User Tag List

Sayfa 9/25 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
464 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: App plaka ceza

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plakaları çalıntı sayıp yeni harf aldırıyorlarsa iş karışır . özel plakası olanların milyarlar verdiği plakalar ne olacak ?

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak bi operasyonla temiz plakayı öne, yıpranmış vaziyettekini arkaya taktım. Çok iyi oldu çok da güzel oldu.

Önceki sayfada arkadaşın dediği gibi hiç muhatap olmayın. Kıytırık bi plaka için tatlı canınızı sıkmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 harf 3 rakamlı plakalar verilmeye başlandı mı İstanbul'da Ankara'daki gibi. Asıl onlar çok çirkin görünüyor.

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün arkdsm aracı muayneye götürdü, muayne istasyonunun bahcesınden içeri girerken ufak bi kaza yapmış.
    polis app ile ilgili herhangi bişey yapmamış ama muaynesizlikten ceza kesip 7 gün izin vermiş )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mühür, hologram vs değil o zaman problem.. Problem, font.. Alman fransız font zaten ofsayt da, Mühür ve hologram da olsa Beşiktaş fontlu plaka direkt ceza sebebi.. APP font olan plakalarda genelde mühür olmuyor diye düşünüp direkt çeviriyorlar. Mühür olduğunu gördüklerinde de tükürdüklerini yalayamıyorlar, yine ceza kesiyorlar.. Anladığım bu benim..

Ama istanbulda verilen köşeli font olsa plakada, mühür vs olmasa, polis plakaya bakıp standart plaka olduğunu düşünüp, direkt 'devam et' diyecek ha?.. Hale bak

Foruma yeni üye olan trafik polisi genç bir arkadaş vardı.. Gelip yazsa ya açık seçik şuraya nedir ne değildir diye.. Mutlaka bilgilendirme yapılmıştır kendilerine hangi araçları alacaklarına dair.. 8 sayfa olmuş, 150 post atılmış, hala nedir ne değildir bilinmiyor.
    @KilecPukay
    Okumadan imzalamam.....

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arkadaş sadece okuyor sanırım. Ya da harbiden şinasi

sky clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese kolay gelsin, basit bir soru için konu açmak istemedim.
    Benim aracımda mühürlü APP plaka var, son zamanlarda yaşanan durumdan dolayı orijinal plakaları takacam.
    Fakat hazır APPleri sökecekken, yeni mühürlü(haberlerde bahsedilen taklidi yapılamayacak olan yeni mühür) plakalardan alayım onu takayım diye düşünüyorum.

Nasıl bir yol izlemem gerekiyor tam olarak bilgi verebilir misiniz? Yada direk aracın orijinal mühürlü plakalarını mı takayım.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sky clio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese kolay gelsin, basit bir soru için konu açmak istemedim.
    Benim aracımda mühürlü APP plaka var, son zamanlarda yaşanan durumdan dolayı orijinal plakaları takacam.
    Fakat hazır APPleri sökecekken, yeni mühürlü(haberlerde bahsedilen taklidi yapılamayacak olan yeni mühür) plakalardan alayım onu takayım diye düşünüyorum.

Nasıl bir yol izlemem gerekiyor tam olarak bilgi verebilir misiniz? Yada direk aracın orijinal mühürlü plakalarını mı takayım.
    Emniyetten randevu alıyorsun. Orjinal plakalarınla gidiyorsun. Sanırım 50-60 lira civarı bir ücret ödeyip 15-20 dk'da alıyorsun yeni plakalarını.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    App yaptırsak şimdi bağlanıyormu araç hala bırakmadılar mı bunun peşini
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O yeni mühür olayına geçilmedi sanırım henüz.
    Bişey attılar ortaya, hiç bir aksiyon alınmadan kapandı gitti gibi geliyor yine..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değişiklik mühür değil, hologram. Henüz yürürülükte değil, çipli pasaportların tüm Türkiyede tek elden çıkması gibi bu sisteminde gelmesi 3-5 seneden öncede tamamlanamaz.
    Bu düzende bütün aracılar iptal edilip, bütün TR'de ki plakalar tek elden, darphaneden basılacağı için öyle 1 günde geçilecek bir sistem değil. Sistem geldikten sonra plaka değişikliği, plaka yaprağının gelmesi vb. süreçler 1 günde tamamlanacak süreçlerden çıkıp 10-15 günü bulacak ve çok daha maliyetli hale gelecektir.
    Zor bir organizasyon ve koordinasyon minimum 5 seneye geçilmiş olur diye düşünüyorum.

APP Plakada kontrol edilen, akredite edilen aracılarda, emniyetten verilen basım belgesi ile plakaların bastırılıp bastırılmadığı.
    Mesela gözüme çarpan, Avrupa Yakasında ki bazı ilçelerden çıkan plakalar, Anadolu Yakasında ki pek çok yerden daha kalın font ama akredite edilen yerde basıldığı için sorun yok. Mersin, Niğde, İzmit vb. bazı illerde akredite yerlerde basılmasına rağmen kalın fontlarda harf,rakam grubunda çıkıyor.
    Mersinden aldığım plaka, çoğu APP'den daha kalın ve okunaklıydı.
    Giresun'dan aldığım plakada keza öyle.

APP plaka kontrolü denildiği gibi, plakanın ruhsatla uyuşup, uyuşmadığına, plaka yaprağının orijinal olup olmadığına, harf ve rakam grubunun yönetmelikte belirtilen sınırlar içerisinde olup olmadığının kontroludur.
    Mesela bazı vatandaşlar 0 harf grubunun ortasına, S Harf grubununun altına plakayı vidalayarak 8, Ş, vb. benzeri harfler yaratıyorlar, onlarda mesela aynı şekilde ceza sebebi oluyor.

Bu kontrolün inisiyatif, tamamen görevli memur arkadaştadır.
    Mühürlü APP'den ceza yenilir, yenilemez diye kesin bir şey yok. Memur arkadaşların niyeti ve sizin tavırlarınız belirler diye düşünüyorum.

Mersin,Giresun, İzmit vb. illerden resmi olarak aldığım plakalı araçlar varken, APP plakadan daha çok APP'ye benzemesine rağmen plaka ile alakalı hiç bir problemim olmamıştı. Mühür dışında birde TR logosu var orijinal plaka yaprağında daha doğrusu varmış ona da bakıyoruz denmişti.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .polisi ile iki saat önce konuştum, App den dolayı bağlama varmı diye sormadım ama 436 idi galiba para cezası var, ilden ilede uygulama farkı yoktur herhalde
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günlerden bir gün misafirim geldi ve dönüşünde onu havaalanına bırakmam gerekiyordu. Esenboğa girişte oluşturulan kontrol noktasında arabayı çevirdiler. Araçta app plaka var ve orjinal plakalarım bagajda duruyor. Araba yakın zamanda boyadan çıkmış. Eski plakalarım haşat durumda , eğilmiş , bükülmüş , rakamlar silinmiş. Beni görünce hemen yan tarafa çektiler bagajı aramalar , bavulların içini aramalar vs. vs. Sonra biri geldi başladı bu plakalar sahte , bu plakalarla gezemezsin gibisinden konuşmaya. Orjinal plakaları gösteriyorum ruhsatı gösteriyorum yok anlamıyor. Misafirim uçağı kaçıracak dinlemiyor. Tutturdu bu plakalarla gezemezsin trafiği çağıracaz aracı bağlayacaz. Yanımdaki misafirim ve arkadaşım zar zor ikna etti yolcuyu bırakıp dönüşte halletmeye. Ehliyeti ruhsatı aldı içeriye gönderdi. Yolcuyu bıraktım geri döndüm. Bir güzel kavga ettik. Ben başladım şeyiniz bize kalkıyor gördünüz gariban hemen yapıştınız vs. Şimdi ne alakası var diyeceksiniz ama gerçekten öyle. Polise dedim şurda 5 dk dursam 100 tane app'li araba çeviririm ama g*tünüz yemiyor onlara bu muameleyi yapmaya anca bize kalkıyor diye. Tabi o arada app'li zifir filmli merso'lar , bmw'ler geçiyor. Sesler yükselince yunuslar da geldi. En sonunda bana plakayı söktürdü , taksiciden bulduğumuz tornavida ile eski plakaları taktırdı , app'leri de aldı gönderdi. Birde bana bu muameleyi yapan trafik polisi bile değil. Kontrol noktasındaki polisler.

İşin özü şu altınızdaki araba megane değilde S350 4matic olsaydı hiç böyle sorunlarınız olmazdı. Yada arabanın sağında solunda bir yerinde rabia işareti , Seninleyiz uzun adam , akp gençlik kolları falan gibi birşeyler olsaydı ne o cezayı yerdiniz ne de aracınız bağlanırdı.

yukcell88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polislerin keyfi uygulamalarının haricinde, bu olayın dayanağı da PTS'ler. Yani Plaka Tanıma Sistemleri... Geniş yazılmış, kesikli ya da kabartmalı harfleri algılayamıyor bu sistem. Dolayısıyla şehre ya da beldeye "bir cisim yaklaşıyor" ama idrak edemiyor otomatik olan bu sistem kimin girdiğini...

Bunun örneğini bizzat Bursa'dan Eskişehir üzeri Ankara'ya giderken yaşadım. Hız Koridorlarının tamamı benim plakamı çıkışta bana yansıtıp "yavaş!" ya da "teşekkür ederiz" yazmadı. Ha, ben de uslu bir şoför olduğumdan mı söktüm? Hayır, Erkilet Havaalanı özel güvenlikçileri bagaj halımın altında orjinal plakaları görüp de Trafik Polisini davet edince bir "sahte plakalı terörist" damgası yemişliğimdendir.

Bu arada, eski plakalar sanırım 2000 yılında bayide takılan plakalardı, acayip eski ve ince bir yazı karakteri vardı ki, plakayı yerde güzelce çiğneyip emniyetten yeni 1 takım plaka bastırıp onları taktım. Bir app değiller ama eski plakalardan yine de iyi sayılırlar.

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar tekrardan merhabalar.. Bu konu çok uzamış siyaset vs. Herkes kendine göre haklı.. Bende katılıyorum çoğu arkadaşa.. Araca göre muamele var maalesef. Burda diyaloglar vs de onemli demiş bazı arkadaşlar.. Ben normal yaşantımda gayet sakin biriyim kavgacı yönüm yok ki bu cezayı yerken yanımda kız arkadaşımda var ne kadar sinirli olabilirim ki ben gayet yumussak bi ses tonuyla bunlar mühürlü ama yasaksa sokelim orjinaller bagajda dedim ama arkadasın dediği direk iş işten geçti kaçarın yok arabanı bağlarım bilmem ne .. Bu saatten sonrada çok da onemli değil açıkçası zaten orjinal leş plakalara geri döndüm Benim tavsiyem hiç uğraşmayın eski de olsa orjinalleri takın bi plaka için millete agız egmeye degmez emin olun.. Şuraya da MÜHÜRLÜ APP lerimin bi fotosunu bırakayım örnek olsun

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal plakaları verniklesek sorun olurmu ? Parlaklık takıntısı varda.

Ömer Musaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde aracım da mühürlü app mevcuttu. 1 2 çevirme de uyarı aldım. En son çevirme de başka bi araca 844 tl ceza yazıldı. Sahtekarlığa da giriyor dedi bu mecbur trafikten yeni normal font plaka bastırdım
    Sohc me beautiful

Mitsubishi Lancer SportSedan 1.6 AT
    Mitsubishi Carisma 1.6 Avance SR MT
    Mitsubishi Colt 1.3 Instyle SR Amt (sold)

sky clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En iyisi orijinalleri takıp kafa rahat gezmek.
    Vernik işini merak ettim acaba bir şey derler mi ? siyah kenarları beyazlatsak veya kenarları kestirsek problem olur ?

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 karakter plakada karakterler birbirine çok yakın, mühür olsa da zaten bitişik tüm rakamlar, polis oradan tutturabilir. 7 karakter plakada böyle sorun yaşayan oldu mu? Benim bastırdığım yer zaten normalde plaka veren yerdi. Eski plakaların üstleri silinmeye başlamıştı, yenilerken eskileri vermeyeyim dedim adamlar yenileri de orjinal zaten dedi kesti attı eskileri. Normal plaka bastıkları boş plakaya (mühür orjinal yerinde, hologram falan hepsi normal plaka bastıkları şekilde) beşiktaş baskı bastılar. Okunaklılığında sorun yok, hız kameraları okuyor bu plakayı. Bu şekilde plakası olan varsa başına birşey geldi mi hiç?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler