söyledim.

ilk aracım BOYASIZ Hyundai i20 de boya dahil bayağı sıkıntı çıkarmışlardı hatta ben de adamlara güvenip demek ki ben aldığımda kandırılmışım diye kendime sitem etmiştim. Daha sonra birçok kişiye gösterdim boyasız olduğu ortaya çıktı ama pek umursamadım.

ardından Mini Cooper aracımda da aynı durum söz konusu oldu.***** küçük çamurluk ve çamurluğun kapıya bakan tarafından küçük bi parça boya vardı. Araca sağ kapı değişimiş bel altında iki parça hariç boyalar var ve tavan beyaz renk zaten boyalıdır (gövde siyah) denildi.

Dyno testinde kadran çalışmıyor dendi. halbu ki çalışıyordu ve ardından yine çalıştı, işin kötü tarafı otururken aracı alacak olan adamı yanlarına çağırıp söylediler. Sanki ben düşmanmışım gibi
    içerisine bi adam oturuyordu sağını solunu kurcalıyordu güya kırık dökük parça arıyor.
    Cooper 'ın makyaj aynaları çok hassasdır adam onu sert ve hızlı kaldırınca sağlam olan makyaj aynası haliyle kırıldı ve elinde kaldı. Görmediğimizi sanıp yerine koydu usulca Alacak olan adamla bi göz göze baktık tabi
    Araç 120 hp idi dyno da 112 hp güç almışlar çok biliyormuş gibi alacak olan adama bu araçların orjinali 115 hp yaşı itibariyle 112 hp çok iyi dediler.(2007 model)
    Burada da konu açmıştım araçta sadece Direksiyon açı sensörü arızası vardı ve sunroof ömrünü tamamlamak üzereydi sesler geliyordu bunları ben satacağım adama söyledim zaten bile bile geldi. Bu olanlardan sonra da ekspertizden şikayetçi olmuştu aracı aldı gitti tabi..
    sonuç itibariyle hepsini bir tutmak olmaz ama eline almış bi ölçüm cihazı yaz boyalı yaz değişmiş...
    Kuzenim e 2 parça boyalı dedikleri araba'nın 6 parça boyası çıkmış.. O cihazların da samimiyetine pek güvenmiyorum en iyisi ustana götürmek sanırım..
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az çok isim yapmış, yada satmak için araba götürüp huyunu suyunu gördüğüm eksper dışında güvenmem şahsen. İşinin ehli ustalar daha net bilgi veriyorlar. Bağcılarda ümran var mesela hakkını veren ama diğer eksperler ile ilgili hoş şeyler duymadım. Aracın geldiği galeriyi arayıp ne diyelim diye soranımı ararsın, 83 model arkasından her renk duöan atan araba motoru için %97 motor durumu diyenimi ne ararsan var.

nrkdrarsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımdan önce farkı görmek için 40 binde Opel Astra K 136lık çıkartmışlar dynoya 117hp vermiş. Krankta 136 hp tekerde 117hp ama çoğu ekspere sorsan sıfır arabanın motoru bitik der heralde.

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi bir kaportacı ve motorcu dostluğuna bakınız güvenilmez

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç bir ekspertize götürmem.

Yaşadığım şehirdeki bir kısmını tanıyorum adamlar galerilerdeki arabayı plaka plaka yazmışlar galerici ne derse o çıkıyor.

Hatta şunu yapan esnaf bile var. Adamın gerçekte 6 parça boyalı, 2 değişenli arabası var. İlana yazmış 2 parça boya var. Müşteri geliyor ekspertiz e gidiliyor ekspertizde 1 parça boya var deniliyor. Sonra satıcı müşteriye "abi şu parçada boyalı, eksper göremedi" diyerek ne kadar dürüst satıcı olduğu imajı veriliyor.

Satacağım zaman serviste buluşurum. Yetkili serviste baktırsın. Arabanın başına iş gelirse muhatap olacağımız birisi olsun en azından. Satıcı içinde alıcı içinde en güvenli durum bu gibi geliyor bana.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kurumsal firmalar bi tık daha iyi sayılır mesela dynomoss firması aracımı alırken oraya gitmiştim en azından motor yüzdesi diye birşey yok onu verecek bi cihaz yok demişti öyle sen gel araç sahibi gelmesin v.b. Durumda yoktu zaten test sırasında uyarıyorlar yaklaşmamak için test sonucundada alıcı ve satıcıyı çağırıp açıklama yapıyorlar tabi bunlarda kötünün iyisi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler